Дванадесет ежедневни действия - Форум на АА в България

[ Ново съобщение · Потребители · Правила на форума · Търсене · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: elica  
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Дванадесет ежедневни действия (за да бъдем радостни, щастливи и свободни)
Дванадесет ежедневни действия
July Дата: Петък, 05-01-2018, 10:06 PM |Съобщение 1
С опит
Група: Администратор
Постове: 328
Статус: Извън линия
Дванадесет ежедневни действия, за да бъдем радостни, щастливи и свободни
1. Обърнете внимание на тези четири молитви:
*Молитвата за предаване - The Surrender Prayer
* Господнята молитва - Lord's Prayer 
*молитвата на трета стъпка (стр73, гк)
*молитвата на Свети Франциск ( стр.103, 12/12)
Непосредствено след като се събудите, още преди да отидете до банята, станете от леглото и коленичете до него. Кажете своите редовни сутрешни молитви, плюс четирите молитви предложени по-горе. Така вие ще ги наизустите. Това работи по-добре, когато казвате всичките четири молитви по памет.
2. След като кажете молитвите си, използвайте банята. Душ и бръснене.
3. Облечете се с чисти дрехи, не носете нищо, което носихте вчера – бельо, чорапи, риза. Ако нямата чисти дрехи, изперете някой.
4. После си оправете леглото. Слагайте чисти чаршафи и калъфки за възглавници един път седмично. 
5. Сега си изяжте закуската, изпийте си кафето, прочетете си редовните сутрешни материали за медитация.
6. след това, прочетете „какво голямата книга ми казва за Бог, за егоизма и за възстановяването“
7. после, се обадете на двама трезви алкохолика. Няма значение ако не са у дома си или не вдигат телефона. Ако разговаряте с тях, не оставяйте разговора да продължи повече от 5 минути.
8. Съставете списък на три най - важни неща, които да направите през този ден. Задайте цел да ги свършите преди да е приключил деня.
9. после, си измийте чиниите. Това трябва да правите след всяко ядене. Разходете се из дома си и подредете и поставете по местата всичко около вас.
10. сега си измийте зъбите
11. Вървете и правете в продължение на деня това, което е пред вас. Концентрирайте се върху това, какво може да направите за да помогнете на друг човек. Няма значение дали този човек ще е ваш работодател, ваш работник, или някой друг с когото сте в контакт през този ден. През цялото време по никакъв случай не казвайте нищо негативно за себе си, за друг човек, за събития, за неща, включително за “лайната“.
Ако някой през деня ви попита как се чувствате, кажете “Добре“ (на английски Good), автора пише, че това е Бог – God, с едно допълнително „о“).
Ако през деня имате негативна мисъл, кажете следната молитва:
„Оставям моята глава и лошите мисли. Благодаря ти, Боже. Аз съм много благодарен, че си с мен днес и че съм готов да върша това, което ти желаеш да върша днес. Амин „
12. Преди да си легнете в леглото вечерта, се уверете, че сте си измили зъбите. Тогава коленичете до леглото си и кажете следната молитва:
„ Благодаря ти Господи за този ден“
Сега вървете да спите във вашето приятно, чисто легло. Не се ли чувствате добре между чистите чаршафи, с глава на чистата възглавница, в чиста къща, с измити зъби и свеж дъх, и знаейки, че желаете да го направите, да следвате Неговата воля още един ден. Това е чудесен живот! :)
 
nordvind73 Дата: Сряда, 25-04-2018, 0:07 AM |Съобщение 2
От скоро
Група: Потребител
Постове: 4
Статус: Извън линия
Благодаря.
 
delta_delta Дата: Вторник, 17-07-2018, 5:00 PM |Съобщение 3
От скоро
Група: Потребител
Постове: 13
Статус: Извън линия
страхувам се от това нещо Господ от дете
 
delta_delta Дата: Вторник, 17-07-2018, 5:01 PM |Съобщение 4
От скоро
Група: Потребител
Постове: 13
Статус: Извън линия
никока не помага, независимо колко му се молиш
 
July Дата: Неделя, 22-07-2018, 5:06 PM |Съобщение 5
С опит
Група: Администратор
Постове: 328
Статус: Извън линия
Всъщност не е страшен и помага.
И аз имах страх от дете. Сега имам вяра. Случи ми се в АА с програмата за възстановяване. Ако желаеш мога да ти споделя повече за това
 
elica Дата: Понеделник, 23-07-2018, 7:38 AM |Съобщение 6
С опит
Група: Модератор
Постове: 184
Статус: Извън линия
delta_delta, здравей! smile

И аз като теб се плашех. Сега съм като july. И на мен ми се случи в АА. Разбрах, че помага, когато в АА, с други като мен, ми дойде желание да действам, за да се възстановя. Малко по-късно разбрах, че доста "неправилно", тъй да се каже, съм се молила.
 
nade11 Дата: Събота, 04-08-2018, 3:47 PM |Съобщение 7
С опит
Група: Потребител
Постове: 66
Статус: Извън линия
Благодаря smile
 
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Дванадесет ежедневни действия (за да бъдем радостни, щастливи и свободни)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Боже, дари ни смирението да приемаме нещата, които не можем да променим,
смелостта, да променяме нещата, които можем да променим и мъдростта да разбираме разликата.
Site created in uCoz