Историята на zugor - Page 2 - Форум на АА в България

[ Ново съобщение · Потребители · Правила на форума · Търсене · RSS ]
Forum moderator: elica  
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Историята на zugor
Историята на zugor
July Дата: Понеделник, 06-06-2016, 9:11 PM |Съобщение 16
С опит
Група: Администратор
Постове: 328
Статус: Извън линия
Привет, zugor
радвам се. Връщам се малко назад понеже попита:
"Защо да не ми е здрав разума? Държах и бирата, защото ми я подаде, че имаше някаква друга работа."
Ако беше алергичен към липи и тя те помоли да и държиш липово клонче би ли го държал? При все, че това може да навреди на здравето и живота ти?
Наистина най-естественото състояние на човек е трезвеността, но ние алкохолиците го забравяме това. Нещо в мозъка ни "дрънва" Всички здравомислени аргументи в полза на трезвеността в някакъв момент се изпаряват и печели безумната идея да пием. Всъщност нямаме ефективна умствена защита срещу първата чаша. Тази защита би могла да дойде единствено от по-висша от нас самите сила. Някой от нас я наричат Бог, за други е групата на АА. Колкото членове на АА, толкова и схващания за тази по-висша сила. За това, след думата Бог в текста на някой стъпки в литературата ни, присъства пояснението :  "така както Го разбираме".

П. п. може би усети желанието ми да ти дам съвет да стоиш по-далече от алкохола. Правя го  с надеждата, че когато това "дрънване"  за което писах, се появи при теб и  алкохолът е по-далеч, ще имаш повече време да преосмислиш. Да се завърне здравият разум и да не пиеш.

Хубава вечер.
До скоро!
 
July Дата: Сряда, 15-06-2016, 10:05 PM |Съобщение 17
С опит
Група: Администратор
Постове: 328
Статус: Извън линия
Как си,  zugor?
Драсни някой ред.
 
zugor Дата: Четвъртък, 23-06-2016, 8:08 PM |Съобщение 18
От скоро
Група: Потребител
Постове: 19
Статус: Извън линия
Бях писал, ама форума нещо не ми изпраща мненията,
the fuck...
 
July Дата: Четвъртък, 23-06-2016, 10:06 PM |Съобщение 19
С опит
Група: Администратор
Постове: 328
Статус: Извън линия
Надявам се, че вече всичко е ок технически.
Искам да те попитам. Разбира се, може да не ми отговаряш. Как си с духовните термини?
Това, че програмата е духовна приемливо ли е за теб?

До скоро!
 
zugor Дата: Вторник, 28-06-2016, 5:12 AM |Съобщение 20
От скоро
Група: Потребител
Постове: 19
Статус: Извън линия
Изчел съм 50 000 книги на духовна тематика  и знам милиарди неща.
Вече не пия, просто искам да си говоря с някой като мен, който е алкохолик.
Да си споделяме, да сме приятели и това е! :)

Поздрави, Зугор
 
elica Дата: Вторник, 28-06-2016, 6:21 AM |Съобщение 21
С опит
Група: Модератор
Постове: 184
Статус: Извън линия
Здравей zugor! :)
Ами ето ме и мен, като теб съм - алкохолик. И съм изцяло на разположение за споделяне. 
И аз имах, и продължавам да имам, нужда да си говоря със себеподобни. Защото те знаят - какво ми е, как се чувствам, как преживявам.
Супер е това, че не пиеш. July беше постнала нещо много вярно в групата на АА във фейса : 

• Turn up a stereo to full volume then unplug it. In 2, 5,10 or 20 years later - if you plug it in again, the stereo will come on full volume. That's what alcoholism is like. – 
Усили стерео уредба до последно, след това я изключи. След 2, 5, 10 или 20 години я включи отново и тя ще е усилена до последно. Същото е с алкохолизма. 
- А.А Sayngs and One Liners

Та затова имам нужда от други алкохолици, от споделяне, от промяна. Щото онова си е в мен, нищо, че не пия от 7 години. :D

Ще се радвам да говорим.

Поздрави!
 
zugor Дата: Вторник, 28-06-2016, 9:07 PM |Съобщение 22
От скоро
Група: Потребител
Постове: 19
Статус: Извън линия
7 години и все пак приятелко, внимавай!
Много точно е описано, ако пийнеш малко и веднага си в кръга, доколкото знам по- зле и от преди...
 
July Дата: Понеделник, 04-07-2016, 7:14 AM |Съобщение 23
С опит
Група: Администратор
Постове: 328
Статус: Извън линия
Привет, Зугор
Тук имаш приятели. Ето увеличават се :)
Можеш да имаш още. Съвсем реални в сбирките на АА.
 
zugor Дата: Четвъртък, 14-07-2016, 9:05 PM |Съобщение 24
От скоро
Група: Потребител
Постове: 19
Статус: Извън линия
smile Вчера имах рожден ден, изпих една бира и толкова. Нищо фатално. Днес и за напред няма да пия отново нищо. Свикнах да не пия, нямам и желание, та дори не се сещам за пиене  smile

Съобщението поправено от zugor - Четвъртък, 14-07-2016, 9:05 PM
 
July Дата: Събота, 16-07-2016, 8:35 PM |Съобщение 25
С опит
Група: Администратор
Постове: 328
Статус: Извън линия
Честит Рожден Ден. Желая ти здраве и радост!
Сега за бирата... Ако си алкохолик ще пиеш пак. Дано не си. Тъкмо ще разбереш. По -долу поствам цитат от главата " Още за алкохолизма" От книгата "Анонимни алкохолици". Може да ти е полезно:

Quote
Повечето от нас не искаха да признаят, че са истински алкохолици. Никoй не обича да мисли, че телесно и психически се различава от другите. Следователно не е учудващо, че кариерата ни на пиячи се характеризираше с безконечни напразни опити да докажем, че можем да пием като другите. Идеята, че по някакъв начин, някой ден ще успее да контролира и да се наслаждава на пиенето, е голямата мания на всеки абнормен пияч. Продължителността на тази илюзия е смайваща. Мнозина я преследват чак до вратите на лудостта или смъртта.Научихме, че дълбоко в себе си трябва напълно да приемем, че сме алкохолици. Това е първата стъпка към възстановяването. Заблудата, че сме като другите или можем да станем като другите, трябва да бъде разрушена.Ние алкохолиците сме мъже и жени, загърбили способността да контролират пиенето си. Знаем, че никoй истински алкохолик никога не е в състояние да възстанови този контрол. На всички нас в даден момент ни се е струвало, че си възвръщаме контрола, но тези интервали - обикновено кратки - неизбежно бяха последвани от още по-слаба способност да се контролираме, което с времето ни водеше до жалка и необяснима деморализация. Всички до един сме убедени, че алкохолиците от нашия тип са в хватката на прогресиращо заболяване. С течение на времето състоянието ни неизбежно се влошава.Ние приличаме на хора, които са изгубили краката си - никога не им израстват нови. Нито пък съществува някакво лечение, което може да превърне алкохолиците от нашия тип в хора като останалите. Опитали сме всяко възможно средство. В някои случаи имаше кратък период на възстановяване, след което болестта ни се възобновяваше в още по-тежка форма. Лекарите, които са запознати с алкохолизма, са единодушни, че няма средство, което да превърне алкохолика в нормален пияч. Може би някой ден науката ще го постигне, но засега не е успяла.И все пак, независимо от всичко, което можем да кажем, много истински алкохолици няма да повярват, че принадлежат към тази група. Чрез всевъзможни форми на самозаблуда и всякакви експерименти те ще опитат да си докажат, че са изключение от правилото и следователно не са алкохолици. Ако някой, който не може да контролира пиенето си, успее да се промени и да пие като възпитан човек, ние му сваляме шапка. Един Господ знае колко усилено и дълго сме се опитвали да пием като другите хора!Ето някои от методите, които сме опитвали: да пием само бира, да ограничаваме количеството на напитките, никога да не пием сами, никога да не пием сутрин, да пием само в дома, да не държим напитки в къщи, да не пием в работно време, да пием само на гости, да пием бренди вместо уиски, да пием само вино, да подадем оставка, ако се напием на работа, да заминем на пътешествие, да не заминем на пътешествие, да обещаем завинаги да се откажем (с или без тържествена клетва), да правим повече физически упражнения, да четем вдъхновяващи книги, да отидем на оздравителен лагер или санаториум, доброволно да се подложим на лечение в психиатрична клиника - бихме могли да продължим този списък до безкрайност.Ние не искаме да обявяваме когото и да е за алкохолик, но вие сами можете бързо да си поставите диагнозата. Идете до най-близкото барче и се опитайте да пиете контролирано. Опитайте да пиете и да спрете внезапно. Опитайте да направите това повече от един път. Няма да ви отнеме много време да разберете дали сте откровен със себе си по този въпрос. Струва си да получите нервна криза, ако по този начин можете напълно да опознаете собственото си състояние.


Пиши пак, zugor.
 
zugor Дата: Понеделник, 18-07-2016, 8:32 PM |Съобщение 26
От скоро
Група: Потребител
Постове: 19
Статус: Извън линия
Ако алкохолика може да пие по една бира и да спира, да го прави винаги, когато реши, а през другото време може и да не пие (както реши, и не мисли за това, и не му се пие), значи съм алкохолик.

Може би всичко идва от стрес и от средата (при мен) Много съм емоционален.
 
July Дата: Сряда, 27-07-2016, 12:35 PM |Съобщение 27
С опит
Група: Администратор
Постове: 328
Статус: Извън линия
Привет, zugor.
Как си? Успяваш ли още да пиеш само по 1 бира?
Ще се радвам да споделяш.
Може би, твоят опит ще помогне и на други.
 
elica Дата: Четвъртък, 28-07-2016, 7:41 AM |Съобщение 28
С опит
Група: Модератор
Постове: 184
Статус: Извън линия
И аз, на опашката след July, да питам - как си, zugor?
В началото, когато се приобщих към АА много, ама много се дразнех от тоя въпрос. biggrin Не за друго, а защото изобщо нямах идея как съм и какво да отговоря. Обичайните - "добре, благодаря" и "ами горе-долу" нещо не ми вършеха вече работа. :)

Ще се радвам да пишеш.
 
zugor Дата: Събота, 30-07-2016, 0:04 AM |Съобщение 29
От скоро
Група: Потребител
Постове: 19
Статус: Извън линия
И аз не знам вече хора, объркан съм. По една бира пия и това е, макс 2. Мога и да не пия, но като има компания, която пие, не пропускам.

Може и алкохолик да съм, не знам, жалко че няма изследвания :D

Иначе как да съм... Започнах да се занимавам с Йога, те имат специални упражнения за дишане, когато си стресиран ужасно помагат, след тях си като нов. Започнах и да работя даже.

Вие как сте? Ще се чуваме / ще си пишем! <3 smile
 
zugor Дата: Понеделник, 01-08-2016, 2:50 AM |Съобщение 30
От скоро
Група: Потребител
Постове: 19
Статус: Извън линия
Ей го де е ...  :D
Пак не съм пил  пак не съм се сетил и да пия, не ми и прави впечатление.
А бе внушението е страшна работа, преди си бях внушил че когато ям сладко няма да ми се пие и съм алкохолик...
И се побърках да ям сладко.. Сега почти не ям сладко и пак не ми се пие  %)
Не знам, може и алкохолик да съм, във всички случаи ви обичам всички тук, които ми пишете!  heart
Стрес и повод ако няма, пиене за какво ти е...  smile


Съобщението поправено от zugor - Понеделник, 01-08-2016, 2:51 AM
 
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Историята на zugor
Search:

Боже, дари ни смирението да приемаме нещата, които не можем да променим,
смелостта, да променяме нещата, които можем да променим и мъдростта да разбираме разликата.
Site created in uCoz