24 часа на ден м.ОКТОМВРИ - Форум на АА в България

[ Ново съобщение · Потребители · Правила на форума · Търсене · RSS ]
  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Forum moderator: elica  
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » 24 часа на ден м.ОКТОМВРИ
24 часа на ден м.ОКТОМВРИ
detenazaleza Дата: Събота, 01-10-2011, 9:16 AM |Съобщение 1
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
01.10.2011г.

Мисъл

АА ще изгуби част от своята ефективност, ако аз не върша нищо като член. Къде греша? Има ли неща, които не ми се правят? Спънат ли съм от самосъзнание или страх? Самосъзнанието е форма на гордост. То е страх, че нещо може да ти се случи. Какво ти се случва не е много важно. Впечатлението, което правиш на другите не зависи толкова много от вида работа, която вършиш, отколкото искреността и честността в намеренията ти.
Препъвам ли се, защото се страхувам да не направя лошо впечатление?

Медитация
Гледай на Бог като на истинска сила, която може да те направи ефективен.
Разбери, че няма други изцяло надеждни източници на сила.
Това е тайната на истински ефективния живот.
А ти, на свой ред, ще бъдеш използван за да помогнеш на много други да намерят ефективност.
От каквато и духовна помощ да се нуждаеш, каквато и духовна помощ да желаеш за другите, търси Бог. Стреми се тази Божия воля да се прояви в живота ти, стреми се твоята воля да съвпада с Неговата.
Провалите идват с прекалената ти зависимост от твоята собствена воля.

Молитва
Моля се, да мога да чувствам, че нищо добро не е недостижимо за мен, ако потърся Бог за помощ.
Моля се, да мога да бъда ефективен чрез Неговата подкрепа.
 
detenazaleza Дата: Неделя, 02-10-2011, 7:14 AM |Съобщение 2
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
02.10.2011г.

Мисъл
Какво прави ефективен разговорът на АА среща?
Това не е превъзходна реч с превъзходен подбор на думи или впечатляващ изказ. Често няколко прости думи, дошли директно от сърцето са по-ефективни от най-лъскавата реч. Винаги има изкушение да се говори извън собствения опит, в желанието да се направи добро впечатление. Това никога не е ефективно. Това, което не идва от сърцето, не достига до него. Каквото идва от личния опит и предизвиква желание за помощ у другите, достига до сърцето.
Говоря ли заради ефекта, или заради дълбоко желание да помогна?

Медитация
"Да бъде волята Ти!" трябва да е често повтаряната молитва. И в пожелаването на Божията воля трябва да има задоволство. Трябва да се наслаждаваш на прилагането на тази воля във всичките си дела и всичко в живота ти ще потръгне добре, всяко предизвикателство ще работи добре за теб в дългосрочен план. Когато ти честно прилагаш Божията воля и смирено приемаш резултатите, нищо не може сериозно да те нарани. Този, който приеме Божията воля в живота си, може би няма да получи в наследство земята, но ще наследи истинско собствено кътче.

Молитва
Моля се, да мога да имам приемлива воля.
Моля се, да мога да нагодя моята воля спрямо Божията
 
detenazaleza Дата: Понеделник, 03-10-2011, 6:11 AM |Съобщение 3
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
03.10.2011г.

Мисъл
Как да говоря с новодошлите?
Винаги ли се опитвам да доминирам в разговора? Налагам ли мнението си и казвам ли на новодошлите какво трябва да правят? Съдя ли ги личностно и чувствам ли, че те имат малък шанс да приемат Програмата? Подценявам ли ги? Или съм готов да разголя душата си до толкова, че да ги накарам да говорят за тях самите? И след това, готов ли съм да бъда добър слушател, без да прекъсвам, от началото до края? Чувствам ли дълбоко в себе си, че те са мои братя и сестри? Ще направя ли всичко, което е по силите ми за да им помогна по пътя към трезвостта?

Медитация
"Работата за правда ще бъде мир, а ефектът от правдата ще бъде тишина и увереност завинаги".
Само когато душата постига това спокойствие може да се върши истинска духовна работа . Умът, душата и тялото ще са силни за да завоюват и дадат плодове от всичко. Мирът е резултата от справедливостта. Няма мир в грешните действия, но ако живеем по начина, по който Бог иска от нас, тишината и увереността не закъсняват. Увереността е онова спокойствие, което се ражда от дълбоката увереност в Божията сила, предоставена на нас и в Неговата енергия да ни обича и закриля от всички вреди и погрешни действия.

Молитва
Моля се, да мога да достигна състояние на истинско спокойствие.
Моля се, да мога да живея в тишина и мир.
 
detenazaleza Дата: Вторник, 04-10-2011, 8:17 AM |Съобщение 4
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
04.10.2011г.

Мисъл
Критичен ли съм към другите членове или към новодошлите?
Трябва ли някога да кажем на друг : „Аз не мисля, че ти си искрен, мисля че ти блъфираш или аз мисля , че ти си на няколко питиета ?!
Осъзнавам ли, че съмнителното и скептично отношение вреди на някой членове на АА. Казвам ли за новодошлите : „Те никога няма да направят програмата или – Те ще издържат само няколко месеца?!” Ако имам такова отношение към новодошлите в АА, аз несъзнателно разрушавам шансовете им за възстановяване.
Дали отношението ми винаги е конструктивно и никога разрушително?

Медитация
Трябва да си духовно ориентиран, за да живееш духовен начин на живот и да следваш напътствията на Висшата сила. Тези които са духовно ориентиране получават дара на просветлението. За материално ориентираните, службата в името на Бога не може да бъде никакъв призив нито пък да ги привлече по някакъв начин. Но за тези които са духовно ориентирани съществува сила, мир и спокойствие, които те откриват чрез общуването си с невидимия Създател. За тези които вярват в Бога, който не виждат, но чията сила усещат, животът има смисъл и цел. Те са децата на Вселената и всички човешки създания са техни братя и сестри.

Молитва

Моля се, да следвам Висшата си сила.
Моля се, да мога да почувствам Божието присъствие и силата му да е в живота ми.
 
detenazaleza Дата: Сряда, 05-10-2011, 7:29 AM |Съобщение 5
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
05.10.2011г.

Мисъл

Имам ли някакви лоши чувства към други членове на групата или към други групи на АА? Критично ли съм настроен към начина, по който член на групата мисли или действа. Мисля ли, че друга група действа по грешен начин и разгласявам ли го? Или разбирам, че всички АА членове, без значение какви са техните възможности, имат какво да предложат. Нещо добро, дори и малко, те могат да направят нещо за АА въпреки недостатъците си? Вярвам ли, че има място за всички видове групи в АА, при условие, че те следват традициите на АА, и че те могат да бъдат ефективни независимо дали съм съгласен с техните процедури?
Толерантен ли съм към хората и групите?

Медитация
"Бог ще закриля влизането ти и излизането ти навън всеки път, от началото до края, завинаги".
Невидимият Дух може да ръководи всички твои движения, твоите заминавания и връщания. Всяко посещение да помогнеш на друг, всяко безкористно усилие за помощ, може да бъде благословено от този Невидим Дух. Може да бъде благословено всичко, което вършиш, всеки разговор със страдащ. Не всяка среща с нуждаещ може да се превърне в целева, но Невидимия Дух може да има планове за нея. Воден от Божият Дух, ти можеш да бъдеш толерантен, симпатизиращ и разбиращ другите и така да постигнеш много.

Молитва

Моля се, Духът на Бог да може да ме води.
Моля се, Бог да закриля моите заминавания и връщания.
 
detenazaleza Дата: Четвъртък, 06-10-2011, 5:31 AM |Съобщение 6
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
6.10. 2011г.

Мисъл
Имам ли желание да бъда "голяма клечка" в АА? Искам ли винаги да бъда в центъра на светлината от прожекторите? Чувствам ли, че никой друг не може да свърши работа по-добре от колкото аз мога? Или съм готов веднъж завинаги да седна на задния ред и да оставя някой друг да поеме щафетата? Част от ефективността на всяка АА група е подготвянето на нови членове да продължат, да поемат щафетата от по-старите членове. Склонен ли съм да се откажа от авторитетът? Опитвам ли се да нося отговорност за цялата група? Ако е така, аз не съм честен към новите членове. Разбирам ли, че няма човек, който да е крайно необходим? Разбирам ли, че АА може да продължи и без мен, ако се наложи?

Медитация
Невидимият Бог може да ни помогне да се превърнем в истински благодарни и смирени.
Тъй като не можем да видим Бог, ние можем да вярваме в Него без да Го виждаме.
Това, което можем да видим ясно е промяната в човека, когато ние искрено помолим Бог да ни дари със сила за промяна.
Ние трябва да прегърнем вярата в Бог и Неговата сила да ни променя.
Вярата ни в Невидимият Бог ще бъде възнаградена с полезен и услужлив живот.
Бог няма да се провали в това, да ни покаже начинът, по който трябва да живеем, когато в истинска благодарност и смирение ние се обръщаме към него.

Молитва
Моля се, да мога да вярвам в това, че Бог може да ме промени.
Моля се, бъда винаги съгласен и готов за промяна към по-добро.
 
detenazaleza Дата: Петък, 07-10-2011, 12:14 PM |Съобщение 7
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
07.10.2011г.

Мисъл
Трябва ли да се уповавам изцяло на някой член на групата?
Трябва ли да превръщам някого в „малък бог“?
Трябва ли да издигна този човек на пиедестал?
Ако го направя, ще съм построил къщата си върху пясък.
Всички АА членове имат слабост. Всички те са само на едно питие разстояние от пияница, независимо колко дълго са били в АА.Това е доказано многократно. Не е честно спрямо някой член да бъде отделен като лидер в АА и винаги да се дава за пример в АА програмата. Ако този човек се провали, аз къде ще бъда? Мога ли да си позволя да бъда спрян от провала на моя идеал?

Медитация
Трябва винаги да помним, че сме слаби, но че Бог е силен.
Бог знае всичко за нашата слабост.
Той чува всеки вик за милост, всеки признак на слабост, всяка молба за помощ, всяка скръб заради провала.
Ние сами се проваляме когато се доверяваме прекалено на нашата собствена сила. Не се чувствам зле от слабостта ми.
Когато съм слаб, вярвам, че Бог е силен, и ще ми помогне.
На Бог това му е достатъчно и нашата слабост няма значение.
Бог винаги е силен и ни спасява.

Молитва
Моля се , да мога да се науча да се облегна на божията сила.
Моля се, да мога да знам, че моята слабост е възможност за Божия.
 
detenazaleza Дата: Събота, 08-10-2011, 9:55 AM |Съобщение 8
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
08.10.2011г.

Мисъл

Има толкова неща заради които да си лоялен към всяка една група. Чувствам ли се раздразнен когато се основе друга група и някои членове от моята група я напуснат и се отклонят към нова територия? Или ги изпращам с благословията си? Посещавам ли тази нова група и помагам ли й? Или оставам да се цупя под моя навес? АА израства като основава нови групи постоянно. Трябва да осъзная, че е добро една голяма група да се раздели на по- малки, дори ако това означава, че голямата група - моята собствена - стане по-малка.
Готов ли съм винаги да помогна на нови групи?

Медитация
Моли се и продължавай да се молиш, докато това не ти донесе мир, спокойствие и чувство за общение с Този, който е близо и е готов да помогне. Мисълта за Бог е балсам за нашата омраза и страхове. В молитвата си към Бог намираме изцеление за наранените си чувства и негодувание. В мисли за Бог, съмненията и страховете ни напускат. Вместо това, на тяхно място се вливат в сърцата ни вяра и любов, които са извън света на материалните неща които се дават, и такъв мир, какъвто светът не може нито да даде, нито да отнеме. И чрез Бог ние можем да живеем толерантно и да оставим другите да живеят.

Молитва
Моля се, да мога да имам истинска толерантност и разбиране.
Моля се, да имам сили да се стремя към тези трудно изпълними неща.
 
detenazaleza Дата: Неделя, 09-10-2011, 6:40 AM |Съобщение 9
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
09.10.2011г.

Мисъл
Склонен ли съм да скучая понякога на сбирки? Склонен ли съм да слушам много повторения на принципите на АА? Склонен ли съм да слушам същите неща отново и отново? Склонен ли съм да слушам досадни членове как навлизат във всеки детайл от своето минало? Готов ли съм да го приема, защото думите се освобождават от душите им? Моите чувства не са толкова важни. Доброто в АА е на първо място, дори и това не винаги да е удобно за мен.
Научих ли се да го приемам?


Медитация

Бог ни приближава по-близо до себе си в духовните връзки.
Той ще притежава всички хора, притеглени все по-близо в духовните връзки. Бог, Великият Дух на Вселената, от който малки части са всеки един от нашите духове, желае единство между Него и всички Негови чада. "Единство на духа свързано с покой." Всяко преживяване в нашият живот, от радост, от тъга, от опасност, от сигурност, от трудност, от успех, от трудни взаимоотношения, от лекота, всичко трябва да се приеме като част от съествуването ни, свързано с духовното.

Молитва
Моля се, да мога да приветствам връзките на истинското братство.
Моля се, да мога да достигна по-близо до единството с Бог и другите.
 
detenazaleza Дата: Понеделник, 10-10-2011, 5:23 AM |Съобщение 10
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
10.10.2011г.

Мисъл
Когато нови членове дойдат в моята АА група, полагам ли специални усилия, за да ги накарам да се чувстват като у дома си? Поставям ли себе си встрани за да слушам тях, дори ако техните представи за АА са различни? Изградих ли си навик да говоря пред всички нови членове за себе си, или често оставям това на друг? Може и да не съм в състояние да им помогна, но може да има нещо в думите ми, което да ги насочи в правилната посока. Когато видя кякои от членовете да стоят сами, ще се погрижа ли за тях, или ще се насоча към собствената си специална група от приятели и ще ги оставя на студа?
Моя отговорност ли са всички членове на АА?

Медитация
Ти си Божий слуга.
Служи Му безропотно и охотно.
Никой не обича слуга, който избягва допълнителната работа, който се оплаква от това, че е потърсен със задача да направи нещо по-приятно. Всеки господар би се чувствал зле, обслужван от такъв слуга. Но не е ли това начинът, по който ти толкова често служиш на Бог? Прегледай своята ежедневна работа в тази светлина. Опитай се да вършиш своята ежедневна работа по начинът, по който вярваш, че Бог иска от теб да я вършиш, никога не бягай от каквато и да е отговорност и често го прави по начин, различаващ се от твоето собствено разбиране за служба.

Молитва
Моля се, да мога да бъда добър слуга.
Моля се, да съм готов да изляза извън очертанията на моето разбиране за служба
 
detenazaleza Дата: Вторник, 11-10-2011, 6:53 AM |Съобщение 11
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
11.10.2011г.

Мисъл
Колко добър спонсор съм аз?
Когато доведа нови членове на сбирка, смятам ли, че моята отговорност е приключила?
Или превръщам в моя работа това, да остана с тях докато се превърнат в добри членове на АА или си намерят друг спонсор? Ако те не се появяват на сбирки, казвам ли си: "Те го слагат на свой гръб, така че ако не искат няма какво повече да направя"? Или ги търся и намирам причината за тяхното отсъствие, или нежеланието им към АА? Оставям ли себе си на заден план, за да открия има ли друг начин да помогна?
Добър спонсор ли съм аз?

Медитация
"Първо се помири с брат си и тогава ела и принеси дара си към Бог".
Първо трябва да се поправя пред другите хора, и след това мога да го направя пред Бог.
Ако храня негодувание срещу някой, което ми е трудно да преодолея, трябва да опитам да го заменя с нещо друго конструктивно в съзнанието ми. Аз трябва да се моля за този, срещу когото негодувам. Трябва да оставя човека в ръцете на Бог и да не Му преча да му покаже начина, по който трябва да живее. "Ако някой каже: "Аз обичам Бог" и в същото време мрази брат си, той е лъжец. Как може да не обича брат си, когото вижда, а да обича Бог, който е невидим за неговите очи?"

Молитва
Моля се, да мога да открия нещо добро във всеки човек, дори и да не го харесвам.
Моля се, да мога да оставя Бог да развива това добро във всеки.
 
detenazaleza Дата: Сряда, 12-10-2011, 2:12 PM |Съобщение 12
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
12.10.2011г.

Мисъл
Още ли съм на "безплатно пътешествие" с АА?
Вземам ли всичко без да давам нищо?
Седя ли на сбирките винаги на задните редове, като оставям другите да вършят цялата работа?
Мисля ли, че е достатъчно това, че съм трезвен и мога да почивам на лаврите си?
Ако е така, аз не съм отишъл много далече в програмата, нито получавам достатъчно от това, което ми се предлага. Аз ще бъда слаб член, докато не вляза вътре и не поема отговорността, която ми се пада.
Рано или късно трябва да стана от пейката и да вляза в играта. Аз не съм просто зрител, предполага се, че трябва да съм част от отбора.
Влизам ли на игрището, за да поема топката?

Медитация
Опитай се да бъдеш благодарен, каквото и виждане да имаш.
Опитай се да го вършиш в малките неща, във вярната си служба към Бог и другите.
Допринасяй своята малка част всеки ден в дух на служба към Бог.
Бъди изпълнител на Божиите думи, не просто слушател.
В твоето ежедневие се опитай да запазиш вярата в Бог.
Всеки ден използвай новите възможности да бъдеш от полза.
Дори когато си изкушен да си починеш и да оставиш нещата такива, каквито са, или да изгебнеш проблем, изгради си навик да посрещаш въпросите категорично и да не се спираш по пътя си.

Молитва
Моля се, да изпълнявам всяка задача предано.
Моля се, да мога да посрещам всеки въпрос в живота категорично, без да се спирам по пътя си.
 
detenazaleza Дата: Четвъртък, 13-10-2011, 7:41 AM |Съобщение 13
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
13.10.2011г.

Мисъл
Работата в АА е сто процента на доброволен принцип.
Зависи от всеки един от нашите членове доброволно да направи своя принос.
Новодошлите могат да стоят на задните редове докато не превъзмогнат своята нервност и объркване.
Те имат право да бъдат подкрепяни от всички, докато се изправят на собствените си крака.
Но времето неминуемо идва, когато са готови да говорят и доброволно да направят своя принос на сбирки и в работата по Дванадесетте Стъпки.
Докато това време дойде, те са само в процес на усвояване.
Дойде ли времето ми да бъда доброволец?

Медитация
Божието царство на Земята расте бавно, като семенце в пръстта.
В растежът на Неговото царство винаги има по-добър напредък този, който се изтласка от тълпата напред. Продължавай да се стремиш към нещо по-добро и няма как да има застой в живота ти.
Вечният живот, изобилният живот е твой заради търсенето.
Не пропилявай времето си по отминали неуспехи.
Зачитай поуките от вредите като стъпала по стълбата на прогреса.
Насочен бъди винаги напред към целта.

Молитва
Моля се, да мога да съм готов за израстване.
Моля се, за сили да се изкачвам нагоре по стъпалата на стълбата на живота.
 
detenazaleza Дата: Петък, 14-10-2011, 8:42 AM |Съобщение 14
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
14.10.2011г.

Мисъл
Колко голяма част от моя живот е АА?
Дали е само една от моите дейсности и дали е малка част от тях?
Ходя ли на АА сбирките само от време на време, а понякога и не ходя изобщо?
Мисля ли за АА само понякога?
Резервиран ли съм относно обясняване предметът на АА пред хора, които вероятно се нуждаят от помощ?
Или АА заема голяма част от живота ми?
Това ли е основата на целия ми живот?
Къде бих бил сега без АА?
Дали всичко, което съм и което правя зависи от моята АА основа?
Дали АА е основата, върху която градя живота си?

Медитация
Разкрий пред Бог своите недостатъци, грешки и пропуски.
Не бъди подробен спрямо твоят провал, не обитавай мисълта, че в миналото си бил по-скоро звяр, отколкото ангел. Има посредник между теб и Бог - твоята нарастваща вяра, която може да те издигне от калта и да те насочи към небесата. Ти все още можеш да се помириш с Божият Дух.
Все още можеш да си възвърнеш хармонията с Божествения принцип на Вселената.

Молитва
Моля се, да мога да не оставям звяра в мен да ме дърпа назад, далеч от моята духовна съдба.
Моля се, да мога да стана и да вървя изправен.
 
detenazaleza Дата: Неделя, 16-10-2011, 8:07 AM |Съобщение 15
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
15.10.2011г.

Мисъл
Благодрен ли съм дълбоко в себе си на АА за това, че започнах да трезвея и за това, че разкри един изцяло нов живот за мен? АА направи възможно за мен да се грижа за интересите на другите в тази и в различни други среди. Това направи пълноценния живот възможен за мен. Това би било грешно, ако всички мои дейности се ограничават до работата ми в АА. Това изгради добре оформено съществуване за мен и в работата ми, и в шегите, в хобитата ми от различно естество. Но заслужава ли си АА заради това? Ще приема ли "диплома", ще бъда ли възпитаник на АА?
Разбирам ли, че не бих имал нищо полезно в живота си без АА?

Медитация
Има само един начин да получиш пълно удовлетворение от живота и той е да живееш по начина, по който вярваш, че Бог иска от теб да живееш. Живей с Бог на това тайно духовно място и ще бъдеш изпълнен от чувството, че си на прав път. Ще изпитваш дълбоко чувство на удовлетворение. Светът ще има смисъл и ти ще имаш място в този свят; работи за този смисъл във вечния ред на нещата. Много неща ще работят за теб и с теб толкова дълго, колкото дълго ти чувстваш Бог на своя страна.

Молива
Моля се, да имам чувство за вечна стойност за това, което правя.
Моля се, да мога да работя не само за сега, а и във вечността
 
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » 24 часа на ден м.ОКТОМВРИ
  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Search:

Боже, дари ни смирението да приемаме нещата, които не можем да променим,
смелостта, да променяме нещата, които можем да променим и мъдростта да разбираме разликата.
Site created in uCoz