24 часа на ден м. АПРИЛ - Форум на АА в България

[ Ново съобщение · Потребители · Правила на форума · Търсене · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: elica  
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » 24 часа на ден м. АПРИЛ
24 часа на ден м. АПРИЛ
detenazaleza Дата: Понеделник, 09-04-2012, 1:15 PM |Съобщение 1
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
01 април

Мисъл

Дали откакто съм в АА, съм поставил началото към това да бъда по-честен? Опитвам ли се да не лежа на ръцете на моя съпруг или съпруга? Опитвам ли да се храня по-нормално и да да гледам по- сериозно на работата си, да харча по-разумно онова, което съм припечелил ? Опитвам ли се да бъда честен към себе си ? Дали когато разбирам, че когато другите все още не ме допускат до себе си така както аз искам, че когато не съм добър от себе си, трябва да разчитам на Бог? Че Той би могъл да ми помогне да направя правилните неща? Започвам ли да разбирам какво означава да съм жив и че ако поискам, мога да се изправя пред света честно и без страх?

Медитация
Бог е навсякъде около нас. Неговият дух прониква през цялата Вселена.
И все пак, ние често не позволяваме на Духа му да заеме всичко у нас.
Ние се опитваме да се преговаряме с Него и така не Му даваме възможност да ни помогне.
Не Му помагане и на Него и така правим една бъркотия от живота си.
Ние не можем да направим нищо стойностно без Божията помощ. Всички наши човешки взаимоотношения зависят от това.
Когато ние помогаме на Бог да води правилно живота ни, ние се учим как да се разбираме с другите и как да им помогаме.

Молитва

Моля се да мога да тичам – и нека тогава Бог да е в живота ми.
Моля се никога повече да не правя каша от живота си ,опитвайки се да тичам сам.
 
detenazaleza Дата: Понеделник, 09-04-2012, 1:18 PM |Съобщение 2
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
02 април

Мисъл

Дали откато съм в АА, аз започнах да обичам повече семейството и приятелите си? Обръщам ли внимание на родителите си ? Дали започнах да оценявам достатъчно своя съпруг/а? Благодарен ли съм на семейството си, че го имам и че е до мен? Намерих ли истиннско разбирателство с децата си? Чувствам ли, че приятелите които намерих в АА, са истински приятели? Вярвам ли, че те са винаги готови да ми помогнат и аз трябва да им помагам когато мога? Започнах ли сега да се грижа за другите?

Медитация

Опитай се да видиш в себе си и в нещата, които правиш проявите на една чудотворна сила.
С помощта на Бог ти можеш да бъдеш насочен към добро.
Бог е сред всички нас – тук и винаги, за да ни помага и благославя, за да ни направи по-добри същества включително и към себе си.
Опитай се да работниш с Бог.
Променен от Божията благодат, ти започваш да сменяш духовната си дреха с по-добра. С течение на времето ще разбереш, че добрата дреха може да бъде заменена с по-фина. И така променяйки се, ти израстваш нагоре...

Молитва

Моля се да мога да приема всяко едно предизвикателство.
Моля се да приема, че всяко едно предизвикателство може да ми помогне да стана по-добър човек.
 
detenazaleza Дата: Понеделник, 09-04-2012, 1:19 PM |Съобщение 3
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
03 април

Мисъл

Когато пиех, бях пълен егоист - мислех за себе си първо, последно и винаги. Вселената се въртеше около мен. Когато се събуждах сутрин с махмурлук единствената ми мисъл беше колко ужасно се чувствах и как да направя така, че да ми стане по-добре. И единственото нещо, което можех да измисля, беше пиене. Да спра беше невъзможно. Не можех да видя нищо по-далеч от себе си – имах нужда само от още пиене.

Сега мога ли да погледна отвъд моя егоизъм?

Медитация

Помни, че първото качество на величието е служенето.
В известен смисъл Бог е най-големият служител на всички нас, защото Той винаги ни чака да го потърсим за помощ в нашите усилия.
Неговата сила е винаги на наше разположение, но трябва да го помолим чрез нашата собствена, свободна воля.
Това е дар, но трябва искрено да го търсим.
Живот в служба е най-прекрасният живот, който можем да живеем.
Ние сме тук, на земята, за да служим на другите. Това е началото и края на нашия истински смисъл.

Молитва

Моля се да мога да се свържа с Бог във всичко добро.
Моля се да мога да служа на Бог и другите и да живея полезен, щастлив живот.
 
detenazaleza Дата: Понеделник, 09-04-2012, 1:19 PM |Съобщение 4
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
04 април

Мисъл

Когато дойдох в АА, видях много мъже и жени, които бяха преминали през същите неща, пред които аз бях изправен. Но те вече мислеха повече за това как повече да помагат на другите, отколкото за себе си. Те бяха много по-щедри, отколкото съм допускал, че може да е някой. С течение на срещите с тях и общата ни работа, започнах да мисля малко по-малко за себе си и малко повече за другите хора. Научих също, че моите проблеми зависят от самия мен, но не можех да се оправя сам в тяхната бъркотия. Затова пък можех да получа по-голяма сила от моята собствена.

Сeга завися ли по-малко от себе си и повече от Бог?

Медитация

Ти не можеш да помогнеш на другия, ако не разбираш човека, на когото се опитваш да помогнеш.
За да можеш да разбереш проблемите и изкушенията на другите, трябва да преминеш през същите.
Трябва да направиш всичко възможно, за да разбереш останалите. Трябва да изучаваш техните произход, техните интереси и предпочитания, техните реакции и предразсъдъците.
Когато видиш техните слабости, да не се изправяш срещу тях. Да споделиш своите собствени слабости, грехове и изкушения и нека така другите хора изградят своите собствени убеждения.

Молитва

Моля се да мога да служа на Божията сила така, че да влезе в живота на другите.
Моля се да мога да разберам другите.
 
detenazaleza Дата: Понеделник, 09-04-2012, 1:19 PM |Съобщение 5
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
05 април

Мисъл

Хората често питат какво в Програмата на АА работи. Един от отговорите е, че тя работи, защото помага на всеки от нас да се приеме като едно същество, стоящо далеч и не като център на Вселената. Това го учи да гледа на себе си и на другите като на един „екипаж на кораб”, направляван от Бог. Забравяйки себе си в общение, молитва и работа в екип – това са неща, които правят Програмата на АА работеща.

Разбирам ли, че тези неща ми помагат да бъда трезвен?

Медитация

Бог е велик защото помага на едно човешко същество да се открие в друго.
Дори и личности, които са най-близки помежду си и са заедно, имат своя, различна природа, те понякога са като различни издания макар и на една и съща книга.
И само когато всеки допусне Бог да влезе и да го направлява, ще му бъдат разкрити тайните на неговия живот.
Всяка личност е толкова различна. Бог разбира перфектно езика на всеки един и ни помога да разберем езика и на дугите. Това е едно от чудесата, които ни помага да приемаме живота.

Молитва
Моля се аз да бъда в правилна връзка с Бог.
Моля се Бог да ми показва другите хора, така че мога да ги разберам и да им помагам.
 
detenazaleza Дата: Понеделник, 09-04-2012, 1:20 PM |Съобщение 6
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
06 април

Мисъл

Всички алкохолици имат лични проблеми. Те пият, за да избягат от живота, за да притъпят чувствата си или своята малоценност или някакъв свой вътрешен емоционален конфликт, които им пречат да се приспособят към живота. Алкохолиците не могат да спрат да пият, докато не намерят разрешение за техните лични проблеми. Самото „качване на влака” не решава нищо. То е само един залог, а само залогът обикновено не работи.

Разреших ли личен проблем само като се качих на влака и направих само един залог?

Медитация

Бог облъчва нашия живот с топлината на Своя дух.
Ти трябва да се отвориш като цветче към това Божествено облъчване - нагоре.
Отпусни онова, което си сграбчил на земята – което те притеснява и тревожи.
Не дръж токова на материалните неща, отпусни се и не се съпротивлявай, и ще усетиш прилив на покой, малко по малко в теб ще се влее спокойствие.
Отказвайки се от някое материално нещо, ти ще го получиш обратно от Бог.
Не дръж съкровищата Земята толкова здраво, не оставяй ръцете ти да са прекалено заети –позволи им да се хванат за Божиите ръце, така както Той ги държи, за ти дава любовта Си.

Молитва

Моля се да мога да бъда отворен, за да получа Божията благословия.
Моля се да мога да се откажа от онова, което ме задържа за материалните неща и да мога да ги заменя с онова, което ми се дава от Бог.
 
detenazaleza Дата: Понеделник, 09-04-2012, 1:20 PM |Съобщение 7
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
07 април

Мисъл

В АА ние намираме начин да решаваме нашите лични проблеми. Ние правим това с помощта на три неща. На първо място, ние откриваме и разбираме своя характер – когато сме честни със самите себе си и с другите хора. Ние се изправяме пред себе си и своите проблеми, но вече гледаме на тях честнo, вместо да бягаме. Правeйки си лична инвентаризация, ние виждаме себе си, виждаме дефектите си, които наистина изпъкват. След това, вместо да търсим извинения за себе си,ние се изправяме пред фактите и действителността.

Дали започнах да бъда наистина почтен и честен?

Медитация

Когато идва беда, не казвай: „ Защо това се случва на мен?”.
Виж себе си в картината на живота - каквато е.
Помисли за другите хора и техните проблеми и ще забравиш за своя собствена. Постепенно ще я махнеш от себе си и ще познаеш утехата на безкористното служене на другите.
След известно време няма да има толкова много значение какво се случва с теб.
Не е толкова важно ти самият да си „повече”. Важно е да можеш да използваш своя опит,за да подпомагаш другите, които са в същата - твоята беда.

Молитва

Моля се да мога да стана по-щедър.
Моля се да не бъда изхвърлен извън пистата на живота, ако оставя моя егоизъм да пълзи обратно в живота ми.
 
detenazaleza Дата: Понеделник, 09-04-2012, 1:21 PM |Съобщение 8
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
08 април

Мисъл

Ние алкохолиците възстановяме своята вяра в сила по-висша от нас. Ние признаваме, че сме безпомощни пред себе си и призоваваме тази висша сила за помощ. Ние предаваме живота си на Бог, така, както го разбираме. Оставяме проблема си с пиенето в ръцете на Бог и го оставяме там. Възстановяваме вярата си във Висша сила, която може да ни помогне. Възстанових ли вярата си?

Медитация

Трябва да се държиш за Бог. Вярващите в Бог са считани от някои за странни хора. Дори би твърдял, че си глупак заради вярата в Бог. Трябва да останеш встрани и да оставиш обичаите и порядките на света да те заобиколят когато следваш Божиите цели. Разпознавай знаците, които различават вярващия в Бог. Те са честността, чистотата, себеотдаването, любовта, благодарността и смирението.

Молитва

Моля се да мога да бъда готов да поставя вярата си в Бог пред другите. Моля се да мога да не се обръщам встрани от скептицизма и цинизма на невярващите.
 
detenazaleza Дата: Понеделник, 09-04-2012, 1:21 PM |Съобщение 9
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
09 април

Мисъл
Алкохолиците възстановяваме отношенията си с другите хора. Започваме да мислим по-малко за себе си и повече за другите. Опитваме се да помогнем и на други алкохолици. Откриваме нови приятели и разбраме че не сме сами. Опитваме се да живеем живот в служба, а не в егоизъм. Всичките ни отношения с другите хора се подобряват. Ние решаваме личните си проблеми като възстановяваме целостта на личността си, вярата във Висша сила, начина на общуване и служба към другите. Решен ли е проблема ми с алкохола дотолкова, доколкото са разрешени личните ми отношения?

Медитация

Всичко, което те депресира, всичките ти страхове – те вече са безсилни към теб. Тези неща не са нищо друго, освен фантоми. Така че се вдигни от оковите на земята, от депресията, от недоверието, от страха, от всичко, което спира живота ти. Стани за красотата, радостта, покоя, работата, вдъхновена от любов. Стани от смъртта за живот. Няма нужда дори да се страхуваш от смъртта. Миналите грехове са простени ако живееш и работиш с Бог. Нека нищо да не спъва живота ни. Търси да разбереш повече и повече за новия начин на живот.

Молитва
Моля се, да мога да позволя на Бог да живее в мен, като аз работя за него.
Моля се, да мога да изляза на светло и да работя с Бог.
 
detenazaleza Дата: Вторник, 10-04-2012, 9:17 AM |Съобщение 10
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
10 април


Мисъл
Когато дойдох в А. А. влязох в нов свят. Трезвен свят. Свят на трезвост, покой, смирение и щастие. Но зная, че ако изпия само едно питие, се връщам директно в стария свят. Алкохолния свят. Светът на пиянството, конфликтите, мизерията. Алкохолният свят не е приятно място за живеене за алкохолика. Да гледаш през света през дъното на чашата с уиски не е забавно след като си алкохолик. Искам ли да се върна обратно в алкохолния свят?

Медитация
Гордостта прегражда вратата на сърцето и я затваря за любовта на Бог.
Бог може да се засели там, където има смирение и приемане.
Приемането на Божията воля е ключът за отварянето на Божието царство.
Не можеш да се покориш на Бог изцяло, без да разбереш Божията любов и да и отговориш.
От грубия камък на приемането се прави мозайката на любовта и радостта.

Молитва
Моля се Бог да направи дом в моето смирено, покорно сърце.
Моля се да мога да приема ръководството му по най-добрия начин, на който съм способен.
 
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » 24 часа на ден м. АПРИЛ
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Боже, дари ни смирението да приемаме нещата, които не можем да променим,
смелостта, да променяме нещата, които можем да променим и мъдростта да разбираме разликата.
Site created in uCoz