24 часа на ден м.СЕПТЕМВРИ - Форум на АА в България

[ Ново съобщение · Потребители · Правила на форума · Търсене · RSS ]
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum moderator: elica  
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » 24 часа на ден м.СЕПТЕМВРИ
24 часа на ден м.СЕПТЕМВРИ
detenazaleza Дата: Петък, 02-09-2011, 6:33 AM |Съобщение 1
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
01.09.2011Г.

Мисъл
„ Практичекият опит показва, че най-добрата устойчивост, срещу пиенето се получава при активна работа с други алкохолици. Това е нашето дванадесето предложение: Предавайте това послание на други алкохолици!... Казвайте какво точно се случило с вас. Поддържайте вниманието му насочено основно върху вашия опит. Говорете свободно за духовната страна. Ако човека е атеист или агностик, подчертайте, че не е длъжен да приема вашите разбирания за Бог. Той има правото да приема каквото и да е виждане стига да има смисъл за него. Основното нещо е да желае да вярва в по-висша сила от него и да живее спрямо духовните принципи.”
Обръщам ли достатъчно внимание на това как говоря за духовните принципи на програмата?

Медитация
Бог никога няма да те остави, ако ти не избереш да бъдеш сам. През вековете хиляди хора са повярвали в постоянството на Бог, в Неговата неизчерпаема и безрезервна любов.
Бог е любов. Но трябва да сте сигурни, че искате и приемате Неговата любов.
Бог е енергия. Затова трябва да сте сигурни, че във всяка трудност и изкушение можете да се уповавате на неговата сила.
Бог е търпение - винаги ще бъде с вас.
Бог е разбиране. Той винаги ни разбира и ни помага и ние да разбираме, и да бъдем разбирани.
Освен ако вие самите не искате да си отидете, Бог никога няма да ви изостави. Той винаги е готов да ви отговори и направлява.

Молитва
Моля се да мога да чувствам, че с Божията любов никога няма да се проваля.
Моля се да имам доверие в Неговата неизчерпаема сила.
 
detenazaleza Дата: Петък, 02-09-2011, 6:35 AM |Съобщение 2
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
02.09.2011г.

Мисъл
„Ако сте убеден, че човека срещу вас е истински алкохолик,.. поддържайте вниманието му насочено основно върху вашия опит…продължавайте да говорите за алкохолизма като заболяване, за фатална болест…И внимавайте да не го обявите за алкохолик. Нека той сам си направи изводи. . . Той може да посочи причини поради, които не иска да следва цялата програма. ..да се разбунтува при мисълта, че трябва да прочисти напълно дома си, при което се изисква да обсъжда нещата с други хора. Не се противопоставяйте на тези негови възгледи. Кажете му, че преди и вие сте мислили по този начин, но се съмнявате дали сте щели да напреднете, ако не сте предприели определени действия. При първото си посещение му разкажете за братството на АА. Ако той прояви интерес, дайте му да прочете тази книга.”
Мога ли и как разказвам за личния си опит и за АА на друг алкохолик?

Медитация
Трябва да се опитам да стоя настрани и да позволя на Бог да работи чрез мен.
Не трябва да се опитвам да Го блокирам чрез собствените си усилия, или да преча на духа Му да работи чрез мен.
Бог е лоялен към идеалите на новия живот, който търся.
Ако съм Му верен, Той ще ми даде защита срещу грешките.
Неговият план за мен е със сигурност най-добрата духовната помощ. Ще имам истински победи и реални успехи, ако се поставя на заден план и позволя на Бог да работи чрез мен.

Молитва
Моля се да не се намесвам в работата на Бог в мен и чрез мен.
Моля се да приема Неговите грижи безрезервно и цялостно
 
detenazaleza Дата: Събота, 03-09-2011, 6:35 AM |Съобщение 3
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
03.09.2011г.

Мисъл

„ Никога не говорете пренебрежително на алкохолик от някаква духовна или морална височина; просто му посочете набора от средства за да може да се огледа. Покажете му как те са ви помогнали. Предложете му приятелство и братство. Кажете му, че ако иска да се възстанови, вие сте готови на всичко за да му помогнете… Не допускайте никой алкохолик да казва че не може да се възстанови, ако семейството му не се върне при него. Това просто не е вярно... Напомнете на кандидата, че възстановяването не зависи от хората, а от взаимотношенията му с Бог.”
Разпознавам ли извиненията, които един алкохолик би могъл да използва, за да отклони помощта ?

Медитация
В духовния живот си зависим от невидимото.
За да живееш духовен живот, трябва да вярваш в невидимото.
Не забравяй, че духът на Бог е за теб, но и за другите.
Всички ние сме като деца в ръцете на една и съща майка, търсейки защита и разбиране в любовта на Бог.
Бог ще ни освободи от тежестта на безпокойството и грижите, мизерията и депресията, липсата и горчивината, отпадналостта и душевната болка, ако Му ги споделим.
Затваряме очите си за неприятностите на Земята и ги отваряме, за да видим красотата на невидимото и божественото.
Всеки ден виждаме по-доброто в хората - повече отколкото някога сме виждали.

Молитва
Моля се да мога да търся и чувствам присъствието на невидимия Бог.
Моля се да мога да запазя присъствието Му и да оставя всичко, което ми тежи, на Неговата грижа.
 
detenazaleza Дата: Вторник, 06-09-2011, 11:12 AM |Съобщение 4
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
04.09.2011г.

Мисъл
„Ние се стараем да не проявяваме нетърпимост към употребата на алкохол изобщо. Опитът показва, че такова отношение не помага на никого. Всеки нов алкохолик, очаква от нас такова отношение и изпитва огромно облекчение, когато разбере, че не сме ловци на вещици. Духът на нетърпимост може да отблъсне алкохолици, чийто живот може да бъде спасен, ако не беше тази глупост. Не бихме могли да проповядваме дори и за умерено пиене, защото никой от хилядите пиещи не приема да се говори за алкохол от някой, който мрази алкохола. Ние се надяваме, че някой ден АА ще помогнат на обществото да разбере по-сериозно естеството на алкохолния проблем, но няма да сме от почти никаква полза, ако сме озлобени и враждебно настроени. Пиещите няма да го изтърпят.”
Проявявам ли толерантност към тези, които могат да пият нормално?


Медитация

Не се обременявай с дребни неприятности. Никога не отговаряй на емоционалното разстройство с емоционално разстройство.
Опитвай се да запазиш спокойствие при всички обстоятелства. Опитвай се да не отвръщаш на удара.
Потърси милостта на Бог да ти даде спокойствие, когато се чувстваш наказан.
Обърни се към Бог за вътрешната сила да се откажеш от негодуванията, които те тласкат надолу.
Ако си обременен с неприятности, ще загубиш своя душевен мир и ще станеш трудно достъпен за духа на Бог.
Опитвай се да запазиш хармонията и вътрешната си свобода.

Молитва
Моля се да правя нещата, които ми носят вътрешен, душевен мир.
Моля се да търся помирението и смирението.
 
detenazaleza Дата: Вторник, 06-09-2011, 11:14 AM |Съобщение 5
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
05.09.2011г.

Мисъл
Едно от нещата, които в АА обичаме да си напомняме, е: „Първо - най-важното.”
Това означава, че алкохолът е наш проблем номер едно и винаги трябва да го имаме предвид.
Ние никога не трябва да го смесваме с другите си проблеми, независимо дали са свързани със семейството, работата, приятелите, или нещо друго. В нашите умове нищо не бива да бъде поставяно над алкохолня ни проблем. Учим се да признаваме това, както и да рзбираме, че разстрои ли ни нещо, пиенето - алкохолът са лукс , който ние – алкохолиците, не можем да си позволим. Всичко, което ни кара да забравим този проблем, е опасно за нас.
Поставям ли важността на моята трезвеност на първо място в съзнанието си?

Медитация
Духовен напредък, е когато започнеш да учиш закона на своето съществуване.
Опитвай се да видиш около себе си все повече и повече красота и истина, знания и енергия. Днес се опитай да бъдеш малко по - силен, по - смел, по - нежен от това, което си бил вчера.
Този закон на духовното развитие дава смисъл и цел на живота. Винаги очаквай по-добри неща занапред.
Можеш да постигнеш много повече чрез силата на духа на Бог в теб. Никога не е достатъчно много.
Светът въпреки конфликтите, войните, омразата и алчността е мястото, на което можеш да живееш по-добре.
Стани част от лечението на болките в света, а не част от неговите болести.

Молитва
Моля се да мога да израствам към по-добър живот.
Моля се да мога да бъда част от силите на доброто в света.
 
detenazaleza Дата: Вторник, 06-09-2011, 11:18 AM |Съобщение 6
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
06.09.2011г.

Мисъл
Друго мото на АА е: „Живей и остави и другите да живеят”.
Това означава толерантност към хората, които мислят различно от нас, независимо дали те са във или извън АА и програмата. Ние не можем да си позволим лукса на непоносимост или критичност към другите хора.
Ние не се опитваме да налагаме волята и желанията си на тези, които се различават от нас.
Ние не сме „света” на другите.
Ние нямаме всички отговори.
Ние не сме по-добри от другите добри хора.
Ние живеем по най-добрия начин, по който можем, и позволяваме на другите да направят същото за себе си.
Готов ли съм и живея ли така, че да позволявам и другите и да живеят?

Медитация
Ако искаме истински живот, трябва да познаем своя Бог.
Да се учим да познаваме Бог по най-добрия начин, по който можем, ни приближава до онзи духовен живот, който никога преди не се имали.
Освобождавайки се от някои от ограниченията на земното, можем да се развиваме и израстваме в неща, които са вечни.
Ставаме свободни да се стремим към това, което е важно и с истинска стойност.
Когато се опитваме да живееем духовно, ще имаме и истински живот на Земята.

Молитва
Моля се да живея всеки ден така, сякаш е последният ми.
Моля се да живея живота си по най-добрият начин, по който мога за себе си.
 
detenazaleza Дата: Четвъртък, 08-09-2011, 6:13 AM |Съобщение 7
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
07.09.2011г.

Мисъл
"Друго мото на АА е "Прави го лесно". Това означава ние да отидем сами в АА, да вършим най-доброто от себе си без да се обграждаме с кръжащите около нас проблеми в или извън АА. Ние, алкохолиците, сме емоционални хора и сме стигнали до крайност в почти всичко, което сме вършили. Не сме били умерени в нищо. Ние не знаем как да релаксираме. Вярата в по-Висша Сила може да ни найчи да не се тревожим. Ние не сме на експозиция пред света. Аз съм само един от многото. Решени сме да живеем нормален, обикновен живот. От нашият АА опит ние научаваме "да го правим лесно."
Научих ли се да го правя по-лесно?

Медитация
"Вечният Бог е убежище и опора за несломимите души." Защитените души изпитват подкрепата с любов на Божият дух. Човешките същества, в техните неприятности и трудности, не се нуждаят от нищо друго повече от убежище, място, където да релаксират, където могат да се отърсят от товара си и да се освободят от грижите. Кажи на себе си: "Бог е моето убежище." Казвай го докато наистина повярваш в душата си. Казвай го докато го запомниш и се увериш в него. Нищо не може сериозно да те разтрои или да те накара да се страхуваш, ако Бог е твоето убежище.

Молитва
Моля се да мога всеки ден да търся в Бог убежище докато накрая изчезнат страховете и дойде спокойствието и сигурността.
Моля се да бъда дълбоко защитен в Царството на Божият дух.
 
detenazaleza Дата: Четвъртък, 08-09-2011, 6:16 AM |Съобщение 8
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
08.09.2011г.

Мисъл
"Друго мото на АА е "По Божията воля".
Веднъж приели изцяло програмата ние ставаме скромни за нашите постижения.
Не се доверяваме твърде много на нашата трезвост.
Когато видим друг страдащ алкохолик във вихъра на алкохолизма, си казваме: "По волята Божия, там отивам аз."
Ние не забравяме какви бяхме преди.
Помниме винаги какво оставихме зад гърба си.
И ние сме изключително благодарни на Божията сила, която ни даде шанс отново."
Благодарен ли съм наистина за Божията воля?

Медитация
Съзнаването на Божието присъствие като Някой, който те обича, прави живота различен.
Съзнаването на Божията любов насърчава откриването на цялото ти същество пред Бог.
Тя носи непрекъснато освобождаване от грижите и притесненията в нашето ежедневие.
Облекчението носи мир, а мирът носи задоволство.
Опитай се да вървиш в единство с Божията любов.
Ти ще постигнеш това спокойствие, което ще ти помогне да достигнеш разбирането и задоволството, които никой не може да ти отнеме.
Чувствай се сигурен в Божията неизчерпаема любов и се грижи за себе си и за всички Негови деца.
В това се крие свободата и спокойствието за тези, които вървят в единство с Божията любов, състояща се в неговата безкрайна грижовност.

Молитва
Моля се, да мога да вървя в единство с Божията любов.
Моля се, докато вървя да мога да усещам силата на Божият дух в моите стъпки и удоволствието от Неговата обич в сърцето ми.
 
detenazaleza Дата: Понеделник, 12-09-2011, 5:56 AM |Съобщение 9
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
09.09.2011г

Мисъл
Когато на алкохолици се предоставя възможност да живеят в трезвост като следват АА програмата, те ще разгледат възможността да живеят без алкохол и ще попитат: "Ще бъда ли изправен пред живот, в който ще съм глупав, скучен и мрачен, както някои от праведните хора, които виждам? Знам, че трябва да продължа без алкохол, но как мога да го направя? Има ли подходящ заместител? Открих ли по-добър и достатъчен заместител на пиенето?

Медитация
Със Силата Божия ти завоюваш живота. Твоята завладяваща сила е Волята Божия. Не съществува пълен провал когато има връзка с Бог. Искаш ли да постигнеш най-доброто от живота? Тогава живей възможно най-близо до Бог, Господарят и Дарителят на всички животи. Твоята награда за зависимостта от Силата Божия ще бъде подсигурена. Понякога тя ще бъде възстановяващата се енергия да се справяш с живота, понякога ще е преодоляване на погрешното мислене, понякога ще води до нов начин на живот. Какъвто и успех да постигнеш, той няма да бъде изцяло твое дело, а до голяма степен ще бъде дело на Божията Милост към теб.

Молитва
Моля се да мога да се осланям по-осезателно на Волята Божия.
Моля се да мога да живея победоносен живот.
 
detenazaleza Дата: Понеделник, 12-09-2011, 10:49 AM |Съобщение 10
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
11.09.2011г.

Мисъл за днес
За да продължим да отговаряме на въпросите как човек може да живее без пиене и да бъде щастлив, казваме: “Ще бъдеш свързан с другите от АА, чрез нови и прекрасни отношения, тъй като заедно ще избегнете бедствието и ще започнете рамо до рамо пътешествие към по-добър и пълноценен живот. Ще разбереш какво означава да дадеш от себе си на другите, за да оцелеят и те и да преоткрият живота. Ще бъдеш щастлив, уважаван и полезен. След като тези неща могат да се случат на нас, те могат да се случат и с теб.”

Медитация
Бог се проявява в човешкия живот чрез сила да преодолеем злото и способност да устоим на изкушението. Благоволението на Бог е сила, която позволява на човек да се превърне от безполезно, безнадеждно създание в пълноценна, нормална личност. Бог се проявява и чрез любов – любов към другите, състрадание към техните проблеми, искрено желание да им се помогне. Благоволението на Бог се проявява и като покой в ума, и като смирение на характера. Може да притежаваме истинска сила, любов и смирение в нашия живот, ако имаме желание за молим Бог за това всеки ден.

Молитва
Моля се да мога да виждам Божието благоволение в силата, която приемам, любовта, която опознавам и покоя, който имам.
Моля се да мога да бъда благодарен за нещата, които получавам чрез благоволението на Бог.
 
detenazaleza Дата: Понеделник, 12-09-2011, 10:53 AM |Съобщение 11
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
12.09.2011г.

Мисъл за днес
Какво привлича новодошлите в АА и какво им дава надежда?
Те слушат историите на мъже и жени, които истории приличат на техните собствени.
Израженията на лицата на жените, загадъчното в очите на мъжете, стимулиращата обстановка на АА,
стаите за сбирки, всичко това ги кара да вярват, че вече са стигнали самия Рай.
Практическият подход за проблемите, липсата на каквато и да е нетърпимост, естественото равенство, уникална толерантност която членовете на АА притежават, е завладващото в групите. Намерих ли своя Рай в АА?

Медитация
"Ако твоето око бъде едничко, цялото ти тяло ще бъде озарено от светлина."
Окото на душата е волята. Ако твоята воля е да вършиш всичко по Божията воля, да Му служиш с живота си, да Му служиш като помагаш на други, тогава наистина цялото ти тяло ще бъде озарено от светлина. Важното е да се стремиш твоята воля да бъде настроена към Божията воля, едничкият поглед към целта на Бог, с желанието нищо по-малко от това Неговите цели да бъдат изпълнени. Опитай се да търсиш във всичко напредъкът на Неговото царство, търси духовните ценности на честността и чистотата, безкористността и любовта и чистосърдечно пожелай духовното израстване. Тогава твоят живот ще излезе от тъмнината на безмислието и ще навлезе в светлината на победата.

Молитва
Моля се, очите ми да са в единство със светлината.
Моля се, да мога да изживея живота си в светлината на най-доброто което познавам.
 
detenazaleza Дата: Вторник, 13-09-2011, 7:45 AM |Съобщение 12
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
13.09.2011г.

Мисъл
"Никой не е твърде дискредитиран, нито е потънал прекалено дълбоко за да не бъде посрещнат сърдечно в АА, ако той или тя са с високо социално положение. Социалните отличия, дребните вражди и завист ни се смеят в лицата. Претърпяхме еднакво поражение за да бъдем възстановени и обединени от един и същ Бог, със сърце и душа се настроихме към хуманно отношение към другите. Нещата, които означават толкова много за някои хора, за нас вече не означаваха много. В АА ние получихме истинска демокрация и истинско братство."
Научи ли ме АА да бъда истински демократ?

Медитация
Когато се обърнеш към Бог в молитва, за да ти помогне да преодолееш слабостите, тъгата, болката, раздорите и конфликтите, Бог винаги ще намери начин да отговори на твоето питане. Когато се нуждаеш от сила за себе си, или от помощ за друг човек, обърни се към Бог в молитва. Силата, от която се нуждаеш ще дойде просто, естествено и успешно. Моли се на Бог не само когато имаш нужда от помощ, а и само за да общуваш с Него. Този дух на молитва може да промени атмосферата от такава на разногласия с такава на помирение. Тя ще повиши качеството на мисълта и словото и ще въведе ред в хаоса.

Молитва
Моля се, да мога да донеса мир, там където има раздор.
Моля се, да мога да донеса помирение, там където има конфликт.
 
detenazaleza Дата: Сряда, 14-09-2011, 7:45 AM |Съобщение 13
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
14.09.2011г.

Мисъл
"Как расте АА ? Някои от нас разпространяват АА където и да отидат. Малки групи от двойки, тройки, петици продължават да изникват в различни общности, чрез контакт с по-големите центрове. Някои от нас пътуват навестявайки други групи все по-често. Тази практика ни дава възможност да подадем ръка към новите групи, които са се появили. Нови групи се организират всеки месец. АА се разпространява дори извън САЩ и придобива световен мащаб. Така ние растем."
Правя ли всичко по силите си за да разпространявам АА където и да отида?

Медитация

"Господи, ние вярваме в теб! Помогни на нас, неверниците!" Този вик на човешкото сърце и израз на слабостта на човека. Това означава искрено желание на душата за напредък. Когато човек почувства присъствието на Бог и Неговата сила, той започва да вярва в Него все повече и повече. В същото време, човек съзнателно придобира абсолютно доверие в Бог. Душевното развитие е нарастващо доверие, после вик за повече вяра, едно основание готово да завладее всяко неверие, всяка липса на доверие. Можем да вярваме, че този вик е чут от Бог, и че на молитвата ни е отговорено в същото време. И така нашата вяра расте, малко по малко, ден след ден.

Молитва
Моля се, с повече сила в живота ми да дойде повече вяра.
Моля се, да мога да се доверя на Бог всеки ден.
 
detenazaleza Дата: Четвъртък, 15-09-2011, 7:41 AM |Съобщение 14
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
15.09.2011г.

Мисъл
"Ние всички осъзнаваме, че знаем само малко. Бог постоянно ще разкрива повече за всички нас. Попитай го в сутрешната си медитация какво можеш да направиш днес за човек, който все още е болен. Отговорите ще дойдат само ако твоят собствен дом е в порядък. Погрижи се връзката ти с Бог да е правилна и за вас и безброй други ще се случат велики неща. Раздавай свободно това, което откриваш в АА. Но очевидно е, че не можеш да дадеш нещо, което не притежаваш. Така че подготви живота си за АА."
Търся ли винаги начин да представя програмата на АА?

Медитация
"В спокойствието и доверието е твоята сила."
Доверието означава да имаш вяра в нещо.
Ние не можем да живеем без доверие в останалите.
Когато имаш доверие в Божията благодат, ти можеш да се изправиш пред всичко.
Когато имаш доверие в Божията любов, ти можеш да бъдеш спокоен и в мир.
Можеш да вярваш, че Бог ще се погрижи за теб.
Опитай се да почиваш с Божието присъствие, докато живителната Му енергия преминава през теб.
Бъди тих и в тази тишина тихият, едва доловим Глас ще дойде.
Той говори в тишината на човешкия ум, настроен към неговото влияние.

Молитва
Моля се, да мога днес да открия силата в тишината.
Моля се, да бъда благодарна и спокойна днес, че Бог ще се грижи за мен.
 
detenazaleza Дата: Петък, 16-09-2011, 8:01 AM |Съобщение 15
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
16.09.2011г.


Мисъл
Днес нека започнем кратко проучване на Дванадесетте стъпки на АА.
Тези Дванадесет Стъпки въплащават в себе си пет принципа.
Първата Стъпка е свързана с основното изискване за членство.
Втората, Третата и Единадесетата Стъпки са духовните стъпки на Пограмата.
Четвъртата, Петата, Шестата, Седмата и Десетата Стъпки са свързани с личната инвентаризация.
Осмата и Девета стъпка са свързани овъзмездяването.
Дванадесетата Стъпка е е свързана с това да помагаме на другите.
Така че, пет принципа са изискване за членство - духовна основа, лична инвентаризация, възмездие и помощ за други.
Направих ли всички тези Стъпки част от мен?

Медитация
Ние изглежда, че живеем не само в настоящето, но също така и във вечността.
Ако останем с Бог и Той е редом с нас, ние можем да даваме духовни плодове, които ще се запазят във вечността.
Ако живеем с Бог, нашите животи могат да протекат като спокойна река през сушата на Земята. Това може да накара дърветата и цветята на духовния живот - любов и служба - да се пробудят и дадат изобилна реколта. Духовното дело може да бъде направено във вечността, но не и само за сега.
Дори тук, на Земята, ние можем да живеем сякаш нашият живот е вечен.

Молитва
Моля се, да мога да опитам да съградя живота си като пълноводна река в жадни земи.
Моля се, да мога да давам свободно на всеки нуждаещ се от моята помощ.
 
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » 24 часа на ден м.СЕПТЕМВРИ
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Боже, дари ни смирението да приемаме нещата, които не можем да променим,
смелостта, да променяме нещата, които можем да променим и мъдростта да разбираме разликата.
Site created in uCoz