проблем с алкохола - Форум на АА в България

[ Ново съобщение · Потребители · Правила на форума · Търсене · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: elica  
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » проблем с алкохола
проблем с алкохола
Гост Дата: Събота, 11-10-2014, 9:02 AM |Съобщение 1
Група: Гост





Здравейте, на 18 години съм и усещам, че имам проблем с алкохола, който с времето се задълбочава. Практически, от около една година, почти няма ден, в който да не съм пил.
Когато си пийна се отпускам, чувствам се добре.
Преди, след като, ако предната вечер, съм се напил много, на следващия ден ми беше лошо и нямах желание да пия. Но отскоро се случва обратното - имам силно желание да пия, и то още от рано сутринта.
Като че ли пияното състояние е нормалното за мен вече, не се чувствам комфортно когато съм трезвен.
Когато времето е топло, най обичам да пия бира, по много. Минимум 2 литра на ден, понякога съм стигал и до 5-7 литра.
Моля ви за някакви съвети, ще съм ви благодарен!
 
elica Дата: Събота, 11-10-2014, 2:14 PM |Съобщение 2
С опит
Група: Модератор
Постове: 184
Статус: Извън линия
Здравей!

Аз съм алкохоличка. Т.е. болна от алкохолизъм - нелечимо, прогресиращо и хронично заболяване.
И аз нямах един ден, в който да не пия. Години наред. И се чудек, какво по дяволите става, и защо е така. Исках да не пия, но не можех да не пия. Освен това аз доста време опитвах да си доказвам, че мога да пия контролирано - само по едно, само в компания, само през уикенда, по празници... Но не се получаваше. И не се чувствах комфортно и трезва и пияна. Единственото решение беше пълно въздържание и промяна на начина ми на живот. Което мозъкът ми не побираше как точно може да се случи. И тогава се обърнах за помощ към хора, които вече го бяха направили - Анонимни алкохолици. Сега съм част от тях, не съм пила от няколко години и животът ми е добър. 
Като начало можеш да опиташ да не пиеш само Днес. Когато утре-то стане "днес" пак така. И пак така, и пак така... Но ако се издъниш и това не ти харесва, опитай със сбирка на АА. Тук, във сайта има инфо за всички сбирки в страната.

И пиши, ако имаш въпроси или искаш да споделиш нещо.
Успех!
 
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » проблем с алкохола
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Боже, дари ни смирението да приемаме нещата, които не можем да променим,
смелостта, да променяме нещата, които можем да променим и мъдростта да разбираме разликата.
Site created in uCoz