Алкохолна Абстиненция? - Page 4 - Форум на АА в България

[ Ново съобщение · Потребители · Правила на форума · Търсене · RSS ]
Forum moderator: elica  
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Алкохолна Абстиненция?
Алкохолна Абстиненция?
shundi Дата: Вторник, 06-03-2018, 8:41 AM |Съобщение 46
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
Да, ще става все по-добре, нали знаеш ден за ден е най-лесно, да и аз се зарибих и играя counter-strike с децата, ама ми помага  biggrin
 
slavi921 Дата: Вторник, 06-03-2018, 8:56 AM |Съобщение 47
От скоро
Група: Потребител
Постове: 15
Статус: Извън линия
Давай да те почвам ... дай нещо ФБ или нещо подобно
 
shundi Дата: Вторник, 06-03-2018, 9:10 AM |Съобщение 48
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
shundi@abv.bg

Съобщението поправено от shundi - Вторник, 06-03-2018, 9:26 AM
 
shundi Дата: Вторник, 06-03-2018, 9:11 AM |Съобщение 49
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
wink

Съобщението поправено от shundi - Вторник, 06-03-2018, 9:26 AM
 
shundi Дата: Вторник, 06-03-2018, 9:28 AM |Съобщение 50
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
Дай ако имаш face, моя не може да се открие , нещо съм пипал по настройките и е скрит, да те намеря аз.
 
slavi921 Дата: Вторник, 06-03-2018, 9:36 AM |Съобщение 51
От скоро
Група: Потребител
Постове: 15
Статус: Извън линия
https://www.facebook.com/JIVJI92 smile
 
sabi_yellow Дата: Сряда, 18-04-2018, 12:51 PM |Съобщение 52
От скоро
Група: Потребител
Постове: 5
Статус: Извън линия
Здравейте, сега се регистрирах и не ми позволява да пусна нова тема, затова ще използвам тази, моля за помощ, може и на лично съобщение:

Чувствам се в безизходица и не знам как да помогна на близък, който буквално се самоунищожава - опитвах с приказки и т.н Не става. Лежал е много пъти в болници, оправя се за няколко месеца и като реши, че е "здрав" всичко почва от начало - но всеки път е по-зле. В момента е в едно състояние на, не знам как да го нарека, зомби - не иска да яде, не иска да общува с никой, не прави нищо - само пие, лежи, пие....Моля за всякакви съвети на хора, които са преминали през подобно нещо, сами или с близки.


Съобщението поправено от sabi_yellow - Сряда, 18-04-2018, 12:56 PM
 
shundi Дата: Четвъртък, 19-04-2018, 8:02 AM |Съобщение 53
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
Много лошо е това, че явно близкият ви не иска да се лекува, това е големия проблем, трябва да осъзнае, че е победен от алкохола да се предаде и да започне лечение, аз макар че съм признал , че съм победен, продължавам да не знам точно как да се лекувам...много е трудно, много
 
elica Дата: Четвъртък, 19-04-2018, 6:41 PM |Съобщение 54
С опит
Група: Модератор
Постове: 184
Статус: Извън линия
Здравей, sabi_yallow.
Познато ми е това, за което пишеш - състоянието на твоя близък. Така бях аз на финала на активния си алкохолизъм. Бях се изолирала от всички, не исках сутринта да идва, не исках да ме има. Около мен и в мен беше чернилка, бях депресирана. И единственото "решение" за мен беше алкохола. Стигнах дъното. Бях в невъзможност да живея както с алкохол, така и без алкохол. Ужасяваше ме мисълта, че не мога да се справя и не знаех какво да правя. Бях пътник. Но очевидно не ми е било време да си тръгвам от тоя свят, потърсих помощ. В болница ми направиха детокс, а след това започнах да посещавам сбирки на Анонимни алкохолици. Слава Богу, в града в който живея имаше група. Сега вече са три. Оттогава минаха години и имам добър живот.
Опитът ни е показал, че за да започне възстановяване, то алкохолика първо е нужно сам да признае, пред себе си поне, че има проблем, и че не може сам да се справи с него. И да започне да търси помощ. Най-лесно, поне за мен беше така, е със себеподобни, които са намерили решение. Можеш да му предложиш да звънне на телефона на някоя от групите на АА. Слагам ти линк.

http://www.aa-bg.info/index/grupi_na_aa_v_bulgaria/0-6

Също би могъл да се свържеш с Ал Анон Блгария, това са групите за близките на зависимите. Те по-добре знаят какво могат да направят за все още пиещия алкохолик и какво не. Телефонът на групата във Варна е  089 509 1352.

Успех!
 
shundi Дата: Петък, 20-04-2018, 7:06 AM |Съобщение 55
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
elica, Това което прочетох ме стаписа, браво, браво и браво, че от дъното сега живееш нов живот, абсолютен пример си!
 
sabi_yellow Дата: Петък, 20-04-2018, 9:04 AM |Съобщение 56
От скоро
Група: Потребител
Постове: 5
Статус: Извън линия
Благодаря elica, за отделеното време и разказа ти. По принцип и аз съм на мнение, че човека сам трябва да осъзнае проблема си и нуждата да тръгне да търси решение (различно то алкохола). Но точно тук се губя, липсва ми идея за тази стъпка между дъното и осъзнаването - та той е с толкова замъглено мислене в момента, каквито и да е разговори не помагат - той е неконтактен. Знам, че детоксикацията помага за известен период - минавали сме няколко пъти през това, но в момента не знам как да стигнем дори и до нея - той изглежда в окаяно състояние, в същото време ме е страх дали ако извикам бърза помощ, няма да ме отсвирят, защото случая сам по себе си не е спешен...

Съобщението поправено от sabi_yellow - Петък, 20-04-2018, 9:05 AM
 
shundi Дата: Петък, 20-04-2018, 9:17 AM |Съобщение 57
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
Ако остане за малко без алкохол ще има тежка абстиненция, тя се води опасна за живота, та линейка би трябвало да дойде.
 
elica Дата: Петък, 20-04-2018, 5:03 PM |Съобщение 58
С опит
Група: Модератор
Постове: 184
Статус: Извън линия
Докато е пиян почти нищо не може да стигне до съзнанието му. Добре е да се говори с него непосредствено след като спре. Тогава при мен вината и срамът бяха много големи, съвестта ме гризеше яко. Тогава сме най-податливи на внушение. Но също така от опит знам, че ако алкохолика не го направи за себе си, т.е. решението му да е лично и да е плод на пълното му поражение, а не под въздействието на някой друг, сценарият се повтаря отново и отново. Алкохолизмът е изключително коварна болест. Нелечима, прогресираща, хронична. Проблемът е, че ние отричаме до последно. До тогава, когато вече сме минали границата и сами не можем да се върнем назад и да пием като другите хора. Би могъл все пак да му уредиш детокс. Знам, че това не лекува от алкохолизъм, но поне стабилизира физически и мозъкът се прояснява поне малко. И тогава да разговаряш с него. Кажи му за Анонимни алкохолици. Не зная от кой град сте, но вече в много градове в страната има групи. И повечето от тях посещават клиниките и отделенията по зависимости в градовете си, разговарят със събратята си, които лежат там, разказват за себе си : какво е било, какво се е случило, когато са открили АА и какво е сега. Какво решение са намерили. Понякога някой от нещастните хорица, които слушат това се припознават в разказите и пожелават да имат и те това, което сме получили ние.

Тук сме на разположение - за всеки, който търси помощ.

Поздрави!
 
magisd Дата: Събота, 21-04-2018, 8:19 PM |Съобщение 59
С опит
Група: Потребител
Постове: 342
Статус: Извън линия
Sabi Ели толкова,изчерпателно ти е отговорила,че аз няма какво да добавя,мога само да подкрепя написаното от нея,защото е самата истина.Много е трудно,да помогнеш на друг,когато той самият не го иска,или пък още не е осъзнал,че има нужда от помощ.

Съобщението поправено от magisd - Неделя, 22-04-2018, 8:26 AM
 
sabi_yellow Дата: Неделя, 22-04-2018, 4:54 AM |Съобщение 60
От скоро
Група: Потребител
Постове: 5
Статус: Извън линия
Здравейте отново, успяхме с първата стъпка, в момента е в токсикология, но до кога не знам, вече дори и лекарите вдигат ръце, не искаха да го приемат без придружител. Сега се чудя за следващата стъпка, някакво заведение за лечение на алкохол, очевидно че сам човека няма да се справи - имате ли впечатления от терапевтичен център "Жива"? Някой да е минавал успешно лечение там? Изглежда добре на сайта, 6 месеца пълна смяна на средата, но дали наистина ще има ефект и смисъл?
 
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Алкохолна Абстиненция?
Search:

Боже, дари ни смирението да приемаме нещата, които не можем да променим,
смелостта, да променяме нещата, които можем да променим и мъдростта да разбираме разликата.
Site created in uCoz