Отвратително пиянство - Тема на casiopeiya - Page 2 - Форум на АА в България

[ Ново съобщение · Потребители · Правила на форума · Търсене · RSS ]
  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Forum moderator: elica  
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Отвратително пиянство - Тема на casiopeiya
Отвратително пиянство - Тема на casiopeiya
casiopeiya Дата: Четвъртък, 22-06-2017, 9:53 AM |Съобщение 16
От скоро
Група: Потребител
Постове: 12
Статус: Извън линия
O, разбира се, че няма да отлагам момента. Засега наблюдавам и като приключа с важните ангажименти вече ще се обърна към конкретен човек. Имам 1-2-ма наум.
 
July Дата: Четвъртък, 22-06-2017, 8:08 PM |Съобщение 17
С опит
Група: Администратор
Постове: 328
Статус: Извън линия
casiopeiya, ако желаеш прочети тези въпроси и отговори.
Те са за тези, които си търсят спонсор в АА. Възможно е да са ти полезни. Ако е така ще се радвам.
Ето връзката към тях: http://www.aa-bg.info/publ....1-1-0-7

Желая ти спокойна и приятна вечер.
До скоро!
 
elica Дата: Сряда, 12-07-2017, 8:12 PM |Съобщение 18
С опит
Група: Модератор
Постове: 184
Статус: Извън линия
casiopeyia, как си? Как се справяш? Поздрави!
 
casiopeiya Дата: Четвъртък, 13-07-2017, 9:25 AM |Съобщение 19
От скоро
Група: Потребител
Постове: 12
Статус: Извън линия
Здрасти. Не съм влизала отдавна. Направих месец и една седмица трезвост, вчера направих пробив. 4 бири. Няма да се отказвам, почвам отначало и така.
Имам въпрос. Аз си избрах спонсор, говорим от 2 седмици с нея, но нещо не ми се получава.
Изобщо не ми е разяснила нищо за работата на програмата. Т.е. за работата със спонсора. Изобщо не знам какво трябва да правя, каза ми - пиши анализи,... всъщност ето го:
' ходиш редовно на сбирки, четеш молитвите, пишеш анализи,четем от Голямата книга и пишеш дневник, говорим когато е нужно по
Програмата',
това ми написа вчера, а реално за дневник даже не ми е казвала до момента.
Ходенето на сбирки ми отнема 3 часа. С другите неща сметнах - 5 часа и 1/2 в дните, в които ходя на сбирки и 2 1/2 часа в дните, в които не ходя. И това е без писането на дневник, каквото и да значи това.
Ами честно казано ми е супер демотивиращо това. Все едно си на втора работа. Съпроводено с непрестанни критики от нейна страна - това трябвало еди как си, ама ти искаш ли да спреш да пиеш или не искаш.. абе заяжда се. Аз се запивам от това, че мъжа ми се заяжда с мен, сега и тя, малко множко ми идват, честно .. И така, това мога да споделя.
Интересно е как вчера си се сетила за мен, вчера се запих... Запих, силно казано, изпих 2 бири преди сбирката и 2 след нея, не се обвинявам кой знае колко за това.
 
elica Дата: Вторник, 25-07-2017, 9:08 AM |Съобщение 20
С опит
Група: Модератор
Постове: 184
Статус: Извън линия
Здрасти отново, casiopeiya
Пишеш, че имаш въпрос. Но аз не го виждам. Ако искаш го задай.
Когато бях в началото на възстановяването си ми казаха : "Първо - най-важното."  Трябваше да определя кое е то. Да избера. И аз избрах - възстановяването ми. Да съм непредубедена и да допусна, че това, което ми предлагат ще ми помогне, така като е помогнало на другите преди мен. Да, това включваше някои неща, които постепенно станаха важна съставна част от живота ми, от ежедневието ми. Това са тия неща, за които и ти пишеш. Да ходя на сбирки, за да съм с други като мен, които очевидно са добре и знаят какво да правят, за да са добре. А аз не знам. Това го показа живота ми - опитвах какво ли не. Но затъвах все повече. Т.е. нещо с моите идеи относно това как трябва да живея не е наред, щото не проработиха. Когато не ми се ходи на сбирка-да се сритам отзад и да ида. Да се наблюдавам и да си пиша това, което се случва с мен, какво усещам, как се чувствам в различните дневни ситуации. Да го споделя със спонсора. Да започна да живея така, все едно вярвам, нищо, че не вярвам. Това включва и молитвата, която аз казвах с огромни съпротиви в началото, чувствах се глупаво. Сега не е така. Да развивам търпение и доверие в процеса, да му дам време.
Опитай се да си отговориш на въпроса : Кое е най-важното нещо за мен, в моя живот?
При мен отговорът беше категоричен - въстановяване, житейска промяна, промяна в гледната ми точка и нагласа за мен, другите и живота. 
И това стана възможно благодарение на АА, на хората в АА и на програмата на АА. 

Ако имаш желание - пиши тук.

smile
 
g76 Дата: Сряда, 02-08-2017, 9:01 AM |Съобщение 21
От скоро
Група: Потребител
Постове: 6
Статус: Извън линия
Здравей casiopeiya smile 
Прочетох темата ти и намирам много сходни неща.
Вярвам че АА са помогнали, и ще продължават да помагат на много хора,
но и аз като теб за сега не мога да отделя време да посещавам сбирки.
Иска ми се поне от време на време да има с кой да поговоря, да споделя,
да се оплача дет се вика. Е така, преди да посегна към чашката, да драсна
имейл, или да звънна по телефона и да поговоря с някой. Тогава може би,
вместо да си търкалям мислите из главата и да ги гарнирам с алкохол, ще си
сипя една лимонадка и споделя какво ми тежи и/или ме радва в момента.
За моя радост, с приятелката ми(живеем заедно вече 11г.) се разбирам в
повечето време, но явно с времето приятелството се претопи в съпружество
и по скоро се съветваме един друг, отколкото да се слушаме.
Така че ако имаш нужда да поговориш със себеподобен - g76@abv.bg
Едва ли е удачно да давам телефон сега, за това и не го правя.
А кой съм аз и защо пиша в този форум можеш да видиш тук - http://www.aa-bg.info/forum/6-9-3
Стискам палци да се отърсиш от отвратителното пиянство и да си подредиш живота колкото можеш.
 
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Отвратително пиянство - Тема на casiopeiya
  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Search:

Боже, дари ни смирението да приемаме нещата, които не можем да променим,
смелостта, да променяме нещата, които можем да променим и мъдростта да разбираме разликата.
Site created in uCoz