Алкохолна Абстиненция? - Page 2 - Форум на АА в България

[ Ново съобщение · Потребители · Правила на форума · Търсене · RSS ]
Forum moderator: elica  
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Алкохолна Абстиненция?
Алкохолна Абстиненция?
slavi921 Дата: Сряда, 28-02-2018, 10:32 AM |Съобщение 16
От скоро
Група: Потребител
Постове: 15
Статус: Извън линия
И аз мисля че проблема е във времето като величина! Просто имам чувството че като се каже по дълъг период от време и се отключва някакъв механизъм в мозъка и просто те кара да мислиш само за това ...
 
shundi Дата: Сряда, 28-02-2018, 10:45 AM |Съобщение 17
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
Самата болест е такава , че те кара да мислиш само за това, всичко ти се е въртяло около алкохола, работа, контакти, празници, делници и сега като го няма и малко страшничко ти изглежда...
 
magisd Дата: Сряда, 28-02-2018, 12:23 PM |Съобщение 18
С опит
Група: Потребител
Постове: 342
Статус: Извън линия
Слави,като за начало моя съвет е да смениш работата,в смисъл професията.В тази свера ,която работиш доста хора без да се усетят се пропиват .Повярвай знам какво е,имам доста познати бармани ,сервитьори,и тн.който са станали алкохолици с помоща на работата.Все някой,черпи,постоянно се работи с пиене,по лесно се работи,като пиинеш едно ,две,в колектива е по весело ,като пиинете,пиивате и след работа и изобщо ти по добре знаеш как е,и без да се усетиш имаш проблем.Да работиш с алкохол и да не пиеш е нечовешко изпитание.Прочети книгите тук,информирай се какво е алкохолизма и до какво води,да си наясно,ако продължиш да пиеш какво ще се случи.За депресията и фобиите Шунди не е напълно прав,не е задължително да изчезнат,ако не пиеш.При много алкохолици проблема остава и е нужно отделно внимание за него,но едно е сигурно,ако продължиш с пиенето много вероятно е да се отключат още и доста по сериозни психични разтройства.В крайна сметка тази болест точно до такива изходи води,или спираш,или полудяваш или умираш от нея.Знам,че поста ми е страшен на пръв погле,но най добрия стимул според мен чове да спре е истната,а тя хич ама хич не е розава.
 
shundi Дата: Сряда, 28-02-2018, 1:09 PM |Съобщение 19
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
magisd, Съгласен съм с теб, фобиите може и да не минат, трябва професионална консултация, както аз със паник атаките, което е подобно, за съжаление на мен лекарите не ми помогнаха ама изобщо.
 
magisd Дата: Сряда, 28-02-2018, 1:49 PM |Съобщение 20
С опит
Група: Потребител
Постове: 342
Статус: Извън линия
Шунди ще съм честна,помня преди че беше писал,че лекарства не желае да пиеш,нямам спомен и да си споделял,че си посещавал психолог,следователно и помощ няма как да очакваш.Едно от основните неща за овладяването на ПА или панически разстройства са сам да си помагаш с четене,прилагане на различни техники и терапии.Разбирам,че повечето психятри не са много читави и само изписват лекарства,но пък и ако човек има желание,ще издири някой читав и ще му се довери в лечението и ако се налага ще пие лекарства,и ще ги сменя дори,докато не открие своето.Така мисля аз,разбирам те,че си млад и не искаш да се товариш с анти депресанти,но тогава,не бива да виниш лекарите защото ти дори не си опитал та да видиш какво е.

Съобщението поправено от magisd - Сряда, 28-02-2018, 1:51 PM
 
shundi Дата: Сряда, 28-02-2018, 1:57 PM |Съобщение 21
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
Ходих при двама в родния си град, не помня дали съм споменал, единия искаше да ми прави схема с силни лекарства от групата на диазепамите катао заради това трябваше да излезна 3 месеца в неплатена, което няма как да стане, другия ме посъветва да спра пиенето постепенно като за около 2 месеца да го откажа тотално.Та смятам , че не са ми помогнали.
 
shundi Дата: Сряда, 28-02-2018, 2:00 PM |Съобщение 22
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
Та аз че не исках лекарства не исках, ама след 2-3 провала, реших да се консултирам, ама ...
 
magisd Дата: Сряда, 28-02-2018, 2:11 PM |Съобщение 23
С опит
Група: Потребител
Постове: 342
Статус: Извън линия
Виждаш ли шунди как болестта ни ни кара да обвиняваме другите постоянно.В началото на трезвеноста ни,а и по време на пиенето ни ние така сме свикнали да мислим,че другите са виновни,и мислим по следния начин.Доктороте ми предложиха еди си какво,но аз не съм съгласен да го направя,следователно той е некадърник и не ми помогна.Именно от такива мисли трябва да започнем да се лекуваме,когато спрем да пием.Не трябва да се изкарваме посъоянно жертви(те не са могли да ти помогнат)и да се самосъжаляваме.Здравия човек мисли по следния начин,аз не съм изпълнил съветите на лекарите,следователно няма как да знам те вършат ли работа или не.Първо може да е рядко,но някой хора спират пиенето постепенно,второ анти депресантите може да имат странични ефекти,но може и да нямат,дозата се казва постепенно и страничните ефекти ако изобщо ги има обикновенно до месец изчезват.Аз те разбирам не казвам,че е трябвало да ги слушаш,в крайна сметка ти най добре си знаеш,но се опитвам да насоча вниманието ти към мисленето ти,защото мисля,че си е чиста черта на алкохолизма.
 
magisd Дата: Сряда, 28-02-2018, 2:25 PM |Съобщение 24
С опит
Група: Потребител
Постове: 342
Статус: Извън линия
По между другото на мен лекаря ми на няколко пъти се опитва да ми назначи деаксанит ,ми аз пък не искам да го пия на този етап и не го пия.Но не обвинявам лекаря ми,че не ми е помогнал защото вече ми е ясно,че той няма как да ми помогне ако и аз не искам.Аз явно имам предрасъдаци за тези лекарства,и предпочитам да си търпя отколкото да ги пия за да видя дали ще помогнат.Естествено обаче,ако стане зле положението бих се доверила и следвала предпосанията,независимо какви са,защото здравето ми е по важно и от работата и от ината ми.
 
shundi Дата: Сряда, 28-02-2018, 2:29 PM |Съобщение 25
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
Възможно, но аз мисля ,че съм реалист 3 месеца без работа, 2 деца и жена (глад, лишения) смисъл обяснил съм на доктора, че няма как аз да не работя, и той продължава да държи на своето...За това го обвинявам, иначе имам доверие в докторите и техните предписания, да алкохолик съм, но тази черта за обвиняването на всичко и всекиго освен мен не съм сигурен че съм я придобил, а може и да съм.
 
magisd Дата: Сряда, 28-02-2018, 2:46 PM |Съобщение 26
С опит
Група: Потребител
Постове: 342
Статус: Извън линия
Може аз да бъркам Шунди,но ако утре не дай си боже те заболи апендисит и те питат операция и 3месеца почивка,или без операция и колкото изкараш кое ще избереш?Не ми отговаряи хич не мисля,че ще го мислиш ще си почиваш в вас и това е.Ноо ние хората,като цяло сме свикнали да неглижирамепсихичното си здраве,дори и себе си включвам в това число,за го лекуваме не искаме да правим жертви да не работим,да даваме пари за психоаналитици о тн.Лошото обаче,е че при някой минава от самосебеси ,но при други се задълбочава,и накрая пак не ходиш на работа,пак пиеш лекарства,но лечението вече съвсем не е така успешно.Та може и да бъркам,но доктора за твоето състояние знае само това лечение,той не може да си измисли друго само за да те устройва теб.Сигурна съм,че и на Слави ще му е проблем да се махне от работа и да смени средата,но решението да остане трайно трезвен е само това.Избора е негов и е труден,но е сериозен и решаващ.
 
slavi921 Дата: Сряда, 28-02-2018, 3:49 PM |Съобщение 27
От скоро
Група: Потребител
Постове: 15
Статус: Извън линия
Ами по принцип в момента не съм на работа пак поради причина алкохол. С работодателя ми се разделихме "по взаимно съгласие" заради една изцепка от моя страна пак породена от алкохол, но истината е че изцепките бяха много и даже човека много ме изтърпя само защото се сцепвах от работа и г/д му носех целия бизнес на гръб а и много ми е тъпо защото хвърлих ужасно много време и енергия в даденото заведение в момента е едно от топ 5те заведения в (няма да крия от къде съм) Сандански и бях на косъм "официално" да стана мениджър но ...
Та мисълта ми е много хора са ми казвали а и вече почвам да осъзнавам че в тази сфера наистина няма да стане, колкото и да харесвам работата си ... и да доста отдавна работя тази професия и много от хората които познавам наистина си пийват стабилно
 
shundi Дата: Сряда, 28-02-2018, 3:49 PM |Съобщение 28
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
Да, сега се опитваме да помогнем на Слави, с тази негова професия ще му е доста трудно, ако не невъзможно да се откаже, но също много трудно е да се преклалифицира човек, но в крайна сметка за собственото си благо ще трябва!
 
July Дата: Сряда, 28-02-2018, 7:10 PM |Съобщение 29
С опит
Група: Администратор
Постове: 328
Статус: Извън линия
Привет, Слави.
Има ли сбирки на анонимни алкохолици близо до теб?
Там би могъл да намериш начина по който да живееш без да пиеш.
Има такъв начин. Той е много прост и ясен. Състои се от 12 стъпки, които прилагаме в ежедневието.
 
magisd Дата: Сряда, 28-02-2018, 7:41 PM |Съобщение 30
С опит
Група: Потребител
Постове: 342
Статус: Извън линия
Да се преквалифицираш е трудно да,но след определена възраст.Слави е на 25г. живота е пред него,може да учи,а може и да експериментира с други професии.Работата в заведения е временно препитание съвсем вече не е професия,че да съжалява човек за нея.Преди не беше така,но навсякъде вече предпочитат млад и жизнен персонал,хората на възраст доста ги пренебрегват,така че колкото по рано се отърсиш от тази среда толкова по лесно ще намериш ново пеизвание.По добре сега на25 когато можеш всичко,отколкото на 40г.да останеш без работа и да си стар и да се учиш тепърва.Слави прочети книгите и пиши тук ще помагаме.

Съобщението поправено от magisd - Сряда, 28-02-2018, 7:42 PM
 
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Алкохолна Абстиненция?
Search:

Боже, дари ни смирението да приемаме нещата, които не можем да променим,
смелостта, да променяме нещата, които можем да променим и мъдростта да разбираме разликата.
Site created in uCoz