Не мога да си позволя това - Форум на АА в България

[ Ново съобщение · Потребители · Правила на форума · Търсене · RSS ]
Forum moderator: elica  
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Не мога да си позволя това
Не мога да си позволя това
July Дата: Понеделник, 27-01-2014, 3:15 PM |Съобщение 1
С опит
Група: Администратор
Постове: 328
Статус: Извън линия
модерирана тема 
 
Гост Дата: Понеделник, 27-01-2014, 3:15 PM |Съобщение 2
Група: Гост





Здравейте, аз съм Гергана-алкохолик. Най-близкия човек до мен - мисли, че се лигавя, и пиенето е моя прищявка-НЕ Е, не е така, чувствам се болна, нямам сила за нищо, не мога да пия сутрин кафе и да отида на работа, аз пия 50 гр. на екс и излизам...след това ми се пие пак...на обяд за извинение си взимам бира"Уж за сандвича"...гледам коя бира е с най-голям процент алкохол, за да се зашеметя...пия тъмна бира(Лъжа, че ми е по-вкусна, а всъщност е с по-голям процент алкохол)за това я пия...искам ДА СЕ НАПИЯ...зашеметява ме-и няма спиране ..пия докъто заспя или ми стане лошо...потя се, будя се...но това е със всеки от нас зависимите! Преди сутринта бе най-приятния момент от деня ми(кафе и новини)Сега ставам с болка, пот и не желание за нов ден!Търся къде е останало нещо за пиене от предната вечер-изпивам го, самосъжалява се,сдухвам се...пия пия пия...идва ми настроение , всичко е ок...и пак отново
kerlyz

Added (23-01-2013, 2:25 AM)
---------------------------------------------
Най-страшното е, че нямам чувства, към детето си(имам син на 12г.), към родителите си, към човека до мен...те ме обичат, а аз-знам, че ги има, не мога ...пия и им казвам колко ги обичам,но това е (ти мен уважаваш ли ме)на другия ден не чувствам - нищо!Сдухана и заровена в това "Как да съм добре и нормална?"Колкото й тъпо да звучи ...искам да съм нужна, пълноценна, искам да дам, да мога да бъда! Пия защото, така денят ми няма да е бил пазен...не мога да сглобя пъзела, пия-когато съм щастлива! Пия-когато съм нещастна....Пия ЗАЩОТО МИ СЕ ПИЕ - ТОВА Е ОТГОВОРА

Керлиз

 
July Дата: Понеделник, 27-01-2014, 3:15 PM |Съобщение 3
С опит
Група: Администратор
Постове: 328
Статус: Извън линия
Привет Гери.
Ако си като мен, пиенето ти наистина не е израз на прищявка, а симптом на болестта - алкохолизъм.
Предлагам ти да прочетеш тази брошура и да прецениш сама за себе си:
http://www.aa-bg.info/publ....-1-0-38

Ако се разпознаеш в написаното не се плаши. Просто потърси хора от АА.
Групи за взаимопомощ  има в доста градове:
http://www.aa-bg.info/index/grupi_na_aa_v_blgarija/0-6
 
Гост Дата: Понеделник, 27-01-2014, 3:15 PM |Съобщение 4
Група: Гост





к

Added (27-05-2013, 1:12 PM)
---------------------------------------------
здравей те.казвам се Рени и съм алкохолик.историята ми е като на повечето от вас,за това ще пропусна началото.Осъзнавам ,че съм болна и зависима,много искам да се лекувам,но има едно голямо ,НО в моя град няма АА,а аз искам да посещавам,не мога да остана в клиника имам малко дете ,и куп други причини,просто не мога ,а не че не искам.От съпруга ми имам подкрепа до толкова,че ми е прощавал няколко запоя,като последния път ми каза,че ме обича,но ако още веднъж ме види да пия ,край с нас и ще ми вземе детето,и наистина ще го направи.не ми помага в не пиенето,пие пред мен и държи алкохол в къщи.мисли че моето е прищявка,че 1,2 месеца не пия,седмица или 2 се размазвам докато не ме хване.казва,че просто алкохола бил по важен за мен от тях,и знае,че имам проблем но мисли,че зависи само от волята ми.А аз имам нужда от неговата подкрепа.в нашия град даже и психолог който да е добър в тази област няма.помогне те,как да се справя.сега отново не пия от 5дни,нищо че всички около мен пия,но без помощ издържам 1,2,3 месеца и се почва пак.помогнете моля ви.обичам мъжът си,и знам ,че още веднъж и край,а ако ми вземе детето това ще е и моят край

 
July Дата: Понеделник, 27-01-2014, 3:15 PM |Съобщение 5
С опит
Група: Администратор
Постове: 328
Статус: Извън линия
Здравей Рени. Ако искаш регистрирай се за да можем да комуникираме и чрез лични съобщения.
Правилно си забелязала, че сама ще ти е трудно.
На колко път от теб е най-близката АА група?
 
Гост Дата: Понеделник, 27-01-2014, 3:15 PM |Съобщение 6
Група: Гост





Здравейте,
Много мислих дали да пиша.Изчетох доста от форума и не съм сигурна дали съм класическа алкохоличка или злоупотребявам редовно.Почти всяка вечер.Днес не пия 4ти ден и съм много горда от себе си.
Малко за мен.На 39 год съм .Винаги съм обичала алкохола,но не бях редовна пиячка до към 30тата си година.Пиех само в компания и когато сме се събирали с приятели.После седмица пропускам.Нещо такова.Бях женена от 4 години и се наложи преместване в друг град.Съпруга ми имаше работа -добре платена и много ангажираща.Оставах сама,но не съм прибягвала до редовна употреба на алкохол.Но пък седна ли ,не спирам докато не ми се доспи и отивам си лягам .Толкоз.
След това съпруга ми смени работата си и започна частен бизнес.Оставах все по дълго сама.Много го обичах,бяхме свикнали един с друг и ми беше много самотно вечер.В началото изпивах около полвин бутилка вино и заспивах.После количествата растяха ли растяха.стигнах до бутилка и полвина на вечер .Не исках да спра.Беше ми добре ,не пречеше на взаимоотношенията ни,гледах си домакинската работа .Нито ,той нито аз сме смятали че имам проблем.Преди три години се роди третото ни дете.По време на бременността не съм близвала алкохол.Може би по чаша вино някоклко пъти през цялата бременност.Но след родих отново почнах да си купувам-този път бира .В началото по 2-3.Сега за да ми е добре две на обяд ,две след обяд,две за вечеря и преди лягане малко уиски.Не ъм мислила че имам проблем до преди месец .Тогава на близък му откриха проблеми с черния дроб и почетох малко в интернет за това какво е нормалото количество на поетия алкохол.Аз го превишавах всяка вечер .Една вечер преди месец бях отново сама и този път поради липса на уиски изпих солидно количество узо след обичайните бири.На другия ден имах чувството че ще умра.Треперех ,потих се и ми беше много нервно.Помислих че ми е паднало кръвното или нещо такова.Преди няколко дни разбрах от вашия форум че било абстиненция.Все едно някой ме зашлеви.Преди седмица реших да си купя 2 бири и си обещах само те.Обаче не би.След тях погълнах и 250гр уиски.Не се бях напила докрай.Спрях и се опитах да повърна,но станалото станало.Сега не пия 4 ти ден и знам че на този етап една бира е достатъчна за да продължа така до края на деня.Затова спирам.Плана ми е на Коледа да пробвам да изпия 2 чаши вино и да видя дали ще спра.Ако не мога значи трябва да забравя посмъртно алкохола.Благодаря че ми прочетохте поста.Ако има интерес ще пиша пак.Успешен и трезв ден на всички

Added (10-12-2013, 1:40 PM)
---------------------------------------------
Предния пост беше от мен .Днес се сетих за откъс от книгата "Малкия принц".Принцът среща на една планета един алкохолик и го пита защо пиеш.Алкохолика отговаря" за да забравя".Какво да забравиш, пита принца.Да забравя че пия ,отговаря алкохолика.
Искам да споделя мислите ,които днес ми минват през ума.Ако великия замисъл и Господ или Нещото ,което е направило от хаоса ред е имало предвид ние хората да се анестезираме периодично-то той непременно щеше да направи така че да можем да го правим без помощта на алкохола и др.Тук на земята ние сме дошли да се учим -нямам предвид само в у-ще или университет-,да работим ,да се радваме на децата си ,на природата ,на слънцето,да се радваме на снега,да гледаме дъжда,да се възхищаваме на пъвото пораснало кокче и др.Ако ни се наложи да изживеем нещо трудно ,пак не трябва да се анестезираме защото ,то ни е дадено от Него,пак за да ни научи на нещо. Замаяни нямаме усещания,загубваме силата си да се учим да бъдем добри и прощаващи.И тогава няма смисъл от нашето съществуване.Затова и Той решава да прибере човека при себе си или да полудее.
Всяка вечер се моля на Великия разум да даде частица от себе си в мен.Да ме избави от изкушението на алкохола,за да бъда жива и да отгледам децата си .Да ги видя студенти ,женени и дай боже внуци.Начертах мислено в главата си две линии едната рязка линия надолу а най-оттдолу пише смърт или делириум тременс.Другата права водеща до съпруга ми и трите ми деца.Обичам ги повече от всичко и смятам да остана и да следвам правата линия защото иначе ще ги загубя завинаги
Днес съпруга ми каза,че отново съм станала същата негова Сара за която се ожелил.Само като се сетя ,че аз непрекъснато го обвинявах, че той се е променил откакто сме се оженили.
Благодаря Боже че вля здрав разум в главата ми-пети ден не пия.Благодаря ,че имам прекрасно семейство,което ме обича.
Желая прекрасен и трезв ден на всички.

 
puvpav Дата: Понеделник, 27-01-2014, 3:16 PM |Съобщение 7
С опит
Група: Потребител
Постове: 57
Статус: Извън линия
Зравей Гост, много се радвам за 5 тия ти ден без алкохол. Аз не пия само днес само тези 24 часа, утре не го мисля. Експериментите и опитите за контролирано пиене са провалили не един алкохолик, все пак това си е болест като всяка една болест със своите симптоми и характеристики а единия от тях е загуба на контрол над изпитото количество. Така наречения абнормен пияч който не може да спира и в организма се е развила "алергия" към алкохола. С една дума колкото и време да не съм пил ако пия няма да мога да спра да пия и влизам отново в цикъла цитиран от теб от книжката "Малкия принц".Понеже болестта е хронична и прогресираща и увредила нашата психика, тяло душа и социални отношения то и възстановяването от нея не  е лесно.За целта ние посещаваме групи на анонимни алкохолици и споделя не помежду си сила, надежда и опит по пътя на трзвия живот. Можеш да видиш къде има сбирки и как да се свържеш с тези групи тук: http://www.aa-bg.info/index/grupi_na_aa_v_blgarija/0-6
Желая ти успех и много шастие. Ако се регистрираш ще може да ти се пишат и лични съобщения.
 
Гост Дата: Понеделник, 27-01-2014, 3:16 PM |Съобщение 8
Група: Гост





Благодаря puvpav за отговора.Днес си давам ясна сметка за това в какво състояние е била психиката ме когато пиех.Съпругът ми много се радва на това мое решение.Идеята ми е да разбера на Коледа дали ще се проваля в плановете си за двете чаши вино и дали ще успея да пия малко само по празници.Ако не мога определено съм решила да посещавам клуба.На този етап искам да разбера какво е положението ми и имам ли споменатата алергия.Имам ли я сигурна съм че само пълното въздържание е спасението .
Вчера споменах на съпруга ми че се притеснявам да не съм алкохоличка и ако съм ще посещавам АА.Той каза ,че едва ли съм,но съм на път да стана.По точно каза в начална фаза си.Може би все още има някаква надежда за мен да се контролирам.Ще видим и непременно ще пиша.

Added (12-12-2013, 1:57 PM)
---------------------------------------------
Днес съм все по-честна със себе си.Осъзнах ,че макар и да не съм развила докрай болестта ,аз я нося в себе си.Все още не съм тръгнала с малки бутилки в чантата, нито пък съм се излагала особено,но тази болест ми е генетично дадена.Дядо ми беше алкохолик.Майка ми пиеше -не знам по колко .На 42 години замина за чужбина да работи.Не знам какво е ставало там ,но преди няколко години докато аз си пийвах й предложих .Тя ми отказа и каза ,че не пие вече повече от 10 години-имам алергия каза.Тогава се зачудих за каква алергия иде реч и си рекох ,че сигурно й излизат пъпки.Но не се замислих особено.Никога не е била добра майка и жалко ,че не ме предупреди тогава че има голяма вероятност и аз да развия тази алергия.На всичкото отгоре преди две години-тогава я видях последно ,не съм я и чувала тогава-ми каза-"аз ще ти кажа каква си,ти си един боклук дето без ей това не можеш ,и показа бирата".Аз тогава пиех по 3-4 бири на вечер.Много обидена се почувствах ,защото не съм "боклук".Аз съм чудесна майка,обичам децата си и съпруга си,завършила съм университет,добър човек съм и искам на всички да помогна с каквото мога. Това че тогава не седна при мен и да си разкаже честно историята ,да ме предупреди накъде съм тръгнала ,прави нея "боклук".
Докато пиехме сутринта кафе със съпруга ми му признах ,че съм болна ."не си болна -как ще си,само не пий" -ми вика.
Казах болна съм,макар и да не съм развила болестта докрай,знам ,че я нося.Когато го разбрах това от вашия сайт-за което много благодаря-плаках много.Искам много да посещавам АА и в нашия град има такъв клуб ,но града не е особено голям ,а съпруга ми го познават доста хора.Не искам да се разбере тази моя слабост.Ще се радвам да мога да общувам със себеподобни във форума.Надявам се да срещна подкрепа .Успешен ден!

 
elica Дата: Понеделник, 27-01-2014, 3:16 PM |Съобщение 9
С опит
Група: Модератор
Постове: 184
Статус: Извън линия
Здравей и от мен! Добре дошла при нас. Исках само да ти кажа, че се познах в един от постовете ти. По-скоро разпознах моето "аз" преди време. Когато с всички сили се опитвах да контролирам употребата на алкохол :  Ще пия само в петък и събота, ще пия само когато имам повод, само на парти, само на празник, само вино, само едно малко и чаша вино след това.... smile Стисках зъби и издържах така известно време. После неизменно идваше момента, в който се напивах като ламя, влизах и в запои. И това продължи около 3 години. Една лампичка ми светкаше в главата, опитвайки се да ми каже, че нещо с моето пиене не е наред, но аз моментално изхвърлях тази мисъл от съзнанието си. Защото ме плашеше. Как да си призная, че не мога да се справя? И това продължи до края на 2008г, когато алкохола или по-скоро моята болест (тогава не знаех, че алкохолизмът е болест) буквално ме постави на колене. Не бях в състояние да живея повече така. Загубих много ценни за мен неща, И тогава капитулирах, признах, че това е по-силно от мен, че не мога да се справя сама с него. Но най-важното - осмелих се да потърся помощ, въпреки огромния срам и вина, които бяха в мен. В началото на 2009г. отидох на първата си сбирка в АА и останах. Защото там ми предложиха решение на моя проблем. Знаеха как да живеят добре, без да посягат към първата чаша. 
С това, което написах аз не искам да кажа, че твоят случай е като моя. В никакъв случай не го твърдя. Опитай да пиеш контролирано, както си решила. Виж как ще са нещата. И ако не се получи, и ако се чувстваш зле - заповядай пак при нас. Ние сме тук на разположение на всеки, който страда и има желание да се освободи от хватката на алкохола.
Стискам ти палци!
 
сара Дата: Понеделник, 27-01-2014, 3:16 PM |Съобщение 10
Група: Гост





Благодаря еlica.Алкохоличка или не, сега съм твърдо убедена ,че искам да се науча да се радвам на живота без алкохол.Имам една приятелка ,която пие по 50 гр бейлис много ,много рядко,а също и не пуши.Чудя се как тя успява да й е весело и да си прекарва добре.Значи проблема не е физическата зависимост ,а по скоро психическата.Седя и умувам вече десети ден.Анализирам ситуации и стигнах до извода ,че е по добре да не пия изобщо и да изработя някаква мисловна бариера срещу алкохола.Защо да пия ,като мога и да не пия.Защо да пресмятам количества и да се убеждавам ,че не съм алкохоличка като така или иначе болестта ми диша във врата.Има много трезвеници ,които са трезвеници по убеждение ,а не заради алергията.Искам да се науча да бъда като тях и да ценя всеки трезвен ден.Отново анализирам пиянски вечери и си давам сметка ,че не съм ги запомняла със нищо приятно ,а напротив главоболие и неприятни усещания на другия ден.Няма да си натоварвам психиката със изчисляване на количества и няма да мисля кога ще пия ,просто няма да пия днес,така както правите вие.Ще пиша отново как вървят нещата при мен.Хубав уикенд на всички!
 
Гост Дата: Понеделник, 27-01-2014, 3:16 PM |Съобщение 11
Група: Гост





.......Чудя се как тя успява да й е весело и да си прекарва добре.Значи проблема не е физическата зависимост ,а по скоро психическата.Седя и умувам вече десети ден.Анализирам ситуации и стигнах до извода ,че е по добре да не пия изобщо и да изработя някаква мисловна бариера срещу алкохола......

Здравей, гост!

Аз отдавна не съм писала тук, днес ей така погледнах.

Не пия от 28 май тази година. На четвъртия ден от непиенето ми, писах тук. Тогава много си говорих с едно момиче Кетхен, не знам дали вече влиза тук. Тя страшно много ми помогна, Господ здраве да и дава! Буквално попивах всяка нейна дума, защото говореше човек вече преживял същото.
За това, което пишеш: психическа е зависимостта. И аз не вярвах, как така ще ми е добре без да пия. Другото, което забелязвам при теб е, че си осъзнала, че пиенето не ти е донесло нищо добро и приятно. Аз за себе си не знам дали бях алкохоличка, макар да пиех 4-5 години абсолютно всяка вечер, при мен нямаше никаква абстиненция. И друго, не се реших да ходя на сбирки на АА, някак сама си помогнах, а и Кетхен беше до мен. Обаче това за мен, за теб може и да не успееш сама, затова горещо ти препоръчвам да се свържеш с хора от АА. Другото, което ми помогна е голямото четене. Четях, и четях за проблема, всичко, което намерих като инфо. И друго, спираш веднага да чувстваш вина, за това което си била. Вината не ти помага, тя те забива. Каквото било, било. Сега гледаш днес да не пиеш. Аз си имах една моя си молитва, казвах си я вечер: Господи, благодаря ти, че ми помогна днес да не пия. Моля те, помогни ми да не пия и утре. Караш я полека, ден за ден. Ако има някаква формула за справяне - това е. Ще видиш как израстваш, ще видиш, че живота е много по-интересен без тъпото алкохолно чувство. На мен ми помогна и действието. Всичко, което си занемарила като неща, които си обичала да правиш преди, сега трябва на ново да ги откриеш. Помни, че си на прав път, щом искаш да спреш. Не забравяй, че такова нещо, като контролирано пиене, при нас не върви. Има хора, при които може, не и при нас. Колкото повече стават трезвите ти дни, толкова по-добре се чувстваш и израстваш. Има една книга за Когнитивно поведенческа терапия. Тя много ми помогна, защото там е описано какви мисли имат хората с подобни проблеми. Имат си модели на поведение. Като го разчупиш твоя модел, които си създала заедно с алкохола, като промениш мислите си, идва и излекуването. Това казано най-общо. Пиши тук ако искаш. Хората тук са отзивчиви много, а и са били като нас.
Казвай си - вчера не съм пила и днес няма да пия. Вярвай си! Не се вини! Остави старото назад. Сега имаш да вършиш по-важни неща, като това да останеш трезва днес и да се събудиш утре по-доволна от вчера!
Хубав ден!

Added (16-12-2013, 2:13 PM)
---------------------------------------------
П.П.

Само да допълня. Изобщо няма да ти е лесно, мило момиче. Приеми това изпитание като нещо, което ще спечелиш. Тук в сайта има и 12 стъпки, прочети ги внимателно. Аз ги препрочитах, докато ми разбере главата, какво се казва там. Много истини има.
Чети, мисли, претегляй, само не се отказвай! Моли се на Бог, да знаеш, че той е с теб.

 
сара Дата: Понеделник, 27-01-2014, 3:16 PM |Съобщение 12
Група: Гост





Благодаря Гост.Толкова съм уплашена че съм преминала границата на злоупотребата с алкохолизма ,че само за това мисля.Единствената ми надежда че не съм алкохолно зависима е това ,че сутрин никога не съм имала желание за алкохол и ако се чувствам зле изчаквам да се оправя ден или два и тогава пиех пак.Но естествено аз си оставам в рисковата зона.Затова съм решила да не пия изобщо.Голямо предизвикателство за мен ще са дните около Коледа и Нова година ,защото ще сме на почивка 10 дни и там около мен ще се пие.Но си викам чудесен повод да каля волята си да превъзмогна психическата зависимост.Споменах майка ми -повече от 10 години алкохол не е слагала в устата си.Вероятно е имала същия проблем ,въпреки че никога не ми го споменавала.Щом тя може ,значи и аз мога.
Откъде да намеря книгата,която споменаваш?
 
Гост Дата: Понеделник, 27-01-2014, 3:17 PM |Съобщение 13
Група: Гост





Здравей!

Всичко, което пишеш ми е познато. Все едно аз съм го писала преди месеци. Не си сама, запомни! Това, че все си мислиш, че си преминала границата е и добре и не толкова. Добре е, защото си видяла опасността. Не е добре, защото тази мисъл те тревожи, значи напряга, значи те е обсебила. Майната и, пропускай я, добре де, нали вече си взела решение, че спираш да пиеш, само това гледай сега. Вярно си в рисковата зона. Това не го забравяй, за да те пази понататък, но чувството за вина те изтисква, а ти имаш нужда от ресурс сега. И аз си мислих, че няма да се одържа, когато другите пият. И е така. Поне в началото. По принцип поне първите месеци не бива да сме с хора, които пият. Това Кетхен много ясно ми го каза. Добре, приеми го като предизвикателство, знам, че е кански трудно, но в никакъв случай не е неизпълнимо. Запомни това. След време изобщо няма да ти дреме ако около теб се пие. Ти сега може и да не ми вярваш, но при мен вече е така. Даже се кефя на себе си и ми е едно спокойно.
Книгата е Когнитивно поведенческа терапия за начинаещи от Рийна Бренч, мисля е. Аз я намерих в една онлайн книжарница. Потърси я, 25 лв.мисля беше с доставката. Дори и в първите страниници да ти се стори, че не е за теб, пак я прочети. По нататък ще се откриеш сама. Защото хората, които пият имат една основна прилика - тревожни са по природа и егото им е до небесата.
Нека майка ти ти е като светлинка, към която се стремиш. Тя е успяла и ти ще можеш!!!

Added (16-12-2013, 4:43 PM)
---------------------------------------------
http://anaharsis.eu/nasoki5.htm

Прочети тук, изобщо всичко чети, Кетхен милата, ми изпращаше линкове редовно, за да чета. Чети и тук, в този сайт.

Няма да е зле да посетиш една сбирка на АА. Аз имах подкрепата на съпруга си, никога не ме укори, и никога не спря да ми вярва. Бог да го поживи!

 
Сара Дата: Понеделник, 27-01-2014, 3:17 PM |Съобщение 14
Група: Гост





Благодаря за подкрепата.Изчетох доста от форума и вече съм напълно убедена ,че пълното въздържание ще бъде моя стремеж.Права си че психичните ми сили ще са нужни оттук нататък за да се справя с проблема.Волята определено върши някаква работа но до едно време.Моята тактика ще бъде на мисловна защита и психична настройка.Освен, че благодаря на Бог за трезвения ден и го моля следващ такъв, това което правя е следното.Вечер си представям че в корема ми има две чудовища малко-физическата зависимост и голямо-психическата зависимост.В момента малкото не съществува до момента до който не изпия чаша алкохол и тогава то почва да се моли за още и още и колкото повече пия толкова чудовището става по-силно.Голямото чудовище ще съществува до тогава до когато не променя навиците си -вместо да пия и философствам барабар с мъжете на масата да се оттегля например за да прочета някоя хубава книга ,да поиграя с децата или да изгледам филм.Голямото чудовище ще умре трудно и вероятно след години ,но само една чаша и то ще се събуди с нова сила.Целта на двете чудовища е да ме направят пияна развалина.Така си мисля всяка вечер и придобивам все по-голяма увереност с всеки следващ ден,че ще успея .Дай боже!
 
Гост Дата: Понеделник, 27-01-2014, 3:17 PM |Съобщение 15
Група: Гост





Сара, ти визуализираш проблема, аз примерно, не бих се сетила за това : )

Виж, всичко, всичко, което чувстваш, че ти помага използвай. Книгите са добра алтернатива. Моментално се върнах към тях, точно, за да се отвличам. Използвай техниката за отвличане на вниманието от ....като ти се допие. Също и физическия труд много помага. Правилно си усетила - навик е. Вреден, отвратителен, но е навик. После става зависимост. В началото на пътя си, но си на правилния. А Бог е с теб, защото решението ти е чисто. Не забравяй, че ние сме склонни да се пристрастяваме по принцип. Използвай това, за да се пристрастиш към игри с хлапетата, книгите и ако имаш двор с градина, към по-тежкия труд или пък спорт.
Ще успееш! Само си вярвай!
Освен това, нали знаеш, че мислите ни са тези, които определят как се чувстваме. Помисли и върху това
Хубави дни!
 
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Не мога да си позволя това
Search:

Боже, дари ни смирението да приемаме нещата, които не можем да променим,
смелостта, да променяме нещата, които можем да променим и мъдростта да разбираме разликата.
Site created in uCoz