24 ЧАСА НА ДЕН м.ЮЛИ - Форум на АА в България

[ Ново съобщение · Потребители · Правила на форума · Търсене · RSS ]
  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Forum moderator: elica  
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » 24 ЧАСА НА ДЕН м.ЮЛИ
24 ЧАСА НА ДЕН м.ЮЛИ
detenazaleza Дата: Петък, 17-06-2011, 8:47 AM |Съобщение 1
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
17.06.2011г.

Мисъл
Ние в АА имаме привилегията да живеем два живота. Един живот на пиянство, провал и погром. И после, чрез АА, друг живот на трезвост, покой на ума и полезност. Ние, които възстановихме трезвостта си, сме съвременно чудо. И живеем във време на заем. Някои от нас може би щяха да бъдат мъртви отдавна. Но ние имаме нов шанс за живот. Дължа ли благодарност на АА докато съм жив?

Медитация
Да мислиш за Бог с любов и признателност премахва всяко зло. Пред самата мисъл злото отминава. Мисълта за Сила, по-висша от теб, е зов, който спасява от изкушенията. Мисълта за Бог пропъжда самотата и прогонва мрака. Тя призовава помощ, която да победи грешките ти. Мисли за Бог толкова често, колкото е възможно. Използвай мисълта молитвено и целенасочено. Това ще пренесе мислите ти отвъд материалните неща към духовните – така животът ти ще стане ценен.

Молитва
Моля се да мога често да мисля за Бог.
Моля се да мога да да имам спокойствие с мисълта за Неговата грижа и любов.
 
detenazaleza Дата: Петък, 01-07-2011, 8:16 AM |Съобщение 2
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
01.07.2011г.


Мисъл
В програмата на АА с 12-те стъпки, ние имаме привилегията да разберем проблемите си.
Ден след ден в трезвост – резултатите са формиране на нови, нормални навици.
След като приключат поредните 24 часа, откриваме, че работата ни е да останем трезви с по-малко усилия, отколкото в началото.
Считам ли, че е по-лесно да остана трезвен след като продължавам?

Медитация
Научи днешния си урок на доверие и спокойствие насред бурята в живота.
Когато денят донесе тъга и трудности, Бог те ръководи по същия начин.
Бъди благодарен, смирен, спокоен, обичащ хората.
Остави във всяка душа най - доброто от себе си.
За всички хора това трябва да е отношението ти – любящо желание да помогнеш и дух на спокойствие и доверие в Бог.
Ти имаш отговор на самотата и страха, който е – спокойна вяра в доброто и целта на вселената.

Молитва
Моля се да мога да бъда спокоен сред бурята.
Моля се да мога да предам моето спокойствие на другите, които са самотни и уплашени.
 
detenazaleza Дата: Събота, 02-07-2011, 6:02 AM |Съобщение 3
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
02.07.2011г.

Мисъл
В едно с членството в групата на АА, към която принадлежим, ние имаме предимството да срещнем истинско приятелство и разбиране от другите, които, чрез социални и лични контакти ни отделят от старата среда и ни помагат до голяма степен да преодолеем алкохолните предложения. Ние откриваме, че съчувствието и желанието на повечето членове е да направят всичко по силите си, за да ни помогнат.
Оценявам ли чудесното братство на АА?

Медитация
“Докато не станете като децата няма да влезете в царството небесно.”
Това означава, че всеки, който търси рая на земята трябва да стане като децата.
В търсенето на духовното чрез вяра трябва да действаме по детски.
Дори да сме пораснали, годините на търсене могат да ни дадат доверието на детето.
Не само заради търсенето трябва да имаме детски дух, а и заради радостта от живота, заради смеха, заради липсата на критика и желанието за споделяне. В историята на Дикенс – Коледата на Карол – дори старият Скрудж се променя докато става като дете.

Молитва
Моля се да мога да стана като дете с вяра и с надежда.
Моля се да мога, като дете, да бъда приятел и да имам доверие.
 
detenazaleza Дата: Неделя, 03-07-2011, 10:33 AM |Съобщение 4
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
03.07.2011г.

Мисъл
В началото в Анонимни алкохолици бяха само двама души. Сега има много групи и хиляди членове. Истина е, че повърхността се е разширила. Вероятно има десет милиона американци, които се нуждаят от помощта на АА. Все повече и повече хора идват в АА всеки ден. За хората началото е поставено когато признаят, че са безпомощни и се обърнат към Сила, по-висша от тях самите – когато признаят, че животът им е станал неуправляем. Че Висшата сила работи завинаги и във всичко и ни помага да израстваме лично и в групите. Давам ли своя дял, за да израства АА.?

Медитация
„Благословени са гладните и жадните, защото като се обърнат към правдата гладът и жаждата ще бъдат утолени.”
Само чрез пълна вяра може да се превъзмогне разбитото сърце и слабостта, може да се открие покой и почивка. Мисли за чудесата, които можеш да откриеш чрез духовния живот. По-голяма част от живота е духовно неизследвана територия. Само търсещите и обичащи хора, които вървят чрез Божия дух могат да достигнат до великите духовни открития. Продължавай да вървиш и продължавай да израстваш в правдата.

Молитва
Моля се да мога материалните неща на света да не ме връщат назад.
Моля се да мога Бог да ме води напред.
 
detenazaleza Дата: Понеделник, 04-07-2011, 7:46 AM |Съобщение 5
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
04.07.2011г.

Мисъл
В Анонимни Алкохолици няма мисъл за индивидуална печалба. Няма членски вноски, няма такси. Само доброволно даряване на нашите пари и на нас самите. Всичко, на което се надяваме е трезвост и възстановяване, на това, че можем да живеем нормално и почтено живота си и в нас могат да се разпознаят други мъже и жени, желаещи да сторят същото като нас. Това ние вършим с помощта на други, като следваме Дванадесетте Стъпки и Божията воля.
Готов ли съм да работя за АА без материална печалба за себе си?

Медитация
Какво наричаме религия? Общуване с Бог, когото често откриваме като приятел в нужда. Опитът от помощта и силата Божия в живота ни.
Кое наричаме свято? Поканата на Бог да бъде наш приятел. Когато Бог стане наш приятел, ще стане приятел и на други хора. Ние изграждаме истински човешки приятелства и от там можем да си представим какъв Голям Приятел може да бъде Бог. Ние вярваме, че Той е неуморим, безкористен, завладяващ всичко, чудотворен Приятел. Ние можем да достигнем до нашият Велик Приятел и в преносен смисъл да го привлечем на наша страна.

Молитва
Моля се да мога да мисля за Бог като за Голям Приятел, притекъл се в нужда.
Моля се да мога да вървя заедно с Него.
 
detenazaleza Дата: Вторник, 05-07-2011, 5:44 AM |Съобщение 6
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
05.07.2011г.

Мисъл
Преди да дойдем в АА повечето от нас бяха опитвали отчаяно да спрат пиенето.
Бяхме повлечени от заблудата, че можем да пием като приятелите си.
Опитвахме отново и отново да пробваме или да зарежем, но не можехме да направим нито едното, нито другото. Винаги изпадахме в безкрайно, нещастно пиене. Съпруги или съпрузи, семейства, приятели, работодатели протягаха ръце с озадачение и отчаяние, когато накрая ни обръщаха гръб с отвращение.
Ние искахме да спрем.
Разбирахме, че всяка причина за пиене беше налудничаво извинение.
Отказах ли се да извинявам пиенето си?

Медитация
Много неща могат да те разстроят и ти лесно можеш да се подхлъзнеш. Но помни, че Бог е близо през цялото време, готов да помогне ако Го потърсиш. Не можеш вечно да се противопоставяш на Божията воля за теб, нито пък винаги да разочароваш Бог със собствените си планове за живота, въпреки че Божият план за твоя живот може да бъде отложен заради умишления и волеви избор на злото. Целият свят от мъже и жени не може постоянно да променя Божиите закони, нито пък Неговата цел за вселената. Морето на живота изглежда твърде бурно за нас, но можем да вярваме, че Капитанът насочва лодката в правилната посока.

Молитва
Моля се да мога да се опитвам да следвам правилния курс.
Моля се да мога да приема Божието ръководство в пътешествието на живота.
 
detenazaleza Дата: Сряда, 06-07-2011, 6:15 AM |Съобщение 7
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
06.07.2011г.


Мисъл

Ние се опитвахме да изучаваме нашия алкохолен проблем, като се чудехме каква е причината за тази странна мания. Много от нас предприеха специално лечение, хоспитализация, дори затваряне в институции. Но при всеки случай облекчението беше временно. Ние се опитвахме чрез налудничави извинения да се убедим, че знаем защо сме пияни, но въпреки всичко продължавахме. Накрая пиенето се превърна в нещо повече от навик. Ние станахме алкохолици, мъже и жени, които се разрушават против волята си.
Напълно си съм свободен от алкохолната си мания?

Медитация
„Търсете и ще намерите”.
Никога не си позволявай да мислиш, че не можеш да направиш нещо полезно или че никога няма да извършиш нещо смислено. Факт е, че на практика ти можеш да направиш всичко в човешките отношения, стига да помолиш Бог за сила. Отговорът не винаги е наличен на момента, защото ти може би не си напълно готов за него. Но той със сигурност ще дойде когато си подготвен за него. Като израстваш духовно, чувството че си подпомогнат от Божията сила те владее и ти си способен да извършиш много полезни неща.

Молитва
Моля се да мога да искам от бог да засили вярата ми в Него.
Моля се да ми бъде давана сила според вярата.
 
detenazaleza Дата: Четвъртък, 07-07-2011, 6:05 AM |Съобщение 8
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
07.07.2011г.

Мисъл
Ние се превърнахме в безнадеждно болни хора – духовно, емоционално и физически.
Силата, която ни управляваше, беше по-висша от нас – това беше Джон Ечемиченото Зърно.
Много пияници казват: „Не съм стигнал толкова далеч. Не съм загубил работата си заради пиене. Още имам семейство. Не съм влизал в затвора. Истина е, че прекалявах понякога и се правех на задник, но все още мисля, че мога да контролирам пиенето. Не вярвам наистина да съм алкохолик.”
Ако съм един от тези, напълно ли промених съзнанието си?

Медитация
Някой ден ще разбереш причината за настоящата болка.
Ще проумееш, че то не е само изпитание, а подготовка за твоята работа, която трябва да свършиш през живота си. Имай вяра, че твоите молитви и стремежи ще получат отговор. Отговор, който може би изглежда болезнен за теб, но това е единственият правилен път. Егоизмът и гордостта често ни карат да искаме неща, които не са добри за нас. Те трябва да бъдат изпепелени. Трябва да се отървем от пречките, които ни теглят назад, преди да дочакаме отговора на молитвите си.

Молитва
Моля се да мога да имам желание да премина през времето на изпитание.
Моля се за мога да се доверя на Бог за резултата.
 
detenazaleza Дата: Петък, 08-07-2011, 6:39 AM |Съобщение 9
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
08.07.2011г.

Мисъл
Членовете на АА ще ви кажат, че когато погледнат назад разбират, че са били извън контрол много преди да го признаят. Всеки един от нас е минал през периода, в който не е признавал болестта си. Трябва да понесем много наказания, но едно нещо е сигурно. Всички знаем от опит, че когато става въпрос за измиване на наказанията, Джон Ечемиченото Зърно няма равен.
Имам ли някакви съмнения по отношение на статута ми на алкохолик?

Медитация
Има добра сила на този свят и когато работиш с тази сила завинаги се случват чудеса.
Притежаваш свободна воля и избор да застанеш на страната на доброто или на лошото.
Тази сила наричаме Божия воля. Бог има план за твоя живот.
Той иска от теб да направиш твоите желания негови желания.
Той може да работи само чрез хората.
Ако се опиташ да направиш Божията воля твоя воля, ще бъдеш воден от него.
Ще бъдеш извор на доброто.
Ще бъдеш воден от всичко, което е правилно.
Ще бъдеш на страната на Бог.

Молитва
Моля се да опитам да приема Божията воля като своя.
Моля се да съм способен да пазя извора- добротата в света.
 
detenazaleza Дата: Събота, 09-07-2011, 8:38 AM |Съобщение 10
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
09.07.2011г.


Мисъл

Разочарованието и духовното объркване ни преследват.
Много от нас оставиха встрани старите си идеи без да ги заменят с нови.
Много мъже и жени пълзят през живота на мускули и на колене, защото отказват да разчитат на друга сила, освен на тях самите. Много от тях чувстват, че са смели и независими, но всъщност на ръба на бедствие. Раздразнението и чувството за малоценност е чумата на нашето време. В АА ни е имаме отговор на тези беди. Спрях ли да разчитам само на себе си?

Медитация
Разочарованието и съмнението развалят живота.
Съмненията са разочарования. Когато се съмняваш, ти си в затвор.
Не отиваш никъде.
Съмнението отваря всички действия. “Е, не знам.” – и така не правиш нищо.
Трябва да посрещнеш живота с “Да” – утвърдително.
Има добро в този свят и ти можеш да следваш доброто.
Има сила, способна да ни помогне да направим правилното.
Ето защо ние приемаме тази сила.
Има чудеса, които се случват в промяната на човешкия живот.
Ето защо ние приемаме тия чудеса като доказателство за Божията сила.

Молитва
Моля се да мога да не бъда парализиран от съмнения.
Моля се да мога да премина през изпитанията с вяра.
 
detenazaleza Дата: Неделя, 10-07-2011, 10:09 AM |Съобщение 11
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
10.07.2011г.

Мисъл
Ние в Анонимни алкохолици не навлизаме в теологически дискусии, а носейки посланието се опитваме да обясним как да живеем духовно. Как вярата в сила, по-висша от нас, ни помага да преодолеем самотата, страха и безпокойството. Как Тя ти помага да се справяш с другите. Как Тя те издига над болката, тъгата и безнадеждността. Как Тя ти помага да преодолееш желанието за разрушение.
Постигнал ли истинска, ефективна вяра?


Медитация

Очаквай чудеса от промяна в живота на хората.
Не се връщай назад чрез безверие.
Хората могат да се променят – те често са готови и чакащи за промяна.
Никога не мисли, че човешката природа не подлежи на промяна.
Виждаме променящи се хора всеки ден.
Имаш ли вяра да направиш тази промяна възможна?
И днес се случват чудеса в живота.
Всички чудеса са във владение на хората.
Човешката природа подлежи на промяна и се променя непрекъснато.
Но трябва да имаме вяра, за да бъдем поток на Божията сила в живота на другите.

Молитва
Моля се да имам вяра, за да очаквам чудеса.
Моля се чрез помощта на Бог да променям живота на другите.
 
detenazaleza Дата: Понеделник, 11-07-2011, 6:08 AM |Съобщение 12
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
11.07.2011г.

Мисъл

Ние в Анонимни алкохолици не се опитваме да правим схема на човешката душа, нито пък се опитваме да нарисуваме схема на работата с вяра, както някой би планирал благотворителност. Не казваме на новодошлия, че сме възобновили нашата вяра във Висшата сила. Всъщност нашата вра е подновена. Вярваме, че вярата е винаги на една ръка разстояние, чакаща за тези, които ще отворят сърцето си за духа. Вярваме, че има сила на доброто във вселената, която ни води в нов живот.
В потока на доброто ли съм?

Медитация
Бог ще те пази от силите на злото, ако разчиташ на Него.
Можеш да посрещнеш всичко чрез силата на Бог, която се влива в теб.
След като веднъж Бог ти е поставил знак, цялата Му сила ще ти служи и ще те защитава.
Помни, че си дете на Баща си.
Осъзнай, че помощта на Бащата винаги е на разположение за Неговите деца, така че те да понесат всичко. Бог ще направи всичко, необходимо за духовното ти израстване, ако му позволиш и живееш според Неговия начин.

Молитва
Моля се да мога да разчитам на Бог да премина през днешния ден.
Моля се да мога да се чувствам защитен, без значение какво ми се случва.
 
detenazaleza Дата: Вторник, 12-07-2011, 6:13 AM |Съобщение 13
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
]12. 07. 2011г.

Мисъл
Днешния ден е наш. Нека живеем днес, като вярваме, че Бог иска от нас да живеем.
Всеки ден има нова схема, която не можем да предвидим.
Но можем да започнем всеки ден с тиха молитва, в която да помолим Бог да ни помогне днес.
Личният контакт с Бог, така, както го разбираме, ще ни доведе по-близо до разбирането за Него.
В края на деня ние му благодарим за този трезвен ден.
Пълен, конструктивен ден, в който сме живяли и сме благодарни.
Моля ли Бог всеки ден за сила?
Благодаря ли му вечер?


Медитация
Ако вярваш, че Божията благодат те спасява, тогава ще вярваш, че Неговия план е да те спаси и да те води по пътя, по който трябва да вървиш. Дори човешки спасител не може да те спаси от удавяне от дълбоките и опасни води. Той може само да те премести на безопасно място, но Бог, твоят спасител, може да направи повече. Той няма да те хвърли зад борда, стига да разчиташ на Него.

Молитва
Моля се да мога да се доверя на Бог да ме води по пътя.
Моля се да мога да разчитам на Него, че няма да ме остави да продължа сам.[/size]
 
detenazaleza Дата: Сряда, 13-07-2011, 6:40 AM |Съобщение 14
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
13.07.2011г.

Мисъл

Преди алкохолиците да дойдат в АА те са в вързани очи.
Но АА им дава основа - светлина, в програмата на АА.
Докато се държат за тази основа, знакът на трезвостта е върху тях.
Ако се подхлъзнат, знакът избледнява.
Ако потънат в пиянство, знакът е премахнат.
Докато не дойдат отново в АА те се сблъскват в планина от отчаяние.
Държа ли се за крайъгълния камък?

Медитация
Очаквай. Постоянно очаквай по-добри неща. Вярвай, че Бог има за теб много по-добро от това, което някога си притежавал. Начинът да израстваш щастлив е да очакваш по-добри неща до края на живота си и дори след това. Добрият живот е живот, в който израстваш и откриваш нови хоризонти, нови приятели и познати, нови възможности да бъдеш полезен.

Молитва
Моля се да мога да чакам с пълната вяра доброто, което ме очаква.
Моля се да мога винаги да очаквам от живота.
 
detenazaleza Дата: Четвъртък, 14-07-2011, 6:10 AM |Съобщение 15
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
14.07.2011г.

Мисъл
Едно от най-хубавите неща в програмата на АА е покоят на ума и смирението, което той носи. По време на нашите дни на пиене ние нямахме покой и смирение. А точно обратното – мъчение и тиха депресия, които са ни толкова добре познати. Мъчението от дните на нашето пиене беше причинено частично от физически страдания, ужасен махмурлук, студена пот, треперене и паника. Но то беше причинено много повече от умственото страдание, самотата, чувството за малоценност, лъжата, угризенията, които всеки алкохолик разбира.
Получих ли покой на ума?

Медитация
Опитай се да търсиш божието ръководство във всичките си дела и в отношенията си с другите.
Бог ще ти помогне да се погрижиш за твоите отношения с хората, стига да му позволиш да те ръководи. Радвай се, защото Бог може да те защити и да те пази от изкушения и провал.
Бог може да те защити при всяка ситуация от деня, ако разчиташ на силата му и продължаваш напред. Можеш да чувстваш, че крачиш по правилния път на движение.
Не трябва да се съмняваш, че добрите неща са пред теб.
Върви напред без да се страхуваш, защото си защитен от Бог.

Молитва
Моля се Бог да ме защити и да ме пази докато се опитвам да му служа.
Моля се да мога да продължавам на пред без да се страхувам.
 
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » 24 ЧАСА НА ДЕН м.ЮЛИ
  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Search:

Боже, дари ни смирението да приемаме нещата, които не можем да променим,
смелостта, да променяме нещата, които можем да променим и мъдростта да разбираме разликата.
Site created in uCoz