24 часа на ден м. ФЕВРУАРИ - Page 2 - Форум на АА в България

[ Ново съобщение · Потребители · Правила на форума · Търсене · RSS ]
  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Forum moderator: elica  
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » 24 часа на ден м. ФЕВРУАРИ
24 часа на ден м. ФЕВРУАРИ
detenazaleza Дата: Четвъртък, 16-02-2012, 10:11 AM |Съобщение 16
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
16 февруари

Мисъл
Ако алкохолизмът беше само физическа алергия като астмата или треската, щеше да ни е лесно – просто щяхме да си направим тест за алергия, за да установим дали сме алкохолици. Но алкохолизмът не е само физическа алергия.
Той е умствена алегрия или обсебване. След като станахме алкохолици, все още можем да понасяме алкохол за известно време, въпреки че страдаме след всеки запой и всеки път е все по-трудно да преоболеем махмурлука.

Разбирам ли, че откакто се превърнах в алкохолик, изобщо не мога да контролирам алкохола умствено?

[b]Медитация

Светът не се нуждае от супер хора, а от естествени хора. Хора, които които ще предадат егото си и ще позволят на свята сила да работи чрез тях.
Нека вдъховението замести стремежа.
Търси духовно израстване, а не слава и богатство.
Нашата главна цел трябва да бъде да позволим на Бог да ни използва.
Святата сила е достатъчна за цялата духовна работа на света. Бог просто се нуждае от инструменти, които да използва. Неговите инструменти могат да преправят света.

Молитва
Моля се да мога да бъда инструмент на святата сила.
Моля се да мога да дам своя дял в преправянето на света.
 
detenazaleza Дата: Неделя, 19-02-2012, 11:36 AM |Съобщение 17
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
17 февруари

Мисъл

Една чаша водеше до поток от мисли, които се превръщаха в обсебване – и оттам нататък не бяхме в състояние да спрем. Развихме непреодолим импулс да продължаваме с пиенето, докато не се напием.
Хората обикновено правят две грешки относно алкохолизма. Първата е – че той може да се излекува физически. Втората – че алкохолизмът може да се излекува само с воля.
Повечето алкохолици са опитвали и двата начина и са открили, че не вършат работа. Но ние, членовете на АА, открихме начин да спрем алкохолизма.

Преодолях ли обсебването чрез прилагане на програмата на АА?

Медитация
Ще се опитам да бъда спокоен – без значение какво се случва.
Ще задържам емоциите си, въпреки че другите около мен ги проявяват.
Ще бъда спокоен пред безпокойството, ще задържа това вътрешно, дълбоко спокойствие през деня.
В бързината на работата и безпокойството дълбоката, вътрешна тишина е необходима, за да остана на кораба.
Трябва да се науча да задържам спокойствието в мен и през най- забързаните дни.

Молитва
Моля се да мога да бъда спокоен и във връзка с Бог.
Моля се да мога да се науча на търпение, смирение и покой.
 
detenazaleza Дата: Неделя, 19-02-2012, 11:37 AM |Съобщение 18
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
18 февруари

Мисъл
Алкохолът е отрова за алкохолиците. Отрова не е достатъчно силна дума, защото алкохолизмът рано или късно води до смърт на алкохолика. Тя може да бъде бърза смърт или бавна смърт. Когато отиваме в магазина и виждаме различни видове алкохол по стилажите, всички бутилки в красиви и привлекателни опаковки, ние трябва винаги да си казваме и никога да не забравяме: „Всичко това е отрова за мен.” Така е. Алкохолът отрови животът ни за дълго време.

Знам ли, че след като съм алкохолик, алкохолът е отрова за мен?

Медитация
Трябва по някакъв начин да открия смисъл от приближаването до Бог. Това е, което действително има значение. Трябва по някакъв начин да търся истинския хляб в живота – с общуването с Него.
Трябва да сграбча истината чрез служенето. И тази истина е всичко, което има значение.
Всички форми на служене са свързани с общуването с Бог като цел и смисъл.

Молитва
Моля се да мога да срещна Бог в тихо общуване.
Моля се да мога да взема духовната храна, която Бог ми е приготвил.
 
detenazaleza Дата: Неделя, 19-02-2012, 11:37 AM |Съобщение 19
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
19 февруари

Мисъл
След като станах алкохолик, алкохолът отрови любовта към семейството и приятелите ми, отрови амбициите ми, отрови самоуважението ми. Отрови целия ми живот, докато не срещнах АА.
Сега моят живот е по-щастлив отколкото преди. Не искам повече да се самоубивам. Така, с помощта на Бог и на АА, аз нямам намерение да вкарвам повече алкохолна отрова в себе си. Нямам намерение да продължавам да мисля за пиенето по друг начин, освен като за отрова.

Вярвам ли, че пиенето ще отрови живота ми винаги, когато го докосна?

Медитация
Ще свържа крехката си същност с неограничената свята Сила.
Ще свържа живота си със святата Сила на доброто в света.
Това не е страстен зов за привличане на внимание, а предаване на трудностите и безпокойството в святи ръце.
Така aз ще се доверя на Бог като дете, което дава оплетеното кълбо конци на майка си, за да ги разплете.
Ние молим Бог повече с доверие, отколкото с изискване за помощ.

Молитва
Моя се да мога да оставя всичките си затруднения в ръцете на Бог и да ги оставя там.
Моля се да мога напълно да се доверя, че Бог ще се погрижи за тях.
 
detenazaleza Дата: Понеделник, 20-02-2012, 3:42 PM |Съобщение 20
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
20 февруари

Мисъл
Много от нещата, които правим в АА, са подготовка за онзи критичен момент, когато, разхождайки се по улицата в хубав слънчев ден, ще видим хубав студен коктейл и ще ни връхлети идеята за едно питие. Ако тренираме ума си, то ще бъдем подготвени за този критичен момент и няма да изпием тази първа чаша. С други думи- ако си напишем добре домашното в АА, няма да се подхлъзнем през изкушението.

В подготовката за критични моменти, когато съм изкушен, ще имам ли едно наум, че пиенето е мой враг?

Медитация
Колко много молитви на този свят са останали неотговорени, защото тези, които се молят, не са издържали до края?
Те мислят, че е прекалено късно, че трябва да действат сами, че Бог няма да ги ръководи.
„Този, който издържи до края, ще бъде спасен.”
Мога ли да издържа до самия край? Ако да – аз ще бъда спасен.
Ще опитам да издържа със смелост. Ако издържа – Бог ще отвори онези тайни духовни съкровища, скрити от тези, които не издържат до края.

Молитва
Моля се да мога да следвам Божието ръководство, така, че духовният успех да бъде с мен.
Моля се да мога никога да не се съмнявам в силата на Бог и така да вземам нещата в свои ръце.
 
detenazaleza Дата: Вторник, 21-02-2012, 9:28 AM |Съобщение 21
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
21 февруари

Мисъл
Пиенето беше мой приятел. Намирах много радост в пиенето. На практика радостта беше свързана с пиене.
Но дойде време, когато пиенето се превърна в мой враг. Не знам кога точно пиенето се обърна срещу мен и се превърна във враг, но знам, че това се случи, защото започнах да имам неприятности.
И щом разбрах, че пиенето ми е враг, основната ми цел беше да остана трезвен. Да изкарвам пари или да поддържам къщата си – това не е основната ми работа.

Разбирам ли, че най-важното е да остана трезвен?

Медитация
Мога да разчитам на Бог да ми даде цялата сила, от която имам нужда, за да се изправя срещу всичко,
стига искрено да вярвам в тази сила и честно да го помоля.
В същото време да направя живота си такъв, какъвто вярвам, че Бог иска да бъде.
Мога да се обърна към Бог като към управител, знаейки, че като оставя всичко на Него, Той ще съдейства и ще осигури това, което има смисъл.

Молитва
Моля се да мога да вярвам, че Бог е готов и иска да ми даде всичко, от което се нуждая.
Моля се да мога да помоля само за вяра и сила да посрещна всяка ситуация.
 
detenazaleza Дата: Четвъртък, 23-02-2012, 9:47 AM |Съобщение 22
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
22 февруари

Мисъл
Ходя на сбирки на АА, защото те ми помагат да остана трезвен. И когато мога, се опитвам да помогна на други алкохолици, защото това е част от това да остана трезвен. Освен това имам съдружник в тази работа и това е Бог. Моля Му се всеки ден да ми помогне да остана трезвен. Докато помня, че пиенето никога няма да бъде мой приятел, а смъртен враг, докато помня, че най-важната ми работа е да остана трезвен – и това е най-важното нещо в живота ми, вярвам, че ще бъда подготвен за критичния момент, когато идеята за една чаша влети в ума ми.

Когато тази идея ме сполети, ще бъда ли способен да устоя и да не изпия тази чаша?

Медитация
Ще се страхувам повече от духовната умора, от душевното безредие, от всяко безпокойство на ума, отколкото от земетресение или пожар.
Когато чувствам, че спокойствието на духа е разрушено от емоционално разочарование, тогава трябва да остана сам с Бог, докато спокойствието отново дойде в сърцето ми. Неспокойните времена са единственото време, когато злото може да си намери пролука.
Ще внимавам за неохраняваните места на тревога.
Ще се опитам да остана спокоен, независимо какво вълнение ме обгражда.

Молитва
Моля се да мога никакво емоционално разочарование да не спре Божията сила в моя живот.
Моля се да мога да запазя непоклатим дух и спокойно сърце.
 
detenazaleza Дата: Четвъртък, 23-02-2012, 9:47 AM |Съобщение 23
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
23 февруари

Мисъл
Сега можем да предприемем инвентаризация на добрите неща, които ни се случиха в АА.
Да започнем с това, че днес сме трезви. Това е най-големият ни актив. Трезвостта за нас е като добрата воля в бизнеса. Всичко останало зависи от нея.
Повечето от нас имат работа, която дължим на трезвостта. Знаем, че нямаше да можем да задържим тази работа, ако пиехме, така че нашата работа зависи от трезвостта.
Повечето от нас имат съпрузи или съпруги и деца – които или сме загубили или можехме да загубим, ако не бяхме спрели да пием. Имаме приятели в АА, истински приятели, които винаги са готови за помогнат.

Разбирам ли, че моята работа, семейството ми, истинските ми приятели – това зависи от трезвостта ми?

Медитация
Трябва да се доверя за най-доброто, на което съм способен. Този урок трябва да бъде научен. Моите съмнения и страхове продължават да ме връщат обратно в пустошта.
Съмненията ме отклоняват от пътя, защото не се доверявам на Бог.
Трябва да се доверя на Божията любов. Тя никога няма да ме предаде, но трябва да се науча да не се предавам на моите страхове и съмнения.
Ние всички имаме много да учим, за да заменим нашите страхове с вяра.
Всички наши съмнения спират Божия план за нас.
Не трябва да се съмнявам. Трябва да вярвам в Бог и да продължавам да действам и да укрепвам вярата си.

Молитва
Моля се да мога да живея по начина, по който Бог иска да живея.
Моля се да мога да се оставя на потока на доброто на този свят.
 
detenazaleza Дата: Понеделник, 27-02-2012, 8:23 AM |Съобщение 24
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
24 февруари

Мисъл
Освен нашата работа, нашите семейства, нашите приятели и нашата трезвост, ние имаме нещо друго, което много от нас откриха в АА. Това е вярата в сила, по-висша от нас, към която можем да се обърнем за помощ – вяра в святите принципи на вселената, които наричаме Бог и който е на наша страна докато действаме правилно.
Имаше много дни в миналото когато, ако бяхме направили инвентаризация, щяхме да открием доста грешки – без трезвост, и за това – без работа, семейства, приятели ли вяра Бог. Сега имаме тези неща, защото сме трезви.

Взех ли решение за бъда трезвен през всеки ден от живота си?

Медитация
Обичай действения живот.Той е пълноценен живот. Наслаждавай се на действието.
Бъди навън винаги, когато това е възможно. Слънцето и въздуха са природните изцелителни сили.
Тази вътрешна радост променя отровената ти кръв в чист, здрав, жизнен поток.
Но никога не забравяй, че истинското изцеление на духа идва отвътре, от близката, любяща връзка на твоя дух с Божия дух. Стой близо в общуването си с Божия дух ден след ден.

Молитва
Моля се да мога да се науча да живея изобилен живот.
Моля се да мога да се радвам на близкия контакт с Бог всеки ден и да бъда щастлив от него.
 
detenazaleza Дата: Понеделник, 27-02-2012, 8:23 AM |Съобщение 25
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
25 февруари

Мисъл
Когато дойдохме на първата си сбирка в АА, ние погледнахме стената в края на стаята и видяхме написано: „Заради благодатта на Бог.” Знаехме още тогава, че трябва да призовем благодатта на Бог, за да изтрезнеем и да преодолеем нашето духовно заболяване. Чухме спикерите да казват как разчитат на Сила, по-висша от тях самите. Имаше смисъл да пробваме и това.

Разчитам ли на благодатта на Бог, за да ми помогне да остана трезвен?

Медитация
Сподели твоята любов, твоята радост, твоето щастие, твоето време, твоята храна, твоите пари с всички.
Дай всичката любов, която можеш, с радост, със свободно сърце и с пълни шепи.
Направи всичко, което можеш за другите, и то ще ти се върне с безброй благословения.
Споделянето води другите при теб. Приеми всички, които идват, изпратени от Бог – посрещни ги царски.
Може би никога няма да видиш резултатите от твоето споделяне.
Днес те може би не се нуждаят от теб, но утре може би ще дойдат резултатите от твоето споделяне днес.

Молитва
Моля се да мога да накарам всеки новодошъл да има желание да се върне.
Моля се да мога никога да не накарам някой да се почувства нежелан или отблъснат.
 
detenazaleza Дата: Понеделник, 27-02-2012, 8:24 AM |Съобщение 26
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
26 февруари

Мисъл
За някои хора е трудно да повярват в Сила, по-висша от тях самите. Но невярването в такава сила води до атеизъм. Казва се, че атеизмът е сляпа вяра в странното предположение, че Вселената произхожда от нищото и безцелно води до никъде. Това на практика е невъзможно за вярване.
Аз мисля, че ние всички трябва да се съгласим – алкохолът е сила, по-висша от нас самите. Това със сигурност е така в моя случай. Бях безпомощен пред силата на алкохола.

Помня ли нещата, които ми се случиха заради силата на алкохола?

Медитация
Духовната и морална воля постепенно преодолява материалното и неморалното.
Това е целта и съдбата на човешката раса.
Постепенно духовното преодолява материалното в нашите умове.
Вярата, Братството, Служенето лекуват повечето от нас от болестите в света.
Няма никаква човешка сила, което може да го постигне.

Молитва
Моля се да мога да дам моя дял в създаването на един по-добър свят.
Моля се да мога да бъда част от изцелението на болестите в света.
 
detenazaleza Дата: Понеделник, 27-02-2012, 8:24 AM |Съобщение 27
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
27 февруари

Мисъл
Когато дойдохме в АА, започнахме да вярваме в Сила, по-висша от нас самите. Започнахме да вярваме в Святия принцип на вселената, които наричаме Бог и към който можем да се обърнем за помощ.
Всяка сутрин прекарваме време в уединение. Молим Бог да останем трезви за следващите двайсет и четири часа. Всяка вечер благодарим, че ни е помогнал да останем трезви през деня.

Вярвам ли, че всеки мъж или жена, който виждам в АА, е доказателство за промяната в човека от пияница в трезвен човек?

Медитация
Трябва да се моля за вяра така, както жадният човек се моли за вода в пустинята.
Знам ли какво означава да се чувствам сигурен, че Бог никога няма да ме провали?
Сигурен ли съм в това, така, както съм сигурен, че все още дишам?
Трябва да се моля ежедневно и усърдно, за да се увеличава вярата ми.
Няма нищо, което да ми липсва в живота, защото, всъщност притежавам всичко от което се нуждая – само нямам вярата, за да го разбера.
Когато нямам достатъчно вяра, аз съм като детето на богаташ, което седи дрипаво, а около него има купчини от всичко каквото си желае.

Молитва
Моля се да мога да осъзная, че Бог има всичко, от което се нуждая.
Моля се да мога да осъзная, че Неговата сила винаги е на разположение.
 
detenazaleza Дата: Вторник, 28-02-2012, 10:44 AM |Съобщение 28
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
28 февруари

Мисъл
Когато дойдохме в АА, първото нещо, което направихм беше да признаем, че не можем да направим нищо за нашето пиене. Признахме, че алкохолът ни беше поразил и бяхме безпомощни пред него.
Никога не можехме за решим дали да изпием или да не изпием едно. Винаги пиехме по едно.
И тъй като не можехме да направим нищо друго за себе си, оставихме целият си проблем с пиенето в ръцете на Бог. Обърнахме се към Сила, по-висша от нас самите. И нямахме какво друго да направим, освен да се доверим на Бог да се погрижи за проблема вместо нас.

Направих ли това честно и изцяло?

Медитация

Това е времето за моята душа да докосне духа на Бог.
Знам, че чувството на духовно докосване е по-важно от всички сензации на материалното.
Трябва да търся тишина от духовното доближаване с Бог. Само моментна връзка и цялата треска от живота ме напуска. Тогава съм добре, цял, спокоен, способен да стана и в служба на другите.
Трябва да почувствам докосването и чувството за присъствието на Бог.

Молитва
Моля се треската на гнева, тревогата, страха, да се разтопят в нищото.
Моля се здравето, радостта, покоя и смирението да заемат това място
 
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » 24 часа на ден м. ФЕВРУАРИ
  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Search:

Боже, дари ни смирението да приемаме нещата, които не можем да променим,
смелостта, да променяме нещата, които можем да променим и мъдростта да разбираме разликата.
Site created in uCoz