24 часа на ден м.НОЕМВРИ - Форум на АА в България

[ Ново съобщение · Потребители · Правила на форума · Търсене · RSS ]
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum moderator: elica  
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » 24 часа на ден м.НОЕМВРИ
24 часа на ден м.НОЕМВРИ
detenazaleza Дата: Вторник, 01-11-2011, 8:46 AM |Съобщение 1
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
01.11.2011г.


Мисъл
Аз имам надежда. Това магическо нещо, което бях загубил или смятах за неуместно. Бъдещето вече не изглежда мрачно. Аз дори не го поглеждам, освен когато е необходимо да планувам. Опитвам се да оставя бъдещето да се погрижи само за себе си. Бъдещето ще бъде изградено от всичките "днес", простиращи се в краткото настояще и необхватната вечност. Надеждата е оправдана по много начини сега, от правотите на настоящето. Нищо не може да ми се случи, което Бог не е пожелал за мен. Мога да се надявам на най-доброто стига да съм това, което съм и то да е добро.
Имам ли надежда?

Медитация
Вярата е пратеник, който отнася молитвите ни до Бог.
Молитвата може да бъде като тамян, достига все по-високо и високо.
Молитвата от вяра е молитва на доверие, почувствано от присъствието на Бог, което търси контакт.
Тя ни прави сигурни в отговора на Бог.
Можем да казваме молитва от благодарност към Бог всеки ден за Неговата благодат.
Тя ни държи на правилният път и ни позволява да започнем един добър начин на живот.
Така че, трябва да се молим на Бог с вяра, доверие и благодарност.

Молитва
Моля се, да мога да съм сигурен в отговорът на молитвите ми.
Моля се, да бъда доволен на каквато и да е форма на отговор.
 
detenazaleza Дата: Сряда, 02-11-2011, 10:11 AM |Съобщение 2
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
02.11.2011г.

Мисъл
Аз имам вяра. Това нещо, което кара светът да изглежда добър. Това нещо, което изостря сетивата. Това съзнание за Божествените Принципи на Вселената, което ни прегръща всички заедно и носи единство и цел, доброта и значение. Животът вече не е пепел в устата ми и не е горчив на вкус. Той е едно славно цяло, защото Бог го прави такова. Вярата - това е скок в неизвестното, риск преди нашето проглеждане, това, което носи неизказана награда от спокойствие и мир.
Имам ли вяра?

Медитация
Подържай себе си като празен съд, Който Бог да напълни.
Изливай себе си в помощ на другите, така че Бог да продължи да те изпълва с Неговият дух.
Колкото повече даваш, толкова повече ще имаш за себе си.
Бог ще вижда колко си изпълнен, до тогава, докато продължаваш да даваш на другите.
Но ако егоистично се опиташ да задържиш всичко за себе си, скоро ще бъдеш блокиран за Бог, твоето усещане за гъвкавост и воля ще станат бездейни.
За да бъде ясно, морето трябва да има прилив и отлив.

Молитва
Моля се, да мога да давам това, което получавам.
Моля се, да мога да държа потокът чист и плавен.
 
detenazaleza Дата: Четвъртък, 03-11-2011, 6:59 AM |Съобщение 3
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
03.11.2011г.

Мисъл
Аз притежавам милосърдие, още едно определение за любов. Този правилен начин на любов, който не е егоистична страст, а е всеотдайно, вътрешно желание да помагаш на другите. Да вършиш каквото е добро за останалите, да поставиш каквото е най-добро за него, или нея, пред своите собствени желания. Да поставиш Бог на първо място, другият човек на второ, и себе си на последно. Милосърдието е благородно, мило, разбиращо, многострадално и изпълнено с желание за служба на АА, и ми дава всичко това. Това, което правя за себе си е изгубено. Това, което правя за другите, може би, ще бъде отбелязано някъде във вечността.
Милосърден ли съм?

Медитация
"Пожелай нещо и то ще бъде направено за теб".
Бог има неограничена мощ. Няма граници за това, което Неговата мощ може да направи в човешките сърца. Но ние трябва да пожелаем да притежаваме Божията сила и трябва да се помолим за това. Божията сила е блокирана за нас от нашето равнодушие към нея. Ние можем да вървим сами по егоистичният път, без да потърсим Божията помощ и няма да притежаваме сила. Но когато Му се доверим, ние можем да пожелаем да притежаваме силата, от която имаме нужда. Когато помолим Бог искрено за нея, ще я получим в изобилие.

Молитва
Моля се, да имам желание да получа Божията мощ.
Моля се, да мога да продължавам да се моля за силата от която се нуждая.
 
detenazaleza Дата: Петък, 04-11-2011, 6:56 AM |Съобщение 4
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
04.11.2011г.

Мисъл
Мога да върша неща, които никога преди не можех. Алкохолът отнемаше инициативата и амбициите ми. Не можех да разсея мъглата за да започна нещо. Оставях нещата да се изплъзват. Когато бях пиян, бях толкова бездеен, дори в сресването на косата си. Сега мога да седна и да направя нещо. Мога да напиша писмо, което трябва да бъде написано. Мога да проведа телефонно обаждане, което трябва да бъде проведено. Мога да работя в градината си. Мога да се занимавам с хобитата си. Имам силното желание да сътворя нещо. Това силно желание, преди беше абсолютно задушено от алкохола. Аз съм свободен да постигам всичко отново.
Възстанових ли моята инициатива?

Медитация "
Твоето настояще е изпълнено с радост. В Твоите добри ръце е удоволствие завинаги".
Не можем да открием истинското щастие като го търсим. Търсенето на удоволствие не носи щастие за дълго, само разочарование. Не се опитвай да се изпълваш с радост, като търсиш удоволствия. Няма да се получи по този начин. Щастието е продукт от живеене по правилният начин на живот. Истинското щастие идва като резултат от живот, живян с уважение към начинът, по който вярваш, че Бог иска от теб да живееш. Трябва да се отнасяш с внимание и уважение към себе си и другите хора.

Молитва
Моля се, да не търся винаги удоволствието като цел.
Моля се, да мога да се задоволявам с щастието, което идва когато върша правилните неща.
 
detenazaleza Дата: Събота, 05-11-2011, 8:30 AM |Съобщение 5
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
05.11.2011г.

Мисъл
По време на нашите мисли за награите които са стигнали до нас като резултат на нашия нов начин на живот, ние откриваме, че имаме нови домове, нови взаимоотношения с нашите съпрузи или съпруги и нашите деца.
Също така имаме мир, удовлетворение, надежда, вяра, благотворителност и нова амбиция.
Какви са някои от нещата, които сме загубили?
Всеки един от нас може да отговори на този въпрос по много начини.Аз загубих голяма част от моя страх. Той използва за да ме контролира, това беше моя господар. Това парализираше усилията ми. Страхът винаги ме. Той ме накара да се затварям в себе си . Когато страхът е заменен от вяра се чувствам добре.
Загубих ли някои от моите страхове?

Медитация
Светът трябва да бъде приведен в близост до Бог.
Неговата воля трябва да се следва на земята.
Ако всеки признае Бог и се даде безрезервно да бъде използван от Него, Бог може да използва всяко човешко същество като канал за божествената любов и сила.
Това, което забавя предявяването на света по-близо до Бог е изостаналостта на Неговите последователи.
Ако всеки един живее всеки ден за Бог и позволи на Бог да работи чрез него, то тогава светът скоро ще бъде изготвен много по-близо до Бога, своя основател и Пазител.

Молитва
Моля се да мога да бъда използван като канал за да се изрази Божествената Любов.
Моля се, да живея така, че да донеса духа на Бог-близо до света.
 
detenazaleza Дата: Неделя, 06-11-2011, 7:48 AM |Съобщение 6
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
06.11.2011г.

Мисъл
Страхът и безпокойството ме свалят надолу. Моето пиене ги увеличи.
Притеснявах се какво правя когато се напия. Беше ме страх от това, какъв бих могъл да бъда. Беше ме страх да се изправя пред хора, от страх да не бъда разкрит. Страхът ме държеше потопен в гореща вода през цялото време. Бях нервна развалина от страх и притеснение. Бях се превърнал в сноп от нерви. Имах страх от провал, от бъдещето, от остаряване, от болести, от махмурлук, от самоубийство. Имах грешен набор от идеи и нагласи. Когато в АА ми казаха да предам тези страхове и притеснения на Висша Сила, аз го направих.
Сега се опитвам да мисля с надежда, а не със страх.
Сложих ли вярата на мястото на страха?

Медитация
Духовната сила е Бог в действие. Бог може да действа само чрез човешките същества. Всеки път, независимо колко слаб се чувстваш, позволи на Бог да действа чрез теб. Тогава всичко, което мислиш или казваш ще има духовна сила. Не си ти само този, който произвежда промяна в живота на другите. С теб е и Божият дух, в теб и в твоята работа. Силата е Бог в действие. Бог може да те използва като инструмент за изпълнение на чудеса в живота на другите.

Молитва
Моля се, да мога да допусна актът на Божията сила за мен днес.
Моля се, да мога да се отърва от блокадите, които спират Неговата сила за мен.
 
detenazaleza Дата: Понеделник, 07-11-2011, 9:06 AM |Съобщение 7
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
07.10.2011г

Мисъл
Загубих много от моите негодувания. Открих това дори и чрез хора, които все още не правят нищо добро. Когато се опитваме да получим отплата, вместо да ни накара да се почувстваме по-добре, тя ни оставя разочаровани и измамени. Вместо да наказваме нашите врагове, ние нараняваме единствено нашето лично спокойствие. Не си струва да храним лоши чувства. Това наранява повече нас, отколкото другите.
Омразата е към причините за да чувстваме неудовлетвореност, вътрешни конфликти и неврози.
Ако излъчваме омраза ще се превърнем в омразни.
Ако бъдем негодуващи, ще предизвикаме негодувание.
Ако не харесваме хората, хората също няма да ни харесват.
Отмъстителността е мощна отрова в нашите системи.
Загубих ли негодуванието си?

Медитация
Не е толкова от теб, колкото е от Божията благодат в теб, която помага на заобикалящите те.
Ако помогнеш дори на тези, които не харесваш, ще видиш, че няма нищо в теб, което да блокира пътя на Божията благодат с цел да те използва. Твоята собствена гордост и егоизъм са най-големите блокади.
Дръж ги далеч от пътя и Божията благодат ще потече през теб в живота на другите.
Тогава на всички, които влязат в контакт с теб ще им бъде помогнато по някакъв начин.
Дръж каналът отворен. Освободи се от тези неща, които правят живота ти безмислен и неефективен.

Молитва
Моля се , за това всички, които влязат в контакт с мен да се почувстват по-добре от това.
Моля се, да съм внимателен и да не подслонявам в сърцето си нещата, които държат хората на разстояние.
 
detenazaleza Дата: Вторник, 08-11-2011, 7:02 AM |Съобщение 8
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
08.11.2011г.

Мисъл
Аз изгубих голяма част от комплекса си за малоценност. Преди винаги се опитвах да избягам от живота. Не исках да погледна реалността в лицето. Бях изпълнен със самосъжаление. Постоянно съжалявах за себе си. Опитвах се да избегна всички отговорности. Нямах усещането, че мога да се справя с отговорностите в семейството или работата ми. Благодарение на комплексът ми за малоценност, нямах търпение да бъда освободен от всички задължения. Исках да бездействам, да бъда като "на плажа".
АА ми показа как да преодолея чувството си за малоценност. Накара ме да пожелая отново да поема отговорност.
Загубих ли своя комплекс за малоценност?

Медитация
"Едно нещо правя, забравям това, което е зад гърба ми и се протягам към това, което е пред мен, напредвам напред към целта". Ние трябва да забравяме нещата които са в миналото и да напредваме напред към нещо по-добро. Можем да вярваме, че Бог ще ни прости старите грехове при условие, че ние честно се опитаме да живеем днес по начина, по който вярваме, че Той иска от нас да живеем. Ние можем да почистим пътя си от миналите грешки. Ние можем да започнем днес по чистият път и да продължим с увереност за постигане на целта, поставена пред нас.

Молитва
Моля се, да мога да свалям товара на миналото от себе си.
Моля се, да мога да започна от днес с леко сърце и нова надежда.
 
detenazaleza Дата: Сряда, 09-11-2011, 9:14 AM |Съобщение 9
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
09.11.2011г.

Мисъл
Научих се да бъда по-малко отрицателен и повече положителен .
Преди имах отрицателно мнение за почти всичко. Повечето хора, по моя преценка блъфираха. Доброто в света бе малко, в изобилие бе лицемерието.
На хората не жех да имам доверие.
Те "ще ме подведат", ако биха могли. Всички хора бяха частично лицемерни. Изглежда аз трябваше да взимам всичко "със зърно от сол."
Това беше моята обща нагласа към живота преди.
Сега съм по-положителен. Вярвам в хората и в техните възможности.
Има много неща – любов, истина и честност в света. Опитвам се да не бягам от хората. Животът ми сега изглежда полезен и е добре да го живея.
Станах ли по-малко отрицателен и повече положителен ?

Медитация
Мисли за Бога като за голям приятел и се опитай да осъзнаеш чудото на това приятелство.
Когато ни даде Бог не само се покланяме, подчиняваме и вярваме, но усещаме и близостта му. Тогава той става наш приятел.Можете да усетите, че Той и вие работите заедно.
Той може да прави неща за вас и вие можете да правите неща за Него.
Вашите молитви стават все по-реални за вас, когато чувствате, че Бог разчита на приятелството и вие разчитате на Неговото.

Молитва
Моля се, да мога да мисля за Бог като за приятел.
Моля се, да мога да чувствам че работя с него и за него. .
 
detenazaleza Дата: Четвъртък, 10-11-2011, 8:31 AM |Съобщение 10
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
10.10.2011г.

Мисъл
Аз съм по-малко егоцентричен.
Преди светът се въртеше около мен. Беше ме грижа повече за мен, за собствените ми нужди и желания, за собствените ми удоволствия, за моя път, отколкото за останалия свят. Какво се случва на мен самият нещо, това беше по-важно от всичко, за което можех да помисля. Егоистично се опитвах да бъда щастлив и по тази причина бях нещастен през повечето време.
Открих, че егоистичното търсене на удоволствие не носи истинско щастие. Да мисля за себе си през цялото време ме лиши от най-доброто в живота.
АА ме научи да ме е грижа по-малко за мен самия и повече за другите.

Медицатия
Когато се случи нещо и то те разстрои и обезкуражи, опитай се да почувстваш, че трудностите в живота и проблемите не съществуват, за да спрат духовното ти развитие, а за да тестват силата и решителността ти да продължиш.
Каквото и да се случи, тряба или да приемеш или да го използваш.
Нищо не трябва да те възпира за дълго, нито пък каквато и да е трудност трябва да те превземе или завладее.
Божията сила винаги ще бъде там, ще те чака, за да я използваш.
Нищо няма да бъде прекалено нито за преодоляване, нито за използване.

Молитва
Моля се, да имам сила и решителност, за да продължа, когато пред мен се изпречат препятствия.
Моля се, да мога винаги да използвам Божията сила
 
detenazaleza Дата: Петък, 11-11-2011, 10:21 AM |Съобщение 11
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
11.11.2011г.

Мисъл
Когато се обръщам назад разбирам, че съм само един не чак толкова важен човек. Това, което ми се случва, в крайна сметка се оказва не чак толкова важно. АА ме научи да бъда по-отзивчив, да търся приятелство, изминавайки поне половината път до него, да притежавам искрено желание да помогна. Сега уважавам себе си без излишна чувствителност. Открих, че единственият начин да живея в покой със себе си, е като се интересувам истински от другите.
Разбирам ли, че в крайна сметка не съм толкова важен?

Медитация
Като погледнеш назад в живота си, не е трудно да повярваш, че всичко, през което си минал, се е случило с цел да те подготви за нещо ценно сега. Всичко в твоя живот може да бъде добре планирано от Бог, за да има полза от теб на този свят. Всеки човешки живот е като късче мозайка. Всичко, което ти се случва, е като мъничко камъче от мозайката и всяко мънично камъче пасва съвършено в мозайката на твоя живот, сътворен от Бог.

Молитва
Моля се, да мога да нямам нужда да виждам цялата конструкция на моя живот.
Моля се, да мога да се доверя на Създателя.
 
detenazaleza Дата: Събота, 12-11-2011, 2:59 PM |Съобщение 12
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
12.11.2011г.

Мисъл
Аз съм по-малко критичен към другите хора, във и извън АА.
Минавах през хората през цялото време. Сега разбирам, че това е било, защото се опитвах да не изглеждам толкова безпомощен и безсилен.
Завиждах на хората, които живееха нормално. Не можех да разбера защо не мога да съм като тях. И преминавах през тях. Наричах ги лъжци и лицемери. Винаги търсех грешки в другия човек. Обичах да разкъсвам всеки, който наричах „въздух под налягане” или „сноб”.
Открих, че никога не мога да подобря един човек с критика. АА ме научи на това.
По-малко критичен ли съм към хората?

Медитация
Трябва да признаеш твоята безпомощност преди молитвата ти да бъде чута от Бог.
Твоята собствена нужда трябва да бъде осъзната преди да помолиш Бог за сила, с която да посрещнеш нуждите си.
След като веднъж си признал тази нужда, твоята молитва ще бъде чута.
Това не е теологичен аргумент, който решава проблемите на търсещата душа. Това е искрен зов от душата до Бог за сила и сигурност; зов молбата ти да бъде чута и да получи отговор.

Молитва
Моля се, да мога да изпратя моят безмълвен зов за помощ навън и нагоре.
Моля се, да мога да чувствам сигурен, че ще бъда чут - някъде и някак си.
 
detenazaleza Дата: Неделя, 13-11-2011, 8:41 AM |Съобщение 13
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
13.11.2011г.

Мисъл
Кой съм аз, за да съдя другите хора?
Доказах ли със своя досегашен живот, че знам всички отговори?
Точно обратното. Преди да дойда в АА, моят живот може да бъде наречен провал. Направих всички грешки, които можеха да се направят.
На основата на това, дали съм подходящ човек, за да съдя другите? Едва ли.
В АА се научих да не съдя другите хора. Нека резултатите от това, което правят, ги съдят. Това НЕ зависи от мен.
По-малко суров ли съм в преценката си за хората?

Медитация
По време на медитация отново чуваме: " Елате при мен, всички, които сте обременени, аз ще ви успокоя.“
Отново и отново чуваме Бог да ни казва това “Елате при мен” – като разрешение на всеки проблем, за преодоляване на всяко изкушение, за понасяне на всеки страх, за всички наши нужди – физически, умствени и духовни, но най-вече “елате при мен” за сила, от която се нуждаем, за да живеем с покой на ума и сила, за да бъдем полезни и действени.

Молитва
Моля се, да мога да вървя с Бог днес за всичко, което ми e необходимо, за да живея.
Моля се, да мога да намеря истински покой на ума.
 
detenazaleza Дата: Понеделник, 14-11-2011, 10:25 AM |Съобщение 14
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
14.11.2011г.

Мисъл
Вместо да съдим хората, по- добре е да търсим доброто в тях.
Ако търсим твърде достатъчно и достатъчно дълго, ще бъдем в състояние да намерим доброто във всеки човек.
В AA научих, че моята работа е да се опитам да открия доброто, а не да критикувам лошото в хората.
Всеки алкохолик може да бъде съден и критикуван. Но това никога не е помогнало на никой да получи трезвеност.
В AA ние казваме на хората, че те могат да се променят.
Ние се опитваме да им помогнем да открият най – доброто в себе си.
Ние насърчаваме добрите точки и игнорираме лошите. Хората не са променят от критиката.
Смятам ли, че търся доброто в хората?

Медитация
В ума на Бог света има проект. Ние вярваме, че проектирането на света е братство на мъже и жени под бащинството на Бог. Плана за нашия живот е в ума на Бога.
По време на тиха медитация, трябва да молим Бог да ни разкрие плана за деня ни.
След това можем да живеем в този ден, според това напътствие.
Много хора не пиремат живота си така както Бог иска и според неговия план и така те са недоволни.
Те пропускат проектирането на за живота им.

Молитва
Моля се, да мога да следвам Божия път за днес.
Моля се, да открия смисъла на Божественото намерение в това, което правя днес.
 
detenazaleza Дата: Вторник, 15-11-2011, 8:35 AM |Съобщение 15
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
15.11.2011г.

Мисъл
Сега съм по-малко чувствителен и по-трудно нараним. Не се възприемам вече толкова сериозно и не се обиждам толкова лесно, че да се почувствам изритан или оставен навън. Какво се случва сега с мен не е толкова важно.
Една от причините за пиенето ни е, че не можехме да приемаме – така избягвахме от неприятните ситуации. Сега се научихме да запазваме самообладание, ако е необходимо и да се усмихваме.
Когато съм обгърнат от АА, не обръщам много внимание на незначителните неща.
Те нямат толкова голямо значение
Научих се да се смея на самосъжалението си, защото е толкова детинско.
По-малко чувствителен ли съм?

Медитация
Божията чудодейна сила е доказателство и днес, и в миналото.
Тя сътворява чудеса със здравословната промяна в обърканите умове.
Когато човек се довери изцяло на Бог и остави Бог да създава дните и часовете му, Божията чудодейна сила се проявява като доказателство в живота на човека.
Можем да се доверим на Бог и да вярваме безгранично че Той ще ни изгради така, както той прецени.

Молитва
Моля се, да мога да се чувствам сигурен, че няма нищо, което Бог да не може да изпълни в живота ми.
Моля се, да мога да имам вяра в чудодейната Му сила.
 
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » 24 часа на ден м.НОЕМВРИ
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Боже, дари ни смирението да приемаме нещата, които не можем да променим,
смелостта, да променяме нещата, които можем да променим и мъдростта да разбираме разликата.
Site created in uCoz