Сбирки на АА в Пловдив - Форум на АА в България

[ Ново съобщение · Потребители · Правила на форума · Търсене · RSS ]
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum moderator: elica  
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Сбирки на АА в Пловдив
Сбирки на АА в Пловдив
July Дата: Неделя, 28-07-2013, 9:57 PM |Съобщение 1
С опит
Група: Администратор
Постове: 328
Статус: Извън линия
Модераторска намеса:
Преместени съобщения от темата с лични истории
 
Гост Дата: Неделя, 28-07-2013, 9:57 PM |Съобщение 2
Група: Гост





Има ли сбирки в момента в Пловдив?
 
July Дата: Неделя, 28-07-2013, 9:57 PM |Съобщение 3
С опит
Група: Администратор
Постове: 328
Статус: Извън линия
Пловдив
Група "Има надежда"
Адрес: гр.Пловдив,ул."Арда" 9А (офиса на сдружението "Майки срещу дрогата", до 4РПУ)
Сбирките ще се провеждат всяка сряда от18.00 часа и събота от 13.00 часа
Тел.за информация:  0893/288974 и  0985/123992
E-mail: aa.plovdiv.bg@gmail.com
 
kethen Дата: Понеделник, 29-07-2013, 8:04 PM |Съобщение 4
С опит
Група: Потребител
Постове: 75
Статус: Извън линия
Объркала съм реда, това е нормално за мен, сори на модераторите.

От малка не обичам реда, все съм си казвала, айде бе, кой го казва това, и защо го казва, аз пък няма да го направя, ей така, обратното, или пък, кой го измисля този ред, няма да се съобразявам с него, и стигнах знае се докъде.

Сега не знам колко съм по реда, и как го спазвам, и колко съм дисциплинирана, обаче нали се казва, че е важно израстването, а не духовното съвършенство, и на мен ми се струва, че съм израснала твърде много.

Лора, здравей, сега трябва да пишем тук, дано го намериш това мое писмо и го прочетеш.
Прочетох това, което си писала в събота, и се радвам, че отново си тук и си вървиш трезва по пътя.
Много се радвам, че си отделила точно това, което е супер важно, друг човек и доверие, това е необходимо условие за всеки алкохолик, който иска да живее трезвен и нормален !
Ако имаш нужда от подкрепа, аз ще ти я дам.
Пак ще ти повторя, и потретя, важно е човек да види какво е това Духовна Програма и да си започне отнякъде по нея, и да си прави десета стъпка всеки ден, ако не всеки, то поне през ден.

Така вчера на мен в душата ми бушуваха някои бури, така да се каже, и си ги мисля, и си казвам, К., гадно е това, което мислиш, никой не го знае, но е гадно, и се свързах със спонсори си и му разказах, усещам и чувствам това, гадно е това, но аз това усещам и мисля, и искам да го споделя, и да се помоля да си отиде това ...
Лека вечер, Лора !
 
Гост Дата: Вторник, 30-07-2013, 8:26 AM |Съобщение 5
Група: Гост





Здравей, Кет! Намерих те!
Кет, влизам в болница. От месец някъде чувствам слабост и въпреки, че ям доста, взех да слабея и рязко паднах под 50 кила. Оказа се, че имам анемия, някаква засукана. Такаааа. Ми това е за сега. Дойдох на работа да предам на колегата това-онова...после събирам багажа и отивам. Ми нормално, то аз бях пренебрегнала всичко равновесно, напивах се като прасе години наред, нормално някъде да избие. Не ме е страх, ама човек каквото сам си направи...
Прегръщам те, целувам те, пази се, ще пиша, когато изляза.
Всичко ще е наред, нема се даваме!!!
 
kethen Дата: Вторник, 30-07-2013, 8:45 AM |Съобщение 6
С опит
Група: Потребител
Постове: 75
Статус: Извън линия
Здравей Лора,
Много неприятно е това, дано всичко е наред, внимавай.
При нас нещата са деликатни, освен алкохолизма, всичко отгоре е доста повече, не е кат опри другите хора.
Защото ако един човек има само анемия това е една болест, той си се лекува и се занимава само с това, докато ние сме длъжни да мислим за алкохолизма си и за анемията. Анемията си върви, така да се каже, изразявам се, ти знаеш де, вече си ми свикнала, но и алкохолизмът си стои, ако се напиеш и излезеш от света, така да се каже, за седмица две, тогава спираш да се занимаваш и с анемията, та, искам да ти кажа да си внимателна, мила.
Трудно е при нас, деликатни организми, и е необходимо внимание, това съм научила, и от моя си опит също.
Целувки и ти пожелавам всичко да се оправи възможно най-бързо и благоприятно за теб !
Чао.
 
kethen Дата: Сряда, 07-08-2013, 8:10 AM |Съобщение 7
С опит
Група: Потребител
Постове: 75
Статус: Извън линия
Ей, Лора, мисля за теб, дано си добре ....
 
July Дата: Сряда, 07-08-2013, 9:58 PM |Съобщение 8
С опит
Група: Администратор
Постове: 328
Статус: Извън линия
Момичета, нямах в предвид да измествам вашето писане тук.
Мисля, че задаването на въпроса за Пловдив не е от Лора, а от друг нерегистриран потребител и не исках да потъне в темата.
 
July Дата: Сряда, 07-08-2013, 10:07 PM |Съобщение 9
С опит
Група: Администратор
Постове: 328
Статус: Извън линия
Лора, на монозина от нас се налага  болнично лечение. Особено в началото на възстановяването ни.
Следите от злоупотреба с телата, душите и умовете ни не минават за един ден. Но ден по ден и само днес е възможно да се живее по-добре.
 
Гост Дата: Четвъртък, 08-08-2013, 2:55 PM |Съобщение 10
Група: Гост





Здравей, Кет! Здравей, Жули!

Добре съм, вече съм пушка. Разбира се за пиене и дума не може да става, ама и не ми се допива. Оказа се, че имам недостиг на В12 и понеже майка е бивш здравен работник, бързо-бързо ме вкараха в болницата. Починах си даже! Момичета, благодаря ви за всичко!
А днес прочетох във фейса това:

Когато жената започне да пие сама,
тя сяда разкрачена с чаша в ръка на дивана,
и пие безжалостно, страшно, отчаяно, - като жена
която желае да бъде пияна . . .

Когато жената започне да пие … във тъмния ров
вън птиците падат, додето летят сред небето,
Апостолът Павел горещо се моли да има любов,
защото какво си, щом нямаш любов във сърцето…

Бих гребена взел и й сресал косите от ръж,
сълзите попил и изчистил грима й със устни,
но аз съм жестокият, тъмният, нейният, вечният мъж,
когото обича, и който ще я напусне . . .

Когато жената започне да пие сама,
тя пие безмълвно и кротко до смърт наранена,
съпруг й е оня жесток и безкрайно неверен Тома`,
който включва системата в нейната вена...

Когато жената започне да пие сама,
нощта загрубява, Пилат си измива ръцете,
една Магдалена забива в гърдите си бели кама,
и почват да пият по кръчмите страшно мъжете...

Само някой поет в този миг ще съзре две жени във нощта
как седят на дивана и пият в безкрайна нирвана,
едната - до смърт наранена, - която е всъщност Смъртта,
и другата - жива, - която е само пияна . . .
 
kethen Дата: Четвъртък, 08-08-2013, 3:13 PM |Съобщение 11
С опит
Група: Потребител
Постове: 75
Статус: Извън линия
Здравей мила Лора,
радвам се, че си добре, стихотворението е много хубаво и прочувствено, но как да се изразя, може да се ... изпие много алкохол с него, навява ми много меланхолични, и тъжни и такива нотки, абе които според мен не са много полезни на един алкохолик !
Стиховете са си изкуство, а болестта алкохолизъм си е болест, нека да ги разделим, поне засега ти имаш нужда от яснота по въпросите, защото ако ги смесим има опасност от грешки !
Да не ме разбереш неправилно, аз не съм против стиховете, обичам поезия, музиката, но болестта алкохолизъм е просто ... болест, не е стихотворение, нито представление, а е реална болест.
Трябва да се приземяваме, на мен това ме и болестта, отлитам и се забравям, и трябва някой да ме връща на земята, да стъпя, иначе и аз като прочета едно такова стихотворение, ударя няколко примерно питиета и мога да пуша и да пия цяла нощ и да чета поезия, ако не заспя преди това :))), опитвам се да се шегувам, но шегата е неуместна, бдителност и внимание - срещу нас има алкохолизъм !!!.
Айде, хубава вечер и до утре !
 
Гост Дата: Сряда, 14-08-2013, 9:27 AM |Съобщение 12
Група: Гост





Здравей, мила Кет!!!
Права си за стихотворението. Мога да го приема като много трогателно, ако анализира едно еднократно действие на някого, примерно някой решил днес да се напие от мъка. Но не разбира алкохолизма, никак даже, защото алкохолика не пие от мъка, той просто си се налива без особен повод. Поне аз бях така. Но нещо ме жегна в строфите, тук-там и себе си познах в тях. И друго – някак вече не мога да си представя, че ще седна да се напия дори от мъка и безсилие. Няма да пия и в компания, още помня как ми стана лошо от 50 грама вино преди месец. Ама така го помня това и си го набивам в тиквата, как ми се разхлопа сърцето и щях да припадна просто. Мноооого свободно време имах в болницата, да мисля и премислям и останах доволна от себе си, че съм трезва, че не ми се пие, че съзнанието ми се избистри, че бръкнах надълбоко, за да преодолея смъртоносния навик. И ми помогнаха 12 стъпки много повече, отколкото очаквах. Обаче не вървам, че окончателно съм се откачила. Не че не вярвам, ами постоянно си го имам предвид така да се каже.
След месец някъде ще имам да решавам проблем, който отлагам 4 години. Ще е неприятно и натоварващо и дългосрочно ми се струва. И страшно се радвам, че ще го посрещна този проблем трезва. Защото всички проблеми, които съм отхвърлила през времето, когато пиех, ми изглеждат като недооценени обстоятелства, като неправилни действия. Моля се Бог отново за кой ли път да ме подкрепи и да ми помогне да остана трезва и с ума си.
Аз съм на бач вече.
Айде лека и безпроблемна!

Added (14-08-2013, 11:27 AM)
---------------------------------------------
Здравей, мила Кет!

Искам да ти се изфукам! Снощи при разни обстоятелства у дома ми донесоха бутилка уиски. За мен, в смисъл заради услуга, която направих. Такаааа. Сложих я в центъра на масата и седнах. Стоя и я гледам. Първо, честно ти казвам ми се прииска да си сипя малко. Само малко. Виждам се как сипвам /аз имам способност ли, що ли, да мога да се видя отстрани като на лента/, как се навеждам над бутилката. Помъчих се да разбера доколко желанието ми е силно. И тогава започнах да се връщам към знанието, което натрупах за два месеца вече. Всички изводи, мисли - мои и чужди, статии, Стъпките, които ме накараха да се вгледам в себе си, ти, колегата, за когото подозирам, че има проблем с алкохола, доброто разположение на духа ми тези два месеца, срама, че мога да излъжа, че не пия, усещането, че може да ми стане лошо от алкохола, знанието, че с малко не мога, всичко, всичко си припомних. Даже ми стана гузно, че нали казах, че у дома алкохол няма да влиза, а имам ся бутилка върху масата, макар, че не съм я купувала аз. Тая бутилка не бива да остава в къщи, си казах. Не че не си вярвам, ама няма работа тук. Седя и я гледам. Помниш ли какво ми каза за значението на думата спирт? Аз помня. Помниш ли как ми каза също, че ще дойде ден, в който аз просто няма да мога да обясня защо и как съм си сипала и съм се напила. И това помня. Даже виждам изречението, което си написала. О, Кет. Благодаря ти. Сложих бутилката в една торбичка и тая сутрин я донесох на работа, да се почерпят колегите. Та така.

Целувам те!

 
kethen Дата: Сряда, 14-08-2013, 9:39 AM |Съобщение 13
С опит
Група: Потребител
Постове: 75
Статус: Извън линия
И аз те целувам, Лора и те прегръщам !
Бравоооооооооооооооооооооо
Браво на теб, постъпила си правилно, не ти трябва тази бутилка, обаче по-същественото, което си напарвила, е че ти си мислила, това цялото мислене, това е лекуването, това е възстановяването, в теб тече този процес, на мислене, ти мислиш и разсъждаваш.
Следващият път няма да се налага да мислиш, но този път е невероятен.
Ама така съм горда с теб.
Браво бе.
Така е "духът - спирт" трябва да се замести с истински дух !
НЯМА ДРУГО РЕШЕНИЕ ТАЗИ ЗАДАЧА !
ОБИЧАМ ТЕ !
 
kethen Дата: Сряда, 14-08-2013, 3:36 PM |Съобщение 14
С опит
Група: Потребител
Постове: 75
Статус: Извън линия
http://vbox7.com/play:48d4cbb0

Поздравявам те !
 
Гост Дата: Четвъртък, 15-08-2013, 12:01 PM |Съобщение 15
Група: Гост





О, Кет! Благодарско!

biggrin
Аз съм ок, днес мноУ бач
 
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Сбирки на АА в Пловдив
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Боже, дари ни смирението да приемаме нещата, които не можем да променим,
смелостта, да променяме нещата, които можем да променим и мъдростта да разбираме разликата.
Site created in uCoz