Трезвен живот-мечта или реалност? - Форум на АА в България

[ Ново съобщение · Потребители · Правила на форума · Търсене · RSS ]
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum moderator: elica  
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Трезвен живот-мечта или реалност?
Трезвен живот-мечта или реалност?
tanyaivanova1984 Дата: Четвъртък, 23-11-2017, 11:29 AM |Съобщение 1
С опит
Група: Потребител
Постове: 54
Статус: Извън линия
Надявам се,че няма проблем да пусна нова тема.Така ще мога след време,като успея да се преборя със зависимостта си,да се връщам назад.Вярвам ,че ако успея да не пия днес ,утре или месец и когато отново почувствам слабост и реша да посегна към чашата,ще се върна да препрочета всичко,през което съм минала и това ще ми помогне да не сгреша.
Благодаря на всички,които помагате тук и извън форума.
И така,отново е време да заплятам ръкави.Ново начало!
Ден 1-ви ще е днес.

Имам въпрос:
Вчера си купих бутилка уиски и разбира се,вече разбрахте ,че снощи отново се поддадох на изкушението.Сега ,как ще е най-добре да постъпя?Пледполагам,че най-правилното решение ще е за я излея ,нали?
Имам и друга молба.Когато ми се да пие,а съм сигурна,ме след 2-3 дни ще дойде този момент,ще имам нужда да поговоря с някого,за да се откажа от тези мисли.Тук не винаги в точния момент има някой на линия.Ще се радвам,ако някой остави някакви координати на лично съобщение,за да мога да ме се обадя.И дано не ви се натрапвам .
Хубав трезвен ден от мен!
 
magisd Дата: Четвъртък, 23-11-2017, 11:38 AM |Съобщение 2
С опит
Група: Потребител
Постове: 342
Статус: Извън линия
Добра идея е темата Таче.Уискито изсипи и хвърли.А колкото до разговора,вече ти писах и в другата тема.Успех ти желая.

Съобщението поправено от magisd - Четвъртък, 23-11-2017, 11:38 AM
 
tanyaivanova1984 Дата: Четвъртък, 23-11-2017, 6:47 PM |Съобщение 3
С опит
Група: Потребител
Постове: 54
Статус: Извън линия
Ден първи отмина.Трезвена съм!
Приятна вечер на всички.
 
nadejda_posledna Дата: Четвъртък, 23-11-2017, 7:18 PM |Съобщение 4
С опит
Група: Потребител
Постове: 36
Статус: Извън линия
Здрасти Танче, толкова се радвам, че се върна. Изобщо не помисляй да се отказваш, ние сме тук и те подкрепяме.
С всеки отминаващ трезвен ден ще ти става все по-добре. Аз днес сутринта сложих 15 -чертичка и вярвам, че утре ще добавя още една. В първите дни нищо не ми се правеше, но постепенно се организирах. Най-хубавото е , че съм концентрирана, и малко по-енергична. Имам си някакви панически атаки, но сякаш доста отслабнаха и то без алкохол! Наблюдавам подобрение и във външният си вид - торбичките ми почти не се виждат около очите, и някак си кожата ми изсветля и добих самоувереност. Разбира се тази самоувереност се подхранва най-вече от факта, че толкова дни не съм пила и значи имам воля и сила. Това изобщо не е малко! Няма да те лъжа, на моменти ми се иска да пийна глътка, но го споделям тук и разбирането на Маги много ми помага. Най-голямата ирония е , че днес в работата ми дойде виното, което си бях поръчала от един човек , в периода преди трезвеността. Платих си го и ми стои в работата, ще го подаря на колегите. Ти ще успееш! Сигурна съм в това smile
 
tanyaivanova1984 Дата: Четвъртък, 23-11-2017, 7:38 PM |Съобщение 5
С опит
Група: Потребител
Постове: 54
Статус: Извън линия
И аз се радвам,че съм тук,Наде.Честно казано до сега никога не съм опитвала наистина да се откажа.юв смисъл такъв,че не го приемах насериозно.Сега мисленето ми е друго и признах пред себе си и пред вас,че проблема е налице.Сега е по-различно.Чувствам се по-самоуверена.Тозипът се надявам да не се пречупя.
Много се радвам,че продължаваш с трезвените дни.Ето,с редовете ,които пишеш много ми помагаш.
Ех..,днес четох в дир-а историите и темата за рожденните дни на трезвеност.Такава удоволствие ми доставяше да чета,как празнуват 1-ви,2-ри или дори 13 годишен "рожден ден"на трезвеност.
Та така...изхвърлих моята бутилка,която купих вчера.След това видях ,че и мъжа ми има уиски,взех го и то последва съдбата на първата бутилка.
Ще ви наглеждам.
Прекрасен уикенд без алкохол пожелавам!
 
magisd Дата: Четвъртък, 23-11-2017, 7:58 PM |Съобщение 6
С опит
Група: Потребител
Постове: 342
Статус: Извън линия
Ей момичета,няма да се предавате.Мога да ви кажа,че животаа е прекрасен без алкохол.С времето нещата ще стават все по добре и по добре.Така,че горе главата и Наде ,хич не го мисли това вино,отървавай се от него,и се награди с една торта.Танче не оклюмвай,а си изкарай хубаво на почивката,подишай чист въздух и почивай.
 
alexander Дата: Петък, 24-11-2017, 8:00 PM |Съобщение 7
От скоро
Група: Потребител
Постове: 13
Статус: Извън линия
Според мен трезвия живот трябва да ти е цел, а не мечта. Това е нещо, което зависи само от теб. Жените сте по-силни от нас, мъжете, и съм убеден, че ще се справиш без особени проблеми.
 
July Дата: Неделя, 26-11-2017, 9:35 PM |Съобщение 8
С опит
Група: Администратор
Постове: 328
Статус: Извън линия
Трезвият живот е съвсем реален за много алкохолици намерили го в АА. Ето как се случва с нас:
Рядко сме виждали човек да се проваля, ако стриктно следва нашия път. Не се възстановяват онези, които не могат или не искат изцяло да се отдадат на тази проста програма и това обикновено са мъже и жени, които по природа не могат да бъдат честни със себе си. Има такива нещастници. Те не са виновни; вероятно така са се родили. Те по натура не са в състояние да възприемат и развият един начин на живот, които изисква безмилостна честност. Вероятността да се възстановят е по-малка от средната. Има и такива, които страдат от тежки емоционални и психически смущения, но много от тях се възстановяват, ако притежават способността да бъдат честни.
Нашите истории разкриват в общи линии какви бяхме преди, какво се случи и какво представляваме сега. Ако сте решили, че искате да имате това, което притежаваме ние и имате желанието да направите всичко, за да го получите, то вие сте готови да предприемете някои стъпки.
Ние се препъвахме в някои от тях. Мислехме, че можем да открием по-лесен, по-удобен път. Но не можехме. От цялото си църце ви молим да бъдете безстрашни и да ги следвате неотклонно от самото начало. Някои от нас се опитваха да се придържат към старите си идеи и не постигнаха никакъв резултат, докато не се отказаха от тях изцяло.
Помнете, че срещу нас стои алкохолът - коварен, объркващ, всемогъщ! Без помощ не можем да се справим с него. Но има Някой, който притежава цялата сила - този Някой е Бог. Дано да Го откриете сега!
Половинчавите мерки не ни помагаха. Стояхме на кръстопът. С пълно отдаване помолихме за Неговата подкрепа и грижа.
Предприехме следните стъпки, които се предлагат като програма за възстановяване:
1. Признахме, че сме безпомощни пред алкохола - че животът ни е
станал неуправляем.
2. Повярвахме, че Сила по-Висша от нас може да ни върне здравия
разум.
3, Оставихме волята и живота си в ръцете на Бога така, както Го разбираме.
4. Направихме претърсващ и безстрашен анализ на самите себе си.
5. Признахме пред Бог, пред себе си и пред друго човешко същество истинската същност на грешките си.
6. Бяхме напълно готови Бог да отстрани тези несъвършенства на характера ни.
7. Смирехо Го помолихме да отстрани нашите недостатъци.
8. Направихме списък на хора, на които бяхме причинили зло и пожелахме да изкупим вината си пред тях.
9. Лично изкупихме вината си пред тези хора, когато бе възможно, освен в случаите, когато това би наранило тях или други.
10. Продължихме да правим равносметка със самите себе си и когато допускахме грешки, бързо си ги признавахме.
11. Постарахме се чрез молитва и медитация да подобрим съзнателния си контакт с Бог, така както Го разбираме, като се молехме единствено да ни бъде дадена силата да я изпълним.
12. Достигнали до духовно пробуждане като резултат от тези стъпки, ние се
постарахме да предадем това послание на други алкохолици и да прилагаме тези принципи във всичките си дела.

Много от нас възкликваха: “Ама че порядки! Аз не мога да се подложа на всичко това.” Не се отчайвате. Никoй от нас не е в състояние да се придържа изцяло към тези принципи. Ние не сме светци. Важното е, че искаме да израстваме духовно. Принципите, които сме набелязали, са път към израстването. Ние се стремим по-скоро към духовно израстване, отколкото към духовно съвършенство.
 
magisd Дата: Сряда, 29-11-2017, 1:56 PM |Съобщение 9
С опит
Група: Потребител
Постове: 342
Статус: Извън линия
Танче как са нещата при теб?
 
shundi Дата: Сряда, 29-11-2017, 2:10 PM |Съобщение 10
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
Дано всичко е наред, аз си плещя цял ден тук, много ми помага.Надявам се още хора да се включат със сигурност има много като нас!
 
magisd Дата: Сряда, 29-11-2017, 2:24 PM |Съобщение 11
С опит
Група: Потребител
Постове: 342
Статус: Извън линия
Така и трябва Шунди.Аз лично абселютно сама не бих се справила.Споделянето е едно от основните лераства,да споделиш за да ти олекне,и да изслушаш (или прочетеш истории)за да видиш,че не си само ти.Освен това самотата и затварянето в себеси са лоши съветници.Човек има нужда да отпуши дали тук,дали пред близък,лекар,психоаналитик или приятел,но някъде трябва да излее това което го трови и подтиква,към алкохола.
 
shundi Дата: Сряда, 29-11-2017, 2:32 PM |Съобщение 12
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
Да, понеже вкъщи споделянето не върви особено, тук мога да съм сред себеподобни, които ме разбират.
 
magisd Дата: Сряда, 29-11-2017, 2:39 PM |Съобщение 13
С опит
Група: Потребител
Постове: 342
Статус: Извън линия
Ами то споделянето по принцип,е хубаво да е между хора с еднакви интереси(приблеми)в случея.Ако коментираш фудбол с някой,който и идея си няма какво е това дебата хич няма да е полезен.Та и с споделянето с незапознати,с проблема е същото.Надявам се и Таня,и Александър да се появят и да се похвалят с трезви дни.
 
shundi Дата: Сряда, 29-11-2017, 2:42 PM |Съобщение 14
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
ДА, дано се появят да кажат какво става с тях>?
 
magisd Дата: Сряда, 29-11-2017, 3:24 PM |Съобщение 15
С опит
Група: Потребител
Постове: 342
Статус: Извън линия
Дано.То така ще е попринцип.Едни ще идват,други ще изчезват,едни ще успяват,други няма и така.
 
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Трезвен живот-мечта или реалност?
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Боже, дари ни смирението да приемаме нещата, които не можем да променим,
смелостта, да променяме нещата, които можем да променим и мъдростта да разбираме разликата.
Site created in uCoz