24 часа на ден м.НОЕМВРИ - Page 2 - Форум на АА в България

[ Ново съобщение · Потребители · Правила на форума · Търсене · RSS ]
  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Forum moderator: elica  
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » 24 часа на ден м.НОЕМВРИ
24 часа на ден м.НОЕМВРИ
detenazaleza Дата: Сряда, 16-11-2011, 8:36 AM |Съобщение 16
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
16.11.2011г.

Mисъл
Отървах се от повечето ми вътрешни конфликти. Винаги бях във война със себе си. Правех неща, които не исках да правя. Попадах на странни места и се чудех как съм се озовал там. Бях изпълнен с безразсъдство - когато бях пиян и с угризения на съвестта - когато бях трезвен. Моят живот нямаше смисъл. Беше изпълнен с нарушени обещания и неосъществени мечти и планове. Бързо достигах до никъде. Нищо чудно, че неврите ми бяха разбити. Блъсках се в стената и се замайвах от ударите.
АА ме научи как да се организирам и да престана да воювам срещу себе си.
Избавих ли се от вътрешните си конфликти?

Медитация
“Когато двама или трима се съберете в Моето име, аз съм там – заедно с тях.”
Духът на Бог идва при тези, които Го следват когато са заедно по едно и също време, на едно място, единодушно. Когато две или три души се съберат на едно място, духът на Бог е с тях, за да ги води.
Където хората се събират с искреното желание да потърсят Божията помощ, Неговата сила и дух са с тях, за да ги вдъхновява.

Молитва
Моля се, да мога да бъда в единодушие с членовене на моята група.
Моля се, да мога да почувствам силата на посветените си приятели.
 
detenazaleza Дата: Четвъртък, 17-11-2011, 8:37 AM |Съобщение 17
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
17.11.2011г.

Мисъл
Всеки човек има две индивидуалности - добра и лоша.
Когато пиехме, лошата вземаше контрол. Когато бяхме пияни правехме неща, които никога не бихме направили трезви.
Когато изтрезнеем ние сме различни хора. Тогава се чудим, как сме могли да направим такива неща.
Но ние пием отново и отново и лошата ни страна се появява. И така ние се лутаме напред и назад, винаги в конфликт с другото си аз, винаги под пара. Това разделяне на личноста не е добро. Ние трябва по някакъв начин да се намерим. И правим това като се отдадем от все сърце на АА и на трезвеност.

Медитация
„Ти, който си добър и верен Негов последовател - влез в радостта на твоя Повелител”
Тези думи се отнасят за много обикновени хора, които светът може би ги подминава непризнати.
Не за световно-известните, горди и богати са казани тези слова, а за тихите последователи, които служат на Бог ненатрапчиво при все това преданно, които носят своя кръст храбро и се усмихват на света.
„Влез в радоста на Твоя Повелител.” -
Премини в този по-съвършен духовен живот, който живот е на радост и мир.

Молитва
Моля се, да жадувам за радост и мир.
Моля се, да не диря награди за вършенето на това, което вярвам че е правилно.
 
detenazaleza Дата: Петък, 18-11-2011, 8:33 AM |Съобщение 18
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
18.11.2011г.

Мисъл
Престанах да отлагам. Винаги отлагах нещата за утре и като цяло никога не ги вършех.
Моето мото беше: „Винаги има друг ден” вместо: „Направи го сега.”
Под влиянието на алкохола имах грандиозни планове. По-късно казвах: „Някой ден ще го направя” , но никога не го правех.
В АА се научих, че е по-добре да грешиш понякога, отколкото да не вършиш нищо. Ние се учим от опита и грешките си. Но трябва да действам сега – не да отлагам за утре.
Научих ли се да действам сега?

Медитация
„Криех ли светлината си под храстите?
Стани и изгрей, тъй като светлината и славата на Бог е изгряла в теб!”
Славата на Бог изгрява в красотата на твоя характер.
Изгрява в теб, дори когато го разбираш само отчасти.
Част от тази слава се проявява в теб,
когато се опитваш да отразяваш светлината в живота си.

Молитва
Моля се, да мога да бъда отражение на святата светлина.
Моля се, някои от нейните лъчи да изгреят в живота ми.
 
detenazaleza Дата: Неделя, 20-11-2011, 6:53 PM |Съобщение 19
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
19.11.2011г.

Мисъл
В АА не обсъждаме много секса. Но все пак – да поставим секса на подходящото място, е една от наградите за нашия нов начин на живот. В Голямата Книга е казано, че много от нас трябва да преразгледат сексуалните си отношения. Също се казва, че трябва да подложим сексуалните си отношения на тест – бях ли егоист или не?
„Винаги си напомняхме, че сексуалните ни възможности са ни дадени от Бога и че следователно те са нещо добро, което не трябва да се използва лекомислено или егоистично, нито пък трябва да гледаме на тях с презрение или омраза.”
Молим Бог да моделира идеалите ни и да ни помогне да живеем чрез тях. Можем да действаме по този начин.
Поставих ли сексуалните си отношения под подходящ контрол?

Медитация
„Ще повдигна очите си нагоре – откъдето идва моята помощ.”
Опитайте се да повдигнете мислите си от дълбините на безчестието, злобата и нечистотата на земното до висотата на небесното, божественото и красивото.
Тренирайте се, за да достигнете по-високо.
Опитвайте повече и повече, докато отдалечените висоти станат по-близки. Висотата, откъдето идва Божията помощ за нас, ще стане по-близка и по-скъпа, а фалшивите ценности на земята ще се отдалечат.

Молитва
Моля се, да мога да не гледам завинаги надолу.
Моля се, да мога да погледна нависоко.
 
detenazaleza Дата: Неделя, 20-11-2011, 6:59 PM |Съобщение 20
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
20.11.2011г.

Мисъл
Вече не се опитвам да избягам от живота с алкохол. Пиенето ми построи нереален свят и аз се опитвах да живея в него. Но със сутрешната светлина животът се връщаше отново и да го погледнеш беше по-трудно, защото разполагах с по-малко възможности да го посрещна. Всеки опит за бягство ме правеше по-слаб. Всеки знае, че алкохолът, заради отпускането, позволява бягство от реалността. Алкохолът убива мозъчните клетки, които контролират възможностите ни – така попадаме в измисления свят на опиянението.
АА ме научи да не избягвам реалността, а да се изправя срещу нея.
Отказах ли се да бягам от живота?


Медитация

В моментите на тиха медитация опитай се все повече и повече да оставиш надеждите си на благодатта на Бог.
Помни, че каквото и да се наложи да понесеш в бъдеще, то е за добро.
Не си пожелавай само материални неща. Богатството изморява. Вложи надеждите си в духовното, така че да израстваш духовно.
Научи се да разчиташ на Божията сила повече и повече – така ще получиш наградите на духа.

Молитва
Моля се, да не бъда превзет от материалните неща.
Моля се, да мога да разбирам истинската стойност на духовното.
 
detenazaleza Дата: Понеделник, 21-11-2011, 9:00 AM |Съобщение 21
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
21.11.2011г.

Мисъл
Сега вече не пилея пари, а се опитвам да ги използвам добре. Като всички нас, когато бях пиян, аз пръсках пари около себе си. Това ми създаваше чувство за важност. Но следващата сутрин, с празен портфейл и може би няколко невалидни чека, беше тъжна сутрин. Как можах да бъда такъв глупак? Как ще се справя сега?
Такива мисли ме сразяваха. Когато сме трезви, харчим трудно изкараните си пари така, както трябва. Въпреки че някои от нас могат да бъдат повече от щедри в даването за АА, поне не ги хвърляме на вятъра.
Харча ли парите както трябва?

Медитация
Ти би трябвало да си вкъщи и да се чувстваш добре на този свят.
Все пак някои хора живеят в тихо отчаяние.
Точно обратното на това да си у дома и в покой със света.
Нека твоят покой на ума бъде доказателство за тези около теб.
Нека другите видят, че ти се чувстваш добре – и като го виждат, ще знаят, че то идва от Висшата Сила.
Трудният, безсмислен начин на покорство, не е Божият начин.
Вярата вади жилото на болката и носи покой, дори по време на битка.

Молитва
Моля се, да мога да съм спокоен през моя път в живота.
Моля се, да мога да се чувствам повече у дома и в покой със себе си.
 
detenazaleza Дата: Вторник, 22-11-2011, 3:30 PM |Съобщение 22
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
22.11.2011г.


Мисъл
Отървах се от моето отегчение. Едно от най-трудните неща, което всеки нов член на АА трябва да разбере, е как да остане трезвен,и как да не бъде отегчен. Пиенето винаги беше отговор на всякакви отегчителни ситуации. Но след като веднъж си се заел с АА, след като веднъж си отдал време и ентусиазъм, отегчението вече не е проблем за теб. Новият живот е отворен пред теб и винаги може да бъде интересен. Трезвостта ти дава много нови интереси в живота си, така че да нямаш време да се отегчиш.
Отърва ли се от твоето отегчение?

Медитация
Щедростта означава да те е грижа за другите – наистина да искаш да направиш нещо за тях.
Усмивка, окуражителна дума, обич – това дава криле, колкото и просто да изглежда.
Използвай свободните моменти от деня си, за да се опиташ да направиш нещо насърчително за другите.
Отегчението идва когато мислиш прекалено много за себе си.

Молитва
Моля се, моят ден да бъде осветлен от действие на щедрост.
Моля се, да мога да се опитам днес да преодолея егоцентризма си, който ме отегчава.
 
detenazaleza Дата: Сряда, 23-11-2011, 8:47 AM |Съобщение 23
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
23.11.2011г

Мисъл
Вече не отказвам да свърша нещо, защото не мога да го свърша перфектно.
Много от нас, алкохолиците, се извиняват, че не могат да свършат нещо перфектно и по тази нищо не вършат.
Ние се правим на перфекционисти. Много сме добри, когато обясняваме на хората как трябва да свършат нещо, но когато ние трябва да го свършим, се запъваме.
Казваме си: “Мога да сгреша, така че по-добре да се измъкна.”
В АА ние си поставяме цели, а по-важното е, че и се опитваме да ги постигнем.
Самият факт, че никога няма напълно да изпълним целите си , вече не ни спира. Така че да можем да правим най-доброто, на която сме способни.
Престанах ли да се крия зад замъгления екран на перфекционизма?

Медитация
Тогава, когато сме изправени пред изпитания, трябва да им се радваме.
Затова запази духа си безстрашен. Запази го свободен и непревземаем.
Можеш да бъдеш неприкосновен и недокоснат от провала и от неговата сила, стига само да оставиш духа си непревземаем. Можеш да се издигнеш над земната мъка в тихо място на покой и доверие.
Когато предизвикателството дойде при теб, ти разполагаш с Божията помощ и нищо не може да те разгроми напълно.

Молитва
Моля се, да мога да имам доверие и да се радвам.
Моля се, да мога да не се страхувам от силата на провала.
 
detenazaleza Дата: Четвъртък, 24-11-2011, 9:04 AM |Съобщение 24
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
24.11.2011г.

Мисъл
Вместо да се преструваме на перфекционисти, в АА ние сме доволни, ако напредваме. Основното нещо е израстването. Ние осъзнаваме, че перфекционизмът е само резултат от фалшива гордост. В АА се учим от грешките, както и да се препъваме, тъй като винаги се препъваме по пътя си. Важното е, че сме на пътя, а не по пътя на целта. И винаги ще бъдем на пътя – докато сме живи. Никой в АА не „стига” до целта. Но всички се подобряваме.
Напредвам ли, докато съм на пътя?

Медитация
Всеки нов ден ни дава нова възможност да направи малко - така че да помогнем да се подобри света.
Приеми нещата, които се случват днес като възможност за нещо, което можеш да направиш за Бог.
В този дух, благословията ще дойде върху теб.
Предложи днешната си служба на Бог, сподели неговата работа.
Не е нужно да правиш велики неща.

Молитва
Моля се, днес да мога да направя нещо неегоистично и с любов.
Моля се, да мога да бъда доволен от малките неща и те да са правилни
 
detenazaleza Дата: Петък, 25-11-2011, 8:51 AM |Съобщение 25
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
25.11.2011г.

Мисъл
Не съм все така завистлив към другите, нито толкова ревнив към тяхното притежание и таланти.
Когато пиех, тайничко бях изпълнен със завист и ревност към тези хора, които могат да пият нормално, да притежават любовта и уважението на семействата си, да живеят нормално и да бъдат приемани наравно от приятелите си.
Преструвах се, че съм толкова добър, колкото тях, но знаех, че не съм.
Сега не се налага да завиждам повече.
Опитвам се да не искам това, което не заслужавам.
Доволен съм от това, което получавам, докато се опитвам да живея правилно.
Не завиждам на тези, които имат това, което аз нямам.
Поне се опитвам.
Отървах ли се от отровата на завистта?

Медитация
„Моята душа ще бъде неуморна, докато не открие покоя”.
Реката тече, докато не се изгуби в морето.
Нашият дух копнее да си отпочине в духа на Бог.
Жадувахме да открием покой, мир, задоволство, което никога не откривахме в света.
Някои от нас не съзнават нуждите си и тръшват вратата пред духа на Бог.
Те са неспособни да открият истински покой.

Молитва
Моля се, да мога да чувствам душевен покой.
Моля се, моята душа да може да намери покой чрез Бог.
 
detenazaleza Дата: Неделя, 27-11-2011, 10:55 PM |Съобщение 26
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
27.11.2011г.

Мисъл
Начинът на АА е начин на трезвост, братство, служене и вяра.
Ако приемем всяко едно от тези неща, ще видим, че краката ни са на правилния път.
Първа и най-важна за нас е трезвостта. Другите са построени върху нея, като основа. Не може да имаме другите, ако нямаме трезвост.
Ние всички дойдохме в АА, за да останем трезви и да помогнем на другите да останат трезви. Първо търсим трезвост. Не може да си построим сносен живот без трезвост.
На пътя на АА ли съм?

Медитация
Искреното желание на Божията воля – там е щастието на човешкото съществуване.
Започваме и чакаме нашия път. Искаме желанията ни да бъдат удовлетворени. Вземаме, а не даваме.
Постепенно откриваме, че не сме щастливи, когато сме егоисти, така че започваме да се съгласяваме с желанията на другите. Но това не е пълно щастие – разбираме, че истинският път към истинското щастие, е да пробваме да изпълним Божията моля.
По време на медитация търсим Божията воля – така, че да я открием за нас.

Молитва
Моля се, да мога да подчиня моята воля на Божията воля.
Моля се, да мога днес да бъда воден от Неговата воля за мен.
 
detenazaleza Дата: Понеделник, 28-11-2011, 8:38 AM |Съобщение 27
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
28.11.2011г.

Мисъл
АА е пътя към трезвостта. АА е познат навсякъде като метод, който е успешен при алкохолиците.
Доктори, психиатри, чиновници, обикновени жени и мъже постигаха трезвост.
Все пак някои са неспособни да постигнат трайна трезвост и се връщат обратно към алкохолизма, след като се спрели.
Но ние вярваме, че АА е най-успешният и щастлив път на трезвост.
Дълбоко благодарен ли съм, че открих АА?

Медитация
Благодарността към Бог...
Пилигримите са се събирали, за да благодарят на Бог за тяхната реколта, която е била много слаба.
Когато се огледаме около всичко, което притежаваме днес, как да си помогнем да бъдем благодарни на Бог?
Нашите семейства, нашите домове, нашите приятели, нашето братство – всичко това е дар от Бог за нас.
Без благодатта на Бог ние нямаше да ги имаме.

Молитва
Моля се, да мога да бъда благодарен днес.
Моля се, да мога да не забравям къде можеше да бъда без благодатта на Бог.
 
detenazaleza Дата: Вторник, 29-11-2011, 9:04 AM |Съобщение 28
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
29.11.2011г.

Мисъл
АА е начин на живот в трезвост и има също подхлъзвания.
Защо тези падания, грешки или подхлъзвания възникват ?
Защо не всички ние приемаме AA и оставаме трезви от тук на татък?
Има много причини, но е доказано, без изключение, че след като веднъж сме станали алкохолици, ние никога не може да се научим да пием като нормалните хора. Това никой не е опровергал досега. Много алкохолици са се опитали да пият след период на трезвеност от няколко дни, от няколко години и никойне е успял да се превърне в нормален пияч.
Мога ли да бъда, единственото изключение от това правило?

Медитация
"Събрали сме се заедно в името Ти." Първо, ние смесе събрали, обвързани от обща вярност към Бог и вярност един към друг. Тогава, когато това условие е изпълнено, Бог е с нас.Тогава, когато Бог е там и е в едно с нас, чува общата ни молитва. След това следва, че на нашата молитва ще бъде отговорено по Божията воля. След като нашата молитва получи отговор, ние сме свързани помежду си в трайно приятелство на духа.

Молитва
Моля се, да мога да бъде верен на Бог и на събратята си.
Моля се, да мога днес да живея в близост до Бог и до тях.
 
detenazaleza Дата: Сряда, 30-11-2011, 8:31 AM |Съобщение 29
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
30.11.2011г.

Мисъл
Понякога се подхлъзваме в АА. Казано е, че това не са подхлъзвания, а преднамерено запиване, защото ние трябва да мислим за пиене преди да пием. Мисълта винаги идва преди действието.
В АА ни се предлага винаги преди да изпием първото питие, да се свържем с член на АА.
Ако пропуснем да го направим, ние сякаш сме решили да изпием първата чаша.
И все пак мислите, които ни обземат преди пиенето, често са подсъзнателни.
Хората обикновено не знаят какво ги е накарало да постъпят така.
По тази причина практиката е да се обадим – преди, а не след подхлъзването.
В готовност ли съм срещу погрешното мислене?

Медитация
“Вечният Бог е твоето убежище.” Той е храмът, убежището от грижите в живота.
Можеш да се отървеш от неразбирането на другите като се оттеглиш на твое собствено място за медитация.
Но дали можеш да избягаш от себе си, от твоето чувство за провал, от твоите недостатъци?
Само вечният Бог - твоето убежище, обгръща твоя дух с необятността на Неговия дух.
Така губиш слабостта и незначителността, за да дойде хармонията с Него.

Молитва
Моля се, да мога да загубя моите ограниченията в необятността на Божията любов.
Моля се, моят дух да бъде в хармония с Неговия дух.
 
puvpav Дата: Сряда, 31-07-2013, 10:04 AM |Съобщение 30
С опит
Група: Потребител
Постове: 57
Статус: Извън линия
31 Юли 2013 г.
Да оставим това, което искаме
За тези от нас, които са живели като са контролирали и са капитулирали, може би няма да е лесно да оставят събитията.
Възстановяване от съзависимостта.
При възстановяването ние разбираме, че е важно да определим какво искаме и от какво се нуждаем. Кога тази способност ни е изоставила ? Като вземем съм себе си голямата, наша торба на текущите неудовлетворени желания и нужди. Ние сме поели риска да спрем да отричаме и да започнем да приемаме това, което искаме. Проблемът е в това, че тези желания и нужди са все още с нас.
Това може да ни разстройва, да ни носи болка, да ни дразни, а понякога и да затъмнява съзнанието ни с натрапливи идеи.
След като сме определили нашите нужди, ние правим следващата крачка, за да има отклик на нашите нужди. Тази крачка се явява ирония на духовното възстановяване. Следващата крачка е да оставим нашите желания и нужди след като сме свършили затормозяващата работа да ги определим.
Ние ги оставяме, ние се отказваме от тях – на ментално, емоционално, духовно и физическо ниво. Понякога това означава, че ние сме принудени да се предадем. Не винаги е лесно да достигнем до това, но обикновено това е пътят, към който трябва да се придвижваме.
Колко често аз съм отхвърляла някакво желание или потребност. След това съм минала през Стъпките, като съм определяла своите потребности, само заради това, за да се раздразня, разстроя и да се съмнявам, защото аз не съм получавала това, което съм искала и не съм знаела как да го постигна. Ако след това съм се натоварвала с план за контрол и влияние на събитията, за да получа това, което искам, то от това обикновено, е ставало още по-лошо. Старанието да контролираме процеса не работи. За свой ужас, аз разбрах, че трябва да оставя събитието.
Понякога аз даже трябваше да стигна дотам, за да си кажа : „Аз не искам това. Аз разбирам, че това е важно за мен, но аз не мога да контролирам получаването му. Сега аз повече няма да се грижа за това, дали го имам или го нямам. В действителност аз имам намерение да стана абсолютно щастлива и без него и без каквато и да е надежда да го получа. Защото надеждата да го получа ме води до загуба на съзнанието ми – колкото повече аз се надявам и се старая да го получа, толкова повече аз се разстройвам от това, че го нямам.”
Аз не знам защо това работи. Аз знам само, че това работи за мен. При мен няма път, при който да заобиколя това понятие „да пусна”.
Ние често може да имаме това, което искаме и от което се нуждаем, и даже по-добро. Пуснете събитията – това е част от необходимото, което трябва да направим, за да получим това.
Днес аз ще се стремя да оставя тези желания и нужди, които предизвикват у мен разстройство. Аз ще ги внеса в своя списък на желания, а след това ще приложа всичките си усилия, за да ги оставя. Аз ще се доверя на Бог да ми даде желанията на моето сърце тогава, когато Той реши, и така, както Той реши.
 
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » 24 часа на ден м.НОЕМВРИ
  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Search:

Боже, дари ни смирението да приемаме нещата, които не можем да променим,
смелостта, да променяме нещата, които можем да променим и мъдростта да разбираме разликата.
Site created in uCoz