24 ЧАСА НА ДЕН м. ДЕКЕМВРИ - Page 2 - Форум на АА в България

[ Ново съобщение · Потребители · Правила на форума · Търсене · RSS ]
  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Forum moderator: elica  
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » 24 ЧАСА НА ДЕН м. ДЕКЕМВРИ
24 ЧАСА НА ДЕН м. ДЕКЕМВРИ
detenazaleza Дата: Вторник, 20-12-2011, 8:28 AM |Съобщение 16
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
20.12.2011г.

Мисъл
Нашата вяра трябва да контролира целия ни живот.
Ние, алкохолиците, живеем раздвоен живот. Трябва да намерим начин да го съберем, да го направим едно цяло. Когато пиехме, нашият живот се състоеше от много разпръснати и несвързани парчета.
Трябва да вземем живота си и да съберем парчетата. Правим го, като възстановяваме вярата в духовните принципи, които ни държат заедно и ни дават смисъл и цел.
Ние предаваме нашия разбъркан живот на волята на тази Сила, която прави нашия живот отново цял.
Цял ли е животът ми отново?

Медитация
Бягай от страха като от чума.
Страхът, дори най-малкият страх, къса струните на вярата ти, които те водят до Бог.
Колкото и малък да е страхът, той ще изтъни струните, а по време на разочарование дори ще ги скъса.
Срещу малките страхове струните на вярата трябва да са опънати.
Избягвай депресията, която води до страх.
Помни, че всички страхове са предателство спрямо Бог. Те отричат Неговата грижа и защита.

Молитва
Моля се, да мога да имам доверие в Бог днес така, че да не се страхувам от нищо прекалено много.
Моля се, да мога да имам сигурността, че Бог ще се грижи за мен занапред.
 
detenazaleza Дата: Сряда, 21-12-2011, 10:06 AM |Съобщение 17
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
21.12.2011г.

Мисъл
Спрях ли да се разбивам вътрешно, заради войната вътре в мен?
Предадох ли се свободно на АА и на Висшата сила? Престанах ли да се разяждам вътрешно? Още ли блуждая умствено или съм на правилния път и мога да посрещна всичко, стига да съм на този път?
Когато съм убеден, мога да отдам живота си на АА. Разбрах как действа програмата.
Сега ще я последвам ли с всичко, с което разполагам; с всичко, което мога да дам; с всичко, което мога да направя; с целия си живот?
Ще оставя ли принципите на АА да ме ръководят до края на живота ми?

Медитация

По време на тиха медитация последвай Божието ръководство.
Във всичките ти решения, които ще направиш днес, последвай съвестта си.
Спри или продължи - зависи какво тя ти говори.
Приеми всичко днес като част от Божия план и ред. Той може да те отведе до правилните решения.
Изчакай спокойно, докатo получиш вътрешен подтик и чувството, че тoй е правилен, че е израз на твоята воля според желанието на Бог.

Молитва

Моля се, днес да мога да опитам да следвам Божието ръководство.
Моля се, днес да мога да опитам да следвам съвестта си и да направя това, което е правилно.
 
detenazaleza Дата: Вторник, 27-12-2011, 2:49 PM |Съобщение 18
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
24.12.2011г.

Мисъл
Определено оставихме „ мечтаният” свят зад гърба си. Той беше свят, създаден единствено от нас – не беше истински свят.
Ние съжаляваме за миналото – наистина съжаляваме, но научихме много от него. Можем да черпим опит от него, ценен опит – както сега разбираме, защото той ни дава познание да погледнем света такъв какъвто е.
Ние трябваше да станем алкохолици, за да открием програмата на АА. Нямаше да я получим по друг начин – това е единственият начин, който си струва.

Гледам ли на миналото си като на ценен опит?

Медитация
Излъчвай мир, а не разногласия, където и да си.
Опитвай се да бъдеш част от изцелението във всяка ситуация, а не част от проблема.
Опитай се да игнорираш лошото, а не да влизаш в открит двубой с него.
Винаги се опитвай да израждаш, а не да рушиш.
Покажи на другите чрез твоя опит, че щастието идва от живот по правилния начин. Силата на твоя опит е по-велика от силата на твоите думи.

Молитва
Моля се за мога да се опитам да донеса добро във всяка ситуация днес.
Моля се да мога да бъда градивен във начина, по който мисля и говоря днес.
 
detenazaleza Дата: Вторник, 27-12-2011, 2:49 PM |Съобщение 19
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
25.12.2011г.

Мисъл
Ето ги отговорите на въпроса как да живеем без пиене и да бъдем щастливи:
„Нещата, които поставяме на мястото на пиенето, са повече от заместители.
Едното е братството Анонимни алкохолици. Това е място, на което се чувстваш освободен
от грижите, бремето, безпокойството.
Животът най-после ще означава нещо. Най-ценните години са пред теб.
Между другите членове на АА ще откриеш приятели за цял живот. Ще се свържеш с тях с
нови, прекрасни отношения."

Означава ли животът нещо за мен сега?

Медитация
Искаш ли пълноценното удовлетворение, което ще откриеш в служенето на Бог и на света?
Не е лесно да служиш едновременно на Бог и на света. Трудно е да изискваш награда и за двете.
Но ако работиш за Бог, ще получиш възнаграждение и в света.
Но трябва да бъдеш подготвен и понякога да се отдръпнеш от света.
Не може винаги да се обръщаш към света и да очакваш всички подаръци, които животът
предлага.
Ако се опитваш искрено да служиш на Бог, ще имаш все по-велики и по-големи подаръци от света.

Молитва
Моля се да мога да не очаквам прекалено много от света.
Моля се да мога да съм доволен от наградите, които идват от службата ми на Бог
 
detenazaleza Дата: Вторник, 27-12-2011, 2:50 PM |Съобщение 20
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
26.12.2011г

Мисъл
За да продължим да отговаряме на въпросите как човек може да живее без пиене и да бъде щастлив, казваме:
“Ще бъдеш свързан с другите от АА чрез нови и прекрасни отношения, тъй като заедно ще избегнете бедствието и ще започнете рамо до рамо пътешествие към по-добър и пълноценен живот.
Ще разбереш какво означава да дадеш от себе си на другите, за да оцелеят и те и да преоткрият живота.
Ще бъдеш щастлив, уважаван и полезен. След като тези неща могат да се случат на нас, те могат да се случат и с теб.”

Медитация
Бог се проявява в човешкия живот чрез сила да преодолеем злото и способност да устоим на изкушението.
Благоволението на Бог е сила, която позволява на човек да се превърне от безполезно, безнадеждно създание в пълноценна, нормална личност.
Бог се проявява и чрез любов – любов към другите, състрадание към техните проблеми, искрено желание да им се помогне.
Благоволението на Бог се проявява и като покой в ума, и като смирение на характера.
Може да притежаваме истинска сила, любов и смирение в нашия живот, ако имаме желание за молим Бог за това всеки ден.

Молитва
Моля се да мога да виждам Божието благоволение в силата, която приемам, любовта, която опознавам и покоя, който имам.
Моля се да мога да бъда благодарен за нещата, които получавам чрез благоволението на Бог.
 
detenazaleza Дата: Вторник, 27-12-2011, 2:50 PM |Съобщение 21
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
27.12.2011г

Мисъл
Разбираме, че знаем прекалено малко. Бог постоянно ще разкрива повече пред всички ни.
Неговите отговори ще дойдат, ако сте прочистили дома си.
Ако отношенията ви с Бог са правилни, с Вас и с безброй други като Вас ще се случат велики неща.
Раздавайте щедро всичко, което откривате в АА. Но, очевидно не може да дадете нещо, което не притежавате. Така че – изучавайте АА цял живот.

Винаги ли търся програмата на АА?

Медитация
„Силата ти ще дойде в спокойствието и доверието.”
Доверие означава вяра в нещо. Когато се доверяваш на Божието благоволение, ще можеш да се изправиш срещу всичко, когато и да дойде. Ще се осланяш на вярата, че Бог ще се погрижи за теб.
Опитай се да се оставиш в Божието присъствие, докато неговата сила не дойде в теб.
Бъди спокоен – и в спокойствието спокойният, тих Негов глас ще дойде.
Той говори чрез покоя на човешкия ум, настроен да Го чуе.

Молитва
Моля се да мога да намеря сила в днешното спокойствие.
Моля се да мога да се съглася, че и днес Бог ще се погрижи за мен.
 
detenazaleza Дата: Сряда, 28-12-2011, 8:40 AM |Съобщение 22
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
28.12.2011г.

Мисъл
Никой не е прекалено пропаднал, за да не бъде посрещнат приветливо в АА, стига да иска да действа.
Социалните различия, дребнавите съревнования и ревности, са без значение.
Ние сме корабокрушенци от един и същ кораб и можем да бъдем възстановени и обединени от един Бог; със сърца и умове, отворени към благополучието на другите.
Нещата, които означават толкова много за другите, вече не означават нищо за нас.
В АА ние имаме истинско братство.

Оценявам ли това истинско братство?

Медитация
Когато помолиш Бог за помощ да преодолееш слабостта, тъгата, раздора и конфликтите, Той никога не пропуска да отвърне на молитвите ти.
Когато имаш нужда от сила за себе си или за друг, помоли Бог за сила.
Силата, от която се нуждаеш, ще дойде лесно, естествено и убедително.
Моли се на Бог не само когато се нуждаеш от помощ, но и само за да общуваш с Него.
Духът на молитвата може да промени разногласието в помирение.
Той ще повдигне качеството на мислите и думите и да донесе ред в хаоса.

Молитва
Моля се да мога да донеса покой там, където има безредие.
Моля се да мога да донеса помирение там, където има конфликти.
 
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » 24 ЧАСА НА ДЕН м. ДЕКЕМВРИ
  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Search:

Боже, дари ни смирението да приемаме нещата, които не можем да променим,
смелостта, да променяме нещата, които можем да променим и мъдростта да разбираме разликата.
Site created in uCoz