24 часа на ден м.МАРТ - Page 2 - Форум на АА в България

[ Ново съобщение · Потребители · Правила на форума · Търсене · RSS ]
Forum moderator: elica  
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » 24 часа на ден м.МАРТ
24 часа на ден м.МАРТ
detenazaleza Дата: Понеделник, 09-04-2012, 12:55 PM |Съобщение 16
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
16 март

Мисъл

Преди да решим да спрем пиенето, повечето от нас трябваше да се изправят срещу стена.
Виждаме, че сме победени и че трябва да спрем. Но не знаем как да потърсим помощ- Изглежда, че няма врата в стената.
АА отваря вратата, която води до трезвост. Като ни окуражава да бъдем честни да признаем, че сме алкохолици и да разберем, че не трябва да посягаме към дори едно питие, като ни показва по кой път да тръгнем за помощ. АА отваря вратата в стената.

Преминах ли вратата на трезвостта си?

Медитация

Трябва искрено да си поставя цел да върша Божията работа.
Трябва да не позволявам материалните безумия да ме отвличат от работата ми да подобрявам личните си отношения Лесно е да се подведа по материалното, така че да загубя искрената си цел.
Нямам време да се тревожа за различните грижи на света.
Трябва да се съсредоточа и да работя върху това, което правя най-добре.

Молитва

Моля се да мога да не се подвеждам от материалното.
Моля се да мога да се съсредоточа върху това, което правя най-добре.
 
detenazaleza Дата: Понеделник, 09-04-2012, 12:56 PM |Съобщение 17
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
17 март

Мисъл

АА ни помага за задържим трезвостта си. Като имаме редовни сбирки, така че да се идентифицираме с другите алкохолици, които са стигнали до същата врата в стената, като сме окуражавани да разказваме нашия собствен тъжен опит с алкохола, като ни се показва как да помагаме на другите алкохолици, АА ни държи трезви. Нашето отношение към живота се променя от гордост и егоцентризъм до смирение и благодарност.

Имам ли намерение да се върна отново през вратата в стената на моя стар, безпомощен, безнадежден пиянски живот?

Медитация

Оттегли се в спокойно общуване с Бог. Почини си в покой и мир. Когато душата открие дома си в Бог, тогава започва истинския живот. Само когато си спокоен и смирен – тогава можеш да свършиш добра работа. Емоционалните разочарования те правят безполезен. Вечният живот е спокоен и когато пристъпиш в него живееш вечно. Спокойствието се основава на пълно доверие в Бог. Нищо в този свят не може да те отдели от Божията любов.

Молитва

Моля се да мога да нося света като широка дреха.
Моля се да мога да запазя смирението в себе си.
 
detenazaleza Дата: Понеделник, 09-04-2012, 12:56 PM |Съобщение 18
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
18 март

Мисъл

Когато ние алкохолиците дойдохме за пръв път в АА и се изправихме срещу факта, че трябва да прекараме остатъка от живота си без пиене, често това изглеждаше като невъзможно за нас. Така че АА ни казва да забравим бъдещето и да живеем само днес. Всичко, което наистина имаме, е сега. Нямаме минало и нямаме бъдеще. Както се казва: „Вчера мина, забрави го; утре никога няма да дойде, не се тревожи; днес е тук, захващай се за работа.” Всичко, което имаме, е настоящето- Миналото завинаги е отминало и бъдещето няма да дойде никога. Когато утре дойде – то ще бъде днес.

Живея ли само за днес?

Медитация

Необходимо е упорство, за да напредваш в духовното.
С постоянна молитва, постоянно, твърдо, обикновено доверие получаваш богатствата на духа.
С постоянно практикуване можеш да постигнеш радост, покой, увереност, сигурност, здраве и смирение.
Нищо не е прекалено велико, в духовното царство, за да го постигнеш, ако постоянно се подготвяш за него.

Молитва

Моля се за мога постоянно да се упражнявам духовно.
Моля де да мога да се стремя към покой и смирение.
 
detenazaleza Дата: Понеделник, 09-04-2012, 12:57 PM |Съобщение 19
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
19 март

Мисъл

Докато пиехме,ние се срамувахме от миналото. Имахме угризения и бяхме душевно объркани и изплашени: срамувахме се от себе си – от нещата които бяхме казали и направили; страхувахме се от това което хората си мислеха за нас и ги отбягвахме; бяхме изплашени от последиците на пиянството си.
В АА ние забравяме за миналото. Научаваме се да си прощаваме.

Вярвам ли, че Бог Ми прощава за всичко, което съм извършил в миналото, без значение колко грозно е то, така че да ми позволи да опитам да направя правилния избор днес?

Медитация

Божият Дух е всичко за теб през целия ден.
Ти нямаш никакви мисли, никакви планове, никакви импулси и никакви емоции или чувства, за които Той да не знае. Ти не можеш да скриеш нищо от Него.
Всеки - и ти, отговаря за собственото си поведение и то не завси от одобрението илии неодобрението на другите.
Бог вижда тайно, но дава открито.
Ако ти си в хармония със Светия Дух,ако правиш най-доброто за да живееш иако вярваш, че Бог иска да ти да живееш, ти ще имаш мир. Ще намериш душевен покой.

Молитва

Моля се винаги да чувствам Божието присъствие.
Моля се да мога да позволя Неговото присъсътвие да бъде постоянно с мен, през целия ден.
 
detenazaleza Дата: Понеделник, 09-04-2012, 12:57 PM |Съобщение 20
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
20 март

Мисъл

Когато пиехме,ние се безпокояхме за бъдещето. Безпокойството е ужасно умствено наказание.
Какво ще стане с мен? Как ще свърша? В канавка или в болница?
Виждахме как се подхлъзвахме, как ставаше все по-лошо и по-лошо, как се чудехме какъв ще е краят. Понякога се обезкуражавахме с мисли да бъдещето и си мислехме за самоубийство.

Спрях ли да се безпокоя за бъдещето в АА?

Медитация
Действието в материалния свят ме отдалечава от Бог.
Трябва да се опитам да действам духовно.
Духовното действие, както и материалното, прави животът такъв, какъвто трябва да бъде.
Всички материални дейности са без стойност сами по себе си.
Но всички дейности, обикновени или велики, се ръководят от Бог.
Трябва да се опитам да се подчиня на Бог, като бъда верен, готов служител, който да изпълни указанията.

Молитва
Моля де потокът на Божия дух да минава през мен.
Моля се да мога да действам и духовно, и материално.
 
detenazaleza Дата: Понеделник, 09-04-2012, 12:58 PM |Съобщение 21
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
21 март

Мисъл

В АА ние забравяме за бъдещето. Ние знаем от опит, че с течение на времето, бъдещето се грижи само за себе си Всичко е добре, стига да останем трезви. Всички ние трябва да мислим за днес.
Когато се събудим сутрин и видим слънцето в прозореца, ние благодарим на Бог, че Той ни е дал още един, нов ден. Ден, от който можем да се възползваме, защото сме трезви; един ден, в който можем да имаме шанс да помогнем на някого.

Разбирам ли, че този ден е всичко, което имам, и че с Божията помощ мога да остана трезв днес?

Медитация

Всичко в основата си е добро. Това не означава, че всичко непременно е добре и по повърхността на нещата.
Това означава, че Бог Би дал всичко, което притежава – на целия свят, но тогава, когато ние работим и когато достатъчно хора са склонни да следват Неговия път.
„Носенето на света като лека дреха” не означава , че не са разстроени нещата от повърхността.
То обаче не бива да пречи на усещането за сигурност в добрата основата във Вселената.

Молитва

Моля се Бог да бъде с мен в моето пътешествие в света.
Моля се да мога да приема, че Бог планира всичко това.
 
detenazaleza Дата: Понеделник, 09-04-2012, 1:06 PM |Съобщение 22
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
22 март

Мисъл
Ние търсим сила, за да преодолеем пиенето. Когато ние, алкохолиците, идваме в АА, първият ни въпрос е:
“Как да получа сила, за да спра?”
Първоначално изглежда, че никога няма да получим необходимата сила. Ние виждаме, че старите членове са открили силата, която ние търсим, но не знаем начинът, по който са я получили.
Необходимата сила идва по много начини.

Открих ли силата, от която се нуждая?

Медитация

Не можеш да получиш духовна помощ, която Бог не може да достави.
Твоята основна нужда е духовна нужда от сила да живееш добър живот.
Най-добрата духовна помощ получаваш тогава, когато искаш да я предадеш на другите хора.
Получаваш много, когато даваш щедро.
Бог ти дава сила когато ти я предаваш на другите хора.
Силата означава подобрено здраве, подобреното здраве означава повече добра работа, а добрата работа означава повече хора, на които си помогнал.
И така постоянно получавах духовна помощ.

Молитва

Моля се да мога а получа духовна помощ, от която се нуждая, чрез Бог.
Моля се да мога да използвам тази сила, за да помагам на другите.
 
detenazaleza Дата: Понеделник, 09-04-2012, 1:07 PM |Съобщение 23
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
23 март

Мисъл

Силата идва от братството, което откриваш, когато дойдеш в АА. Само да бъдеш сред мъже и жени, които са открили изход – това дава сигурност. Слушаш спикерите, говориш с другите членове, поглъщаш усещането за доверие и надежда, които откриваш на това място.

Получавам ли сила от братството с други членове на АА.?

Медитация

Бог е с теб, да те благославя и да ти помага. Неговият дух е около теб.
Не се колебай във вярата или в молитвата си. Цялата сила е в Бог. Казвай си го често и упорито.
Казвай го, докато сърцето ти се изпълва с радост от спасението и силата, която има значение за теб.
Казвай го при всеки опит да се върнеш назад и всеки натиск на злото.
Използвай го като боен вик. Цялата сила е Бог.
Тогава ще преминеш победоносно през всички грешки и изкушения, ще заживееш живот на победител.

Молитва

Моля се чрез силата на Бог да ме води победоносен живот.
Моля се да мога да живея победоносно.
 
detenazaleza Дата: Понеделник, 09-04-2012, 1:10 PM |Съобщение 24
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
24 март

Мисъл

Силата идва , когато казваме честно собствения си опит с пиенето. В религията това се нарича изповед. Ние го наричаме споделяне. Споделяме преживяванията от миналото, какви проблеми ни е причинило пиенето, в какви болници и затвори сме попадали заради него, за разпадането на нашите домове и семейства, колко пари сме похарчили и дълговете, които сме направили, както и всички други глупави неща, които направихме, когато пиехме. Това ни позволява да назовем нещата, които сме пазели скрити, да ги извадим на открито, както и да намерим сила от нашето споделяне.

Получавам ли сила от своето лично споделяне?

Медитация

Ние не можем, не сме в състояние да разберем изцяло Вселената.
Простият факт е, че ние дори не може да определя времето и пространството.
И двете са необятни, и ние не можем да направим нищо, за да ги ограничим.
Ние живеем в една кутия на пространството и времето, които имаме в собствените ни умове и това зависи от нашето познание за Вселената.
Но ние никога не можем да знаем всичко .
Голяма част от нещата в живота трябва да взети чрез вяра. Вярата в Божията Сила в нашия живот.

Молитва

Моля се моята вяра да може да се основава на собственото ми усещане за Божията сила в живота ми.
Моля се във Вселената да мога да видя преди всичко това.
 
detenazaleza Дата: Понеделник, 09-04-2012, 1:10 PM |Съобщение 25
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
25 март

Мисъл

Ние придобиваме сили, когато започнем да вярваме,че Сила по-могъща от нас самите, би ни помогнала.
В началото ти сигурно не можеш да определиш тази Висша Сила, ни ти можеш да видиш как Тя помага на други алкохолици. Ти ги чуваш да говорят за Нея и започваш да си изграждаш собствено схващане.
Ти опитваш да се молиш тихо всяка сутрин и започваш да усещаш сила, имаш усещането че Някой чува думите ти. Така започваш да вярваш по-дълбоко, че наистина има Висша Сила – извън тебе, по-сила от самия тебе и към която ти би се обърнал за помощ.
Получавам ли сила от вярата си във Висшата Сила?

Медитация

Духовното развитие се постига чрез ежедневно практикуване на начина на живот , по който приемаш, че Бог иска да живееш.
Всички трудности се разрушават и всички успехи идват с ежедневна упоритост, с духовната помощ която получаваш.
Никога не се отказвай от тази ежедневна, постоянна устойчивост. Продължавай напред смело и без страх.
Бог ще ти помогне и ще ти дава сили - толкова дълго толкова големи, доколкото се опитваш да направищ Неговата воля своя.

Молитва

Моля се да трупам духовен опит ден след ден.
Моля се това да се превърне в работа, която да върша през целия си живот.
 
detenazaleza Дата: Понеделник, 09-04-2012, 1:11 PM |Съобщение 26
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
26 март

Мисъл

Силата идва и от работата с други алкохолици. Когато се опитваш да помогнеш на нов в Програмата, ти изграждаш в същото време собствената си сила. Виждаш другия човек в състояние, в което ти самият би могъл да бъдеш, и решаваш да останеш трезвен. Често помагаш повече на себе си, отколкото на другия човек, но ако успееш да му помогнеш да остане трезвен, ти си по-силен заради опита, който имаш като помагаш на друг човек.

Получавам ли сила от работата с другите?

Медитация

Вярата е мост между теб и Бог.
Тя е мост, който Бог изгражда и за който не знаем, нито виждаме направо.
Но можем да опитаме силата на Неговия дух чрез нашата вяра.
Това е мост между Него и нас, който можем да преминем или пък да не преминем – зависи от волята ни.
Няма морал с свободната моля.
Трябва да направим избора сами. Трябва да поемем риска с вярата.

Молитва
Моля се да мога да избера и да реша да премина моста на вярата.
Моля се да премина този мост и да получа духовната помощ, от която се нуждая.
 
detenazaleza Дата: Понеделник, 09-04-2012, 1:11 PM |Съобщение 27
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
27 март

Мисъл

Ти получаваш правото да преодолееш пиенето чрез общуването с други алкохолици, които са намерили изход.
Можеш да получиш сили от споделянето на техния опит и като споделяш своя личен опит. Можеш да получиш сили, като последваш тези, които вярват в по-висша сила, в Божественото начало във Вселената - като приемеш, че те могат да ти помогнат. Ти получаваш сили и като работиш с други алкохолици. В тези неща хиляди алкохолици са намерили цялата власт, която им е била необходима за да преодолеят пиенето.

Дали съм готов да приема тази власт и да работят за нея?

Медитация
Силата на Божия Дух е най-голямата сила във Вселената.
Всяко едно завлядяване – на страни дори и от велики царе и завоеватели, на богатства, на пари и общества, трае малко; то е преходно. Но този, който успее да победи себе си, е по-силен от оня, който завладява цял един град.
Материалните неща не са постоянни. Но духът на Бог е вечен.
Всичко наистина полезно в света е резултат от силата на Божия дух.

Молитва

Моля се да мога да съм отворен за силата на Божия дух.
Моля се чрез него да се отворя към другите, както и общуването с другите да укрепи моята духовност.
 
detenazaleza Дата: Понеделник, 09-04-2012, 1:12 PM |Съобщение 28
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
28 март

Мисъл

Когато дойде на сбирка на АA, ти не просто дойде на сбирка, а влезе в нов живот.
Винаги съм впечатлен от промяната, която виждам в хората след като са били в АА за известно време. Понякога си правя инвентаризация, за да видя как се промених, и ако съм се променил – по какъв начин. Преди да срещна АА бях егоист. Исках всичко да става по моя начин. Не вярвах, че ще порасна някога. Когато нещата се влошиха, мрънках като разглезено дете и често излизах да пия.

Все още ли вземам без да давам?

Медитация

Има две неща, които трябва да притежаваме, за да променим начина си на живот.
Едното е вярата, доверието в невидимото, в изначалното добро, в целта на Вселената.
Другото е покорството – живот според вярата, живот всеки ден по начина, по който Бог иска да живеем - с благодарност, смирение, честност, чистота, неегоистично, с любов.
Вярата и покорството – тези две неща, ще ни дадат силата, от която се нуждаем, за да преодолеем грешките и изкушенията и да живеем нов, пълноценен живот.

Молитва

Моля се да мога да имам повече вяра и покорство.
Моля се да мога да живея по-пълноценен живот чрез тях.
 
detenazaleza Дата: Понеделник, 09-04-2012, 1:13 PM |Съобщение 29
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
29 март

Мисъл

Преди да срещна АА, аз бях много непочтен и нечестен. Лъжех близките си постоянно за това къде съм бил и какво съм правил. Вземах отпуск от работата си и се преструвах, че съм болен или давах някои други лъжливи обяснения. Бях нечестен със себе си, както и с другите хора. Никога не бих открит с тях, както и не смеех да призная, когато не бях прав. Аз се преструвах пред себе си, че съм добър с другия отсреща, дори и по-добър от него, макар и да осъзнавах, че не съм.

Сега опитвам ли се да бъда наистина честен?

Медитация

Аз трябва да живея в света освен с Бог, и с всички други живи същества.
Не мога да бъда само в тайно общуване с Бог, ако искам да работатя за света.
За да получа духовна сила, имам нужда моят вътрешен живот да живее заедно със света Само така мога да нося света като „лека”, свободна „дреха”.
Нищо в света не би могло да ме разстрои - нито толкова дълбоко, нито толкова дълго, ако вътрешният ми живот е живял с Бог. Всички успехи в живота се дължат на този вътрешен покой.

Молитва
Моля се нищо не може да се намеси или унищи моят вътрешен живот и мир.
Моля се да живея моя вътрешен живот с Бог.
 
detenazaleza Дата: Понеделник, 09-04-2012, 1:13 PM |Съобщение 30
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
30 март

Мисъл

Преди да срещна АА, бях необичащ. От времето, когато напуснах училище, обръщах малко внимание на майка си и баща си. Бях сам със себе си и дори те се притесняваха да поддържат връзка с мен. След като се омъжих, не ценях партньора си. Много пъти излизах сам и си изкарвах добре. Не обръщах внимание на децата и не се опитвах да ги разбера или да им дам внимание. Моите нови приятели бяха партньорите ми по пиене, а не истински приятели.

Престанах ли да бъда обичам само себе си?

Медитация

Бъди спокоен, бъди истински, бъди тих. Не се тревожи емоционално от нищо, което се случва около теб.
Почувствай дълбока, вътрешна сигурност от добротата и целта на вселената.
Бъди верен на висшите си идеали. Не позволявай да се подхлъзнеш по старите пътища на действие.
Дръж се за духовните си оръжия. Бъди спокоен винаги.
Не говори много и не се защитавай прекалено от обвиненията, независимо дали са верни или неверни.
Приемай обидите така, както приемаш и наградите.
Само Бог е може да бъде истински съдник.

Молитва

Моля се да мога да не се разочаровам от осъждането на другите .
Моля се да мога да позволя на Бог да оцени истинското ми аз.
 
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » 24 часа на ден м.МАРТ
Search:

Боже, дари ни смирението да приемаме нещата, които не можем да променим,
смелостта, да променяме нещата, които можем да променим и мъдростта да разбираме разликата.
Site created in uCoz