Анонимни Алкохолици в гр.Русе - Форум на АА в България

[ Ново съобщение · Потребители · Правила на форума · Търсене · RSS ]
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum moderator: elica  
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Анонимни Алкохолици в гр.Русе
Анонимни Алкохолици в гр.Русе
elica Дата: Вторник, 03-03-2020, 10:01 AM |Съобщение 1
С опит
Група: Модератор
Постове: 184
Статус: Извън линия
Здравейте, приятели! 

Ако тук влизат хора от гр.Русе, или вие, които четете това съобщение не сте от Русе, но познавате хора оттам, които искат да започнат възстановяване, можете да звъннете на тел. 0897 905261 - Боби. Това е алкохолик от Русе, който търси друг алкохолик, за да останат трезви.
 
hiborisov Дата: Неделя, 29-03-2020, 12:29 PM |Съобщение 2
От скоро
Група: Потребител
Постове: 19
Статус: Извън линия
И аз съм от Русе Боби, проблема наистина е сериозен понякога седмици по месец издържам но после пак се връщам кън порока. Ще се радвам да се запознаем и да станем трезви завинаги колкото и да е трудно.
 
elica Дата: Понеделник, 30-03-2020, 6:15 AM |Съобщение 3
С опит
Група: Модератор
Постове: 184
Статус: Извън линия
Здравей, hiborisov!

На всички нас, които сме минали през това, ни е добре познат този омагьосан кръг. Но има изход. Много хора в АА са минали през него и сега живеят добре без алкохол. Заедно е по-лесно. Ако звъннеш на телефона, който сме сложили, ще намериш себеподобен. Заедно е по-лесно!
 
hiborisov Дата: Вторник, 31-03-2020, 12:36 PM |Съобщение 4
От скоро
Група: Потребител
Постове: 19
Статус: Извън линия
Благодаря, ще го направя, да набера малко смелост само да поискам помощ от друг. Не се виждам в група с много хора, по-скоро мяколко човека от Русе с които да се подкрепяме заедно, така си го представям ,че може да помогне.
 
hiborisov Дата: Вторник, 31-03-2020, 12:47 PM |Съобщение 5
От скоро
Група: Потребител
Постове: 19
Статус: Извън линия
А как лично ти се справи? Казваш минали, в минало време. Сподели малко от твоя опит.
 
elica Дата: Сряда, 01-04-2020, 6:22 AM |Съобщение 6
С опит
Група: Модератор
Постове: 184
Статус: Извън линия
Привет отново! С едно изречение - програмата 12 стъпки на Анонимни алкохолици, която вече възстановени алкохолици споделиха с мен, защото исках да имам това, което имаха те. А то беше вътрешен мир, усещане за пълнота и пълноценен живот. Ще пиша повече довечера, след работа. Трезви 24 часа!
 
elica Дата: Четвъртък, 02-04-2020, 6:12 AM |Съобщение 7
С опит
Група: Модератор
Постове: 184
Статус: Извън линия
Добро утро, hiborisov! Как си днес? 

Няма как да се обясни в няколко изречения програмата на АА. Основното, от което трябваше да започна беше да се предам. Това означаваше да спра да се боря с алкохола, защото беше по-силен от мен. Да спра да опитвам отново и отново да пия като другите, да контролирам употребата. "Днес няма да се напия като предния път, ще спра навреме". Стотици пъти съм си го казвала и съм си вярвала. Но всеки път щом изпиех едно, идваха второто, третото и дъното на бутилката. Докато стигнах моето дъно. Не можех повече да живея така. Алкохолът беше обсебил живота ми. Той беше на първо място, колкото и да не ми се искаше. Тогава се предадох и потърсих помощ в АА. 
На първата ми сбирка хората разказаха личните и истории и аз се припознах в тях. Доверих им се и реших да опитам. Ходех на всяка сбирка. Слушах и споделях. Намерих си спонсор. Така в АА наричаме човека, който е наясно с 12-те стъпки и ги използва в живота си, за да няма потребност от алкохол. Спонсорът превежда новодошлия по стъпките. А те са предложение за нов начин на живот. Беше нужно да променя житейската си нагласа, но не знаех как. Стъпките ми го показват съвсем просто : прави 1, прави 2 и т.н. Прави го всеки ден и ще се получи. И се получи. smile Трезва съм единадесет години и животът ми е добър.
В АА получих приемане, съпричастност, обич и много нови приятели. И аз се притеснявах да ида на първа сбирка, чудех се как ще ме възприемат хората, беше ме срам. Докато разбера, че те са като мен и са наясно с всичко, което се случва в главата и в душата ми, защото и те са били в тези обувки. smile
За съжаление в момента живите сбирки са спрени навсякъде в страната, но има вариант за скайп сбирки. Ще ти сложа тук файла със списъка, в случай, че решиш да се включиш. Също така можеш да звъннеш на който и да е от телефоните за връзка на групите в БГ, които са публикувани в сайта, и да си поговориш с друг като теб. Изборът, разбира се е твой. В АА няма нищо задължително. smile

По-долу слагам линк към групите. Но мисля, че е добра идея да звъннеш и на телефона на човека от Русе.

http://www.aa-bg.info/index/grupi_na_aa_v_bulgaria/0-6
 
Ако имаш и други въпроси сме на разположение.

До скоро!
Прикачени файлове: __.docx (22.4 Kb)
 
boriana99 Дата: Четвъртък, 02-04-2020, 9:32 AM |Съобщение 8
От скоро
Група: Потребител
Постове: 4
Статус: Извън линия
Здравей Борисов.Радвам се ,че търсиш помощ.Когато решиш обади се.
 
boriana99 Дата: Вторник, 12-05-2020, 12:15 PM |Съобщение 9
От скоро
Група: Потребител
Постове: 4
Статус: Извън линия
Нямам търпение да си направим наша сбирка в Русе. Искам да си помагаме и да се свържа с хора, зависими като мен.Вярвам,че още малко и ще се получи.
 
iva78love Дата: Петък, 03-07-2020, 9:26 AM |Съобщение 10
От скоро
Група: Потребител
Постове: 1
Статус: Извън линия
Здравейте,има ли сбирки на АА в Русе?Не намирам информация.
 
boriana99 Дата: Сряда, 12-08-2020, 3:20 PM |Съобщение 11
От скоро
Група: Потребител
Постове: 4
Статус: Извън линия
Здравейте! Аз съм от Русе. За съжаление все още няма сбирка на АА заради пандемията.Моят телефон е написан малко по-горе.Ако някой желае може да си поговорим.
 
hiborisov Дата: Събота, 08-05-2021, 7:54 PM |Съобщение 12
От скоро
Група: Потребител
Постове: 19
Статус: Извън линия
Здравей искам да останем трезви
 
hiborisov Дата: Събота, 15-05-2021, 1:15 PM |Съобщение 13
От скоро
Група: Потребител
Постове: 19
Статус: Извън линия
Няма ооправия с това мичета и момчета казваш спирам истърпяваш абстиненсията научно е доказано че самият навик се отвиква за 28 дни не пушете не пийте нищо друго освен вода не се срещайте с други хора в началото ще ви се приска да убивате и след първата седмица следва разведряване енергия за която сте забравили.........
 
hiborisov Дата: Събота, 15-05-2021, 1:21 PM |Съобщение 14
От скоро
Група: Потребител
Постове: 19
Статус: Извън линия
Ако ви трябва подкрепа мога да помогна сано на жени и мъже от град РУСЕ И бУРГАС
 
hiborisov Дата: Събота, 15-05-2021, 1:28 PM |Съобщение 15
От скоро
Група: Потребител
Постове: 19
Статус: Извън линия
казвам го от опит отказах кафето алко хола и цигарите наведнъж това за първите дни не е шега мятайте се тръшкайте се но трябва да го преодолееете тези глупости с десете стъпки и други са бабини девитинини
 
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Анонимни Алкохолици в гр.Русе
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Боже, дари ни смирението да приемаме нещата, които не можем да променим,
смелостта, да променяме нещата, които можем да променим и мъдростта да разбираме разликата.
Site created in uCoz