Мисъл за деня от дискусионен форум на АА - Август 2011 - Форум на АА в България

[ Ново съобщение · Потребители · Правила на форума · Търсене · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: elica  
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Мисъл за деня от дискусионен форум на АА - Август 2011
Мисъл за деня от дискусионен форум на АА - Август 2011
Mary Дата: Вторник, 02-08-2011, 11:25 AM |Съобщение 1
От скоро
Група: Потребител
Постове: 9
Статус: Извън линия
1 Август, 2011

Да простя

Отсъждането и милоста са работа на Бог, не моя. Само Бог може да отсъжда за всички хора, същевремено да бъде и справедлив, и великодушен в своята щедрост към всички нас.
Моята работа е да постигна достатъчно смирение, за да виждам себе си в другите и да приемам и себе си, и другите като се идентифицирам в тях.
Желанието ми да изкупя вината си нараства от този вид любов. Когато стана „ готов да изкупя вината си пред всички тях” им казвам :”Вашата болка е и моя болка; наранявайки ви, нараних и себе си. Затова ще се опитам повече да не ви наранявам”.

- Най-доброто от сп. Grapevine [Vol. 2], pp. 162-63

Още за размисъл:

„ Прошката е висша форма на любовта.”
” Моят всекидневен дар - Благодарен съм, че мога да прощавам и че на мен също може да ми се прощава.”

Източник:

http://aaonline.org/dailythought/
 
Mary Дата: Вторник, 02-08-2011, 11:29 AM |Съобщение 2
От скоро
Група: Потребител
Постове: 9
Статус: Извън линия
2 Август, 2011

Заменяме старите идеи с нови


Ако имате проблеми с алкохола, вие сте на ти с мъката и самотата. Бихме искали като нас да намерите спокойствие и радост от срещата си с реалността, с възходите и паденията, които съпътстват всеки жизнен път, и то на трезва глава и с бодро сърце.
Несъмнено това е само началото на живота ни в трезвеност. Научаваме нови и нови неща, които могат да ни помогнат.
Ако заживеете в трезвеност, вие със сигурност ще достигнете до нови идеи. И се надяваме, че когато те ви осенят, вие ще ги споделите с останалите. (Ще си спомните, че самият акт на споделяне с другите е полезен и за самите вас!) Колкото повече опит извличаме, на толкова повече хора с проблеми в пиенето ще можем да помогнем.

- Живот в трезвеност, гл. „ Намерете вашия собствен път”

Още за размисъл:

„Ако пия сега, моето минало става мое бъдеще.”

”A A ми помага да се осъзнавам всеки ден”
 
Guest Дата: Сряда, 03-08-2011, 9:58 AM |Съобщение 3
Група: Гост





3 Август, 2011

Отговорност

Дали съм отговорен...
Когато някой, някъде ме потърси за помощ, трябва да се опра на ръката на АА.
Тя е тази, която винаги трябва да бъде сигурната ръка за помощ.
Но за да бъде, съм отговорен и аз.
Затова: нося моята отговорност към АА.

- 'Pass It On,' p. 181

Още за размисъл:
„ Довери се на Бог. Почисти къщата си. Помагай на другите.”
” Помощ = Надежда, Подкрепа, Любов, Толерантност.”

Източник:
http://aaonline.org/dailythought/

Благодаря на всички, които споделят толкова щедро своя опит, сила и надежда и така помагат за предаване посланието на АА. Бог да благослови вашите трезвеност, любов и служене! - joanna b
 
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Мисъл за деня от дискусионен форум на АА - Август 2011
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Боже, дари ни смирението да приемаме нещата, които не можем да променим,
смелостта, да променяме нещата, които можем да променим и мъдростта да разбираме разликата.
Site created in uCoz