Историята на zugor - Page 3 - Форум на АА в България

[ Ново съобщение · Потребители · Правила на форума · Търсене · RSS ]
  • Page 3 of 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
Forum moderator: elica  
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Историята на zugor
Историята на zugor
July Дата: Петък, 05-08-2016, 9:23 PM |Съобщение 31
С опит
Група: Администратор
Постове: 328
Статус: Извън линия
Привет отново. По повод предното ти споделяне ти предлагам все пак един " Тест".
Слагам го в кавички, защото може би, думата тест не му подхожда. По-скоро е обобщен опит на хора от АА по въпроси на които сме си отговаряли.

ЗА ТЕБ ЛИ СА АНОНИМНИТЕ АЛКОХОЛИЦИ?

Само ти можеш да вземеш решение, дали движението на Анонимните алкохолици е за теб. Ние, редовните членове на АА, се отказахме от идеята, че можем да пием контролирано. Истината е горчива, но приемаме факта, че не можем да употребяваме алкохол. Вече знаем, че алкохолизмът е болест. Усетихме голямо облекчение, когато научихме, че не сме сами в чувствата си на вина, самота и безнадеждност. В АА се виждат общите за всички нас симптоми на алкохолизма. Намерихме сили да погледнем в лицето проблемите, които ни създава алкохолът.
Отговорихме честно на следващите въпроси. Ако отговорът е „Да” на четири или повече от въпросите, значи че имаме сериозен проблем с пиенето. Опитайте и вие. И запомнете - не е срамно, ако се окаже, че имате проблем с алкохола.

Отговори с ДА или НЕ на следващите въпроси.
 
July Дата: Петък, 05-08-2016, 9:23 PM |Съобщение 32
С опит
Група: Администратор
Постове: 328
Статус: Извън линия
1 - Взимал ли сте решение да престанете да пиете за седмица или повече, но сте издържал само ден или два?

Повечето от нас, трезвите членове на АА, давахме най-различни обещания на себе си и на нашите семейства. Но не успявахме да ги изпълним. Приятелите от АА ни казваха: "Пробвай да не пиеш само днес!" Ако не изпиеш първата чаша, тогава днес няма да се напиеш.

Да
Не 
2 - Желаете ли хората да си гледат тяхната работа и да не се месят във въпроса за вашето пиене, да спрат да ви казват какво да правите?

Ние от АА не задължаваме никoго с нищо. Говорим за собствения си опит от времето, когато пиехме и как успяхме да спрем да пием. Ако желаете, ние с удоволствие ще ви помогнем.

Да
Не 
3 – Опитвал ли сте се да заменяте от един вид алкохол с друг, с надеждата, че няма да се напиете?

Ние опитвахме много начини. Замествахме концентратите с вино или пиехме само бира. Не пиехме коктейли. Пиехме само през уикендите. Каквото и да пробвахме обаче, какъвти и алкохол да пиехме, винаги се напивахме.

Да
Не
 4 - Имал ли сте през последната година сутрин криза и нужда да употребите веднага алкохол?

Ние го правехме, за да се тонизираме от сутринта или да успокоим треперещите си ръце. Това езнак, че пиенето ни не е като на хората, които нямат проблем с алкохола.

Да
Не
 5 - Завиждате ли на хора, които пият нормално или социално, без да имат проблеми?

Ние постоянно се питахме: "Защо не можем да пием като другите хора?"

Да
Не 
6 - Имал ли сте проблеми през изминалата година в резултат на вашето пиянство?

Бъдете честен! Докторите казват, че ако продължаваш да пиеш, положението ще се влоши. Най-накрая ще попаднеш в лудница или ще умреш. Единствената надежда е да престанеш да пиеш.

Да
Не
 7 - Възникват ли проблеми в семейството ви в резултат от вашето пиене?

Преди да се свържем с АА, ние обвинявахме другите хора и проблемите вкъщи за нашето пиене. Ние бяхме слепи за истината, че нашето пиене е причина за разрухата на семействата ни.

Да
Не 
8 - Вкъщи или на обществени празници снабдявате ли се с резервни напитки от страх, че алкохолът  няма да ви стигне?

Повечето от нас предварително изпивахме доза алкохол „за отскок”. Ако на тържеството нямаше достатъчно алкохол, ние си тръгвахме с намерение да намерим друго място, където да си допием или си допивахме у дома.

Да
Не
 9 - Разчитате ли на собствената си воля, за да престанете да пиете, въпреки че се напивате, дори когато не желаете?

Много от нас се заблуждавахме, като мислехме, че пием, защото го желаем. По късно, когато се запознахме с АА, ние узнахме, че когато почнем да пием, не можем да спрем. Не можем да контролираме собственото си пиене.

Да
Не 
10 - Имате ли пропуснати дни от работа или училище заради запои?

Много от нас "взимаха болнични", когато всъщност бяха пияни или преживяваха последствията на безумен запой.

Да
Не 
11 - Имал ли сте "бели петна" в паметта, губят ли ви се моменти ?

"Бяло петно" е, когато нямаме спомен за случилото се в някои моменти. Повечето от нас, когато бяхме в запой, не си спомняхме периоди от време и нямахме представа какво сме правили през тях. Сега знаем, че това е било резултат от нашето пиене.

Да
Не 
12 - Изпитвал ли сте чувството, че животът ви би могъл да бъде много по-добър, ако не употребявате алкохолни напитки?

Много от нас започнаха да пият, защото алкохолът украсяваше живота ни. Поне така си мислехме. След време имахме чувството, че сме попаднали в капан. Ние живеехме, за да пием и пиехме, за да живеем.

Да
Не Какъв е твоят резултат? Имаш ли повече от четири отговора с „Да”? Ако е така, значи имаш сериозен проблем с алкохола. Защо мислим така? Защото хиляди от нас, членовете на АА, откриха суровата истината за себе си след дългогодишна болезнена практика. Но отново почертаваме - само и единствено ти можеш да решиш дали Анонимните алкохолици са за теб или не. Не си затваряй очите пред истината. Ако отговорът е ДА, ние с удоволствие ще ти покажем какво правим, за да се справяме с алкохолизма си.
Обади ни се!

Анонимни алкохолици не обещават да разрешат твоите проблеми. Но ние можем да ти покажем как се учим да живеем трезви "ден след ден". Когато се освободихме от алкохола, ние започнахме да се радваме на живота и с лекота да се справяме с житейските си проблеми.
 
zugor Дата: Неделя, 07-08-2016, 9:43 AM |Съобщение 33
От скоро
Група: Потребител
Постове: 19
Статус: Извън линия
1 - Взимал ли сте решение да престанете да пиете за седмица или повече, но сте издържал само ден или два?
ДА

2 - Желаете ли хората да си гледат тяхната работа и да не се месят във въпроса за вашето пиене, да спрат да ви казват какво да правите?
НЕ

3 – Опитвал ли сте се да заменяте от един вид алкохол с друг, с надеждата, че няма да се напиете?
НЕ

 4 - Имал ли сте през последната година сутрин криза и нужда да употребите веднага алкохол?
НЕ

 5 - Завиждате ли на хора, които пият нормално или социално, без да имат проблеми?
НЕ

6 - Имал ли сте проблеми през изминалата година в резултат на вашето пиянство?
ДА, БИЛ СЪМ СЕ :D

7 - Възникват ли проблеми в семейството ви в резултат от вашето пиене?
НЕ

8 - Вкъщи или на обществени празници снабдявате ли се с резервни напитки от страх, че алкохолът  няма да ви стигне?
НЕ

 9 - Разчитате ли на собствената си воля, за да престанете да пиете, въпреки че се напивате, дори когато не желаете?
НЕ (НЕ СЕ НАПИВАМ, КОГАТО НЕ ЖЕЛАЯ, РЕШАВАМ И НЕ ГО ПРАВЯ, ДОРИ ДА МИ СЕ ПИЕ КАТО МИ Е ГОТ И ИСКАМ ДА СЕ ЗАБАВЛЯВАМ)

10 - Имате ли пропуснати дни от работа или училище заради запои?
Е да, на първата ми работа се напих с 2 момичета и цяла вечер се натисках с едната, нормално е да не отида на работа biggrin :D 

11 - Имал ли сте "бели петна" в паметта, губят ли ви се моменти ?
НЕ

12 - Изпитвал ли сте чувството, че животът ви би могъл да бъде много по-добър, ако не употребявате алкохолни напитки?
ДА (ЗАЩОТО ОТ БИРАТА НАПРАВИХ ГОЛЯМ КОРЕМ, СЕГА КАТО ПИЯ ПО РЯДКО НЯМАМ ТАКЪВ ЧАК И СЕ ЗАНИМАВАМ С ДРУГИ НЕЩА)
 
July Дата: Понеделник, 08-08-2016, 9:02 PM |Съобщение 34
С опит
Група: Администратор
Постове: 328
Статус: Извън линия
Значи всичко е ок при теб, zugor.
Радвам се.
 
jane Дата: Неделя, 28-08-2016, 9:01 AM |Съобщение 35
От скоро
Група: Потребител
Постове: 3
Статус: Извън линия
Здварейте, 

Искам да ви попитам къде е границата на нормалното пиене и кога ставаш алкохолик?
Аз пия почти всекя вечер, вино или по една две ракии и събота или неделя се наливам като прасе. Честно казано според мен имам проблеми с алкохола сериозни, не ми се вижда нормално да пия всеки ден. 

От друга страна имам приятели, които изпиват по една бутилка вино всяка вечер, други които пият през деня бира и вечер преминават на ракия. И те самите не мислят, че имат проблем и аз ги използвам като оправдание да не си призная, че аз имам проблем. 

Моля ви дайде ми съвет, как да разбера дали имам проблем или по-скоро имам и не искам да си призная?
 
jane Дата: Неделя, 28-08-2016, 9:14 AM |Съобщение 36
От скоро
Група: Потребител
Постове: 3
Статус: Извън линия
1 - Взимал ли сте решение да престанете да пиете за седмица или повече, но сте издържал само ден или два?

Да не мога да издържа повече от 3 дни
 
2 - Желаете ли хората да си гледат тяхната работа и да не се месят във въпроса за вашето пиене, да спрат да ви казват какво да правите?

Да, много се изнервям когато мъжа ми се кара, че пия всеки ден

3 – Опитвал ли сте се да заменяте от един вид алкохол с друг, с надеждата, че няма да се напиете?

Да и понякога ми се получава. 

 4 - Имал ли сте през последната година сутрин криза и нужда да употребите веднага алкохол?

Не никога

 5 - Завиждате ли на хора, които пият нормално или социално, без да имат проблеми?

Да, даже още по-лошо харесва ми да гледам други хора пияни и така се успокоявям все едно нямам проблем. 

6 - Имал ли сте проблеми през изминалата година в резултат на вашето пиянство?

Не нямам, пиянството ми е много кротко 

 7 - Възникват ли проблеми в семейството ви в резултат от вашето пиене?

Да мъжа ми много се изнервя, когато аз съм пила а той не, което се случва често.

8 - Вкъщи или на обществени празници снабдявате ли се с резервни напитки от страх, че алкохолът  няма да ви стигне?
Да

 9 - Разчитате ли на собствената си воля, за да престанете да пиете, въпреки че се напивате, дори когато не желаете?
Да

10 - Имате ли пропуснати дни от работа или училище заради запои?
Не никога, след напиване съм много гузна и единствения начин да се почувствам отново значима и не пропаднала е като отида да работя. 

11 - Имал ли сте "бели петна" в паметта, губят ли ви се моменти ?
Да, много често :(

12 - Изпитвал ли сте чувството, че животът ви би могъл да бъде много по-добър, ако не употребявате алкохолни напитки?
Да мисля, че ще имам повече енергия да тренирам, няма да изпадам в депресии толкова често.
 
July Дата: Вторник, 06-09-2016, 10:57 AM |Съобщение 37
С опит
Група: Администратор
Постове: 328
Статус: Извън линия
Здравей jane
писах ти в другата тема. Надявам се, да продължим да комуникираме.
Преди да се присъединя към АА отговорих с едно "не" на тези въпроси. След като се присъединих и това "не " отпадна  wink Ето отговора от опита на хората в АА за теста : 
Quote
Само ти можеш да вземеш решение, дали движението на Анонимните алкохолици е за теб. Ние, редовните членове на АА, се отказахме от идеята, че можем да пием контролирано. Истината е горчива, но приемаме факта, че не можем да употребяваме алкохол. Вече знаем, че алкохолизмът е болест. Усетихме голямо облекчение, когато научихме, че не сме сами в чувствата си на вина, самота и безнадеждност. В АА се виждат общите за всички нас симптоми на алкохолизма. Намерихме сили да погледнем в лицето проблемите, които ни създава алкохолът.
Отговорихме честно на следващите въпроси. Ако отговорът е „Да” на четири или повече от въпросите, значи че имаме сериозен проблем с пиенето. Опитайте и вие. И запомнете - не е срамно, ако се окаже, че имате проблем с алкохола.
 До скоро jane !
 
nickbg Дата: Сряда, 07-09-2016, 11:16 AM |Съобщение 38
От скоро
Група: Потребител
Постове: 1
Статус: Извън линия
Здравейте,

Моят резултат, без да влизам в подробности, е:

9 - да
3 - не

май ще трябва да направя нещо...
 
July Дата: Сряда, 07-09-2016, 7:24 PM |Съобщение 39
С опит
Група: Администратор
Постове: 328
Статус: Извън линия
Здравей nickbg,
най-добре! И ако можеш започни от днес!

Ще се радвам са пишеш отново.
 
g76 Дата: Сряда, 17-05-2017, 1:04 PM |Съобщение 40
От скоро
Група: Потребител
Постове: 6
Статус: Извън линия
1 - Взимал ли сте решение да престанете да пиете за седмица или повече, но сте издържал само ден или два?

ДА - Но след дни или седмица, пак се събуждам с ужасната истина че снощи пак се напих.

2 - Желаете ли хората да си гледат тяхната работа и да не се месят във въпроса за
вашето пиене, да спрат да ви казват какво да правите?


ДА - След първата чашка, всеки който се опита да ме спре да пия ми става смъртен враг.

3 – Опитвал ли сте се да заменяте от един вид алкохол с друг, с надеждата, че няма да се напиете?

ДА - Само не съм пробвал да спра твърдия алкохол. Имах такава идея преди месец, но след ден два пак си подкарах водката.

 4 - Имал ли сте през последната година сутрин криза и нужда да употребите веднага алкохол?

НЕ - Поне това, слава богу все още не ми се е случило.

 5 - Завиждате ли на хора, които пият нормално или социално, без да имат проблеми?

ДА - Приятелката ми пие чашка-две докато вечеря и приключва  с пиенето, а аз продължавам да се наливам до несвяст.

6 - Имал ли сте проблеми през изминалата година в резултат на вашето пиянство?

ДА - От всякакво естество

 7 - Възникват ли проблеми в семейството ви в резултат от вашето пиене?

ДА - Ако не прекратя тая свинщина ще загубя човека който ме обича.

8 - Вкъщи или на обществени празници снабдявате ли се с резервни напитки от страх, че алкохолът  няма да ви стигне?

ДА - Как така няма да мога да се насвиня качествено.

 9 - Разчитате ли на собствената си воля, за да престанете да пиете, въпреки че се напивате, дори когато не желаете?

ДА - Ако нямам воля да спра даже и АА няма да ми помогат

10 - Имате ли пропуснати дни от работа или училище заради запои?

ДА - Ква работа, та аз не мога да си стоя на краката в 6 сутринта.

11 - Имал ли сте "бели петна" в паметта, губят ли ви се моменти ?

ДА - През последните 6-8 месеца доста често - ужасен съм че мога да направя нещо страшно и да не помня.

12 - Изпитвал ли сте чувството, че животът ви би могъл да бъде много по-добър, ако не употребявате алкохолни напитки?

ДА - Вчера за пореден път прецаках всичко хубаво което направих и разочаровах и нараних жената която обичам.
 
July Дата: Понеделник, 05-06-2017, 6:33 PM |Съобщение 41
С опит
Група: Администратор
Постове: 328
Статус: Извън линия
g76,
достатъчно много  "да"!
 
casiopeiya Дата: Вторник, 06-06-2017, 10:15 AM |Съобщение 42
От скоро
Група: Потребител
Постове: 12
Статус: Извън линия
1 - Взимал ли сте решение да престанете да пиете за седмица или повече, но сте издържал само ден или два?

Не 
2 - Желаете ли хората да си гледат тяхната работа и да не се месят във въпроса за
вашето пиене, да спрат да ви казват какво да правите?


Не 
3 – Опитвал ли сте се да заменяте от един вид алкохол с друг, с надеждата, че няма да се напиете?

Не
 4 - Имал ли сте през последната година сутрин криза и нужда да употребите веднага алкохол?

Не
 5 - Завиждате ли на хора, които пият нормално или социално, без да имат проблеми?

Да

6 - Имал ли сте проблеми през изминалата година в резултат на вашето пиянство?

Да, неведнъж
 7 - Възникват ли проблеми в семейството ви в резултат от вашето пиене?

Не 
8 - Вкъщи или на обществени празници снабдявате ли се с резервни напитки от страх, че алкохолът  няма да ви стигне?

Не
 9 - Разчитате ли на собствената си воля, за да престанете да пиете, въпреки че се напивате, дори когато не желаете?

Да
10 - Имате ли пропуснати дни от работа или училище заради запои?

Да - преди повече от година, след това започнах да ги контролирам по-добре, научих се как и вече нямам. Не, че това е решение, де.

11 - Имал ли сте "бели петна" в паметта, губят ли ви се моменти ?

Да, но не много често
12 - Изпитвал ли сте чувството, че животът ви би могъл да бъде много по-добър, ако не употребявате алкохолни напитки?

Да Малко по-добър вероятно, чак много, не бих казала.... Не искам да чакам обаче да се стигне до момент, в който ще кажа "Животът ми ще бъде много по-добър, ако не употребявам".

Какъв е твоят резултат? Имаш ли повече от четири отговора с „Да”? Ако е така, значи имаш сериозен
проблем с алкохола. Защо мислим така? Защото хиляди от нас, членовете на
АА, откриха суровата истината за себе си след дългогодишна болезнена
практика. Но отново почертаваме - само и единствено ти можеш да решиш
дали Анонимните алкохолици са за теб или не. Не си затваряй очите пред
истината. Ако отговорът е ДА, ние с удоволствие ще ти покажем какво
правим, за да се справяме с алкохолизма си.
Обади ни се!

Анонимни алкохолици не обещават да разрешат твоите проблеми. Но ние можем да ти
покажем как се учим да живеем трезви "ден след ден". Когато се
освободихме от алкохола, ние започнахме да се радваме на живота и с
лекота да се справяме с житейските си проблеми.
 
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Историята на zugor
  • Page 3 of 3
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
Search:

Боже, дари ни смирението да приемаме нещата, които не можем да променим,
смелостта, да променяме нещата, които можем да променим и мъдростта да разбираме разликата.
Site created in uCoz