Shundi пита - Page 6 - Форум на АА в България

[ Ново съобщение · Потребители · Правила на форума · Търсене · RSS ]
Forum moderator: elica  
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Shundi пита
Shundi пита
shundi Дата: Сряда, 08-11-2017, 8:32 AM |Съобщение 76
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
Ще я прочета цялата
 
magisd Дата: Сряда, 08-11-2017, 11:00 AM |Съобщение 77
С опит
Група: Потребител
Постове: 342
Статус: Извън линия
Shundi прав си всичко е индивидуално,но едно е сугурно нищо няма да загубиш ако я прочетеш.Аз обаче,не откривм в постовете ти по назад ти каква помощ търсиш.При мен водеща роля изигра осъзнаването и приемането на проблема.Когато знеш,какъв е проблема търсиш решение за него,когато обаче ти не си убеден какъв е всъщност проблема , помощ е трудно да откриеш.Надявам се да не ме разбереш погрешно,ако ти смяташ,че си алкохолик търсиш решение как да спреш алкохола,ако смяташ ,че страдаш от високо кръвно търсиш помощ ,как да го свалиш и тн.Ако споделиш с нас до какви изводи си стигнал ще е по лесно да те насочим и помогнем,ако имаме опит с това.Та Sundu на този етап ,какъв проблем осъзна че имаш ти,извинявам се ако отговора го има по назад в постовете,ще ги препрочета отново ,за да не съм пропуснала.Хубав и успешен ден.
 
shundi Дата: Сряда, 08-11-2017, 12:52 PM |Съобщение 78
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
Проблема ми беше, казвам беше, защото аз промених това, че пиех от 10 години всяка вечер по 4-5 литра бира.От близо година започнах да имам странни физически симптоми,  промени в кръвното, паник атаки, потене, които пряко свързах с изпитото количество бира.Ходих на изследвания, разбира се тогава нищо ми нямаше, но след това от време навреме ми става зле(кръвно, паника сещате се доста са нещатата, липса на сън, нервност) Проблема ми е , че не пия вече, но понякога тези симптоми се проявяват отново.Чаках просто някой с подобни проблеми на сподели, какво е усещал, кога са преминали нещата и дали са преминали въобще?Ако преча на форума моля администратор да ме блокира, а някои недоброжелатели като bebo_bebov да не  пишат излишни коментари, изобщо не ме интересува тяхното мнение!
 
hope Дата: Сряда, 08-11-2017, 1:46 PM |Съобщение 79
С опит
Група: Потребител
Постове: 1647
Статус: Извън линия
Shundi
Пак ти пиша - ако проблемите, които описваш, продължават доста дълго време след спирането на алкохола, е възможно да са медицински. За себе си вече ти писах - същите проблеми ги имах и ги преодолях с лекарска помощ, защото бяха и изострени, и продължиха дълго след като спрях пиенето. Отделно от това се оказа, че имам заболяване паническо разстройство, което си се разиваше независимо от алкохолизма ми. Но всичко това стана ясно след консултации с лекар, и то запознат с болестта зависимост. Наложи ми се вземам няколко месеца медикаменти, които няма как да ти ги напиша. Едно, защото в АА не дискутираме въпроси, свързани с лекарства и второ - при всеки всяка болест е индивидуална.
Това е моят опит, друго не се сещам да ти напиша.
 
magisd Дата: Сряда, 08-11-2017, 2:20 PM |Съобщение 80
С опит
Група: Потребител
Постове: 342
Статус: Извън линия
Sundi абселютно съм съгласна с hope.Ако проблемите идват от алкохола,мисля най много до месец след спирането(месец за някой от симптомите е много дори)трябва всичко да се е нормализирало.Ако те останат значи имаш проблем и с тях.Давам пример с мен,спрях пиенето и треперенето,потенето,гаденето и безсъниете изчезнаха ,някой за дни,някой за седмица.Сърцебиенето,тревожността и страха,обаче останаха за по дълго.Аз потърсих лекар за тях,оказа се ,че или съм ги придобила по време на пиенето или съм пропила заради тях,но по важното е,че те са отделен проблем от пиенето.Няма шанс да ги излекувам с пиене,може само да станат от лек варянт в нещо много сериозно с него.Това,което аз разбрах е,че тези последици ще се развиват със или без пиене,но скороста ще е различна.Струва ми се,че се луташ,чудиш се дали ако не изчезнат някой от симптомите си струва да спираш пиенето.Мога да кажа само,че пиенето със сигурност влошава положението при всеки проблем,научно доказано е.Да лекуваш кръвно,или паник атаки с пиене звучи несериозно.Но пиенето да влоши кръвното и паник атаките си е напълно реално и сериозно.Съветвам те,да си направиш равносметка,от колко време наистина не пиеш нито грам,колко дълго те тормозят симптомите и продължава ли някой повече от две,три седмици потърси лекар.Колкото и опит да споделим всички сме различни,при мен щетите от пиенето са едни,при теб може да са други,при някой може да няма.Аз живея с постоянното стряскане от няма нищо и с тревожността,за спомен са ми от пиянството,и ставаше така тревожа се пия,спирам тревожа се повече,пак пия и така до безкраи.Определено обаче спрях навреме преди тези неща да се обострят,и си живея нормално,появяват се от време на време и определено много по безубидно отколкото когато пиех.
 
shundi Дата: Сряда, 08-11-2017, 2:51 PM |Съобщение 81
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
magisdhope, Така е и ви балгодаря искрено, понеже не съм спрял алкохола ето признавам, смсилъл ограничил и не всеки ден, но когато го спрях  за около 1 ден мина сърцебиенето и потенето, а безсънието и нервността към 7 мия ден бяха поносими вече, кръвното също ми е нормално, просто явно на нервна почва отвреме навреме се повишава, докотра ми предписа деаксит, който не смятам да пия, и   слабо хапче за кръвно.Сега ще спра окончателно алкохола и ще се проследя много внимателно как се случват нещата.
 
hope Дата: Сряда, 08-11-2017, 2:54 PM |Съобщение 82
С опит
Група: Потребител
Постове: 1647
Статус: Извън линия
Quote magisd ()
.Съветвам те,да си направиш равносметка,от колко време наистина не пиеш нито грам,колко дълго те тормозят симптомите и продължава ли някой повече от две,три седмици потърси лекар

Аз пък съм напълно съгласна с тебе, magisd. И това беше едно от първите неща, което предложих на shundi
И много,много ти благодаря за споделеното - беше ми и интересно, и полезно да те прочета. Поздравления за откритостта и честността ти!
 
hope Дата: Сряда, 08-11-2017, 5:07 PM |Съобщение 83
С опит
Група: Потребител
Постове: 1647
Статус: Извън линия
Quote shundi ()
понеже не съм спрял алкохола ето признавам, смсилъл ограничил и не всеки ден, но когато го спрях  за около 1 ден мина сърцебиенето и потенето, а безсънието и нервността към 7 мия ден бяха поносими вече, кръвното също ми е нормално, просто явно на нервна почва отвреме навреме се повишава, докотра ми предписа деаксит, който не смятам да пия, и   слабо хапче за кръвно.Сега ще спра окончателно алкохола
shundi, видях че междувременно си писал.
Извини ме, но нещо не разбирам - не казвам, че е заради тебе. Но веднъж пишеш, че си спрял алкохола и на 7-мия ден симтомите ти са станали поносими. После пишеш, че не си спрял алкохола, но ще го спреш окончателно. Изилиза, че спираш за определено време и започваш пак ли? Тогава се вслушай наистина в magisd
От друга страна, пишеш, че си се обърнал към лекар, той ти е предложил помощ, но ти си решил да я откажеш. Защо тогава ми е нужно да я търся? Все пак - твоя воля, твой избор.
И пак ме извини, ако нещо не съм те разбрала.
Успех ти пожелавам отново.
 
magisd Дата: Сряда, 08-11-2017, 6:13 PM |Съобщение 84
С опит
Група: Потребител
Постове: 342
Статус: Извън линия
hope видях,че още в началото си написала на shunti,същото като мен,а и май не само ти му препоръча лекар.Видях обаче и обърканите и противоремиви негови постове,както и как се чуства неразбран тук.Видях,че един път се чуди има ли проблем с алкохола,после,кръвното го изнервя и е на ръба да пие една бира,после беше пил само понякога,а накрая заяви,че след,като е спрял да пие,проблем са симптомите.Пише,че не би пил толкова млад хапчета за кръвно,но би го лекувал с бира.Та shunti това,което аз разбрах,е че ти си много объркан и хич не ти се иска да се окажеш болен от същото ,като нас.Пожелавам ти и да не си,но алкохолик или не 4-5литра бира всяка вечер на никоя болест няма да помогнат.Няма да те плаша,ще изложа само очевидни и доказани неща.Ако не си алкохолик,но имаш паник атаки с ежедневната употреба на алкохола можеш да ги докараш до шизофрения например.Алкохола поражда нервност и тревога следователно,по добре без да си алкохолик го спираш и си пиеш хапчетата и така е със всяка болест,пиенето само влошава.Алкохолизма е болест на отричането,замисли се не си ли толкова объркан защото нещо не искаш или не можеш да приемеш?Ако на нас ни кажеш пия ,ние ти вярваме,ако ни кажеш не пия,ние няма как да знаеме дали е така,но оправданията,последствията и отговорноста за себе си я носиш ти.Съветвам те бъди честен със себе си,и ако си притеснен за здравето си действай.Ако решиш,че е от алкохола и искаш ние ще помагаме тук.Когато бъдеш наистина,честен със себе си тогава,ще започнеш да виждаш решение на проблема ти в постовете ни.Не виждаш и с какво ще ти помогне голямата книга,защото ти мислиш,че не си точно като нас,че проблема ти не е същия,дано да е така.Но ако ти не си алкохолик значи тук не може да ти се реши проблема.И последно алкохолиците имат абстиненция след употребата на алкохол.Следователно пиеш следва абстненция,ако пиеш пак спира,ако не пиеш отшумява.Но пипнеш ли пиенето след някой ден абстиненцията започва отначало и така до безкрай.Когато не си пил много може да е по лека,но ще има по нещо дори и след една бира.

Съобщението поправено от magisd - Сряда, 08-11-2017, 7:52 PM
 
shundi Дата: Четвъртък, 09-11-2017, 7:56 AM |Съобщение 85
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
bebo_bebovhttps://www.google.bg/search?....m_UyqM:
 
shundi Дата: Четвъртък, 09-11-2017, 8:00 AM |Съобщение 86
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
Мисля , че е нормално да съм объркан, вие в някой момент не сте ли били, не ми трябва доктор , за да знам, че нещата ,които усещам са в следствие от алкохола.ПРоблема е че с алкохол е гадно, без алкохол пак е гадно, това е най-големия проблем.
 
shundi Дата: Четвъртък, 09-11-2017, 9:00 AM |Съобщение 87
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
МОля, модератор да махне bebo_bebov, от моята тема, не смятам, че е полезен, само спами и взима излишно отношение!
 
magisd Дата: Четвъртък, 09-11-2017, 9:38 AM |Съобщение 88
С опит
Група: Потребител
Постове: 342
Статус: Извън линия
Bebo bebev обърканноста е присъща да и то не само при пиещите.shundi и аз бях объркана и до днес понякога се обърквам в това няма нищо лошо.Ако някой смяташе,че не е нормално да си объркан,нямаше да ти предлагаме по няколко пъти едни и същи Работещи варянти пост след пост.Ти искаш да ти разкажем опита си и да ти дадем съвет,когато го направим обаче те не те устройват и въртиш сучеш,и търсиш да прочетеш нещо което ще ти хареса.На мен също не ми харесва,че не трябва да пия никога повече,не ми харесва,като си помисля,какво би станало ако изпия една бира,не ми харесва реалния шанс проблем или радост да ме върне към пиенето.Не чесно ми се вижда ,че услията,който съм положила да не пия тези почти 5г.могат да отидат подяволите за няколко часа.Не е честно,и едни да могат да си пият контролирано цал живот,а аз не.Нооо ,кой ме пита мен,кое е честно или не.Ти не си честен към себе си,затова си объркан.Мислиш,че намаляването на алкохола е почти,като спирането,и очакваш резултати.Пиша ти последно за сега,Работещо решвние е да спреш алкохола за 15дни,без нито грам,ако не изпитваш нужда да пиеш,ако ги изкараш бе никаква воля и желание ,а синптомите останат,значи ти трябва лекър.Ако през тези 15дни обаче повечето сонмптоми изчезнат и остане някой,търси лекар за него.Това е,лесно решение,трудно е обаче да се приеме,че за алкохолика за напред няма нищо сигурно и,че ако имаш проблем с аклхола борбата е жестока.Успех ти желая,и с радост бих ти писала отново,но когато видя,че написаното от нас е полезно за теб.До тук пишем едно и също с различни думи,но ти не ни се доверяваш.Мисля,че се лъжеш,че вярваш че проблема ти в алкохола!Кога видя ,колко е гадно без алкохол,даде ли си време да свикнеш без него?Че той грипа понякога минава за повече от седмица,а какво да кажем за болест която е хронична.Няма да стане за ден ,два и без ти да повярваш наистина и да поискаш помощ,нищо и никой няма да те излекува с щракане на пръсти.

Съобщението поправено от magisd - Четвъртък, 09-11-2017, 9:49 AM
 
shundi Дата: Четвъртък, 09-11-2017, 9:43 AM |Съобщение 89
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
magisdsad права си, ще пиша след 15 дни как съм, като ще се постарая нито грам алкохол през това време!Благодаря отново!
 
magisd Дата: Четвъртък, 09-11-2017, 10:03 AM |Съобщение 90
С опит
Група: Потребител
Постове: 342
Статус: Извън линия
Shunti ,ако си решил да опиташ за 15дни да спреш да пиеш ти желая успех.Ако проблема ти е от алкохола те ще са ти доста трудни,с времето и дните трезвенността става по лесна.Така,че пиши тук ако искаш ,когато ти се допие,не се подавай на мисли от рода 'изкарах ден,два значи мога да не пия ,а сега ще пиина само една бира.Мислите,който ще ти минават ще са много невини и ще се промъкват безобидно,такаче намери си какво да правиш,спорт,книги ,излизания.Не се заигравай с мислите за пиене и когато се промъкнат отлагай,с днес няма да пия,става и няма да пия само този час,и така час след час.Успех.
 
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Shundi пита
Search:

Боже, дари ни смирението да приемаме нещата, които не можем да променим,
смелостта, да променяме нещата, които можем да променим и мъдростта да разбираме разликата.
Site created in uCoz