Shundi пита - Page 25 - Форум на АА в България

[ Ново съобщение · Потребители · Правила на форума · Търсене · RSS ]
Forum moderator: elica  
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Shundi пита
Shundi пита
magisd Дата: Понеделник, 08-01-2018, 8:16 AM |Съобщение 361
С опит
Група: Потребител
Постове: 342
Статус: Извън линия
Аз лично не.Пък и не виждам с какво би помогнал.Имам предвид,лекари могат да помогнат при спирането и детоксикацията,но след това според мен всичко е в наши ръце.По скоро за по нататъчна помощ психотерапевт би помогнал повече,чела съм ,че хипнозата помагала при зависимости.
 
shundi Дата: Понеделник, 08-01-2018, 8:20 AM |Съобщение 362
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
magisd, Да разбирам, трезвен съм, но се притеснявам за мой близък, мился, че прави делир вчера, жена му, се видяла в чудо, айде аз абстиненциите ги знам ама за делир нямам и идея, знам само, че се умира, викали са бърза помощ, били са му някакви успокоителни май, сега не си познава семейството,...ужасно.Ти имаш ли идея за делира какво е как се лекува?
 
magisd Дата: Понеделник, 08-01-2018, 2:45 PM |Съобщение 363
С опит
Група: Потребител
Постове: 342
Статус: Извън линия
Идея какво е имам,но може ли човек да се справи с него в домашни условия зависи от състоянието.Аз лично мисля,че постъпването в болница при него е належащо,не само за детоксикация,а за преглед на цялосното състояние,на бъбреци,черен дроб и коремни органи.Не искам никой да плаша,но това състояние е сериозно .
 
shundi Дата: Понеделник, 08-01-2018, 2:48 PM |Съобщение 364
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
Знам и аз това, ги посъветвах...не знам какво ще направят, дано се оправи, жена му му е дала да пие ракия, сега бил по-добре...но то така не може да продължава, няма да ви занимавам с чужди проблеми просто съвет потърсих.Иначе аз съм добре, не пия, вече спрях да лежа по цял ден, настроението ми се подобрява.
 
magisd Дата: Понеделник, 08-01-2018, 3:09 PM |Съобщение 365
С опит
Група: Потребител
Постове: 342
Статус: Извън линия
Радвам се,че ти си добре Шунди.Ракия в това състояние .....Ясно ми е ,че човек сам ако не иска не става,но в тези състояния само болноца му е майката,приема на алкохол в това състояние може да е фатален.Може и да не е всеки път фатално,но аз имам двама познати починали единя в това състояние,дригия малко след отминаването,та болницата е най добрия варянт.Но нека,кажат и другите.
 
shundi Дата: Понеделник, 08-01-2018, 3:41 PM |Съобщение 366
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
Да, отказва да се лекува определено, да влиза в болница в клиника не искал и да чуе, дано нищо лошо не стане, аз ще отида ще се опитам да го убедя да влезе за детокс и тнт.
 
magisd Дата: Понеделник, 08-01-2018, 5:03 PM |Съобщение 367
С опит
Група: Потребител
Постове: 342
Статус: Извън линия
Шунди и аз нямам предвид клиника,нито дори психятрия, говоря за болница и по конкретно реанимация.Преди да го приемат там ще мине на преглед за цялосна клинична картина,ще го прегледат за възможни последици ,кръвоизливи,сърце и тн,и ще е под наблюдение и детокс.До колкото знам,това,че е неадекватен и не познава близките си е най малкия проблем и ме е необратим,но другите усложнения ,който съпътсват са страшни и не видими за близките и болния.

Съобщението поправено от magisd - Понеделник, 08-01-2018, 8:12 PM
 
shundi Дата: Вторник, 09-01-2018, 8:01 AM |Съобщение 368
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
magisd, В болница е човека дано се оправи!
ВИе как сте приятели, виждам, че освен нас двамата другите нещо се поизгубиха, дано са заети...
 
shundi Дата: Сряда, 10-01-2018, 8:05 AM |Съобщение 369
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
Как сте приятели, ето тия дни Роб Халфорд празнува 32 години трезвеност, значи може хора! Действаме ден за ден и това е!
 
magisd Дата: Сряда, 10-01-2018, 9:08 AM |Съобщение 370
С опит
Група: Потребител
Постове: 342
Статус: Извън линия
Разбира се,че може Шунди.И аз вярвам,че някой хора успяват.Как е близкия ти?Пфф и аз имам един познат,който се опитвам да вразумя,но едва ли ще стане.
 
shundi Дата: Сряда, 10-01-2018, 9:23 AM |Съобщение 371
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
Стабилизиран е, ще видим какво ще стане, дано се вразуми!
Лошото е, че не смята, че има проблем, още преди да стане семеен, всеки ден на бар по 1 литър концентрат и 10 бири и 2 кутии цигари, после си хвана гадже, уж се кротна ама явно ...и това прогресира, а е млад 35 годишен е.Лошото е, че отрича да има проблем и това е сърди се...Но като не иска да му бъде помогнато не знам какво ще става за напред.
 
magisd Дата: Сряда, 10-01-2018, 9:30 AM |Съобщение 372
С опит
Група: Потребител
Постове: 342
Статус: Извън линия
Когато човек сам не иска,е невъзможно да му се помогне.Въпреки това е трудно да се гледа отстрани.
 
shundi Дата: Сряда, 10-01-2018, 9:50 AM |Съобщение 373
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
Да, ужасно е, ясно има една фаза на алкохолизма и като я прекрачиш може би нулев шанс за успех...
 
elica Дата: Сряда, 10-01-2018, 7:09 PM |Съобщение 374
С опит
Група: Модератор
Постове: 184
Статус: Извън линия
Привет! Аз съм добре. smile Радвам се, че и вие сте така. И да - възстановяването е напълно възможно. Всеки един от алкохолиците в АА, които познавам е свидетелство за това. Държим се един за друг и продължаваме напред заедно.
 
shundi Дата: Четвъртък, 11-01-2018, 8:14 AM |Съобщение 375
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
smile  Как сте днес приятели?
 
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Shundi пита
Search:

Боже, дари ни смирението да приемаме нещата, които не можем да променим,
смелостта, да променяме нещата, които можем да променим и мъдростта да разбираме разликата.
Site created in uCoz