Добре дошли! - Page 52 - Форум на АА в България

[ Ново съобщение · Потребители · Правила на форума · Търсене · RSS ]
Forum moderator: elica  
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Добре дошли!
Добре дошли!
annastoyanova Дата: Четвъртък, 10-01-2019, 8:40 PM |Съобщение 766
От скоро
Група: Потребител
Постове: 9
Статус: Извън линия
Добавих те.
 
psyxoo Дата: Събота, 12-01-2019, 8:25 PM |Съобщение 767
С опит
Група: Потребител
Постове: 22
Статус: Извън линия
Здравейте и за много години на всички , живи и здрави и много трезвени дни ви пожелавам. Аз спрях да пиша известно време не виждах смисъл да ви демотивирам, усещам че не е добре да четеш, че някой за пореден път се е провалил както аз направих последните 2-3 месеца на няколко пъти. Имах периоди от по 10 дни без пиене после 2-3 поредни запой, но имам голяма нужда поне един път във седмицата да се напия иначе не се търпи просто, незнам как се изтърпява за по дълго време след 2 седмица става страшно. Надявам се при вас нещата да вървят добре.
 
tanyaivanova061984 Дата: Сряда, 16-01-2019, 10:38 AM |Съобщение 768
С опит
Група: Потребител
Постове: 56
Статус: Извън линия
Тези, които посещават живи сбирки, може ли да споделите, какво точно представляват те? Чисто психологически, как превъзмогнахте себе си и отидохте? Предполагам, че ще е интересно и на други, които не са ходили, а се замислят и им трябва съвсем малко, за да се решат..:)
 
annastoyanova Дата: Четвъртък, 17-01-2019, 10:48 AM |Съобщение 769
От скоро
Група: Потребител
Постове: 9
Статус: Извън линия
Та така-относно живите сбирки,моля махнете телефонните номера за град Бургас.Само единият се оказа актуален.След като телефонирах на останалите получих грубо отношение и на запитването ми отвърнаха,че няма никакви сбирки.Направо да се откаже човек...

Съобщението поправено от annastoyanova - Четвъртък, 17-01-2019, 2:14 PM
 
rumi123 Дата: Събота, 19-01-2019, 3:06 PM |Съобщение 770
От скоро
Група: Потребител
Постове: 1
Статус: Извън линия
Първо посещение на сбирка днес. Чувствам се страхотно, макар и след 10-дневен запой, надявам се приключил снощи. На път съм да изкарам първият си трезвен ден от много време насам.

Съобщението поправено от rumi123 - Събота, 19-01-2019, 7:40 PM
 
emabook Дата: Понеделник, 21-01-2019, 3:17 PM |Съобщение 771
С опит
Група: Потребител
Постове: 57
Статус: Извън линия
rumi123, браво че слеед 10 дена запой нямаш абстиненция
 
emabook Дата: Понеделник, 28-01-2019, 8:24 AM |Съобщение 772
С опит
Група: Потребител
Постове: 57
Статус: Извън линия
алооо, хора нещо, някой да каже???
 
tanyaivanova061984 Дата: Събота, 02-02-2019, 8:42 AM |Съобщение 773
С опит
Група: Потребител
Постове: 56
Статус: Извън линия
annastoyanova, от Бургас ли си? Пиши ми, ако искаш...:)
 
grivnichka877455 Дата: Събота, 02-02-2019, 3:31 PM |Съобщение 774
От скоро
Група: Потребител
Постове: 1
Статус: Извън линия
Здравейте!
Много пъти обещавах да спра алкохола, Но все си намирах оправдание да пия . Определено стигнах дъното. Снощи приятеля ми се обади на 112 понеже счупих с крак стъклото на холната врата. Сестра ми и майка ми са страшно притеснени за мен. Приятеля ми вдигна ръце от мен. Чувствам се ужасно зле... физически и емоционално. Няма да пропилея живота си ...на 32 Ще стана скоро и искам промяна. Цял ден чета и видях, че по-добре да да пиша не да стоя тихо в ъгъла сама. Виждам, че хората тук си помагат...Не само да ми се вика.
 
magisd Дата: Неделя, 03-02-2019, 1:40 PM |Съобщение 775
С опит
Група: Потребител
Постове: 342
Статус: Извън линия
Гривничка ,съветвам те да прочетеш книгите на АА,има ги тук.Пиши и споделяй,ще помагаме с каквото можем.Важно обаче е да искаш да спреш да пиеш.Освен желанието е важо да признаеш за себе си,че имаш проблем,и да повярваш ,че само с воля и стискане на зъби няма да стане.
 
July Дата: Неделя, 03-02-2019, 4:13 PM |Съобщение 776
С опит
Група: Администратор
Постове: 328
Статус: Извън линия
Здравейте. 
Никого няма да убеждавам в нищо, но ви четох и  искам да ви споделя, че алкохолизма е хронична, прогресираща и смъртоносна болест. Тя е душевна, физическа и психическа. 
Ако имам нужда от инсулин или съм на хемодиализа дали ще чакам някой да има да ми гледа децата, да ми се подреди работата, да преместят  хемодиализата по-близо до мен, да гледам онлайн как се прави хемодиализа...или веднага днес ще отида да си я направя, защото инак ще умра. Същото е с алкохолизма!
Алкохолната абстиненция преминава, когато физически се отстрани алкохола.  Добре е това да става в болница при някой от нас. Но само това, само по себе си не лекува алкохолизма. Лекува само тялото на алкохолика!  
Сред анонимни алкохолици има изход, чрез програма за възстановяване.
Тя е духовна програма. Отиването на сбирка, както отиването на психолог или въобще отиването някъде не върши работа без предприемане на последващи действия. Моите действия бяха да се хвана като удавник за сламка за програмата с цялото старание и честност на които съм способна за да се спася. Днес съм спасена! Благодаря на Бог и на АА.
Дано се срещнем с някой от вас по пътя на щастливата съдба
 
alindominus Дата: Неделя, 03-02-2019, 6:21 PM |Съобщение 777
От скоро
Група: Потребител
Постове: 14
Статус: Извън линия
Имам 50 стотинки,днес рових в изтърбушения матрак за изпопадали стотинки за да събера поне за едно кенче.Изподали от джобовете ми като съм си лягал пиян с дрехите.Намерих 9х1 и станаха 59.Неставам за нищо,мръсен и изоставен,незнам дали съм алкохолик или пия щото не мога да променя живота си.Незнам кой какъв бюджет жертва за пиячка,в моя случай е на гърба на нов телефон,дрехи,обувки,пърфюм,и още и още,нося това което има в шкафа,преди тия времена не бях така,оглеждам се за дрехи от вторите на разпродажба лев-два,и когато съм там с ментата в джоба,и 3лв ми се виждат много заради пустото пиене.Взимам и назаем щото другите ми източници са на минус.Има подмятания че съм пиянде,подмятания които не чуваш,подмятания от масата която се залива с ''рикия и кисело''пред кабеларката и която не ме е виждала да залитам,или поне тая която твърди по настоятелно че съм такъв.Освен вино и бира,но най вече вино щото вкъщи е студено,последния месец съвсем съм зачеркнал твърдия спирт.Днес не съм пил и се сетих за сайта,та колко дълъг е пътя към възстановяването и връщането към живота.Или мреш,или късаш с пиенето,щото те докарва до там че си жив само за да пиеш.
 
emabook Дата: Понеделник, 04-02-2019, 8:05 AM |Съобщение 778
С опит
Група: Потребител
Постове: 57
Статус: Извън линия
alindominus, много истина има в твоите думи, всичко е точно така, особено или късаш с пиенето или си чао...
 
emabook Дата: Четвъртък, 23-05-2019, 10:24 AM |Съобщение 779
С опит
Група: Потребител
Постове: 57
Статус: Извън линия
Нови, стари алкохолици, някой няма ли да драсне 2 реда????
 
alindominus Дата: Четвъртък, 23-05-2019, 12:30 PM |Съобщение 780
От скоро
Група: Потребител
Постове: 14
Статус: Извън линия
Мисля да пиша от доста време,но какво ново,след 13 пъти в 13 поста.Знае се,пия!Писал съм че всички пият,освен тия които съжителстват с техните,за тях си ''все пиян'',ама май просто си ''влязъл'' в живота.Като отидат да учат бързичко се развалят в големия град.(''Мале кви пу*ки има,как ще я е*а''-18+).На дискотеката 100г.уиски,и петелчене.Но стават хора,стават и за глупаци на работното място.Като последствия при мен отново отчитам засилената параноя,и затъвънето в дългове,като остана без пари не пия.''Алкохолика не държи на никой и нищо,ако очакваш нещо от алколика си луда,чуди са само къде да са напийййй''...''Тъс пък луда лийй да съ занимава с тос,аз колко по готин съм''...И аз съм готин със 100лв и бутилка водка,мога да ти разкажа играта като цяло,ако не мога ще е от водката.Извинявам се на тези който ще определят коментара като вулгарен,но иначе трябва да се лъжем,че е по различно,и че всичката ни е наред.Незнам колко хора осъзнават какво е алкохола да бъде преди всичко,и илюзийте че ''все някак ше се оправим''.

Съобщението поправено от alindominus - Четвъртък, 23-05-2019, 12:33 PM
 
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Добре дошли!
Search:

Боже, дари ни смирението да приемаме нещата, които не можем да променим,
смелостта, да променяме нещата, които можем да променим и мъдростта да разбираме разликата.
Site created in uCoz