Shundi пита - Page 8 - Форум на АА в България

[ Ново съобщение · Потребители · Правила на форума · Търсене · RSS ]
Forum moderator: elica  
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Shundi пита
Shundi пита
hope Дата: Понеделник, 13-11-2017, 9:26 AM |Съобщение 106
С опит
Група: Потребител
Постове: 1647
Статус: Извън линия
С теб съм, shundi smile
Нали знаеш - ако си мислим, че денят ни ще е дълъг и мъчителен, разделяме си го на части. Ако трябва - на часове. Избирам този час да не пия, след като той мине - и следващият и т.н. Така е по-лесно. 
Стискам палци! smile
 
shundi Дата: Понеделник, 13-11-2017, 10:47 AM |Съобщение 107
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
Пие ми се признавам си, сега към обяд една биричка, но няма да пипна, дори само като си помисля и нещо се разтреперва в мен, но няма да се дам.Мерси за подкрепата, може да има някой път неясни постове от моя страна...ама като се паникьосам...така става.
 
hope Дата: Понеделник, 13-11-2017, 11:10 AM |Съобщение 108
С опит
Група: Потребител
Постове: 1647
Статус: Извън линия
Не се притеснявай. smile А и от опит знам, че когато съм паникьосана, объркана и уплашена, най-доброто решение е да споделя и да поискам помощ. Така че пиши, ние ще те разберем!
 
shundi Дата: Понеделник, 13-11-2017, 11:26 AM |Съобщение 109
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
Днес съм досаден, дори и на себе си, някой да сподели, четох за "постепенно"спиране на алкохола, в смисъл намаляване на дозите с цел по-малък стрес за организма?Какво мислите по този въпрос?
 
tanyaivanova1984 Дата: Понеделник, 13-11-2017, 11:42 AM |Съобщение 110
С опит
Група: Потребител
Постове: 54
Статус: Извън линия
Аз мисля,че ще е грешка.Човек,който има зависимост от алкохола,не може с малко.Пробвала съм се и преди и направих още един опит онзи ден.Е,не ми се получи.Исках още и още .
 
nadejda_posledna Дата: Понеделник, 13-11-2017, 12:04 PM |Съобщение 111
С опит
Група: Потребител
Постове: 36
Статус: Извън линия
Според мен няма да се получи shundi, не съм опитвала постепенно, но от историите на хора, които прочетох ми направи впечатление, че опитът им с контролираното пиене и спирането постепенно ги е върнало пак в дупката
 
shundi Дата: Понеделник, 13-11-2017, 12:05 PM |Съобщение 112
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
Да, съгласен съм, просто питам дали някой има опит с това?
 
magisd Дата: Понеделник, 13-11-2017, 2:57 PM |Съобщение 113
С опит
Група: Потребител
Постове: 342
Статус: Извън линия
Аз съм пробвала.Намалях количеството ,но само за няколко дни и после губех контрол.Един от поредните опити бе да пия по бира на ден докъто се почуствам готова да я махна.Но абстиненцията пак си я имах,уж едната бира я оталагаше ,а след час,два организма отново си искаше своето.Та тогава вложих голяма воля да карам само с едно,махнах и нея накрая.Но след седмица пак пропих.Та от опит постепенното махане е по коварно за мен от рязкото.Много по лесно посягаш към чашата,като знаеш,че така или иначе вече си пил едно.Ние знаем,че с едно не можем,та за мен е по сложния варянт.Но вече казах и така съм успявала да спра,друг е въпроса,че самото спиране няма голямо значение как е,а как ще продължиш.
 
shundi Дата: Понеделник, 13-11-2017, 3:29 PM |Съобщение 114
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
magisd, да, а може ли да те попитам при теб в какво се отразява абстиненцията?
 
magisd Дата: Понеделник, 13-11-2017, 9:30 PM |Съобщение 115
С опит
Група: Потребител
Постове: 342
Статус: Извън линия
Ами shundi,главоболие,треперене потене,обърканост.Когато пробвах с намаляването,тази една бира първите дни,оказваше минимално облекчение,после постепенно за около седмица абстиненцията изчезна,но тази бира на ден връщаше за кратко ,я главолието,я тревожнноста и така.Освен това буквално живеех за момента в който ще си изпия едната бира.Правех го винаги по едно и също време и само за това мислех,след нея обаче до вечерта ме държеше мисълта,ох дали да не пия само още една.Та воля си трябва здрава за постепенно спиране.Както ,вече ти писах,няколко опита бяха провал,с един успях все пак да спра за седмица,две,но успях защото осъзнах,че с тази бира хем съм натопила устата,хем трябва да не пия после.И така,като я махнах поне знаех,че не съм пила този ден.

Съобщението поправено от magisd - Понеделник, 13-11-2017, 9:32 PM
 
shundi Дата: Вторник, 14-11-2017, 8:02 AM |Съобщение 116
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
Да, разбирам, няма да пробвам този начин, наистина идеята е без алкохол нито капка.Вече съм по-добре, следващите дни ще ми светне още ще стана още по-добре, но точно тогава понеже се чувствам идеално се подхлъзвам винаги...
 
elica Дата: Вторник, 14-11-2017, 8:46 AM |Съобщение 117
С опит
Група: Модератор
Постове: 184
Статус: Извън линия
Добро утро, приятели!

shundi, по повод постепенното спиране на алкохола бях тръгнала да качвам текст от Голямата книга, но видях, че july вече е сложила точно това, което имах намерение да сложа и аз като цитат. Моят опит през пиянските ми години показва, че аз не мога да пия по малко, не мога да контролирам употребата и количеството. Просто защото съм алкохолик, болна съм от алкохолизъм. А ужасно много ми се искаше. И аз опитвах, години наред. Да намалявам количествата, да пия само вино, да пия само по едно петък вечер, само когато има повод и т.н. Беше ме страх да откажа алкохола. Защото не ми хрумваше как ще живея без него. Всеки може да спре да пие за известно време. Но ако си алкохолик като мен, няма да издържиш дълго със стискане на зъби. Аз пропивах отново и отново. Значи въпросът беше какво да правя, за да не пропия отново, след като съм спряла. Намерих отговора в АА.
 
shundi Дата: Вторник, 14-11-2017, 9:14 AM |Съобщение 118
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
За съжаление е така, приел съм го, че съм болен от тази ужасна болест...гадно ми е мъчно ми е но такива са фактите.Някой може ли да сподели как се е справял с абстинентните симптоми?
 
magisd Дата: Вторник, 14-11-2017, 9:55 AM |Съобщение 119
С опит
Група: Потребител
Постове: 342
Статус: Извън линия
Ами със стискане на зъби.Ако са силно изразени и нетърпими лекар,ако са поносими търпиш и така.Пиех много вода,чай,аналгин за главата и чаках.Казвах си,че и болна да бях,и грип да имах все няколко дни щеше да ми е лошо.Аз когато започна да си мисля,че не е чесно да съм болна,че едва ли не съм голяма страдалка се сещам,за всички други сериозни болести от който са болни другите.Нима те са чесни.Чесно ли е ,че има толкова онко болни,някой от който без шанс,а тези който го имат,нима тяхната борба е по лесна или пък имамт избор.Мисля,че ние имаме шанс,че сме болни ,но иизход има и не се определям като жертва,защото за разлика от други болести,тази дава възможности.
 
shundi Дата: Вторник, 14-11-2017, 10:07 AM |Съобщение 120
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
МЕн най-ме мъчи параноята, сърцебиенето и това,че не мога да си намеря място, а съм на работа и се прикривам от колегите, абе тежко е хубавото е че минава, ще се изтърпи няма как иначе!
 
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Shundi пита
Search:

Боже, дари ни смирението да приемаме нещата, които не можем да променим,
смелостта, да променяме нещата, които можем да променим и мъдростта да разбираме разликата.
Site created in uCoz