Как да помогна - Форум на АА в България

[ Ново съобщение · Потребители · Правила на форума · Търсене · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: elica  
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Как да помогна
Как да помогна
Guest Дата: Четвъртък, 21-07-2011, 6:22 AM |Съобщение 1
Група: Гост





..
 
Guest Дата: Четвъртък, 21-07-2011, 6:22 AM |Съобщение 2
Група: Гост





Здравейте,
Съжалявам, че ще публикувам съобщението си тук, но наистина не знам как стават тези неща.
Имам приятел който е алкохолик, но не желае да го признае пред самия себе си. Има периоди от по 2- 3 седмици в които той е денонощно пиян.
Веднъж след като го принудих да не пие за 2 дни започна да му се гади и трепереше. Според мен това си е абстиненция. Ако успея да го накарам да осъзнае положението в което се намира и степента на своята зависимост ще е много много по-лесно. Той е най-добрият ми приятел и наистина много се тревожа. Ако някой от вас има идея с помощта на която той да спре пиенето ще съм ви много благодарна!
 
detenazaleza Дата: Четвъртък, 21-07-2011, 6:40 AM |Съобщение 3
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
Здравей
това което ми се иска да споделя е, че никога не е късно човек да спре да пие.
Рецепта за това как да стане не знам. При мен поне момента дойде след множество неуспешни опити да спра,да пия и след като вече не можех да продължа и да пия. Успехът от това да спра да пия дойде когато достигнах дъното и нямаше на къде повече. Трудно е да се разбере всичко това от не алкохолик. Алкохолизмът е болест, хронична и много коварна.Това е боленст на ума, тялото и душата ни . Болест, която убива пиещият и разболява околните.
Има изход но приятелят ти сам трябва да го пожелае.

http://aa-bg.info/publ/km_blizkite/km_blizkite/2-1-0-6

Това е брошура която може да ви е от полза.
 
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Как да помогна
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Боже, дари ни смирението да приемаме нещата, които не можем да променим,
смелостта, да променяме нещата, които можем да променим и мъдростта да разбираме разликата.
Site created in uCoz