Помощ - Форум на АА в България

[ Ново съобщение · Потребители · Правила на форума · Търсене · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: elica  
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Помощ (Помощ)
Помощ
Гост Дата: Четвъртък, 22-05-2014, 9:09 AM |Съобщение 1
Група: Гост





Моля Ви за помощ по един доста наболял проблем. Майка ми има проблем с прекомерната употреба на алкохол. Не може да се контролира и няма спиране вече от 2 месеца насам почти всеки ден. Моля Ви дайте ми съвет за лечeние в клиника или каквото и да е. Започва да губи разсъдака си и просто незнам какво да правим. И преди е пила но напоследък стана доста неконтролируемо. Моля Ви дайте ми съвет. Не разполагаме с много средства за скъпи клиники и прочие но имаме огромното желание за промяна. Незная как стоят нещата с държавно лечение. Предварително благодаря!!!!
 
elica Дата: Четвъртък, 22-05-2014, 1:23 PM |Съобщение 2
С опит
Група: Модератор
Постове: 184
Статус: Извън линия
Здравей!
Ще споделя как беше при мен.
И аз бях изгубила контрол. Пиех от сутринта. Това продължи няколко години, докато в един момент се предадох. Нямах сили за нищо. И не можех да спра да пия. Тогава влязох в отделение за зависимости в една от болниците в града, където живея (от Варна съм). Има пътека по здравна каса, личната ми лекарка ми даде направление за хоспитализация. Там ми направиха детокс, стабилизираха ме физически. Но мисълта за алкохол продължаваше да ме преследва. Въпреки, че повече от всичко друго исках повече да не пия. Беше ме страх да изляза от болницата. Тогава там дойде човек от Анонимни алкохолици. Обясни ми за групите за взаимопомощ. И ми предложи след като ме изпишат да ме заведе на първа сбирка. Така и направих. Защото нямах никаква идея как ще продължа да живея без да пия. А тези хора знаеха. Това беше преди пет години. Оттогава не съм пила. И до днес съм в АА. Тук, в сайта, можете да намерите инфо за групите на АА в България.
Това, че майка ти има желание за промяна е чудесно. Без това нещата просто няма как да се получат.
Ако имаш още въпроси съм на разположение.
Стискам палци на майка ти!
smile
 
Гост Дата: Четвъртък, 22-05-2014, 2:36 PM |Съобщение 3
Група: Гост





Благодаря за подкрепата. Ще попитаме нашия лекар за направление в такъв случай и ще продължим да търсим информация във форума.

Added (22-05-2014, 2:36 PM)
---------------------------------------------
Също така искам да попитам за добра болница в северозапада. Ако някой е запознат ще се радвам да сподели. Благодаря

 
July Дата: Петък, 30-05-2014, 8:00 PM |Съобщение 4
С опит
Група: Администратор
Постове: 328
Статус: Извън линия
Всяка болнца е добра за да спре готовия за промяна алкохолик.
 
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Помощ (Помощ)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Боже, дари ни смирението да приемаме нещата, които не можем да променим,
смелостта, да променяме нещата, които можем да променим и мъдростта да разбираме разликата.
Site created in uCoz