Бира - Page 2 - Форум на АА в България

[ Ново съобщение · Потребители · Правила на форума · Търсене · RSS ]
Forum moderator: elica  
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Бира
Бира
sextupan Дата: Събота, 28-01-2017, 8:51 AM |Съобщение 16
От скоро
Група: Потребител
Постове: 4
Статус: Извън линия
В София съм.Благодаря предварително july
 
July Дата: Събота, 28-01-2017, 9:03 PM |Съобщение 17
С опит
Група: Администратор
Постове: 328
Статус: Извън линия
Помествам тук сбирките в София, а на лично съобщение ще ти пратя координати на двама мъже. Ако решиш потърси ги за да отидете заедно на сбирка. 

Група "Заедно можем"
Адрес:  ул. "Св. Св. Кирил и Методий" 31
Сбирки : Вторник: 19:00 - 20:30
Събота: 18:00-19:00 - English speaking meeting - for english speakers: 0988334526
 
Неделя: 12-13 ч. 
 
Tел: +359885336489
 
Е- mail: aazaedno@gmail.com

Група АА „Има решение”
Адрес:  Люлин –  Силвър център, 1-ви етаж, обект 22 /през вътрешния двор/,
бул. "Джавахарлал Неру" 28, срещу Люлин 6, близо до пазара Люлин, между басейна и "Фантастико".
Стига се с Тролей № 7, спирка „ул. 605”- 20 метра; трамвай №7, спирка „Люлин”- 300 м.;  Метростанция „Люлин”- отстояние 300 метра.
Сбирки:  вторник и четвъртък от 19 до 20.30 часа
Група за новодошли:  неделя от 18 до 19.30 часа
Телефон: 0899 544 644  / 0879 92 91 00
Е- mail:  aareshenie@gmail.com
Група „Има изход“
Адрес: Национален център по наркомании, ул. „Пиротска“ №117, ет.1, зала 2.
Сбирки: понеделник, сряда и петък от 19:00ч.
събота - 10:30ч. сутрин
(Открита сбирка: първата сбирка в месеца)
Телефони за връзка: 0888678200;
e-mail: imaizhod.aa.sofia@gmail.com
Всички сбирки успоредно и онлайн по skype на 
skype: imaizhod.aa.sofia
Група „Приятели“
Адрес: ул. „Княз Борис 1“ 146 в сградата на Католическата катедрала „Св. Йосиф“, приземен етаж, помещение 2.
Сбирки: вторник от 19:00 ч. и събота от 16:00 ч.
/Църквата се намира на ъгъла на „Княз Борис“ и „Тодор Александров“, до входа за метро станция Сердика, срещу Булбанк. Входът за помещението се намира от лявата страна на Катедралата, по стълбите надолу./
Открити сбирки на групата: всеки първи вторник и събота от месеца.
e-mail: mailto:bgaa@abv.bg
Телефони за контакт: 0888 477 247 и 0887 467 243
Сайт на АА в София: aa-bg.dir.bg
Група „Промяна“
Адрес: ж.к. Дружба 1 - до пазара, между блокове 24 и 26.
Сбирки: четвъртък от 19:00 ч и неделя от 16:00 ч.
/Помещението се намира в залата по бокс. Наблизо минават трамвай № 20 и автобуси №88 и 604. Мястото на сбирката се намира на 400 м. от метро станция Искърско шосе./
тел : 0988775114 и  0897 968839
e-mail: aa_promyana@abv.bg 
Група „Нов живот“
Адрес: София, Лозенец, ул. „Янко Софийски войвода“ 19. Помещението е със самостоятелен вход от към улицата, близо е до пл. „Журналист“, в пряка на ул. „Миджур“
Сбирки: понеделник, сряда, четвъртък и петък от 19:00 до 20:30 часа
неделя от 18:00 до 19:30 часа.
Четвъртък и неделя - "Първи стъпки" - сбирки за новодошли.
Телефони: 0888 81 89 62 и 0877 089 050
e-mail: aa@aa-bg.com
Web: http://aa-bg.com/
Група „Само за днес“
Адрес: Бул. „Стефан Стамболов” №34,ет .2, офис 201
/сградата се намира на ъгъла на ул. „Екзарх Йосиф” и бул. „Ст. Стамболов”, срещу входа на Женски пазар./
Сбирки: понеделник, четвъртък от 19:00 ч. 
Сряда и петък от 17:30 ч..
Събота от 18:00ч ч.
Неделя от 11:00 ч., сутринта.
Всички сбирки успоредно и онлайн по skype
на skype: samozadnes.bg.aa
тел :   0988721546  
e-mail: samozadnes.bg.aa@abv.bg
 
Коцето! Дата: Понеделник, 13-03-2017, 1:48 PM |Съобщение 18
Група: Гост





sextupan,

привет и от мен!
Разочарованията винаги са били предхождани от очакванията. Когато стартирах миналата седмица, в тези така тежки дни, и аз имах нужда от общение със себеподобни, което да е подкрепа в тези начални, така тежки дни. С мен в фейсбук се свързаха няколко души от АА, като преди това едно момиче ме заведе на сбирка тук, в София, което ми бе за първи път. След това обнадежден, че вече си имах себеподобни, аз също имах известни очаквания за помощ, която за мен както казах, се изразява в общуване, но уви, все удрях на камък, което ме разочарова. Търсих този, онзи, но все намирах някой от дъжд на вятър и общуването бе много лаконично. Всеки е зает, всеки си има работа, всеки е потънал в своя свят, в своя дом. Тогава си казах, щом никой няма нужда от мен, значи и аз нямам нужда от никой и теглих чертата на всички! Никой не ни е длъжен да общува с нас, както и ние с никого. На тая планета хората като цяло освен че нямат навика да си общуват, те често изобщо не умеят това, нито имат желание затова. Повърхностни и отчуждени са. След което като се замислих, се освободих напълно от своите очаквания и сега съм свободен. Потънах в ангажименти и аз, започнах да довършвам започнатите по времето на алкохола, но никога завършени проекти. Така че днес и аз нямам време за никой, потъвам си в моя свят и това е.

sextupan

Трябва да разбереш едно- никой не може да спре алкохола вместо теб, затова в това отношение ти си винаги сам, защото решенията взимаш само ти. Помощ можеш да получиш, бавачка също, но никой не може да го направи вместо теб! Някой могат сами, други не, трети не могат никак. Аз продължавам сам, и съм доказателство, че мога и сам, и днес ще бъда такова!

Успех!!
 
mariyakrezhova Дата: Понеделник, 05-06-2017, 1:50 PM |Съобщение 19
casiopeiya
Група: Потребител
Постове: 5
Статус: Извън линия
И аз съм на бира.
 
qweb_15 Дата: Четвъртък, 29-06-2017, 7:04 PM |Съобщение 20
От скоро
Група: Потребител
Постове: 1
Статус: Извън линия
Здравейте хора. Та искам да споделя, че и аз съм на бира. Пия алкохол от 14 годишна днес съм почти на 27г. В началото пиех ракия, водка, мента, уиски, бензин (мента, нес кафе и ракия) абе общо взето всичко на към 18та година спрях да пия твърдо защото осъзнах, че обичам да се наливам а с твърдия алкохол това не става та минах на бира. Освен бирата употребявам и марихуана, амфетамини и от време на време екстази. Бирата разбира се е всеки ден мой верен приятел. Посещавам сбирките на АА от има няма един месец, харесва ми атмосферата и дружелюбието на хората. Притеснява ме, че съм толкова млада а се вкарах в тези зависимости  с пълна сила. Не знам как сте вие, но аз винаги съм била максималистка и ако пия, значи пия .. колко бира изпивам няма значение от време вече не броя бутилките защото това ме плаши и депресира. Често оставам без пукната пара и дори не се глезя с дрехи и тем подобни женски неща , всичко отива за бира и марихуана основно. Моля ако някой има и други зависимости да драсни ред как се справя и тн. ще се радвам да споделим опит .. дерзайте хорица ще се оправим ! smile
 
July Дата: Петък, 30-06-2017, 9:36 PM |Съобщение 21
С опит
Група: Администратор
Постове: 328
Статус: Извън линия
qweb_15,  погледни и тук: http://na-bg.org/
 
elica Дата: Четвъртък, 21-09-2017, 7:43 AM |Съобщение 22
С опит
Група: Модератор
Постове: 184
Статус: Извън линия
Здравей, shundi!
При мен изминаха доста години, докато си призная, че имам огромен проблем, с който не мога да се справя сама. Все ми святкаше една червена лампичка, че нещо не е много наред с моето пиене, но аз я игнорирах, защото ме беше страх - какво ще правя без алкохол, как ще живея? Докато не дойде момента, в който не можех да живея както без алкохол, така и с него. Тогава дойде огромния страх, паниката. Наистина не знаех какво да правя. И потърсих помощ. В Анонимни алкохолици. Това беше преди осем години. Оттогава не съм пила. 
Ако искаш опитай да не пиеш само за днес. 24 часа. Когато дойде утрешния ден - пак така. И пиши тук как върви. Ще имаш обратна връзка.
Ако решиш би могъл да идеш на сбирка на АА. Слагам ти линк към сбирките в България.

http://www.aa-bg.info/index/grupi_na_aa_v_bulgaria/0-6
 
shundi Дата: Понеделник, 25-09-2017, 7:32 AM |Съобщение 23
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
Не съм пил от 20 септември, абсолютно нищо, малко съм нервен, избухлив и не мога да спя през нощта качествено, но се чувствам по-добре. Завърнах се към спорта, определено ми е по-добре, но имам едно такова вътрешно гласче да си пийна биричка...но го игнорирам, защото знам, че няма да е една.
 
elica Дата: Понеделник, 25-09-2017, 4:35 PM |Съобщение 24
С опит
Група: Модератор
Постове: 184
Статус: Извън линия
Браво! Продължавай така. И пак пиши тук. smile
 
shundi Дата: Вторник, 26-09-2017, 7:14 AM |Съобщение 25
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
Вчера изпих една бира с вечерята и това беше...дори не ми беше и вкусна, направих експеримент дали ще ми се допие, но не ми се допи, изкъпах се поиграх си с децата малко и си легнах!
 
rominageorgieva90 Дата: Неделя, 18-11-2018, 2:07 PM |Съобщение 26
От скоро
Група: Потребител
Постове: 13
Статус: Извън линия
Добър ден на всички. На 28 съм, регистрирала съм се с истинското си име. 
Прочетох тази тема и веднага я асоциирах до голяма степен със своята собствена история.
Лично аз от много малка обичам да си ''подблизвам'', но по-активно започнах да пия преди 11 години. когато навърших 17, започнах да излизам в компания с мъже, за които пиенето на литри бира всеки божи ден е напълно естествено ежедневие. Започнах само с бира. По две, по три. Всеки ден. на 18 вече доста сериозно се асоциализирах, бях обърнала деня и нощта много сериозно. Пред лаптопа всяка божа нощ, по цяла нощ. Бири бири бири. Нон стоп. Всеки Божи ден и напълно навсякъде. В началото и аз си казвах така ... Е, само бира е. То не е съвсем като при концентратите. Мислех си, че е фаза и с отлитането на пубертета ще отмине. Но не отмина. Даже обратното, стана много по-лошо. Минах на вино. по две бутилки всяка нощ. Започнах и водки, джин, тонове уиски, тонове ром, ТОНОВЕ МЕНТА, ракия . До ден днешен единствения аперитив, който не консумирам е мастика/узо и производни. Всичко друго от А до Я... е под ножа. Така е вече 11 години, от които... не мога да преценя има ли сумарно два месеца, в който да не съм пила. Поне до едно време, когато се напиех - веселях се и после си лягах. Но от няколко години насам, когато съм пияна, ставам агресивна и страшно себедеструктивна, апатична, а  махмурлуците ми са от зверски  по-зверски. В резултат на всичко описано дотук - загубих няколко връзки, доста приятели, чудовищен брой работни места, качих 25 килограма и всичко е под една и съща, безпощадна разруха. Търсила съм причините, аз съм осъзнат човек и никога не ми е било трудно да призная първо пред себе си, а после и пред другите, че имам проблем. Сериозен проблем. Говорила съм със много хора по тозивъпрос, зз моя проблем. Търсила съм източници, първопричини. Не ги намирам. За себе си мога да кажа, че не давя нищо в алкохола. На мен просто ми харесва да съм пияна. Ии отделно... изнервя ли се, ядосам ли се, това е първото нещо, което правя - напивам се. А границите ми на пиене са безпощадни. Седна ли - не ставам, докато не се напия до безпаметност. Нямам мярка, нямам граница и никога не съм имала. По едно време започвах од 7 сутринта. Нна празен стомах, концентрат. 
И всъщност, от много време мисля да се регистрирам тук. От много време мисля да тръгна по сбирки. Но все го отлагам и все го отлагам. Сега обаче, съм решена. Дължа си го поне да опитам.Трябва да опитам да се откъсна от тая поквара, защото, мамка му, положението може да става само по-лошо, По-добро няма как да стане, докато го отлагам. Загубих достатъчно хора в живота си, унижавах се до безумие, социално изостанах в развитието си преди много години, защото не може да пиеш денонощно всеки ден и да си продуктивен в която и да било област на живота. Дължа си го. Всички си го дължим. Ще се радвам да се запозная с повечето от вас. Защото определено имам нужда от помощ.
 
magisd Дата: Неделя, 18-11-2018, 3:51 PM |Съобщение 27
С опит
Група: Потребител
Постове: 342
Статус: Извън линия
Romina здравей,сред нас си добре дошла.Благодаря ти ,че разказа историята си,на моменти толкова позната.Има изход за тези,който искат и го търсят.От историята ти разбирам,че си в фаза в,която осъзнаваш ,че алкохола започва да ти отнема живота.Започнала си да губиш заради него,и ясно го осъзнаваш,колкото и нелепо да ти звучи това ще ти помогне в борбата с него.Лесно е човек да се залъгва,докъто му е хубаво от алкохола,лесно е да намериш оправдание,докъто не започнеш да губиш,и много,ама много трудно е да повярваш ,че летиш към дъното,ако вече не си там или поне на крачка от него.Така,че дерзай,споделяй с нас,и опитай да се освободиш от тези окови.
 
rominageorgieva90 Дата: Неделя, 18-11-2018, 8:00 PM |Съобщение 28
От скоро
Група: Потребител
Постове: 13
Статус: Извън линия
Благодаря за посрещането smile виждам, че не е много активен форума, но на мен ми е интересно и бих изчела всичко...
 
magisd Дата: Понеделник, 19-11-2018, 8:35 PM |Съобщение 29
С опит
Група: Потребител
Постове: 342
Статус: Извън линия
Ами не особено активен да,но тук има събрана информация и истории достатъчни за едно ново начало.И преди съм го казвала,тук човек може да получи помощ и напътствия в началото,но от там на татък всичко зависи от нас самите.Успех и пиши,когато и ако имаш нужда.
 
emabook Дата: Вторник, 20-11-2018, 7:32 AM |Съобщение 30
С опит
Група: Потребител
Постове: 57
Статус: Извън линия
rominageorgieva90, Давай смело напред
 
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Бира
Search:

Боже, дари ни смирението да приемаме нещата, които не можем да променим,
смелостта, да променяме нещата, които можем да променим и мъдростта да разбираме разликата.
Site created in uCoz