Shundi пита - Page 26 - Форум на АА в България

[ Ново съобщение · Потребители · Правила на форума · Търсене · RSS ]
Forum moderator: elica  
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Shundi пита
Shundi пита
hope Дата: Четвъртък, 11-01-2018, 9:29 AM |Съобщение 376
С опит
Група: Потребител
Постове: 1647
Статус: Извън линия
Добре smile Трезвена, спокойна, готова да посрещна предизвикателствата на деня. Благодарна, че продължавам да се възстановявам; благодарна, че ви има. Макар и да не пиша често тук, съм с вас дори когато мълча smile Хубав януарски ден на всички ви! wink
 
shundi Дата: Четвъртък, 11-01-2018, 9:41 AM |Съобщение 377
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
hope, Да ти се връщя тъпкано  wink
 
shundi Дата: Петък, 12-01-2018, 7:47 AM |Съобщение 378
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
Как сте приятели?
 
magisd Дата: Петък, 12-01-2018, 8:34 AM |Съобщение 379
С опит
Група: Потребител
Постове: 342
Статус: Извън линия
Ани при мен лично годината не тръгна по най добрия начин.Надявам се обаче всичко вече да се нормализира.
 
shundi Дата: Петък, 12-01-2018, 8:53 AM |Съобщение 380
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
magisd, И при мен е така, но трябва да сме оптимисти, иначе лошо.
 
magisd Дата: Петък, 12-01-2018, 9:43 AM |Съобщение 381
С опит
Група: Потребител
Постове: 342
Статус: Извън линия
Опитвам Шунди,понасъбра ми се доста напоследък,но гледам да не се давам.Чакам сега всичко да си дойде на мястото.
 
shundi Дата: Петък, 12-01-2018, 9:56 AM |Съобщение 382
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
Стискам палци, дано не е нещо необратимо, надявам се , мисли положително!
 
magisd Дата: Петък, 12-01-2018, 10:21 AM |Съобщение 383
С опит
Група: Потребител
Постове: 342
Статус: Извън линия
По прицип силно се надявам да се оправи всичко.За сега натам отиват нещата,дано нищо ме се обърка.Но общо взето търпение трябва за да се види.
 
shundi Дата: Петък, 12-01-2018, 10:29 AM |Съобщение 384
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
Сигурен съм, че  ще се наредят нещата!
 
shundi Дата: Понеделник, 15-01-2018, 8:48 AM |Съобщение 385
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
КАк сте приятели?
 
hope Дата: Понеделник, 15-01-2018, 9:26 AM |Съобщение 386
С опит
Група: Потребител
Постове: 1647
Статус: Извън линия
Добре, shundi, добре. smile
Посрещам новата седмица трезва, радвам се на зимня пейзаж и съм благодарна, че мога да му се насладя. Макар и да съм от "топлолюбивите", се научих, и продължавам да се уча на всичко, което природата ми поднася. Знаейки, че днешният ден няма да повтори. smile
Спокойна, трезвена и успещна седмица на всички тук! smile
 
shundi Дата: Понеделник, 15-01-2018, 10:13 AM |Съобщение 387
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
hope, сигурно съм те питам, ама да не ровя по постовете, колко време си на "сух режим"?
 
hope Дата: Понеделник, 15-01-2018, 5:42 PM |Съобщение 388
С опит
Група: Потребител
Постове: 1647
Статус: Извън линия
От 28.02. 2008 година smile Живот и здраве, надявам се празнувам 10 годинки smile Заедно с вас, разбира се! smile

Преди малко бях допълнила поста си, но изчезна, явно трябва да го напиша отново.
От 28.02.2008 год. спрях да пия, но истинското ми възстановяване започна през м.май 2009 година, когато животът ме срещна с други възстановяващи се и с моя спонсор. Тогава спрях и хапчетата, към които бях зависима. Затова и чистите ми години са още 8 години и 8 месеца ако не бъркам. Пиша това, защото и преди имах сухи периоди, но идваше пробив. Когато с моя споснсор от АА започмах работа по 12-те стъпки разбрах защо не съм успявала - защото не занех как да живея без да пия. В нашата литература пише, че номерът е не да спреш да пиеш, а в това да живееш без да пиеш. Ето на това се научих в АА - как да водя един спокоен, по-разумен и стойностен, пълноценен живот без алкохол. Тази тема не се побира в 2-3 изречения, но ще допълня нещо:
Едно от нещата, което ме научи на по-смислен живот, беше да поема отговорност. За себе си, за възстановяването си. И точно тук ми помогна идеята на моя спонсор - всеки ден да превеждам по една мисъл на АА и да я поствам в един друг форум, който вече за съжаление не съществува. Мисълта, че по този начин ще мога да бъда полезна и на себе си, и на дрруги, ме направи толкова щастлива, и така изпълни със смисъл дните ми, че изобщо не се сещах за алкохол или хапчета. Отделно от това отговорността, която бях поела, ме накара да се почувствам ценен човек - нещо, което може би за пръв път усетих. Това също ме държеше на разстояние от самата мислъл за пиене или дрога. И понеже съм и признателна, и дълбоко благодарна и на моето възстановяване, и на приятелите ми от АА, и на моя споснор, продължавам когато мога да превеждам и пиша тук. Правя го вече с дълбоко удовлетворение и разбира се с надеждата да бъда полезна и на друг. Искрено се надявам да продължа да го прравя. А на всички вас - благодаря ви, че ви има!


Съобщението поправено от hope - Понеделник, 15-01-2018, 6:21 PM
 
shundi Дата: Вторник, 16-01-2018, 8:05 AM |Съобщение 389
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
hope, Много ти благодаря за написаното, много!
Искам да споделя нещо:
Вчера бях за пръв път на бар с приятели, които не бях виждал от преди нова година, включително и човек , който си дойде от чужбина, него не го бях виждал от 5 години.С всичките от тях имам страхотни спомени, разбира се свързани с алкохола, купони , пиене, бели и глупости, все забавни работи от близкото и далечното минало.Да подчертая не пих нито глътка, макар че се опитаха невинно да ме подхлъзнат.Та така, чувствах се много добре, смяхме се, историйки, като в доброто старо време.Обаче по едно време получих нещо като лека паник атака, явно много хора или многото алкохол покрай мен провокираха това, разбира се понеже беше лека, никой не разбра, но ми се наложи да си тръгна по-рано от предвиденото.Според вас приятели, нормално ли е това, може би понеже не съм сух достатъчно дълго и все още физическо и психическо състояние се провокират от присъствието на пиещи хора и алкохол, как мислите?
 
hope Дата: Вторник, 16-01-2018, 8:54 AM |Съобщение 390
С опит
Група: Потребител
Постове: 1647
Статус: Извън линия
Напълно е възможно, shundi
Едно от нещата, на кото се научих, беше т.нар. здрав егоизъм. В началото ми звучеше като егоизъм в букваалния смисъл на думата и ми беше странно да обичам себе си преди всичко. Но разбрах, че това е друг вид любов - която означава, че трябва да поставя трезвеенето си, възстановяването си на първо място. Важната съм наистина аз, но и трябва да нося отговорност, да пазя трезвеността си.
Мисля че в "Живот в трезвеност" се говори надълго за това. Вкл. и да изхвърлим алкохол и да не държим такъв в къщи, да избягваме компании в кото се пие алкохол. Аз например се откъснах от една от най--близките си приятелки, защото тя пиеше. Беше ми трудно, но го направих с ясното съзнание, че така постъпвам правилно за себе си. Да, наистина първите 3 месеца са критични - пише го пак в същата книга, и в които трябва да сме особено предпазливи и бдителни. Да се пазим и от пиене, и от пиещи. След това става някак по-лесно да се пазим - поне при мен и мои познати беше така. Но първата година се иска наистина много бдителност. Правим го, водени от здравия егоизъм, от обич към себе си, а и в много случаи - към близките си. Правим го, защото ако не сме отговорни за собственото ни възстановяване, няма кой друг да го опази вместо нас.
Искаш ли да ти ккажа защо ти, аз, всички сме най-важни за себе си? Научих го в АА - защото ти, аз, сме единствените, с които живеем по 24 часа на денонощие. 
smile :)
 
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Shundi пита
Search:

Боже, дари ни смирението да приемаме нещата, които не можем да променим,
смелостта, да променяме нещата, които можем да променим и мъдростта да разбираме разликата.
Site created in uCoz