Днес и моето ново начало - Форум на АА в България

[ Ново съобщение · Потребители · Правила на форума · Търсене · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: elica  
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Днес и моето ново начало
Днес и моето ново начало
galinailieva77 Дата: Вторник, 23-02-2021, 12:45 PM |Съобщение 1
От скоро
Група: Потребител
Постове: 11
Статус: Извън линия
Два дни вече  чета   форума . Вчера се натрясках  разбира се,   не зависимо, че четох, не зависимо, че  бях и на сбирка  вечерта.  Много  трудно  се прави крачка, след  като    си бил трезвен  осем години.   Вече две години  си казвам, че мога да започна всичко от  начало , че  имам това право и, че никой  няма да ме  упрекне за  провала. Но  да  простя  на себе си  това   което направих   е  адски трудно.  
Сутринта се  молих  само днес  да  не  пия.  Вечерта  ми е   много  далечна  ,  затова   на всеки час се моля,  само  и през идния час да   се избавя  от  изкушението   и да се  запазя   от това да  посегна  към бирата  от която  в момента  наистина  имам изключителна  нужда.  Няма да лъжа, че   ако някой я  остави  презд  мен ще си  кажа,  само една глътка и няма  повече, но това вече  се  повтаря  всеки  ден  през изминалите години. 
 Моля се  за  себе си,  молете  се и вие за мен . 
Моля те  господи , от цялото си сърце и душа   само днес да  ме  държиш  далеч от изкушението.
 
galinailieva77 Дата: Сряда, 24-02-2021, 7:30 AM |Съобщение 2
От скоро
Група: Потребител
Постове: 11
Статус: Извън линия
Благодаря ти   господи, че  ме  запази  един ден "чиста".  
Благодаря ти, че  ме дари със спокоен  сън и  за  първи път от много време   спокойто  легнах  и  просто заспах.    Благодаря ти за  спокойствието   с което ме дари вечерта,  за  сбирката на която  успях да присъствам , за хората които отново  срещнах  след толкова  години.  
Трудно е  и не знам от къде да  започна и какво да  направя. Трудно е защото    на моменти в мен се прокрадва  съмнението  дали  взех  правилно решение  да се завърна   или  мога и сама да се справя.  Моля се, да се избавя  от всяко  съмнение  което  се прокрадва в ума ми.    Моля се и днес   да не пия.   Моля те  Господи  дай ми смирение  и ме поведи  по правилния път. Дари  ме  със сила  да  устоя на изкушението.
 
galinailieva77 Дата: Сряда, 24-02-2021, 3:01 PM |Съобщение 3
От скоро
Група: Потребител
Постове: 11
Статус: Извън линия
ден втори 
 Да си призная    вече  е късен след обед  -  пие  ми  се . Една бира само.  И се моля в момента да  мине това, но   мозъкът си драпа  в тази насока . Моля се да  изкарам до    довечер и да  се включа на някоя  сбирка  за да   послушам  сродни души , защото  хората около мен въобще не ме разбират за какво им  говоря.    На много хора   имам  телефони    - събратя с които  мога да поговоря,  но  пак  страха  води, какво да  кажа, ще остана ли ,  защо да губя  времето на някой с  мене... и  е  жестоко това което ми навлиза в главата . Стискам зъби ,  та ме болят  вече  и    се моля, ама  хем се моля , хем не пропъждам никак  мислите  ми за студената   Бира.  И  се сещам , че е болест  това -  на  ума ,  тялото и  душата.  Ама  пак някак си  отказвам да се предам  или така ми се струва  на мен .  Такива мисли се блъскат  в   мен сега. Представяте ли си даже   се прокрадва  мисълта за това, че и да пия една бира,  никой няма  да разбере - и се сещам, че   за себе си го правя  това . Не за някой друг. На никой не му е зор за мен,   аз трябва да си се обичам, и аз трябва да  живея със себе си и със съвестта  си.  Но  всичко е по силно от мен,  а аз   вече толкова време отказвам да се предам .  Така ли  трябваше да е ? Нормално ли е това ?! Къде съм тръгнала и  къде  ще стигна ....  Усмихвам се , а  въобще не ми се усмихва. Казвам си обидни думи на ум -  така  ако  мога да се самонараня  и да   разбера  колко   нищожна съм. 
Моля те  Господи , моля те  за спасение .
Моля се да  преживея  и тази вечер без  тази  отрова.
 
galinailieva77 Дата: Четвъртък, 25-02-2021, 7:27 AM |Съобщение 4
От скоро
Група: Потребител
Постове: 11
Статус: Извън линия
Ден   3  ти 

Благодаря   на   господ   за силата и  смелостта   да  прекрача  прага на  АА. Благодаря за това, че  тази  сутрин се събудих  - без махмурлук, без  да ме  цепи  адски главата,  без вина и самосъжаление. Блатодаря за това, че  вече два дни съм без  алкохол в себе си.
 
galinailieva77 Дата: Понеделник, 01-03-2021, 8:28 AM |Съобщение 5
От скоро
Група: Потребител
Постове: 11
Статус: Извън линия
Честита  Баба  Марта на всички . 
Празник е и се събудих с усмивка на  лицето си. Благодаря на Бог, че  днес ме дари със сила, вяра и енергия .  Благодаря   на Бог, че  ми даде сила да се  завърна  и да  поискам с цялото си   тяло, душа и мозък  да   постигна  здраве и емоционална трезвост.  
6 ти ден без  алкохол. 6  ти ден  се събуждам  без    да  се мразя, а напротив. Обичам се в днешния ден и  се моля   силата  да ме води само по правилния път. 
Бъдете  благословенни всички !
 
galinailieva77 Дата: Вторник, 02-03-2021, 10:44 AM |Съобщение 6
От скоро
Група: Потребител
Постове: 11
Статус: Извън линия
Ден  - седми

Благодаря  на  господ, че  ме  съхранява , че  ми показва  пътя  и че  имам силата  да го следвам.  Седми ден без алкохол.  Емоциите  са   страхотни и последнит едни са изпълнени само с положителна енергия. Днес имам и празник - рожден ден -  пожелавам си  само    с мисълта за днес  да   не  губя  надежда и  Бог  да е с мен. 
      Ще се опитам да споделя  чувствата си  от изминалите дни,  смирението си и емоциите си.  Искаше ми се на сутрешната сбирка да споделя  за    това  как и положителните и отрицателните емоции  ни влиаят. 
 Снощи    след едномесечно  отсъствие сина ми се прибра.  Бях  толкова  щастлива, че  ще  го  посрещна  трезна, с почистена  къща и  сготвила.  Вечерта ми се случиха и други прекрасни неща и аз  крещях от щастие и не  слизаше  усмивката на лицето ми.  Не  успях да  заспя.  Въртях се в леглото си до   един през нощта, което естествено  доведе  до това  днес да се успя.    И  ужасссс . Станах и направо  тръгнах веднага  да се обвинявам и  усещайки на къде  отиват  емоциите ми се спрях. Спрях се по средата на  стаята ,  направих си  кафе,  сетих се да си  кажа  молитвата , да благодаря на Бог, че съм се събудила , да се успокоя малко и  да си кажа - каквот отакова . Не мога да променя нищо,  ще приема   днешния си ден такъв какъвто  започва .  За мое чудо  се успокоих. Направих предвидените  неща,  дори успях да се  изкъпя , да  се вкслюча  на  сутрешна сбирка, да   кажа няколко думи и да отида   на работа. Проведох и няколко  разговора по телефона .  За мое чудо  смирението ми   и приемането ми проработи.  
 Благодаря ти  Господи,  за всеки миг  който  ми даваш и за  всяко  чувство което   влиза в тялото ,  мозъка ми и душата ми. Благодаря, че  понякога  ми  даваш   веднага знаци да уловя   това което би могло да ме събори и ми   даваш  надежда и сила да продължа.
 
galinailieva77 Дата: Сряда, 24-03-2021, 9:06 PM |Съобщение 7
От скоро
Група: Потребител
Постове: 11
Статус: Извън линия
Ден  ...не  знам кой
 но  мога  да  ви  разкажа  за  пробива си . ;
хммм... няма да  празнувам  още   .  
Хленчеща  съм,  сама  съм   ,     никому  ненужна...  Ужасно  е  ,  но  това е   живота  !Аз .    ГАЛКА ..  никому  ненужна  ....  това  ми съсипва   !  какк може света да не се върти  около мен ?! Ужасяващо  е   ДА !
и  в този скапан  форум с никой не комуникираш !
Всяка  сутрин ставам с  благодарност, всяка  сутрин  се моля   ...  и  после  и два  вечерта и  всичко отива по дяволите!
 
aavarnabg Дата: Вторник, 30-03-2021, 8:55 PM |Съобщение 8
От скоро
Група: Потребител
Постове: 3
Статус: Извън линия
Здравей Галка. Не си сама! Макар, че форума наистина не е много активен, винаги можеш да ни намериш наживо в сбирките. Там има много хора, които на драго сърце ще ти споделят своя опит, сила и надежда. Ела при нас!
 
vladivit Дата: Сряда, 31-03-2021, 4:35 PM |Съобщение 9
От скоро
Група: Потребител
Постове: 2
Статус: Извън линия
Здравей, Галя. Аз започвам от днес да чистя. Какво стана с теб? Защо "всичко отива по дяволите"?
 
galinailieva77 Дата: Четвъртък, 01-04-2021, 7:20 AM |Съобщение 10
От скоро
Група: Потребител
Постове: 11
Статус: Извън линия
Здравейте 
ден ...  пореден 
 Не спирам да ходя на сбирки /онлайн /. Сутрин и вечер слушам  братя и сестри  и  се моля Бог да ме  избави  от този ад . 
Моля се,  днес да  нямам  желание да пия.
 
hiborisov Дата: Събота, 08-05-2021, 7:39 PM |Съобщение 11
От скоро
Група: Потребител
Постове: 19
Статус: Извън линия
Никак не е лесно заради алкохола провалих прекрасен брак Имам образование и работата си провалих истината е че ти трябва подкрепа и да спреш да пиеш завинаги няма една бича няма 50 грама уиски слагаш край на всичко но ако няма кой да те подкрепя е много трудно
 
by2103 Дата: Четвъртък, 26-08-2021, 10:27 AM |Съобщение 12
От скоро
Група: Потребител
Постове: 4
Статус: Извън линия
Желанието за пиене изчезна ли? Ако да, кога?
 
hiborisov Дата: Събота, 28-08-2021, 10:21 AM |Съобщение 13
От скоро
Група: Потребител
Постове: 19
Статус: Извън линия
А аз понеделник започвам доста отговорна рабоота която не е съвместима с това количество алкохол и ме изпращат в румъния имам два дни да истърпя абсистенцията
 
hiborisov Дата: Събота, 28-08-2021, 10:28 AM |Съобщение 14
От скоро
Група: Потребител
Постове: 19
Статус: Извън линия
да изчезва все едно е да откажеш кафето стига да разбереш какъв е е проблема аз след развода започнах от концентрат минах на вино квалифициран и образован мъж но алкохола не прощава на никого. Затова препоръчвам нова връзка стабилна работа която да пълни умът и джоба ви а в къщи всеудайна жена. Всичко ще се оправи.
 
cosanostra1258 Дата: Събота, 25-11-2023, 5:38 PM |Съобщение 15
От скоро
Група: Потребител
Постове: 4
Статус: Извън линия
алкохола е дявол
 
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Днес и моето ново начало
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Боже, дари ни смирението да приемаме нещата, които не можем да променим,
смелостта, да променяме нещата, които можем да променим и мъдростта да разбираме разликата.
Site created in uCoz