Shundi пита - Page 31 - Форум на АА в България

[ Ново съобщение · Потребители · Правила на форума · Търсене · RSS ]
Forum moderator: elica  
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Shundi пита
Shundi пита
shundi Дата: Вторник, 17-04-2018, 7:56 AM |Съобщение 451
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
Всички ли сте ходили по сбирки, или някои от вас сами са успели?
 
hope Дата: Вторник, 17-04-2018, 12:36 PM |Съобщение 452
С опит
Група: Потребител
Постове: 1647
Статус: Извън линия
Посещавах редовно сбирки - по скайп, тъй като в града ми няма живи сбирки. И на АА, и на Анонимни наркозависими, и на Лекарствено зависими. Без тях нямаше да успея.
 
elica Дата: Вторник, 17-04-2018, 6:56 PM |Съобщение 453
С опит
Група: Модератор
Постове: 184
Статус: Извън линия
Аз сама не успях. В началото ходех, защото не ми се получаваше по друг начин, просто нямах избор. А после - защото ми хареса да го правя. smile Продължавам да ходя и сега, защото има новички, като мен някога, които имат нужда от други като тях.
 
shundi Дата: Понеделник, 30-04-2018, 9:10 AM |Съобщение 454
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
ЩЕ се свържа с хора оннайн, на някоя сбирка да видя как е, принзавам си тези молитви и сбирки много секнтанско ми изглеждат, но щом са помогнали на толкова хора, явно това е начина, трябва да действам, защото пак пия...
 
doko7_88 Дата: Понеделник, 30-04-2018, 12:39 PM |Съобщение 455
От скоро
Група: Потребител
Постове: 1
Статус: Извън линия
Здравейте!
 
shundi Дата: Понеделник, 30-04-2018, 12:58 PM |Съобщение 456
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
doko7_88, Здравей. Сподели приятел, какво става?
 
magisd Дата: Вторник, 01-05-2018, 10:35 AM |Съобщение 457
С опит
Група: Потребител
Постове: 342
Статус: Извън линия
Здравей Доко !Шунди пробвай нищо не губиш.Чесно казано и на мен тези молитви и изглеждаха малко сектантско,но не е така.Човек има нужда да вярва в нещо в Бог,в виша сила ,в себе си дори и тн.Така,че това,че се молят не е ангажиращо по никакъв начин.Истина е също ,че има членове на АА,който са толкова стриктни и праволинейни относно стъпките и молиъвитече чак неестествено,щом това ги държи трезви лошо няма.Аз откривам в АА полза в това,че помага да останеш трезвен и след време ти дава шанс ти да помагаш на някой да го постигне.Аз лично от това се нуждая,от хора ,като мен с който да споделя.Аз не ги посещавам редовно ,дори изобщо ,но пък ми дадоха старт,основа и аз продължих,по своя си не отъпкан път,но за сега успешен.Опитай никой нищо не те задължава да правиш там,особено онлайнин имаш шанс просто да послушаш.

Съобщението поправено от magisd - Вторник, 01-05-2018, 10:37 AM
 
shundi Дата: Сряда, 02-05-2018, 8:19 AM |Съобщение 458
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
ЩЕ ми се повече хора да споделят, за НАЧИНА, по който те са спрели алкохола, извън тези 12 стъпки традиции и подобни неща?
 
shundi Дата: Сряда, 02-05-2018, 9:16 AM |Съобщение 459
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
ПРекалено много се мълчи, малко хора не споделят, то анонимни добре ама чак толкова :Д
 
elica Дата: Сряда, 02-05-2018, 5:34 PM |Съобщение 460
С опит
Група: Модератор
Постове: 184
Статус: Извън линия
shundi, НАЧИНЪТ, по който хората спират е един и същ - просто спират. Въпросът е какъв е НАЧИНА да живея така, че да не пропия отново. smile
 
shundi Дата: Четвъртък, 03-05-2018, 7:10 AM |Съобщение 461
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
Този начин трябва да намеря аз>
 
shundi Дата: Четвъртък, 03-05-2018, 8:05 AM |Съобщение 462
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
Първия месец съм железен, втория месец си вярвам и на третия месец вече съм си повярвал , че мога да пия 2 бири...
 
magisd Дата: Четвъртък, 03-05-2018, 11:24 AM |Съобщение 463
С опит
Група: Потребител
Постове: 342
Статус: Извън линия
Шунди защо да се мълчи,не е тайна за никой,че спирането за повечето алкохолици е само чрез АА.Аз съм спряла и продължила напред без 12стъпки и без АА,сооделяла съм как и съм давала съвети.Аз оставам трезва Защото знам,че не мога да пия само една две бири.Оставам трезва защото вярвам,че съм си чист алкохолик и алкохола е отрова за мен.Ти спираш в фаза в която още нищо не си видял от това ,какво се случва с теб и колко може да ти вземе алкохола,точно това подържа заблудата ти ,че имаш проблем,но не си ,като нас.Не ти се вярва,че занула време от това положение,можеш да загубиш разума си,работата семейството си.Все още вярваш ,че дори и проблем пиенето ти не може да те доведе до дъното,вярваш,че контролираш нещата.Затова и умуваш,как да намериш лесен за теб начин,начин който да те устройва.Такъв няма,истината е,че когато вече стане късно алкохолика е готов да пробва всичко,посещава клиники и АА и ако трябва денонощно там ще седи,само да не пие.Въпросат е. Трябва ли да стигаш дъното и да изгубиш всичко,че да разбереш,че борбата е на живот и смърт.Уловката е и,че загубвайки всичко много хора губят смисъл да се борят.Истината е,че ти бягаш от отъпканите пътеки,АА ,психолог,четене на литературата на АА,а искалш лесен начин,пожелавам ти да го откриеш.Ноза мен такъв няма,преди да признаеш пред теб си ,че ти си болен.А когато го приемеш и осъзнаеш с цялото си сърце,става лесно,спираш да разчиташ на волята си и просто живееш живот в който алкохола няма място.
 
magisd Дата: Четвъртък, 03-05-2018, 1:04 PM |Съобщение 464
С опит
Група: Потребител
Постове: 342
Статус: Извън линия
Сетих се да споделя нещо.Преди известно време,когато коментирахме нещо за клиниките,разгледах какви са и какво предлагат.Голямо впечатление ми направи една,която предлагаше две годишно лечение и след него за връщане към контролирано пиене.Останах ,като гръмната защото както дпста алкохолици така и аз ,от опит знаем,че това е невъзможно.И преди съм имала спирания от по няколко месеца,мислела съм,че съм излекувана ,нооо изпия ли едно контрола изчезва.Още помня,как не бях пила 5месеца реших да пия една,две водки,ами нямам си и на идея как това свърши,като 3дневен запой,тогава имах доста важни и неотложни ангажименти ,ноо както казах идея си нямам как стана,просто незнаех.Та мисълта ми е избягвайте клиники който обещават чудеса,загуба на време,пари,а и здраве е.Не я открих сега,като търсих,но щом я открия ще дам линк.
 
shundi Дата: Петък, 04-05-2018, 7:02 AM |Съобщение 465
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
И аз четох особено в руски форуми, че всъщност 20% от алкохолиците се връщат след лечение към контролирано пиене като част от самото лечение на алкохолизма им.Може би някои хора успяват.magisd, Аз същност след поредното ми спиране реално се бях върнал към контролирано, без да прекалявам, но ме дразнеше това че ми се допива, а не исках всеки ден бях си разпределил петък и събота само вечер по 4 бири и така карах доста време, после примерно ходих на рожден ден там повечко пийнах, след това пак се върнах към контрола.Иначе осъзнавам че съм болен, но явно подсъзнанието ми не иска да признае това.
 
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Shundi пита
Search:

Боже, дари ни смирението да приемаме нещата, които не можем да променим,
смелостта, да променяме нещата, които можем да променим и мъдростта да разбираме разликата.
Site created in uCoz