Бира - Форум на АА в България

[ Ново съобщение · Потребители · Правила на форума · Търсене · RSS ]
  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Forum moderator: elica  
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Бира
Бира
ofi Дата: Вторник, 13-05-2014, 4:09 AM |Съобщение 1
Група: Гост





Искам да споделя личните си неща.. и да задам няколко въпроса...незнам до колко съм алкохолик.. Концентрат не близвам никакъв но от няколко години насам.. може би 5 имам семейство и мъж (жена на 25 год. съм) несъм спирала да пия бира в продалжение на тези години, абсолютно всеки ден с може би 10 дни изключение за всичкото това време. Започвам около 10 вечерта до към 6 сутринта.. спя почти през целият ден после да речем до 4 следобед. Количеството е около 4 литра всеки божи ден, като има изключения по празници и поводи ститам до 5 и повече. Реално нямам никакви странични ефекти, нямам лошо поведение нито нещо скандално..просто си седя цяла нощ на компютъра и пия бира...след това лягам и край! Притеснява ме това че живея извън света...докато всички са активни аз спя и обратното..и явно имам много толерантен мъж защото си ляга сам всяка вечер аз се присъединявам сутрин пред той да стане за работа. Със секса също има зависимост.. нямам желание на трезво...трябва да пийна няколко бири и да го събудя в 4 сутринта за да го направим. Търся помощ..хем не виждам нещо грешно, хем осъзнавам че това не е нормално! благодаря!
 
elica Дата: Сряда, 14-05-2014, 8:20 PM |Съобщение 2
С опит
Група: Модератор
Постове: 184
Статус: Извън линия
Здравей, ofi!
Аз отдавна не деля алкохола на концентрат и бира например.  За мен и двете са си просто алкохол.:) 
Не бих могла да кажа доколко ти си алкохолик или не си. Всеки сам определя това. Сега знам, че когато аз започнах да усещам, че има нещо ненормално в пиенето ми вече съм била алкохолик. Но ме беше страх от тази мисъл, не исках това да е така. Което не промени факта де. Но аз още няколко години се опитвах да се крия от него и продължих да пия. Изолирах се от всичко и всички. Докато не дойде момента, когато ми беше невъзможно да живея повече така. Беше истинска агония. Не можех да живея с алкохол, не можех да живея и без него. Тогава потърсих помощ и намерих Анонимните алкохолици. Това беше преди пет години. Оттогава не съм пила. 
Една от характеристиките на болестта "алкохолизъм" (защото това е болест, при това сериозна) е загубата на контрол над алкохола. Не мога да изпия само едно питие. Или две. Както правят другите. Вкарам ли първото, аз просто започвам да се "наливам". Мога със стискане на зъби да изкарам на по-малки количества известно време - седмица, месец, два... но винаги идва момента, в който просто не мога да удържа контрола. Защото алкохолът е по-силен от мен. И единственото решение за мен, както и за алкохолиците като мен, с които се запознах в АА беше пълното въздържание.
Ако наистина те притеснява пиенето ти можеш да опиташ да не пиеш известно време. Да видиш как ще бъде. 
И разбира се можеш да продължиш да споделяш тук. Ще се радвам, ако мога да ти бъда от полза. На разположение съм. smile Би могла също да се регистрираш. Така ще можем да разменяме съобщения и на "лични".
Относно притесненията ти за това, че живееш извъм света, както и за сексуалните ти проблеми - разбирам те напълно. Защото и аз ги имах. И само с помощта на алкохола успявах да се освободя от тях. Сега ги преодолявам без алкохол. Оказа се, че е възможно. И е къде по-хубаво.  smile

Ако имаш още въпроси не се притеснявай да ги задаваш и споделяш тук. 
Пиши!
 
Гост Дата: Четвъртък, 15-05-2014, 0:13 AM |Съобщение 3
Група: Гост





Здравейте,

попаднах на тази тема и въпрос, защото имам същият проблем като авторката...

Асоциализирах се, прекарвам пвоече време пред компютъра с бира до мен.... На 10-ти приятелката ми имаше РД. Обещах да я закарам и после да я прибера. По принцип, когато съм сам установих, че нямам "проблем" да пия и да шофирам. Заради нея, от чувство за отговорност, не близнах алкохол за цялата вечер. За първи път от доста време. И си прекарах ужасно, не бях в настроение, гледах чашите на другите... Прибрахме се към 3 вечерта... До към 4 и нещо бях обърнал вече половин бутилка уиски, която имах запазена......... В 8 сутринта трябваше да съм на работа. Просто не знаех къде се намирам...

Мисля, че и аз имам проблем...
 
Гост Дата: Понеделник, 19-05-2014, 11:15 AM |Съобщение 4
Група: Гост





Здравейте. Аз пия предимно бира, ама много бира. Докато се напия до безпаметност. Сутринта с мъки съм дошла на работа, да не говорим, че едва намерих какво да облека. Чувствам ужасен срам в момента, но предполагам, че довечера пак ще си купя бира и ще пия. Не знам как да се спася :(((((
 
Гост Дата: Петък, 06-06-2014, 10:55 PM |Съобщение 5
Група: Гост





Здравейте, аз съм на 16 години и имам проблем с алкохола. Пия веднъж в седмицата, но пия по литър ракия на едно сядане. Мисля , че имам проблем , но не знам как да го реша sad
 
July Дата: Събота, 07-06-2014, 0:39 AM |Съобщение 6
С опит
Група: Администратор
Постове: 328
Статус: Извън линия

Как си с английския? 

http://www.alcoholics-anonymous.eu/newcomer/young_people.php
 
Симеон Дата: Събота, 07-06-2014, 8:01 PM |Съобщение 7
Група: Гост





Здравейте, на 21 години съм и пия бира всеки ден от 3 години, като понякога около 2-3 пъти в седмицата пия и твърд алкохол без мярка.Осъзнах,че имам проблем преди няколко месеца,но приятелката ми както и семейството ми го намекват от около година.Понякога пия сутрин, защото се случва да се чувствам отвратително, да ми треперят ръцете и да изпитвам необясним и много силен страх, който още след първата бира намалява а след следващите просто изчезва.Опитвал съм се да спирам 2 пъти за по 2-3 дни и след това започвам отново с мисълта, че нямам проблем.Днес е първият ден, в който не съм пил.След двудневно пиене този път прекалих и направих много неща, за които в момента истински съжалявам.Знам, че това трябва да спре и в момента съм твърдо решен,но ме е страх да не стане като предишните пъти..
 
milanovsliven Дата: Неделя, 31-07-2016, 11:10 PM |Съобщение 8
От скоро
Група: Потребител
Постове: 1
Статус: Извън линия
Здравейте

Аз за себе си установих,че съм алкохолик,защото не мога да спра когато започна и често имам бели петна.Пия веднъж на 10 дни-много бира или червено вино.Когато споделям с приятели, не им се вярва,защото в техните очи изглеждам в перфектна форма.Правил съм сигурно над 15 опита за пълно въздържание и винаги се провалям,защото съм сам в тази борба.Рекордът ми е 5 месеца.Тогава се записах и пробягах полумаратон-21 км.На 41г съм а започнах питиета от студентските си години.Дълъг период,през който се е изградила зависимост,която сам явно няма да мога да преодолея.
 
sextupan Дата: Неделя, 28-08-2016, 7:38 AM |Съобщение 9
От скоро
Група: Потребител
Постове: 4
Статус: Извън линия
Здравейте приятели.От около година знам за съществуването на АА,но не се замислях да посетя сбирките,защото не мислех,че имам такъв сериозен проблем.Уви,вече съм сигурен,че искам да обменям опит,както и да намеря изход от тежката "дупка" ,от която не мога да излезна вече 11 години.
Аз съм Александър,на 29 години от град София.Започнах своя "потопен в алкохол" живот на осемнадесет годишна възраст.Отначало пиех два пъти в седмицата тежък алкохол(водка,ракия,уиски) и пиех до повръщане.Имаше вечери,в които не помня как съм се прибрал,та добре,че имах добри приятели,които да ми обяснят на следващия ден.Спрях тежкия алкохол,тъй като на един купон толкова съм се "нокаутирал",че съм бил в безсъзнание четири часа.Гол,останал само по боксерки в банята,приятелите са ми били шамари,"къпали" са ме с топла и студена вода,но е нямало отговор.Едвам оцелях и оттогава до ден днешен не съм пил тежък алкохол,с изключение на всяка новогодишна нощ,само 50мл. уиски.От осемнадесет годишна възраст до 26 годишна възраст пиех между пет и 10 литра бира ВСЕКИ ДЕН!Бях навършил двадесет и шест години,когато по време на работа ми стана мн лошо,бях качил кръвно 160-110 и даже шефа не ме искаше,каза ми да дойда след две седмици на работа,като съм си "оправел проблема",защото аз му разказах за какво иде реч.Същия ден отидох при майка и й казах"повече няма да пия".Това беше в края на месец март.Издържах четири месеца без капка алкохол.Преживях психическата абстиненция,както и леката физическа такава.Но ... отидох на море!Седем дена пих по осем до десет литра.Бях нон стоп пиян.Чувствах се ужасно.Края на 2015-та срещнах момиче,беше ми колежка и много я харесах.Баща й бил алкохолик,който е починал.Тя не можеше да понася алкохолици,така ми е казвала.За първи път в живота си срещнах момиче,заради което да искам да откажа алкохола ЗАВИНАГИ.Исках само нея.Всеки ден,ставайки сутрин в продължение на половин година си казвах "Защо отново пи?Ти си боклук.Тя няма да те погледне,като се наливаш така.Нямаш си приятели.Всички избягаха от теб и твоето отношение".Да!Отношението ми беше отвратително като се напиех.Заяждах се ,налагах си мнението,сякаш всички са длъжни да се съгласяват непременно САМО и единствено с нещата,които АЗ казвах,а когато някой ми опонира ставах от масата и си тръгнах.Направих грешки,заради които и това момиче,както и всичките ми приятели избягаха от мен.Сега съм сам самичък.Наскоро не пих отново два месеца.Допреди месец някъде.Оттогава насам два дена не пия,един пия.Един не пия,два дена пия.А НЕ искам да пия повече.На 29 съм вече и нищо не съм постигнал,благодарение на живота,който водя.Мечтата ми е сега примерно да отида на стадион Славия и да се запиша на кик бокс.Да ходя на фитнес.Да спортувам.Все нормални неща,но имам един такъв панически страх.Мисля си,че ще ме пребият,че ще ме отхвърлят и няма да ме приемат в тяхното общество,защото съм един алкохолик,а това за съжаление от нормалните хора,не е прието с толерантност.Хората знаят,че това е болест,много коварна,която от човек,прави "ходещ мъртвец",които няма перспектива за в бъдеще,а миналото му е черно и го разяжда отвътре.Хората казват за мен:"Като не си пил си страхотен човек,Саше".Уважаван човек съм от приятели(това ,че не се виждам с тях е защото те не искат да ме гледат пиян,както и аз тях,защото си мисля,че съм бил прав,а просто съм бил пиян),познати и т.н. .Искам да се променя.Искам да живея трезво.Като седна на кафе да не пия бира.Като се нервирам за нещо в работата,след като приключи работтния ден ,да НЕ посягам пак към бутилката.Много ми е трудно,защото знам,че мога,но ми трябва подкрепата ,която не получавам,заради нещата,които съм извършил,хората които съм наранил.Най-учудващото в цялата ситуация е,че с толкова алкохол аз не приличам на двадесет и девет ,а на двадесет години.Много се радвам на този факт.Все си мисля,че Господ ми дава втори шанс ,а наближавам тридесетте.
От днес вече не искам никога да пия.Искам да ми помогнете.
 
jane Дата: Неделя, 28-08-2016, 8:30 AM |Съобщение 10
От скоро
Група: Потребител
Постове: 3
Статус: Извън линия
Здравейте, и аз не знам дали имам проблем. Пия почти всяка вечер по нещо малко вино или бира, но не се напивам. В края на седмицата Петък или Събота излизам и тогава обаче нямам спирка и винаги се напивам сериозно. 
Нямам гадно пиянство даже обратното, ставам много мила и любвеобилна и хората около мен обичат да съм пияна. 
Това което ме притеснява много е, че ми е навик всеки ден да пия. Опитвах няколко пъти да спра да пия, но успявам максимум 3 дни :(. 

Моля ви дайде ми съвет, мислите ли, че имам проблем с алкохола? Как да се преборя със зависимоста, може би спорт вечер или някакво хоби, което да разсейва от пиенето?
 
July Дата: Вторник, 06-09-2016, 10:50 AM |Съобщение 11
С опит
Група: Администратор
Постове: 328
Статус: Извън линия
Здравей jane
Само ти можеш да си отговориш дали имаш или нямаш алкохолизъм. Аз ти предлагам да останеш с нас и да опиташ да не пиеш само днес. Също да посетиш сбирка на АА, където би могла да получиш още отговори на въпросите ти.
Извинявай, че сме се забавили да ти отговорим. Писала си преди почти седмица. Искрено се надявам да продължаваш да поглеждаш тук и да продължим комуникацията ни.
До скоро!
 
sextupan Дата: Петък, 23-09-2016, 9:11 PM |Съобщение 12
От скоро
Група: Потребител
Постове: 4
Статус: Извън линия
Значи какво се получи?Аз си пиша половината живот тук.Как ми е протекъл и т.н., а никой не пожела да ми помогне.Ами този сайт е явно удивително зле.Добре, че намерих събеседничка оттук, чрез която да се почувствам по-добре.Какво си казвате "Еййй този е с никнейм "sextupan, значи е несериозно".Ама какво общо има ник-а с присъствието ми тук и проблема ми?нима всички тук като навън съдите книгата по корицата й?Нали затова сме тук, за да намерим отдушник за нашите проблеми.Не хора, които не могат да ни разберат, амихора, които са минали през всичко това.Аз очаквам подкрепа, която не се състоя от никой, а на жената, с която си пишех оттук и писаха почти веднага.Ето от днес пак не пия, затова съм тук.

Съобщението поправено от sextupan - Петък, 23-09-2016, 9:12 PM
 
elica Дата: Понеделник, 26-09-2016, 5:19 PM |Съобщение 13
С опит
Група: Модератор
Постове: 184
Статус: Извън линия
Здрасти sextupan!

Извинявай, че едва сега отговарям.
Надявам се, че и днес не си пил.
По-нагоре беше писал, че не искаш никога вече да пиеш. Така ли е все още?
Това, което помогна на мен, когато си казах, че повече не мога да живея с алкохола, бяха Анонимни алкохолици и програмата 12 стъпки. 
Има ли в твоя град група? И ако да, имаш ли желание да посетиш сбирка. Просто да видиш как е там. Там ще си сред себеподобни.
Ако няма жива сбирка имаш възможност да се включваш на он-лайн скайп сбирки.
Пиши как си сега.
Ще съм на линия.
 
sextupan Дата: Четвъртък, 26-01-2017, 10:18 PM |Съобщение 14
От скоро
Група: Потребител
Постове: 4
Статус: Извън линия
Хора, аз явно съм много зле вече.Вече найстина си нямма абсолютно никой.Бях го спрял за три седмици, тамън започва да ми се завръща мозъчната дейност и покрай празниците отново пропих.Днес се запитах: "Кога ли ще спре това?"За първи път си давам на сметка колко съм болен всъщност от тази болест.Сега вече не намирам решение, освен да е обърна към сродните си души- ВАС.
Как да го откажа, при положение, че всеки ми обърна гръб?Ама всеки!!!Даже семейството ми вече не ми вярва.Искам да се оправя , хора.Надеждата ми е, че ще намеря одушник на това всичкото, чрез нашите срещи с вас на живо.Колкото и да нямам време, ще гледам да дойда.
 
July Дата: Петък, 27-01-2017, 8:29 PM |Съобщение 15
С опит
Група: Администратор
Постове: 328
Статус: Извън линия
В АА ще си добре дошъл. Пиши ми в кой град си за да ти пратя сбирките там или координати на хора от АА, които са наблизо
 
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Бира
  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Search:

Боже, дари ни смирението да приемаме нещата, които не можем да променим,
смелостта, да променяме нещата, които можем да променим и мъдростта да разбираме разликата.
Site created in uCoz