24 ЧАСА НА ДЕН м. ЯНУАРИ - Page 2 - Форум на АА в България

[ Ново съобщение · Потребители · Правила на форума · Търсене · RSS ]
  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Forum moderator: elica  
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » 24 ЧАСА НА ДЕН м. ЯНУАРИ
24 ЧАСА НА ДЕН м. ЯНУАРИ
detenazaleza Дата: Понеделник, 16-01-2012, 9:01 AM |Съобщение 16
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
16 януари

Мисъл
Програмата на АА е повече начин за изграждане на нов начин на живот, отколкото начин за преодоляване на пиенето – защото в АА ние не само спираме да пием.
Това със спирането сме го опитвали много пъти в старите пиянски дни.
И, естествено, пак започвахме да пием отново, очаквайки времето, в което бихме могли да пропаднем.
След като изтрезняхме чрез програмата на АА, започнахме да се изкачваме.
В пиянските си дни пропадахме, ставаше все по-зле и все по-зле.
Сега се научихме да се изправяме и продължаваме.
Изкачвам ли се, става ли все по-добре и по-добре?

Медитация
Ще се опитам да се подчинявам на Божията моля ден след ден, сред пустините равнини и сред планинските върхове на опита.
Това е дневен стремеж, който изисква упоритост.
Вярвам, че Бог е в малките неща, Той се проявява във всичко мъничко, което се случва
Ще бъда упорит в този нов начин на живот. Знам, че нищо не е прекалено малко, за да бъде част от новия план.

Молитва
Моля се, с малките камъчета, които поставям в мозайката на моя нов начин на живот, да направя цялата мозайка.
Моля се, да мога да съм упорит и така да открия хармонията и красотата.
 
detenazaleza Дата: Вторник, 17-01-2012, 8:49 AM |Съобщение 17
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
17 януари

Мисъл
Няма голяма полза, ако само ходим на сбирки от дъжд на вятър и си седим, надявайки се да "прихванем" нещо от програмата. Това е добре в началото, но няма да ни помогне за дълго.
Рано или късно трябва да започнем да действаме, като ходим на сбирки редовно, свидетелстваме за нашия опит с алкохола и като се опитваме да помогнем на други алкохолици. Изграждането на новия живот отнема цялата енергия, която сме използвали за пиене.

Полагам ли време и усилия , за да изградя нов живот чрез АА?

Медитация
С Божията помощ ще си изградя защитна стена, която ще ме пази от злите мисли.
Ще си изградя разбиране за Бог и за другите хора.
Когато някоя болезнена или прибързана мисъл влезе в съзнанието ми, веднага ще я изхвърля. Зная, че любовта и доверието са решението срещу безпокойството и мъчението в живота.
Ще ги използвам, за да изградя защитна стена срещу себе си.

Молитва
Моля се мъчението, нетърпението и безпокойството да не пробият моята защитна стена срещу лошите мисли.
Моля се да мога да ги пропъдя от живота си.
 
detenazaleza Дата: Сряда, 18-01-2012, 9:23 AM |Съобщение 18
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
18 януари

Мисъл
Новият живот не може да бъде изграден за един ден. Трябва да предприемаме програмата бавно, малко по малко. Нашите подсъзнателни умове трябва да бъдат пренастроени. Трябва да се научим да мислим различно.
Трябва да свикнем с трезвото мислене за сметка на алкохолното мислене.
Всеки, който опита, знае, че старото алкохолишко мислене ще ни върне там, където най-малко очакваме. Изграждането на новия живот е бавен процес, но той може да се постигне ако наистина следваме програмата на АА.
Изграждам ли нов живот, основан на моята трезвост?

Медитация
Ще се моля всеки ден за вяра, тъй като тя е Божи дар.
Само от вярата зависи отговорът на моите молитви.
Бог дава отговор на молитвите ми, защото това е небходимото оръжие, с което приемам и преодолявам всички препятствия и затруднения, докато живея новия си добър живот.
Ето защо ще вървя напред с вяра.

Молитва
Моля се, да мога да живея чрез вярата в Бог.
Моля се, моята вяра да може да расте, защото чрез нея Божията сила става достъпна за мен.
 
detenazaleza Дата: Четвъртък, 19-01-2012, 9:31 AM |Съобщение 19
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
19 януари

Мисъл
В основата на нашата трезвост можем да изградим живот от честност, неегоистичност, вяра в Бог и любов към другите.
Никога няма напълно да постигнем тези цели, но приключението от изграждането на такъв живот е по-добро от всичко весело, което сме преживели в пиянския си живот.
Дойдохме в АА, за да изтрезнеем, но останахме достатъчно дълго, за да научим за новия начин на живот.
Станахме честни със себе си и с другите хора. Научихме се да мислим повече за другите и по-малко за себе си.
Научихме се да разчитаме на сигурната помощ от Висша сила.
Живея ли честно, неегоистично и с вяра?

Медитация
Вярвам, че Бог е виждал нуждите на сърцето ми много преди го призова за помощ, преди да осъзная нуждата от тази помощ.
Вярвам, че Бог ми е подготвил отговора.
Бог не трябва да бъде призоваван с въздишки, сълзи и много приказки, за да даде исканата помощ.
Той вече ми е дал всичко, което искам и от което се нуждая.
Ще се опитам да го видя – да видя Неговия план моя живот.

Молитва
Моля се да мога да разбера какви са истинските ми желания и нужди.
Моля се моето разбиране за тези желания и нужди да ми помогне да открия отговора за тях.
 
detenazaleza Дата: Петък, 20-01-2012, 5:26 PM |Съобщение 20
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
20 януари

Мисъл
В АА попаднахме заради лъжите, махмурлука, разкаянието и пилеенето на пари. Когато пиехме бяхме само наполовина живи. Сега се опитваме да живеем достоен, честен, неегоистичен, живот – сега наистина сме живи Животът има ново значение за нас и ние можем наистина да му се радваме. Чувстваме, че от нас има някаква полза на този свят. Ние сме от правилната страна на оградата, не на грешната.- можем да погледнем света директно, а не да се крием из уличките. Идваме в АА за да изтрезнеем, а ако останем трезви се научаваме за живеем по нов начин.

Убеден ли съм, че без значение колко весело беше пиенето ми, животът никога не беше добър като живота, който мога да изградя чрез АА?

Медитация
Искам да бъда в единство със светия Дух на Вселената.
Ще отдам най-дълбоките си желания на духовното, не на материалното.
Ние сме такива, за каквито се мислим. Така че ще мисля и ще желая духовно развитие.
Ще опитам да бъда в единство с Бог. Никое човешко вдъхновение не може да измести това желание.

Молитва
Моля се да мога да мисля за любов – тогава любовта ще ме обгради.
Моля се за мога да мисля здравословно – тогава здравето ще дойде при мен.
 
detenazaleza Дата: Събота, 21-01-2012, 11:17 PM |Съобщение 21
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
21 януари

Мисъл
Когато за пръв път дойдохме в АА, трезвият живот изглеждаше странен.
Чудехме се какъв ли ще е животът без дори една чашка.
Първоначално трезвеният живот изглеждаше неестествен. Но колкото по-дълго сме в АА, толкова по-естествен изглежда този живот.
И сега знаем, че животът, който живеем в АА - трезвостта, братството, вярата в Бог, желанието ни да помогнем един на друг, е най-естественият начин, по-който можем да живеем.

Медитация
Научих се да преодолявам себе си, защото всичко, което извира от егоизма ми, ми пречи за истинското, вечното, непреходното.
Не трудностите в живота са опасни за мене, а егоизмът ми.
Като преодолявам себе си, аз получавам сила, която Господ влива в душата ми.
Само така аз мога да бъда победител.

Молитва
Моля се да мога да се покоря на Бог, да вървя с Него и да Го слушам.
Моля се за мога да се стремя да преодолея собствения си егоизъм.
 
detenazaleza Дата: Вторник, 24-01-2012, 7:08 AM |Съобщение 22
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
22 януари

Мисъл
В началото искаш да останеш трезвен, но си безпомощен и се обръщаш към по-висша Сила от теб и с доверието в тази сила получаваш сили да спреш пиенето.
От този момент искаш да запазиш трезвостта си и това е въпрос на промяна в мисленето.
След известно време става така, че наистина се радваш на обикновения, здрав, нормален живот. Изритваш от живота си алкохола като стимулант. Всичко, което трябва да направиш, е да се огледаш наоколо, да видиш останалите членове в АА и ще осъзнаеш как те са се променили.

Промени ли се моето схващане за живота?

Медитация
Никога няма да забравям да казвам благодаря на Бог – дои и в най-мрачните дни.
Моето отношение ще бъде смирение и благодарност.
Да казвам благодаря е ежедневна практика и необходимост.
Ако денят не е от най-благодарните, трябва да практикувам благодарността, докато го променя. Благодарността е необходима за тези, които търсят по-добър живот.

Молитва
Моля се благодарността да ми донесе смирение.
Моля се смирението да ми донесе по-добър живот.
 
detenazaleza Дата: Вторник, 24-01-2012, 7:11 AM |Съобщение 23
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
23 януари

Мисъл
Бях ли отчаян човек, когато дойдох в АА? Имах ли душевно заболяване? Бях ли толкова отвратен от себе си и начина си на живот, че не понасях да се гледам в огледалото? Бях ли готов за АА? Бях ли готов да опитам всичко, за да изтрезнея и да преодолея душевната си болест? Трябва ли някога да забравя състоянието, в което се намирах?

Медитация
Ще се опитам да живея по един ден, за момента.
Ще направя всеки ден част от подготовката за по-добрите неща напред.
Няма да живея с миналото и бъдещето, а само с настоящето.
Ще погреба всеки страх от бъдещето; ще погреба всички мисли горчивина, неприязън и обида от миналото, чувството ми за провал, разочарованието ми от другите и мен самия, моята потиснатост и униние.
Ще оставя всички тези неща погребани и ще вървя напред, в един нов живот.

Молитва
Моля се Бог да ме води всеки ден със себе си .
Моля се всеки ден Бог да ме запаси с мъдроста и силата, от които се нуждая.
 
detenazaleza Дата: Петък, 27-01-2012, 7:27 AM |Съобщение 24
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
24 януари


Мисъл

За да „сграбчим” програмата на АA, трябва да помислим над казаното от един светец : „Те се промениха, като подновиха умовете си.”
Трябва да се научим да мислим правилно. Трябва да променим алкохолното мислене в трезво мислене. Трябва да си изградим нов начин за преценяване на нещата.
Преди да дойдем в АА, ние искахме измислен живот на въодушевление и всичко, което идва с пиенето. Този начин на живот изглеждаше нормален за нас тогава. Но сега, когато се обърнем назад, този живвот ни изглежда точно обратното на нормален. Всъщност, той е ненормален.

Променям ли мисленето си от ненормално в нормално?


Медитация

Ще приема и най-бурния ден без страх. Вярвам, че Бог е с мен и контролира всичко.
Ще позволя на доверието да бъде основния мотив в моя бурен ден.
Няма да се тревожа, защото знам, че Бог ми помага.
Тогава ще бъда спокоен, дори денят да е бурен.

Молитва
Моля се да мога да съм спокоен и нищо да не ме разтревожи.
Моля се да мога да не позволявам на материалните неща да ме контролират и да ме отдалечават от духовните неща.
 
detenazaleza Дата: Петък, 27-01-2012, 7:28 AM |Съобщение 25
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
25 януари

Мисъл
В началото искаш да останеш трезвен, но си безпомощен и се обръщаш към по-висша Сила от теб и с доверието в тази сила получаваш сили да спреш пиенето.
От този момент искаш да запазиш трезвостта си и това е въпрос на промяна в мисленето.
След известно време става така, че наистина се радваш на обикновения, здрав, нормален живот. Изритваш от живота си алкохола като стимулант. Всичко, което трябва да направиш, е да се огледаш наоколо, да видиш останалите членове в АА и ще осъзнаеш как те са се променили.

Промени ли се моето схващане за живота?

Медитация
Никога няма да забравям да казвам благодаря на Бог – дои и в най-мрачните дни.
Моето отношение ще бъде смирение и благодарност.
Да казвам благодаря е ежедневна практика и необходимост.
Ако денят не е от най-благодарните, трябва да практикувам благодарността, докато го променя. Благодарността е необходима за тези, които търсят по-добър живот.

Молитва
Моля се благодарността да ми донесе смирение.
Моля се смирението да ми донесе по-добър живот.
 
detenazaleza Дата: Петък, 27-01-2012, 7:29 AM |Съобщение 26
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
26 януари

Mисъл
Алкохолиците са хора, чието пиене ги заведе до задъна улица.
Те не са били способни да проумеят каквото и да било заради пиенето си. Те винаги правят едни и същи грешки и стадат от едни и същи последици отново и отново.
Те отказват да приемат, че са алкохолици. Те още си мислят, че могат да се справят.
Те няма да преглътнат гордостта си и да допуснат, че са различни от обикновените пиячи.
Те няма да се изправят срещу факта, че трябва да прекарат остатъка от живота си без пиене.
Те не могат да си представят живот без дори една чашка.

Медитация
Вярвам, че Бог притежава цялата сила.
Той дава и той задържа. Но няма да задържи за човек, който е близо до Него – така даровете преминават от Бог върху човека.
Така човекът вдишва живот в Божието присъствие.
Ще се науча да живея в Божието присъствие и после ще получа нещата, които искам от Него – сила и радост.
Божията сила е на разположение за всички, които се нуждаят от нея и искат да я приемат.

Молитва
Моля се да мога да се предам, за да се влее Божията сила в мен.
Моля се да мога да се предам на силата Му.
 
detenazaleza Дата: Понеделник, 30-01-2012, 12:50 PM |Съобщение 27
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
27 януари

Мисъл
Алкохолиците, които живеят в задънена улица, отказват да бъдат честни със себе си и с другите хора. Те бягат от живота и не искат да приемат нещата такива, каквито са. Те са прекалено чувствителни и лесно раними. Те отказват да опитат да бъдат неегоистични. Те все още искат всичко за себе си. И без значение колко катастрофален опит имат с пиенето, те пак го правят отново и отново.
Има един единствен начин да се измъкнеш от задънената улица и да промениш мисленето си.
Промених ли мисленето си?

Медитация
Знам, че представата и силата, която получавам от Бог, са неограничени, тъй като са духовни.
Във временните и материалните неща трябва да допускам ограничения.
Знам, че не мога да видя път пред себе си. Трябва да правя по една стъпка само защото Бог толкова ми позволява да видя.
Аз съм в неизследвани територии, ограничени от времето и пространството, но неограничени в моя духовен живот.

Молитва
Моля се, независимо от материалните ограничения, да мога да следвам Божия път.
Моля се да мога да се науча, че да следвам волята му, е съвършена свобода.
 
detenazaleza Дата: Понеделник, 30-01-2012, 1:04 PM |Съобщение 28
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
28 януари

Мисъл
Нека разгледаме понятието „духовен опит” така, както е дадено в приложение второ от Голямата Книга: „Духовният опит е нещо, което води до промяната в човека. Чрез предаването на живота си на Бог така, както го разбираме, ние сме променени. Същността на тази промяна се вижда при възстановяващите се алкохолици. Тя не е неизбежна при внезапен и поразителен катаклизъм. Не се нуждаем да постигнем внезапно и вълнуващо разбиране за Бог, последвано веднага от бърза промяна в чувствата и вижданията.В повечето случаи промяната е постепенна.”

Виждам ли постепенна и непрекъсната промяна в себе си?

Медитация
„Дай ми товара и бремето си, за да ти дам почивка.”
Може да се обръщате всеки ден към Бог за почивка чрез общуване и молитва.
Истинската почивка и истинското смирение идват от усещането за изначалното добро във Вселената.
Вечните ръце на Бог те държат и ще те крепят. Общувай с Бог, не само за да му отправиш молба, която да бъде уважена, а за да разчиташ на Неговата воля и Неговите цели в живота си.
Бъди уверен, че Божията сила е достъпна за теб, имай съзнание за неговата помощ и чакай смирено докато покоят, даден от Бог, те изпълни.

Молитва
Моля се да мога да имам съзнанието за Божията подкрепа днес.
Моля се да бъда спокоен и защитен чрез нея.
 
detenazaleza Дата: Понеделник, 30-01-2012, 1:05 PM |Съобщение 29
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
29 януари

Мисъл
Аз се нуждая се от принципите на АА за разгръщането на погребания в мен живот - този хубав живот, който бях затрупал, но го намерих отново в това братство.
Този живот вътре в мен се развива бавно, но сигурно, с много спънки, много грешки и провали, но все пак се развива.
Докато се придържам близко до АА, моят живот върви напред, развивайки се и аз не мога още да знам какъв ще бъде, но знам, че ще е хубав. И това е всичко, което искам да знам. - Ще бъде хубав.

Дали благодаря на Бог за АА?

Медитация
Изгради твоят живот на твърдата основа от истинска благодарност към Бог за Неговите благословии и истинско смирение.
Изгради рамката на твоя живот от самодисциплина; не допускай да ставаш егоистичен, мързелив или задоволен от себе си.
Изгради стените на твоя живот от служба към другите, помагайки им да намерят начина да живеят.
Изгради покрив за своя живот от молитва и спокойна медитация, чакайки божието ръководство от горе.
Изгради градината около твоя живот от мир и спокойствие на духа, от ведрина и сигурна вяра.

Молитва
Моля се да изградя своя живот на принципите на АА.
Моля се, когато работата ми е свършена, моят живот да е с добра конструкция
 
detenazaleza Дата: Понеделник, 30-01-2012, 1:06 PM |Съобщение 30
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
30 януари

Мисъл
АА може би е човешко по своята организация, но е божествено по своята цел. Целта на АА е да ме насочи към Бог и хубавия живот.
С АА краката ми стъпват по правилната пътека. Чувствам го в дълбините на моето съществуване. Вярвя във вярна посока.
Бъдещето може със сигурност да се остави на Бог. Каквото и бъдещето да държи, то не не може да бъде толкова много, че да не мога да го нося.
Аз имам Божествената Сила с мен, за да ме подкрепя през всичко, което може да се случи.

Дали съм насочен към Бог и хубавия живот?

Медитация
Дори да е незрим, Господ е винаги близко до тези, които вярват в Него, уповават се и разчитат на Него за силата да срещнат предизвикателствата на живота.
Дори да е забулена от погледа на смъртните, Висшата Сила е винаги на разположението ни, когато смирено помолим за нея.
Чувството, че Бог е с нас не бива да зависи от нашите преходни настроения; ние трябва да опитваме да осъзнаваме Неговата сила и любов в самата същност на нашия живот.

Молитва
Моля се да мога да усещам, че Бог не много е далеч, за да разчитам на Него за помощ.
Моля се да се чувствам убеден в Неговата готовност да ми даде силата, от която се нуждая.
 
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » 24 ЧАСА НА ДЕН м. ЯНУАРИ
  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Search:

Боже, дари ни смирението да приемаме нещата, които не можем да променим,
смелостта, да променяме нещата, които можем да променим и мъдростта да разбираме разликата.
Site created in uCoz