24 часа на ден м.ОКТОМВРИ - Page 2 - Форум на АА в България

[ Ново съобщение · Потребители · Правила на форума · Търсене · RSS ]
Forum moderator: elica  
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » 24 часа на ден м.ОКТОМВРИ
24 часа на ден м.ОКТОМВРИ
detenazaleza Дата: Неделя, 16-10-2011, 8:11 AM |Съобщение 16
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
16.10.2011г.


Мисъл

Колко сериозно се отнасям към задълженията си в АА?
Взех ли всичко добро, което мога да получа и след това занемарих ли задълженията си?
Или постоянно чувствам дълбок дълг на благодарност и дълбоко чувство на лоялност към цялото АА движение?
Не съм не само благодарен, но и горд да съм част от това прекрасно братство, което върши чудни дела между алкохолиците? Щастлив ли съм да бъда част от великите дела, които АА върши, и чувствам ли се дълбоко задължен да продължавам тези дела при всяка възможност?
Чувствам ли, че дължа на АА моята лоялност и преданост?

Медитация
Ако сърцето ти е наред и светът ти ще бъде наред.
Началото на всяка промяна трябва да е вътре в теб.
Не означава какво се случва с теб, или как го приемаш.
Колкото и ограничени да са обстоятелствата, колкото и малки да са способностите ти финансово, ти винаги можеш да се обърнеш към нещо активно в теб, което не е наред и търси да бъде поправено. И ако всички реформи са отвътре навън, ти винаги ще разбираш, че външното се подобрява когато вътрешното вече е подобрено.
Когато промениш себе си, твоите външни обстоятелства ще се променят към по-добро.
Силата, освободена от вътрешното ти Аз ще промени твоят външен свят.

Молитва
Моля се, скритата вътре в мен сила да бъде освободена.
Моля се, да не превръщам в затворник духът, който е вътре в мен.
 
detenazaleza Дата: Понеделник, 17-10-2011, 8:38 AM |Съобщение 17
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
17.10.2011г.

Мисъл
Какво ще направя днес за АА? Има ли някой, на когото мога да телефонирам, или някой, когото мога да видя? Има ли писмо, което мога да напиша? Има ли възможност някак да ускоря работата си в АА, която съм отложил или пренебрегнал? Ако е така, ще го направя ли днес? Ще се справя ли с отлагането и ще направя ли каквото трябва днес? Утре може да е прекалено късно. От къде мога да знам дали ще има утре за мен? Какво ще кажете да станем от местата си и да се задействаме?
Чувствам ли, че АА зависи отчасти от мен днес?

Медитация
Днес гледай нагоре към Бог, а не надолу към себе си.
Вглеждай се встрани от неприятната обстановка, от липсата на красота, от несъвършенствата в теб и тези на хората около теб. В безпокойството си виж Божието търпение: в своята нетърпимост - Божията търпеливост, в своите ограничения - Божието съвършенство. Гледай нагоре към Бог и твоят дух ще започне да расте. Тогава другите ще видят нещо в теб, което те също искат. Докато порастваш в духовния живот, ще имаш възможност да вършиш много неща, които са изглеждали прекалено трудни за теб преди.

Молитва
Моля се, да мога да държа очите си отворени за новите хоризонти пред мен.
Моля се, да мога да виждам безграничните възможности на духовното израстване.
 
detenazaleza Дата: Вторник, 18-10-2011, 9:20 AM |Съобщение 18
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
18.10.2011г.

Мисъл
Преодолях ли голяма част от моята чувствителност, от моите чувства, които са прекалено раними, моят мързел и самодоволство? Съгласен ли съм да извадя всичко на показ в АА, независмо какво ще коства това на скъпоценното ми Аз? Моят собствен конфорт ли е по-важен за мен от това, да се вършат нещата, които е добре да се вършат? Схванах ли смисъла на това, че каквото се случва с мен не е толкова важно? Мога ли да се изправя пред неща, които са объркващи или неудобни, ако те са правилните стъпки за доброто на АА? Давам ли на АА само малка част от себе си?
Готов ли съм да дам всичко от себе си, когато е неоходимо?

Медитация
Докато не се провалиш, не можеш да научиш що е истинско смирение.
Смирението произлиза от дълбокото чувство на благодарност към Бог за това, че ти дава сила да се издигаш над досегашните неуспехи. Смирението не е в противоречие със самоуважението. Истинската личност има самоуважение, уважение към другите и още - е смирена. Смиреният човек е толерантен към провалите на другите, и няма критично отношение към тях. Смиреният човек е твър със себе си и нежен с другите.

Молитва
Моля се да съм истински смирен, като не губя самоуважението си.
Моля се да мога да виждам доброто у себе по-добре от лошото.
 
detenazaleza Дата: Сряда, 19-10-2011, 8:57 AM |Съобщение 19
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
19.10.2011г.

Мисъл
Разбирам ли това, че не знам колко време ми е останало?
Мобе би е по-късно отколкото си мисля.
Правя ли нещата, които знам, че трябва да правя преди да изтече времето ми?
Между другото, каква е целта ми през останалата част от живота ми?
Разбирам ли, че всичко, което получавам, компенсира изгубеното в миналото ми?
Осъзнавам ли, че аз живея живот назаем, и че не бих имал и този живот без АА и без Божията намеса?
Отдавам ли оставащото си време на АА?

Медитация
Ние можем да вярваме в това, че някак плачът на човешката душа никога не остава нечут от Бог.
Може би Бог чува плачът, дори когато ние прехвърляме отговорността за падението си на Него.
Човешкият зов за помощ винаги предизвиква някакъв вид ответ от Бог.
Може би неспособността ни да различим правилното ни държи далеч от отговора.
Но в едно можем да вярваме със сигурност - Божията благодат е достъпна до всяко човешко същество, което искрено призовава за помощ. Многото променени животи са абсолютно доказателство за този факт.

Молитва
Моля се, да се доверя на Бог за отговор на молитвите ми, когато Той вижда падението.
Моля се, да мога да се задоволя с получаването на каквато и да е форма на отговор.
 
detenazaleza Дата: Четвъртък, 20-10-2011, 8:46 AM |Съобщение 20
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
20.10.2011г.

Мисъл
През изминалите няколко седмици ние си зададохме някои търсещи въпроси.
Не бяхме готови да отговорим на всички тях, както ни се искаше.
Но правилните отговори на тези въпроси ще зависят от полезността и ефективността на нашите животи и до известна степен от полезността и ефективността на цялото АА движение.
Всичко се свежда до това: Аз съм дълбоко задължен на АА и на Божието величие.
Готов ли съм да свърша всичко, което мога за да върна дълга си?
Нека потърсим в душите си, да вземем решенията и да предприемем съответните действия.
Всеки истински успех, който имаме в живота, ще зависи от това.
Сега е моментът да направим това заключение.
Какво съм на път да направя за това?

Медитация
"С нашият Отец и Бог ще сме в мир по Неговата воля".
Обикновено приемането на Божията воля, независимо от събитията, е ключът към изобилния живот. Ние трябва да продължаваме да се молим. "Нека бъде Твоята воля, а не моята". Това може да не е пътят, който искаш ти, но е най-добрият в дългосрочен план, защото е Божият път. Ако решиш да приемеш, независимо какво се случва, Божията воля за своя, каквато и да е бил, твоят товар ще олекне. Опитай се да видиш във всичко някакъв акт на Божието намерение.

Молитва
Моля се, да мога да видя резултата от Божията воля в моя живот.
Моля се, да мога да се задоволя с това, което иска Той за мен.
 
detenazaleza Дата: Петък, 21-10-2011, 6:01 AM |Съобщение 21
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
21.10.2011г.

Мисъл
Сега, това че сме взели предвид реалните задължения на членове на АА, ни кара да разглеждаме удовлетворението, което получаваме от новия си начин на живот. Първо, аз разбирам себе си много по-добре от всеки друг път преди. Научих какво не е наред със мен и вече знам много за това, което ме прави слаб. Никога няма да съм сам отново. Аз съм просто един от многото, които имат болестта алкохолизъм и един от многото, които научават какво да правят по този повод. Аз не съм странна птица или квадратно колче в кръгла дупка. Като че ли намерих моето правилно място в живота.
Започнах ли да разбирам себе си?

Медитация
"Ето, стоя пред вратата и хлопам. Ако някой чуе гласа Ми и отвори вратата, ще вляза в него и ще остана с него, и той с Мен". Почукването на Божият дух, желаещ да влезе в твоя живот, е твоя заслуга, макар, че е отговор на желанието на сърцето ти. Дръж ушите си отворени, за да долови слухът ти звука от нежното почукване на вратата на твоето сърце от Божият дух. Тогава отвори вратата на сърцето си и нека Божият дух влезе вътре.

Молитва
Моля се, да мога да пусна Божият дух да влезе в сърцето ми.
Моля се ,това да може да ме изпълни с постоянен покой
 
detenazaleza Дата: Събота, 22-10-2011, 10:29 AM |Съобщение 22
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
22.10.2011г.

Мисъл
След това, аз с удоволствие ще се справям до края на живота си без алкохол.
Взех великото решение веднъж завинаги. Предадох се по най-грациозният начин пред неизбежното. Надявам се да нямам повече резерви. Надявам се, че няма да ми се случи нищо, което би било оправдание за първото ми питие. Нито смърт на близък. Нито голямо бедствие в каквато и да е област на живота ми не трябва да оправдава пиенето. Дори и да съм бил на пустинен остров, далеч от останалата част на света, но не далеч от Бог, не трябва никога да чувствам, че е правилно да пия. За мен алкохолът е завършил период. Винаги ще бъда извън опастност, докато не посегна към това първо питие.
Примирил ли съм се напълно с този факт?

Медитация
Ден след ден ние трябва бавно да изграждаме непоклатима вяра във Висша Сила и в Нейната мощ да ни дава помощта, от която се нуждаем. С наличието на тези тихи моменти всяка сутрин, ние започваме всеки ден с обновяването на нашата вяра, докато това не се превърне почти в част от нас и до голяма степен в навик. Ние трябва да продължаваме да снабдяваме скромно обзаведените кътчета на нашите души с цялата покъщнина от вяра. Трябва да се опитваме да запълваме нашите мисли всеки ден с това, което е хармонично и добро, красиво и трайно.

Молитва
Моля се, да мога да построя дом в душата си за Божият дух, който да обитава.
Моля се, да мога да достигна до непоклатимата вяра.
 
detenazaleza Дата: Неделя, 23-10-2011, 8:08 PM |Съобщение 23
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
23.10.2011г.

Мисъл
Научих се как да бъда честен. Какво облекчение! Няма повече лов на патици или бягане.
Няма вече невероятни измислици. Няма повече да се преструвам, да бъда това, което аз не съм.Моите карти са на масата, за целия свят, за да се види. "Аз съм това, което съм", както Попай използва да се каже, в комикса. Имах неприятно миналото.Съжалява за това, но това не може да се промени сега.Всичко, е било вчера и е направено вече. Сега животът ми е отворена книга. Елате и го погледнете, ако искате. Сега се опитвам да направя това което най - добре мога.Често мога да се провалям, но аз няма да се извинявам.Ще се изправя пред нещата такива каквито са и няма да бягам.
Честен ли съм наистина?

Медитация
Изглежда парадоксално, но ние трябва да вярваме в духовните сили, които не можем да видим, повече отколкото в материалните неща, които можем да видим, ако сме наистина живи. В крайна сметка, Вселената се състои на мисълта или математически формули, и това е въпроса както ние я разбираме.
Между едно човешко същество и друго само духовните сили, ще са достатъчни да ги поддържат в хармония.
Тези духовни сили, ние знаем,че съществуват, защото можем да видим резултатите от тях, въпреки че не можем да ги пипнем. Променен живот и нова личност - това са резултатите от силата на невидими духовни сили, които работят в нас и чрез нас.

Молитва
Моля се, да мога да вярвам в невидимото.
Моля се, да съм убеден в резултатите на невидимото, което аз виждам.
 
detenazaleza Дата: Понеделник, 24-10-2011, 1:06 PM |Съобщение 24
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
24.10.2011г.

Мисъл
Обърнах се към Сила, по-Висша от мен самия. Благодаря Ти Боже, аз вече не съм в центъра на Вселената. Целият свят не се върти около мен неспирно. Аз съм просто един от многото. Аз имам Отец в Небесата и съм само едно от Неговите чада, малка частичка от тях. Но мога да разчитам на Него да ми покаже какво трябва да правя и да ми даде сили да го постигна. Аз съм на правилният Път и цялата мощ на Вселената е зад гърба ми, когато върша правилните неща. Аз не трябва да завися изцяло от себе си повече. С Бог аз мога да се изправя срещу всичко.
Моят живот в Божиите ръце ли е?

Медитация
Благодатта на Бог, стои срещу всяко зло. Тя подсигурява вярващите души. Благодатта на Бог означава безопасност в средата на злото. Можеш да се задържиш неопетнен в живота, чрез силата на Божието величие. Можеш да имаш нов живот, окрилен от енергия. Но само в близък контакт с Божията благодат можеш да реализираш тази енергия. За да осъзнаеш и да се възползваш от нея, ти трябва да имаш ежедневна тиха връзка с Бог. Така силата на Неговата благодат ще се настани безпрепятствено в душата ти.

Молитва
Моля се, да бъда предпазен от злото, чрез Божията благодат.
Моля се, от сега нататък да се опитам да съм по-неопетнен в живота си.
 
detenazaleza Дата: Вторник, 25-10-2011, 6:12 AM |Съобщение 25
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
25.10.2011г.

Мисъл
Научих се да живея в днешно време. Най-накрая осъзнах великият факт, че всичко, което имам е сега. Този факт премахва всяко напразно съжаление и прави мисълта ми за бъдещето освободена от страх. Настоящето е мое. Мога да правя каквото пожелая с него. Притежавам го, за добро или за лошо. Това, което върша сега, в настоящият момент е това, което изгражда живота ми. Целият ми живот е само последователност от настоящи моменти. Аз ще взема този момент, подарен ми от Божията благодат, и ще направя нещо с него. От това, какво ще бъде действието ми във всяко "сега", зависи дали ще се издигна или ще се пречупя.
Живея ли в настоящето?


Медитация

Трябва да работим за преодоляването на нашите егоистични желания, за нашият егоцентризъм и за самите себе си. Това може никога да не завърши напълно. Ние никога няма да станем напълно безкористни. Но можем да започнем да осъзнаваме, че не сме център на Вселената, и че не всичко се върти около нас, в центъра. Аз съм само една клетка в широката мрежа от човешки клетки. Мога поне да направя усилие да заживея самостоятелно и да потребявам ежедневно още и още от тази самостоятелност.
"Който побеждава себе си е по-голям от онзи, който покорява цял град".

Молитва
Моля се, да мога да се стремя към преодоляване на егоизма си.
Моля се, да мога да постигна вярна перспективна гледна точка на позицията си в живота
 
detenazaleza Дата: Сряда, 26-10-2011, 7:51 AM |Съобщение 26
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
26.10.2011г.

Мисъл
Има сбирки на АА, на които мога да ходя, слава Богу. Какво бих правил без тях? Къде бих бил без тях? Къде бих намерил съчувствие, разбиране, приятелство и дружба? Никъде другаде по света! Аз си дойдох у дома. Намерих мястото, към което принадлежа. Няма да се скитам повече самотен по лицето на земята. Аз съм в мир и в покой. Какъв огромен подарък ми направи АА. Не го заслужавам. Но е неоспоримо мой. Най-сетне имам дом. Доволен съм.
Благодаря ли на Бог всеки ден за АА приятелството?

Медитация
Извърви целият път с някой друг и с Бог. Не спирай след като предприемеш крачка. Не избутвай Бог прекалено далече на заден план, където Той няма да е ефективен в твоя живот. Извърви целият път с Него. Направи от Бог добър свой спътник, чрез честа молитва към Него през деня. Не оставяй твоят контакт с Него да бъде прекъснат за по-дълъг период. Извърви целият път с Бог и друг човек до себе си по пътеката на живота, независимо какво ти тежи.

Молитва
Моля се, да мога да вървя в дружба с Бог напред по пътя.
Моля се, да мога да държа краката си върху пътеката, която води нагоре.
 
detenazaleza Дата: Четвъртък, 27-10-2011, 7:51 AM |Съобщение 27
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
27.10.2011г.

Мисъл
Аз мога да помогна на други алкохолици. Мога да бъда полезен на света. Имам цел в живота. Най-накрая си струва нещо. Моят живот има посока и смисъл. Чувството за безполезност го няма. Мога да правя нещо полезно. Бог ми даде нов шанс като помагам на други алкохолици. Той ме остави да премина през всички опасности от моя алкохолен живот, за да ме доведе накрая до мястото на истинска полезност в света. Той ме остави да живея с това. Това е моята възможност и моята съдба. Струва си за нещо!
Ще даря ли голяма част от живота, колкото мога, на АА?

Медитация

Всички ние имаме собствена битка към победата, битка между материалната представа за живота и духовната цел. Нещо трябва да ръководи живота ни. Може да бъде богатство, гордост, егоизъм и алчност, или вяра, честност, чистота, безкористност, любов и служба. Всяко едно е възможност за избор. Ние можем да изберем злото или доброто. Не можем да изберем и двете. Така ли ще запазим стремеж, докато спечелим битката? Ако извоюваме победата, ние можем да вярваме, че дори Бог в Неговото царство ще се радва.

Молитва
Моля се, да мога да избера доброто и да се съпротивлявам на злото.
Моля се, да не съм губещ в битката за справедливост.
 
detenazaleza Дата: Петък, 28-10-2011, 7:38 AM |Съобщение 28
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
28.10.2011г.

Мисъл
Какви други награди получих като резултат от моя нов начин на живот?
Всеки един от нас може да отговори на този въпрос по много начини.
Взаимоотношенията ми с моя съпруг или съпруга са на едно съвсем ново ниво.
Тоталният егоизъм си е отишъл и едно по-голямо сътрудничество е заело достойно мястото му.
Моят дом е дом отново. Разбирането е заело мястото на неразбирането, обвиненията, караниците и недоволството. Новата дружба се развива и вещае добро за бъдещето.
"Има домове, където горят огньове и има хляб, лампи светят и молитви се казват. Въпреки, че хората се препъват в тъмното и народите търсят пипнешком, чрез Божията милост те се завръщат в малките си домове, все още има надежда".
Върнах ли се у дома?

Медитация
Можем да се прекланяме пред Божията воля в очакване на нещо, което ще се случи в дългосрочен план.
Това е най-доброто за всички засегнати.
Може не винаги да изглежда най-доброто нещо в настоящето, но ние не можем да виждаме толкова напред, както Бог може. Ние не можем да знаем какви са Неговите планове, ние единствено можем да вярваме, че ако Му се доверим и приемаме каквото и да се случва по Негова воля в духът на вяра, в крайна сметка всичко ще се оправи към по-добро.

Молитва
Моля се, да мога да не искам да виждам далечното бъдеще.
Моля се, една стъпка да е достатъчна за мен.
 
detenazaleza Дата: Събота, 29-10-2011, 7:53 AM |Съобщение 29
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
29.10.2011г.

Мисъл
Отношенията със децата ми са значително подобрени. Тези деца, които ме виждаха пиян и се срамуваха. Тези деца, които се бяха отдалечили със страх и отвращение, които сега ме виждат трезвен и ме харесват - те се обърнаха към мен с увереност и доверие и забравиха миналото до колкото могат. Те ми дават възможност за общуване, което тотално съм пропускал. Аз съм техният баща или майка сега. Не просто "онзи, за който мама или татко е женен, Бог знае защо". Аз съм част от дома си сега.
Намерих ли нещо, което съм бил загубил?

Медитация
Нашата истинска мярка за успех в живота е мярката на духовният прогрес, който ние достигаме в живота си. Другите биха били способни да видят демонстрация на Божията воля в живота ни. Мярката на Божията воля, която ни заобикаля и работи в нашето ежедневие, е мерилото за нашият истински успех. Ние можем да вършим най-доброто от себе си всеки ден за да демонстрираме силата на Бог в човешкият живот, пример за ефективността на Божията благодат в сърцата на мъже и жени.

Молитва
Моля се да мога да живея така, че другите да видят нещо от изработената Божия воля в мен.
Моля се моят живот да може да бъде демонстрация на способностите на Божията благодат.
 
detenazaleza Дата: Неделя, 30-10-2011, 7:36 AM |Съобщение 30
С опит
Група: Потребител
Постове: 327
Статус: Извън линия
30.10.2011г.

Мисъл
Имам истински приятели там, където бях никой преди. Моята компания по чашка трудно може да се нарече истински приятели, макар че докато пиехме ние, като че ли, имахме най-близкия вид приятелство. Идеята ми за приятелство се промени. Приятелите за мен вече не са хора, които мога да използвам за мое собствено удоволствие и печалба. Приятели наричам сега хора, които ме разбират и аз тях, на които мога да помогна и които могат да помогнат на мен да живея по-добър живот. Научих се не просто да се спъвам и да чакам приятелите да дойдат при мен, но да извървя половината път, открито и спокойно.
Има ли приятелството ново значение за мен?

Медитация
Има време за всичко. Ние трябва да се научим да чакаме търпеливо, докато дойде най-подходящото време. Трябва да е лесно и спокойно. Губим нашата енергия в опити да се доберем до неща преди да сме готови да ги имаме, преди да сме заслужили правото да ги получим. Най-големият урок, който трябва да научим сега е да чакаме с търпение. Ние можем да вярваме, че целият ни живот е приготовление към нещо по-добро, което ще дойде, когато заслужим правото да го имаме. Ние можем да вярваме, че Бог има план за нашите животи, и в това, че този план ще заработи в пълнотата на времето.

Молитва
Моля се, да мога да науча урока на търпеливото чакане.
Моля се, да мога да не очаквам неща, преди да съм заслужил правото да ги имам.
 
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » 24 часа на ден м.ОКТОМВРИ
Search:

Боже, дари ни смирението да приемаме нещата, които не можем да променим,
смелостта, да променяме нещата, които можем да променим и мъдростта да разбираме разликата.
Site created in uCoz