Shundi пита - Page 4 - Форум на АА в България

[ Ново съобщение · Потребители · Правила на форума · Търсене · RSS ]
Forum moderator: elica  
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Shundi пита
Shundi пита
casiopeiya Дата: Сряда, 11-10-2017, 8:44 AM |Съобщение 46
От скоро
Група: Потребител
Постове: 12
Статус: Извън линия
Благодаря за отговора.
За съня - при мен сънят рязко се подобри, откакто съм в АА. Въпреки, че не успявам още да изкарам дълъг период на трезвост, рязко намалих употребата на алкохол и това беше първото нещо, което се повлия. Преди се сепвах и аз през нощта, ставах сутрин към 4:30-5 и не можех да заспя. Определено виждам връзка с алкохола, това е единственото нещо в режима си на живот, което промених през последната 1/2 година и ефект има. Не си спомням в началото как беше и дали веднага ми се оправи съня, но след около 2 месеца вече нямаше и помен от предишните ми страдания.
Но ако отскоро си трезвен е нормално сънят да не се е стабилизирал. И аз като теб очаквах бързи резултати след спирането на алкохола, след това, когато не ги видях, се обезкуражих /доста типично за мен поведение/ и се върнах доста назад. Не сме станали за 1 ден или за 1 месец алкохолици, възстановяването също няма да е бързо. Магическа пръчка няма, но при мен определено нещата лека полека се стабилизират, започна се от съня, сега забелязвам, че и тенът на лицето ми се е избистрил и вече е естественият ми такъв, имах и промяна в положителна посока в работата, в резултат от предприети от мен действия, за които по време на употребата през последните 1-2 години не ми достигаше смелост. 3 неща за няколко месеца не е малко, нали?


Съобщението поправено от casiopeiya - Сряда, 11-10-2017, 8:51 AM
 
shundi Дата: Сряда, 11-10-2017, 12:02 PM |Съобщение 47
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
При всеки е със сигурност индивидуално, но се чудя сърцебиенето, паниката и повишаване на кръвното - кога започват да изчезват след прекратяване на употребата на алкохол?
 
shundi Дата: Четвъртък, 12-10-2017, 8:41 AM |Съобщение 48
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
Също се питам постоянно, дали не трябваше постепенно да го спра алкохола, че така изведнъж е голям стрес за организма, някой със мнение или опит да сподели?
 
elica Дата: Неделя, 15-10-2017, 9:27 AM |Съобщение 49
С опит
Група: Модератор
Постове: 184
Статус: Извън линия
casiopeyia, три неща за няколко месеца си е чудесно! С малки стъпки, всеки ден, ти знаеш. smile

shundi, по  първия ти въпрос - така е, индивидуално е. При мен първо си тръгна сърцебиенето - след първия месец в трезвост. Пулсът ми се нормализира. Ръцете спряха да треперят. Това - на физическо ниво. Паник атаките първо отслабнаха, а след това се разредиха. Рядко съм паникьосана сега. Но за целта трябваше да променям психиката си. Как? Не знаех. Казаха ми, че ако само оставя алкохола настрана, но не правя нищо друго, то психиката ми остава същата. И рано или късно аз ще пропия отново. Казаха и го хора като мен, на които се бях доверила, точно защото бяха като мен. Препоръчаха ми сбирките на АА и 12-те стъпки, с помощта на които тази промяна стана възможна. 

А относно втория ти въпрос - за постепенно спиране на алкохола. При мен нямаше как да стане, защото аз съм алкохолик, т.е. аз не мога да контролирам количествата на поемания от мен алкохол. Дори известно време да устискам, да пия по-малко, да пия по-рядко, винаги идваше момента, в който всички задръжки падаха и аз се отрязвах като талпа. smile Затова аз го спрях от раз, но бях под лекарско наблюдение известно време.

Хубав ден на всички пишещи и четящи тук!
 
shundi Дата: Понеделник, 16-10-2017, 6:48 AM |Съобщение 50
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
Аз по принцип винаги съм го контролирал пиенето, смисъл, че прекалявал съм , но не по често от 1 път месечно.Но сещате се това не значи че не съм алкохолик...сега си признавам от време на време пия 1-2 бири вечер, допива ми се повече, но не пия, сега точно 1 седмица не съм близвал нищо, спортувам си, в ден със спорт ми е най-добре...очаквам скоро всичко да стане още по-добре!
 
shundi Дата: Сряда, 18-10-2017, 6:45 AM |Съобщение 51
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
Имам въпрос, кога трябва да се потърси лекарска помощ и евнетуално болнично лечение?
 
July Дата: Събота, 21-10-2017, 1:44 PM |Съобщение 52
С опит
Група: Администратор
Постове: 328
Статус: Извън линия
Алкохолизма е прогресираща и смъртоносна болест. Човек може да подлудее и/ или да умре. Мнозина от нас в началото на своето възстановяване са потърсили лекарска помощ.
 
shundi Дата: Понеделник, 23-10-2017, 7:05 AM |Съобщение 53
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
При мен всичко е нормално, единствено безсънието ме тормози...
 
shundi Дата: Понеделник, 23-10-2017, 11:46 AM |Съобщение 54
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
От време навреме кръвното ми се повишава, нормално ли е, ще отмине ли?
 
July Дата: Сряда, 25-10-2017, 2:28 PM |Съобщение 55
С опит
Група: Администратор
Постове: 328
Статус: Извън линия
Да. Безсънието също ще отмине. Най-бързо се възстановяваме физически.
Психически и душевно - по- бавно.
Я, и аз да попитам  wink 
Ти би ли желал психическа и душевна промяна?
 
shundi Дата: Четвъртък, 26-10-2017, 6:59 AM |Съобщение 56
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
Да, променям се и психически, но вярно доста по- бавно и трундо...
 
shundi Дата: Четвъртък, 26-10-2017, 12:00 PM |Съобщение 57
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
Ще ме прощавате, но пак имам въпрос относно странните усещания и симптоми които имам.Примерно от известно време имам замъглено виждане и  светлината някак ме дразни, някой да сподели дали е нормално?
 
shundi Дата: Петък, 27-10-2017, 1:16 PM |Съобщение 58
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
Някакви хранителни добавки , витамини няма ли да помогнат за възстановяването?
 
elica Дата: Петък, 27-10-2017, 5:50 PM |Съобщение 59
С опит
Група: Модератор
Постове: 184
Статус: Извън линия
За физическото - може би. Но за психическата промяна, която ми беше нужна и за емоционалната ми трезвост - едва ли.
 
shundi Дата: Понеделник, 30-10-2017, 7:56 AM |Съобщение 60
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
Е добре Елица, при теб колко време ти отне психическото възстановяване?
 
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Shundi пита
Search:

Боже, дари ни смирението да приемаме нещата, които не можем да променим,
смелостта, да променяме нещата, които можем да променим и мъдростта да разбираме разликата.
Site created in uCoz