24 часа на ден м.СЕПТЕМВРИ - Page 2 - Форум на АА в България

[ Ново съобщение · Потребители · Правила на форума · Търсене · RSS ]
  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Forum moderator: elica  
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » 24 часа на ден м.СЕПТЕМВРИ
24 часа на ден м.СЕПТЕМВРИ
detenazaleza Дата: Събота, 17-09-2011, 7:49 AM |Съобщение 16
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
17.09.2011г.

Мисъл
Първа Стъпка е "Признахме, че сме безсилни и пред алкохола - че животът ни е станал неуправляем."
В тази стъпка се посочва изискването за членство в АА.
Ние трябва да признаем, че нашият живо е неуправляем /унищожен.
Трябва да приемем факта, че сме безпомощни пред силата на алкохола.
Трябва да признаем, че количеството на приетият алкохол е повече от достатъчно и, че се нуждаем от помощ.
Трябва да бъдем готови да приемем горчивият факт, че не можем да пием като останалите хора.
Трябва, по възможно най-лоялният и възможен начин, да се предадем пред неизбежният факт, че трябва да спрем да пием.
Трудно ли е за мен да призная, че съм различен от нормалните пиячи?

Медитация
"Покажи ни пътя Господи, и нека ходим по пътеките Ти."
Изглежда съществува правилен начин да живееш и погрешен такъв. Можеш да направиш практически тест. Когато живееш по правилния начин, нещата изглежда работят добре за теб. Когато живееш по грешния начин, нещата изглежда се движат в обратен ход. Ти сякаш трябва да вземеш от живота това, заради което съществуваш в него. Ако не се подчиняваш на законите на природата, шансовете, които имаш са нездравословни. Ако не се подчиняваш на духовните и моралните закони, шансовете пред теб ще те правят нещастен. Следвайки законите на природата и духовните закони на честност, чистота, безкористност и любов, можеш да очакваш да бъдеш разумно здрав и щастлив.

Молитва
Моля се, да мога да живея по правилния начин.
Моля се, да мога да следвам пътеката, която води до по-добър живот.
 
detenazaleza Дата: Неделя, 18-09-2011, 7:24 AM |Съобщение 17
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
18.09.2011г.

Мисъл
Стъпка втора е : "Повярвахме, че Сила по-Висша от нас може да ни върне здравия разум."
Трета Стъпка гласи: "Взехме решение да оставим волята и живота си в ръцете на Бог, така както го разбираме." Стъпка Единадесета е: "Постарахме се чрез молитва и медитация да подобрим съзнателния си контакт с Бог, така както го разбираме, като се молехме единствено да му бъде открита волята Му спрямо нас и да ни бъде дадена силата да я изпълним."
Основата на АА е вярата в по- Висша Сила от нас самите.
Нека не приемаме това лековато. Ние не можем напълно да приемем програмата без това начинание на вярата.
Направих ли моето начинание в вярването за по-Висша Сила от мен?

Медитация
"Който живее в дома на Всевишния, ще пребивава под крилото на Всемогъщието."
Спирай се за момент всеки ден в този дом, мястото, където комуникираш с Бог, и ще получиш сили да се изправиш пред света. Материалните неща не могат да влязат на това тайно място, дори не могат да го открият, защото то е извън сферата на материалния свят. Когато стоиш на това тайно място, ти си под закрилата на Всевишния. Бог е близо до теб в това тихо и спокойно място на общение. Всеки ден посещавай за малко това тайно местенце.

Молитва
Моля се, да мога да подновя моята сила в тишина.
Моля се, да мога да намеря покой в тихото общение с Бог.
 
detenazaleza Дата: Понеделник, 19-09-2011, 6:04 AM |Съобщение 18
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
19.09.2011г.

Мисъл

Нека продължим със Стъпа: втора, трета и единадесета.
Трябва да се обърнем към Висша Сила за помощ, защото сами за себе си сме безпомощни
Когато поставим проблема ни с пиенето в Божиите ръце и го оставим там, ние вземаме най-важното решение в живота си.От там нататък ние се доверяваме на Бог да ни даде сила да стоим трезви.
Това ни изважда от центъра на Вселената и ни позволява да допуснем да прехвърлим проблемите си на Сила извън нас самите.
С молитва и медитация, ние се стремим да подобрим съзнателния си контакт с Бог. Опитваме се да живеем всеки ден по начина, по който вярваме, че Бог иска от нас да живеем.
Доверявам ли се на Бог да ме дари със сили да стоя трезвен?

Медитация
"За това ви говорих, вашата радост може да бъде пълна."
Дори частична реализация на духовния живот носи много радост.
Ще се почувстваш като у дома си в света, когато си в контакт с Божествения Дух на Вселената.
Духовният опит носи определено удовлетворение.
Бог иска ти да имаш духовен успех и Той възнамерява да го получиш.
Ако живееш живота си до колкото е възможно по духовните закони, можеш да очакваш своя дял от радост и мир, удовлетворение и успех.

Молитва
Моля се, да мога да открия щастието във вършенето на добро.
Моля се, да мога да намеря удовлетворение в покорство към духовните закон.
 
detenazaleza Дата: Вторник, 20-09-2011, 7:52 AM |Съобщение 19
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
20.09.2011г.

Мисъл
Четвърта стъпка е: "Направихме дълбок и безстрашен морален анализ на самите себе."
Стъпка пета гласи: " Признахме пред Бог, пред себе си и пред друго човешко същество истинската същност на грешките си”.
Шеста стъпка гласи: "Бяхме напълно готови Бог да отстрани тези несъвършенства на характера ни."
Стъпка седма е: "Смирено Го помолихме да отстрани нашите недостатъци."
Стъпка Десета: "Продължихме да правим равносметка на самите себе си и когато допускахме грешки бързо си ги признавахме"
Когато правим инвентаризацията на самите себе си, ние трябва да бъдем абсалютно честни със самите себе си и с другите хора.
Направих ли честна инвентаризация на себе си?

Медитация
Бог е добър. Вие може да кажете дали има или няма нещо, което е от Бога.
Ако то е от Бога, то трябва да бъде добро.
Честност, чистота, безкористност и любовта - всичко това е добро.
Безкористната готовност за оказване на помощ е добро и всички тези неща водят до изобилен живот.
Оставете се в ръцете на Бог.
Настоящето и бъдещето знае само, че Той е добър.
Ръката, която забулва бъдещето е ръката на Бога.
Той може да въведе ред в хаоса, да превърне злото в добро, смута в мир.
Ние можем да вярваме, че всичко наистина добро идва от Бог и че Той споделя с нас Неговата доброта.

Молитва

Моля се, да достигна доброто.
Моля се , да мога да избера най – доброто в живота.
 
detenazaleza Дата: Сряда, 21-09-2011, 7:30 AM |Съобщение 20
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
21.09.2011г.

Мисъл
Нека продължим със стъпки: Четири, Пет, Шест, Седем и Десет. Правейки личната си инвентаризация, ние можем да се изправим пред фактите такива, каквито са. Ние трябва да видим себе си такива, каквито сме. Трябва да приемем вината си отворено и да се опитаме да я поправим. Трябва да се опитаме да видим къде сме били нечестни, нечисти, егоистични и студени. Ние не трябва да правим веднъж това и да забравим. Правим го всеки ден в живота си, докато сме живи. Никога не приключваме с проверката над себе си.
Правя ли ежедневна инвентаризация на себе си?

Медитация
В подобряване на личния си живот, ние получаваме Невидима помощ.Ние не сме направени така, че да можем да видим Бог. Това би било много лесно за нас и няма да има полза от подчинението ни пред Него.
Получава се в акт на вяра, доверяване напосоки, за да осъзнаем Невидимата Сила. Но ние имаме много доказателства за съществуването на Бог в силата, която много хора са получили в акт на вяра и доверяване напосоки. Намираме се в кутия от пространство и време и не можем да видим нито нашите души, нито Бог. Бог и човешкият дух са извън границите на пространството и времето. Но нашата Невидима помощ е ефективна тук и сега. Това е доказано с хиляди променили се животи.

Молитва
Моля се, да мога да осъзная напълно силата на вярата.
Моля се, моето виждане да не бъде блокирано от интелектуална гордост.
 
detenazaleza Дата: Четвъртък, 22-09-2011, 10:29 AM |Съобщение 21
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
22.09.2011г.

Мисъл
Стъпка Осем е: "Направихме списък на хора, на които бяхме причинили зло и пожелахме да изкупим вината си пред тях". Стъпка Девет е: "Лично изкупихме вината си пред тези хора, когато бе възможно, освен в случаите, когато това би наранило тях или други".Обезщетяването на грешките е много често трудно. Засяга гордостта ни. Но удовлетворението е велико. Когато ние отидем при някой и му кажем, че съжаляваме, реакцията, която получаваме е почти винаги добра. Нужен е кураж да направиш решителната крачка, но резултатите са повече от оправдателни. Товар пада от гърдите ви, а враговете често се превръщат в приятели.
Направих ли най-доброто от себе си за да изкупя грешките си?

Медитация
Трябва да има радост в изживяването на духовния живот. Вярата без радост не е изцяло искрена. Ако не си достатъчно доволен от резултатите на вярата си, значи нещо с нея не е напълно наред. Вярата в Бог ще ти донесе дълбоко усещане на радост и сигурност, независимо какво се случва на повърхността на живота ти. Всеки нов ден е още една възможност да служиш на Бог и да подобриш отношенията си с другите хора. Това трябва да ти донесе радост. Животът трябва да бъде изобилен и необхватен. Трябва да бъде пламенен и разширяващ се във все по-големи кръгове.

Молитва
Моля се, моите хоризонти да растат все по-нашироко.
Моля се, да мога да достигам все по-голяма степен на общуване и служба.
 
detenazaleza Дата: Петък, 23-09-2011, 9:58 AM |Съобщение 22
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
23.09.2011г.

Мисъл
Стъпка Дванадесет е: "Достигнали до духовно пробуждане като резултат от тези стъпки, ние се постарахме да предадем това послание на други алкохолици и да прилагаме тези принципи във всичките си дела".
Трябва да се има предвид, че в основата на нашата ефективност при предаване на посланието на други хора е истинността на нашето духовно пробуждане. Ако ние не сме се променили, не можем да сме от полза за промяната на друг. За да задържим наученото от програмата, трябва да го предадем на други. Не можем да го задържим за себе си. Можем да го загубим, ако не го подаряваме. То не може да се влее в нас и да спре, то трябва да продължи да се влива в нас и да изтича към други хора.
Готов ли съм винаги да предам това, което научих в АА?

Медитация
"Доближавай се до Бог и той ще се доближава до теб".
Когато си изправен пред проблем извън твоята сила, трябва да се обърнеш към Бог в акт на вяра. Това обръщане към Бог в труден момент трябва да подобри състоянието ти. Обръщението може да е весела благодарност за Божията власт в живота ти. Или молба към Него с желание да получиш силата Му за да се изправиш лице в лице с дадена ситуация, или да я имаш когато дойде времето. Не само силата да се изправиш срещу изпитанията, но също и конфортът и радостта от Божията близост и общуване са твои след обръщението.

Молитва
Моля се, да се опитам да се доближа всеки ден все повече в молитва до Бог.
Моля се, да мога да усетя Неговата близост и Неговата сила в живота си.
 
detenazaleza Дата: Събота, 24-09-2011, 11:03 AM |Съобщение 23
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
24.09.2011г.

Мисъл
Нека продължим със Стъпка Дванадесет. Ние трябва да прилагаме тези принципи във всичките си дела. Тази част от Дванадеста Стъпка не бива да се забравя. Това е значението на цялата програма. Ние не трябва просто да прилагаме тези принципи по отношение на проблема ни с пиенето. Ние трябва да ги прилагаме във всичките си дела. Не трябва просто да дадем едно отделение от живота си на Бог, а другото да запазим за себе си. Ние даваме целия си живот на Бог и се опитваме да изпълняваме волята Му във всяко едно отношение. "Тук ние израстваме, тук се намират всички обещания за бъдещето и все по-широко разкриване на хоризонта".
Нося ли със себе си принципите на АА където и да отида?

Медитация
"Господи, към кого да тръгна, но заради Тебе? Ти си думите на вечния живот."
Думите на вечния живот са тези, с които Бог контролира твоето реално съществуване, контролира истинското, духовно Ти. Те са думи на Бог, които чуваш със сърцето и ума си, когато те са широко отворени за Неговият Дух. Те са думи, който изказват истинският начин, по който трябва да живееш. Те ти казват в тишината на твоето сърце, ум и душа:
"Направи това и живей!"


Молитва

Моля се, да мога да следвам това, което диктува съвестта ми.
Моля се да мога да следвам вътрешният подтик на душата ми.
 
detenazaleza Дата: Неделя, 25-09-2011, 7:01 AM |Съобщение 24
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
25.09.2011г.

Мисъл
Нека разгледаме понятието "духовен опит" както е дадено в Приложение II на Голямата Книга на Анонимни Алкохолици: "Духовният опит е нещо, което води до личностна промяна, предаване на нашия живот на Бог, така както го розбираме. С това предаване , ние се променяме. Естеството тази промяна е очевидна при възстановените алкохолици. Тази личностна промяна не е задължително някакъв вид неочакван или грандиозен катаклизъм. Ние не се нуждаем от придобиване на незабавно или поразително осъзнаване на Бог, последвано веднага от огромна промяна в чувствата и възприятието. В повечето случаи промяната става постепенно".
Виждам ли постепенната и непрекъсната промяна в себе си?

Медитация
"Елате при Мен всички вие, коите се трудите и сте премазани от тежък товар, и Аз ще ви дам покой".
За покой от грижите в живота трябва да се обръщаш към Бог всеки ден в молитва и общение. Истинската релаксация и спокойствие идват от дълбокото чувство на съществената доброта на Вселената. Божиите вечни обятия са разтворени за всички и ще те подкрепят. Общувай с Бог не толкова в молби да бъдеш възнаграден или обещетен, а в молби за покой, който идва от доверието в Неговата воля и Неговите цели за живота ти. Бъди сигурен в това, че Божията сила е достъпна за теб, осъзнавай Неогвата подкрепа, и чакай тихо, докато истинският покой от Бог те изпълни целия.

Молитва
Моля се, да мога да осъзная Божията подкрепа днес.
Моля се, да мога да почивам безопасно и сигурно във връзка между мен и Бог.
 
detenazaleza Дата: Понеделник, 26-09-2011, 6:11 AM |Съобщение 25
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
26.09.2011г.

Мисъл
Продължаваме с разглеждането на понятието "духовен опит". Придобиването на непосредствено и огромно съзнание за Бог, резултат от драматични промени, макар и често, изобщо не е задължително. Повечето от нашите духовни преживявания са чисто образователни и се развиват бавно в продължение на определен период от време. Много често приятелите на новодошлия си дават сметка за настъпилите у него промени много по-рано, отколкото самият той го осъзнава. Най-накрая той осъзнава, че в отношението му към живота е настъпила дълбока промян, че той самият едва ли би могъл сам да достигне до нея.
Променя ли се моят поглед към живота към по-добро?

Медитация
Гледай към света от дома на своя Отец. Мисли за всички хора, които гостуват в твоя Бащин дом, за да се лекуват с любов и внимание. Погледни на себе си като на слуга в дома на Отеца си, като на слуга на всички. Мисли за това, че няма недостойна за теб работа. Бъди винаги готов да вършиш всичко, което можеш за другите, които се нуждаят от помощ. В това е удоволствието от службата към Бог. В нея има много повече удоволствие, отколкото всички други удоволствия, които познаваш. Изрази своята любов към Бог в служба на всички, които живея заедно с теб в Божият дом.

Молитва
Моля се, да мога да служа на останалите в знак на благодарност към Бог.
Моля се, моята работа да бъде малка отплата за Божията милост, така безплатно дарена ми
 
detenazaleza Дата: Вторник, 27-09-2011, 5:43 AM |Съобщение 26
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
27.09.2011г.

Мисъл
Продължаваме с разглеждането на понятието "духовен опит": "Това, което се извършва в рамките на няколко месеца може рядко да се осъществи за година със собствена дисциплина. С малки изключения, нашите членове откриват, че са се осланяли на неподозирани вътрешни ресурси, които в момента идентифицират със своята концепция за Сила, по-голяма от тях самите. Повечето от нас мислят, че това просветление от Сила, по-голяма от нас самите, е същността на духовното преживяване. Някои от нас наричат Бог "съзнание". Във всеки случай желанието, честността и откритите намерения са основните въпроси на възстановяването."
Осланям ли се на вътрешен ресур, който може да промени живота ми?

Медитация
Божията сила в твоя живот се увеличава когато твоята способност да разбираш Неговото Величие се увеличи. Силата на Божието Величие се ограничава единствено от разбирането и волята на всеки индивид. Божията чудотворна сила е ограничена във всяка човешка душа от липсата на духовен поглед на този човек. Бог зачита свободната воля, правото на всеки един човек да приеме или отхвърли Неговата чудотворна сила. Само искреното желание на душата Му дава възможност да я дари.

Молитва
Моля се, да не поставям граници за Божията сила заради липса на духовен поглед.
Моля се, да запазя ума си отворен днес за Неговото влияние.
 
detenazaleza Дата: Сряда, 28-09-2011, 6:06 AM |Съобщение 27
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
28.09.2011г.

Мисъл
През последните два месеца ние изучавахме пасажи и стъпки от Голямата Книга, "Анонимни Алкохолици". Защо сега не прочетем самата книга отново? От съществено значение е Програмата на АА да стане част от нас. Ние трябва да задързим това естество в ръцете си. Не можем да изучаваме Голямата Книга твърде много или твърде често. Но колкото повече четем и учим, толкова по-добре сме подготвени да мислим в АА, да действаме в АА и да живеем в АА. Не можем да знаем прекалено много за Програмата. Шансовете ни са никога да не знаем достатъчно. Но ние можем да се опитаме да придобием колкото се може повече от нея и да го направим възможно за нас.
Колко от Голямата Книга съм овладял добре?

Медитация
Ние трябва да приемем трудностите и дисциплината в живота, така че да се приобщим към обществения живот на останалите. Много неща, които ние срещаме в живота не са за да се приемат веднъж, че да са важни за нас лично, трябва да се изживеят постепенно, за да можем да споделим страданието и проблемите на човечеството. Ние се нуждаем от симпатия и разбиране. Трябва да споделим много от опита в живота за да разберем и симпатизираме на другите. Освен ако опитът ни не е сходен, ние не можем да разберем другите хора, или техните роли добре, достатъчно за да можем да им помогнем.

Молитва
Моля се, да мога да приемам всичко, което идва, по мой начин като част от живота ми.
Моля се, да мога да се възползвам от него в помагането на други хора.
 
detenazaleza Дата: Четвъртък, 29-09-2011, 5:59 AM |Съобщение 28
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
29.09.2011г.

Мисъл
Когато сме стигнали толкова далече, трябва да спрем и да си зададем някои търсещи въроси.
Трябва да се самоанализираме периодично.
За сега добър Анонимен Алкохолик ли съм?
Посещавам ли сбирките редовно?
Споделам ли достатъчно за да понеса товара?
Когато има нещо за вършене, доброволец ли съм?
Говоря ли на сбирки, когато ме помолят, независимо колко нервен съм?
Приемам ли всяка възможност за работа по Дванадесетте Стъпки като предизвикателство?
Давам ли свободно от времето и парите си?
Опитвам ли се да разпространявам АА, независимо какво правя?
Демонстрирам ли принципите на АА в ежедневието си?
Добър Анонимен Алкохолик ли съм?

Медитация
Как мога да получа сила, за да съм ефективен и да поемам отговорност? Чрез молитва към Висшата Сила за помощ всеки ден. Това е доказано в безброй човешки животи. За всеки ден животл необходимата сила ще ми бъде дадена стига да се моля. Трябва да се изправя пред всяко предизвикателство, което ми поднася деня, сигурен, че Бог ще ми даде силата да го посрещна. За всяка задача, която ми е поставена, също ми се дава и цялата необходима енергия за да я изпълня. Не е нужно да се спъвам.

Молитва
Моля се, да мога да приемам всяка задача като предизвикателство.
Моля се, да вярвам, че не мога напълно да успея, ако Бог не е с мен.
 
detenazaleza Дата: Петък, 30-09-2011, 8:07 AM |Съобщение 29
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
30.09.2011г.

Мисъл

Няма лидери в АА. Изключение са тези, които поемат отговорност доброволно. Работата по разпространението на АА - водене на сбирките на групата, служба на комитети, говорене пред други групи, извършване на работа по Дванадесетте Стъпки, разпространяване на АА между алкохолиците в общността - всички тези действия са прояви на доброволни начала. Ако аз доброволно не направя нещо конкретно за АА, движението е много по-малко ефективно. Трябва да споделя поемането на товара. АА зависи от всички негови членове, за да продължи да живее и да нараства.
Допринасям ли от себе си за АА?

Медитация
Когато потърсиш Бог за сила да се изправиш пред отговорностите си и си тих пред Него, Неговото здравително докосване кара Божествената тишина да се влее в твоето същество. Когато, в своята слабост плачеш пред Бог, Неговото докосване носи изцеление, подновяване на куража ти и силата да посрещнеш всяка ситуация и да бъдеш победител. Когато си плах или разкъсан от чувство за малоценност, тогава разчитай на това докосването на Божият дух да те подкрепя по пътя ти.
Тогава стани и излез с увереност.

Молитва
Моля се, да мога да остана открит днес за изцелителното докосване на Бог.
Моля се, да не се препъвам и падам край пътя, а да подновя куража си чрез молитва.
 
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » 24 часа на ден м.СЕПТЕМВРИ
  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Search:

Боже, дари ни смирението да приемаме нещата, които не можем да променим,
смелостта, да променяме нещата, които можем да променим и мъдростта да разбираме разликата.
Site created in uCoz