Дар за Днес - Page 111 - Форум на АА в България

[ Ново съобщение · Потребители · Правила на форума · Търсене · RSS ]
Forum moderator: elica  
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Дар за Днес
Дар за Днес
hope Дата: Понеделник, 14-02-2022, 11:41 AM |Съобщение 1651
С опит
Група: Потребител
Постове: 1647
Статус: Извън линия
Размишление за деня:

Малко от нас са напълно свободни от чувството за вина. Може да се чувстваме виновни заради думите или действията си или за неща, останали недовършени. Може дори да се чувстваме виновни поради ирационални или лъжливи обвинения от страна на другите.
 
Когато съм обезпокоен и ме гризе дразнещо чувство за вина, очевидно не мога да вложа в деня си всичко, на което съм способен. 
Така че трябва да се освободя от чувството за вина – не като го отблъсквам или игнорирам, а като го идентифицирам, и след като разбера – да коригирам причината за това мое чувство - доколкото мога, и доколкото зависи от мен самия. 
Започнах ли най-накрая да се уча от мотото „Прави го просто“?

Днес се моля:

Моля се да се науча  и да не си позволявам „да бъда виновен“ – да се чувствам виновен, когато не смятам, че съм.
 Тъй като несъмнено имам остатъци от вина заради поведението си, нямам нужда от допълнителното бреме на неразумна и неоснователна вина, възлагана върху мен. 
Разчитам на моята Висша сила да ми помогне да се освободя от тези пристъпи и угризения на вина, които, независимо дали са оправдани или не, трябва да бъдат разпознати и разтоварени. 

Днес ще помня:
Присъдата „виновен“ не е докато съм жив.

In God's Care by Anonynous
 
hope Дата: Вторник, 15-02-2022, 12:11 PM |Съобщение 1652
С опит
Група: Потребител
Постове: 1647
Статус: Извън линия
Приемане на промяната

Ветровете на промяната преминават през живота ни, понякога - нежно, понякога - като тропическа буря. Да, имаме места за почивка – време да се приспособим към новия начин на живот, време да постигнем баланс, време да се насладим на наградите. Имаме време да си поемем дъх.

Но промяната е неизбежна; тя е и желана. Понякога, когато започнат да духат ветровете на промяната, ние не сме сигурни, че промяната е към по-добро. Можем да го наречем стрес; можем да го приемем като временно състояние, в което сме сигурни, че ще се върнем към нормалния живот. Понякога се съпротивляваме. Надигаме глава и се борим с вятъра, надявайки се, че нещата бързо ще се успокоят,  или ще се върнат такива, каквито бяха. 

Промените ще преминават през живота ни - ако е необходимо, за да ни отведат до там, накъдето сме се запътили. Можем да вярваме, че нашата Висша сила има план – за всеки нас, дори когато не знаем докъде и защо ще ни отведат промените.

Можем да се доверим, че настъпващите промени са нещо добро. Че ветровете ще ни отведат точно там, където трябва да бъдем.

Молитвата ми за днес:

Днес се моля Бог да ми помогне  да се откажа от съпротивата ми към промяната. Моля се да ми помогне бъда отворен и да се доверя, че мястото, където ще ме отведе всяка една промяна ще бъде по-добро от мястото, от където ме е  взела. 

Моля се да се предам, да се доверя и да приема случващото се, дори и сега да не го разбирам. 

In God's Care by Anonynous
 
hope Дата: Петък, 18-02-2022, 10:20 AM |Съобщение 1653
С опит
Група: Потребител
Постове: 1647
Статус: Извън линия
От няколко дни не публикувам "дарове" поради простата причина, че се повтарят с вече публикувани.
Не знам до кога ще е, но при "нов" "дар" своевременно ще го споделя с вас.

А за тези, които държат да имат днешните - вече повтарящи се дарове, нека ми пишат на

hope48@abv.bg

Ще намеря и време, и начин, по който да ги изпращам!
 
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Дар за Днес
Search:

Боже, дари ни смирението да приемаме нещата, които не можем да променим,
смелостта, да променяме нещата, които можем да променим и мъдростта да разбираме разликата.
Site created in uCoz