Всекидневен дневник - Page 2 - Форум на АА в България

[ Ново съобщение · Потребители · Правила на форума · Търсене · RSS ]
  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Forum moderator: elica  
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Всекидневен дневник
Всекидневен дневник
rominageorgieva90 Дата: Вторник, 30-06-2020, 11:48 PM |Съобщение 16
От скоро
Група: Потребител
Постове: 13
Статус: Извън линия
Quote michaelwayne2 ()
Не знам, проблемът е и, че в момента се чувствам доста самотен и неуверен сякаш. Вече нямам толкова приятели, а и тези които имам, сякаш имат едно такова по-различно отношение към мен, не ме уважават ли, не съм сигурен. Може и проблемът да е лично в мен и аз самият да го чувствам така, може и да си внушавам, а може и през годините с действията си да съм ги отблъснал по някакъв начин, може би е сбор от всичко това.

С времето приятелите оредяват, независимо дали си ги разочаровал с нещо, или не. Но, колкото и банално да звучи... тия, които трябва ще останат да бъхтят борбата с тебе. Човек не се окачествява само с това дали е алкохолик, наркоман или комарджия / например /. Хората, които те познават най-добре... би трябвало да знаят истинските ти качества, които обезателно се разпростират много отвъд проблемите ти с алкохола. Но е факт, че самотията и подтиснатостта са много големи фактори в такива ситуации. Трябва да се избягват върло. Говори повече с приятелите си, които са ти останали. Говори с тях често и по много за това през какво преминаваш и какво искаш да постигнеш. Ако тия приятели са истински, колкото и да са разочаровани по нормални причини, ще бутат рамо в такива периоди.  Метаморфозата е много сложна и отнема страшно много време, но никой не може сам. Затова са приятелите и близките. А и в един момент сам ще пожелаеш да ограничиш кръгът си от хора до минимум, понеже е изключително полезно.
Не минавай сам през това. Задължително търси с кого да говориш непрекъснато.
 
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Всекидневен дневник
  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Search:

Боже, дари ни смирението да приемаме нещата, които не можем да променим,
смелостта, да променяме нещата, които можем да променим и мъдростта да разбираме разликата.
Site created in uCoz