Алкохолна Абстиненция? - Page 7 - Форум на АА в България

[ Ново съобщение · Потребители · Правила на форума · Търсене · RSS ]
Forum moderator: elica  
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Алкохолна Абстиненция?
Алкохолна Абстиненция?
rumischneider Дата: Понеделник, 29-10-2018, 1:01 PM |Съобщение 91
От скоро
Група: Потребител
Постове: 13
Статус: Извън линия
И на мен така ми щракаше няколко месеца, но не предприех конкретни действия, сух период седмица максимум съм имала, но за последния месец нещата ескалираха наистина. Доскоро се заблуждавах, че е нормално да пия всеки ден, заради стреса, самотата, преумората, мъката.
 
rumischneider Дата: Понеделник, 29-10-2018, 1:03 PM |Съобщение 92
От скоро
Група: Потребител
Постове: 13
Статус: Извън линия
И на мен ми щракане, но се оправдавах пред себе си с преумора, мъка стрес, самота
 
rumischneider Дата: Понеделник, 29-10-2018, 1:05 PM |Съобщение 93
От скоро
Група: Потребител
Постове: 13
Статус: Извън линия
Много се извинявам, че пуснах съобщението няколко пъти. За първи път пиша във форум и то от телефон.
 
emabook Дата: Понеделник, 29-10-2018, 2:39 PM |Съобщение 94
С опит
Група: Потребител
Постове: 57
Статус: Извън линия
rumischneider, Ужас, едвам оцелях, сега ми просветна, не искам и да мисля за алкохол пак, и друг път съм спирал за 2-3 дена, но после пак, като си пия бирата вечер гледам да не прекалявам, но напоследък, доста често се прекалява
 
rumischneider Дата: Понеделник, 29-10-2018, 2:49 PM |Съобщение 95
От скоро
Група: Потребител
Постове: 13
Статус: Извън линия
emabook, аз бях така до съвсем скоро, залъгвах се, че мога като другите да пийна малко бира или вино, без да прекалявам. Успявах 2 или 3 пъти. После седмица въздържание, после запой, напиване.
 
rumischneider Дата: Понеделник, 29-10-2018, 2:54 PM |Съобщение 96
От скоро
Група: Потребител
Постове: 13
Статус: Извън линия
emabook, в момента и аз мразя алкохола и се страхувам от него, но не знам колко дълго ще трае...опасявам се да не се подхлъзна пак, с чаша вино или коктейл.. зачетох всичко което намерих за хапчета, капки, ваксина.. надеждата ми е тук да ми помогне някой със съвети
 
emabook Дата: Понеделник, 29-10-2018, 3:00 PM |Съобщение 97
С опит
Група: Потребител
Постове: 57
Статус: Извън линия
Да и аз чета в нета, всички говорят за възстановяване чрез сбирки в АА, едва ли ще имам физическата възможност, , но крайно съм надъхан да приключвам с този алкохол
 
rumischneider Дата: Понеделник, 29-10-2018, 3:12 PM |Съобщение 98
От скоро
Група: Потребител
Постове: 13
Статус: Извън линия
Аз намерих координати близо до моя град, но не съм готова психически. Страх ме е. Засега реших да пиша тук, да споделям.
 
rumischneider Дата: Понеделник, 29-10-2018, 3:19 PM |Съобщение 99
От скоро
Група: Потребител
Постове: 13
Статус: Извън линия
Психолог може би или някой с когото да споделям на тази тема.
 
rumischneider Дата: Понеделник, 29-10-2018, 3:23 PM |Съобщение 100
От скоро
Група: Потребител
Постове: 13
Статус: Извън линия
Най- близките ми казват, ами просто спираш!!! Е как просто спирам като се треса от нерви и това ми е дори като успокоително било( пиенето) после и навик. Сега вече осъзнавам, че не мога да контролирам да остана с едно или две питиета. Но как да овладея ситуацията в мащаб???? В бъдещето.
 
emabook Дата: Понеделник, 29-10-2018, 3:44 PM |Съобщение 101
С опит
Група: Потребител
Постове: 57
Статус: Извън линия
Ми аз ще следвам идеята да не пия днес, да не мисля в дълсгосрочен план, така ще се проваля
 
nade11 Дата: Понеделник, 29-10-2018, 3:53 PM |Съобщение 102
С опит
Група: Потребител
Постове: 66
Статус: Извън линия
Здравейте,
има сбирки, в които можете да се включите и през Skype.Можете да се включите и само да слушате.На мен лично ми помогнаха много в началото.
Погледнете за инфо в една от първите теми в сайта - "Сбирки на АА в България".Към всяка сбирка е посочен адрес и дали имат Skype.
Спокойна, добра и трезва вечер!  heart


Съобщението поправено от nade11 - Понеделник, 29-10-2018, 9:40 PM
 
magisd Дата: Понеделник, 29-10-2018, 8:00 PM |Съобщение 103
С опит
Група: Потребител
Постове: 342
Статус: Извън линия
Ами,разбирам ви,сега сте под влияние на тревожността,вината,и уплахата,и сте уплашени.Била съм така много пъти.Тези симптоми ще отминат скоро след ден,два ,три.Пиите течности,чай ,кантарион,мента,маточина помагат много за тревожността и безпокойството.Но лошото идва,когато се успокойте.Сега не ви се вярва,но колкото повече отминава абстиненцията,толкова повече ти се пие.Затова ви съветвам,четете истории,литература,проучете всичко за алкохолизма,изгледайте някой филм,има шанс това да ви стресне,но и ще ви държи влага ,това ще ви задържи трезви временно,но е напълно възможно през това време да откриете пътя,към трезвенноста.Успех ви желая и пишете,ще помагаме,когато с каквото можем.
 
rumischneider Дата: Понеделник, 29-10-2018, 8:05 PM |Съобщение 104
От скоро
Група: Потребител
Постове: 13
Статус: Извън линия
Да, magisd, за това се регистрирах, защото се опасявам, че скоро пак ще ми се допие. Благодаря за съвета за чайовете. Помагат ми. Четох във форума историите на участниците.
 
besniq Дата: Понеделник, 10-12-2018, 3:25 AM |Съобщение 105
От скоро
Група: Потребител
Постове: 1
Статус: Извън линия
Здравейте, не исках да пускам нова тема, тъй като тази е близка по смисъл до моето питане.
Аз също консумирам алкохол почти всяка вечер, денем никога... и не мога да мина само с едно и след някоя по-тежка вечер обикновено първите 3-4 часа от другия ден ми минават в сърцебиене, треперене и познатите паник атаки най-вече. Но срещам известна разлика между "алкохолна абстиненция" и "тежък махмурлук" в моя случай това е по-скоро махмурлук, поради простата причина, че щом отмине, не се появява до другия път когато прекаля сериозно. Идеята ми е, че разбирам абстиненцията в смисъла на подобен тип махмурлук, който обаче не отшумява със седмици. 
По-компетентните лица нека ми кажат дали греша, интересно ми е да разбера дали го тълкувам правилно. Благодаря!  smile
 
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Алкохолна Абстиненция?
Search:

Боже, дари ни смирението да приемаме нещата, които не можем да променим,
смелостта, да променяме нещата, които можем да променим и мъдростта да разбираме разликата.
Site created in uCoz