Shundi пита - Page 27 - Форум на АА в България

[ Ново съобщение · Потребители · Правила на форума · Търсене · RSS ]
Forum moderator: elica  
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Shundi пита
Shundi пита
shundi Дата: Вторник, 16-01-2018, 9:03 AM |Съобщение 391
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
hope, Абсолютно! Понеже си доста опитна в трезвеността, кога се връща здравия сън, след тези 3 критични месеци или по-късно.Не че не спя, даже доста лесно заспивам вечер, но се будя по 100 пъти , и се стряскам честно.
 
hope Дата: Вторник, 16-01-2018, 9:12 AM |Съобщение 392
С опит
Група: Потребител
Постове: 1647
Статус: Извън линия
Здравей отново. smile
На мен ми отне около месец, за да започна да спя. 
Ооо, и аз се стрясках и се будех много пъти, но и това отминава с времето. Нужни са малко търпение и доверие, че здравия сън ще дойде отново.
В интерес на истината, започнах да спя по-спокойно, след като вечер преглеждах деня си, стараех се да преценя поведението и думите си, за да видя наранила ли съм някого, допуснала ли съм грешка.Къде и какво да поправя следващия ден или дни. Вярно, изисква се доста честност. Това е т.нар. ежедневен самоанализ. После от сърце благодарях на Бог за трезвия си ден и че ми е дал сили да бъде такъв, молех се да закриля съня ми.
Та така. smile Търпение, приятелче! Търпение и много вяра!
Пропуснах - пиех успокоителни чайове - риган, лайка, мащерка. Правя го и сега от време на време когато чувстввам, че ще ми е трудно да се отпусна за сън.
 
shundi Дата: Вторник, 16-01-2018, 9:15 AM |Съобщение 393
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
Да, вяра и търпение, ще се заредя с тях, ден за ден и така напред!
 
hope Дата: Вторник, 16-01-2018, 9:22 AM |Съобщение 394
С опит
Група: Потребител
Постове: 1647
Статус: Извън линия
Точно така - ден за ден! smile Днес е важният ден, утре не е дошло и ще го мисля, когато стане днес! smile
 
shundi Дата: Вторник, 16-01-2018, 9:31 AM |Съобщение 395
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
Аз много се вдъхновихх миналата седмица от един от моите музикални идоли Роб Халфорд, който празуваше 33 години трезвеност и който каза, че благодарение на своите фенове и живота си ден за ден е жив тук и сега и ни радва с музиката си.Та споделям това, защото ме направи определено по-силен!
 
magisd Дата: Вторник, 16-01-2018, 9:42 AM |Съобщение 396
С опит
Група: Потребител
Постове: 342
Статус: Извън линия
Здравейте и от мен приятели.Радвам се,че сте тук и ,че сте добре.На мен,както писах напоследък доста ми се събра,най вече стрес,напрежение и нерви.Сега всичко е нормално,но се чувствам много уморена и изхабена.Но все пак виждам положителните страни,всичко се понарежда,а аз тренирах търпението си.Аз имам голям проблем с него.Преди ,когато пиех и чуех лоша новина,или пък някой ми каже нещо лошо,приемах това за окончателно,необратимо,края на света и тн.И веднага почвах да пия и да се самосъжалявам.После нещата се поопряват,а аз пия,че ми е олекнало и тн.С времето отренирах доста ситуации ,уча се на това да не губя надежда,днес може да е зле ,а утре всичко да се окаже за добро.И така с тези няколко изпитания напоследък разбрах,че не съм чак толкова слаба,колкото преди мислех.Освен това,в напрежението си се сетих за пиене,но веднага лампата,че съм нужна,адекватна,че много неща зависят от мен светна и мисълта излитна.И така .
 
hope Дата: Вторник, 16-01-2018, 9:42 AM |Съобщение 397
С опит
Група: Потребител
Постове: 1647
Статус: Извън линия
Правех същото, shundi smile
Търсех и черпех от опита на възстановили се и възстановяващи се. Гледах да се зареждам с тоно вдъхновение, защото ми даваше и вяра и сили. Точно както ти си го напсал. И слушах мнго музика - от тази, която обичам, особено вечер, за да се освободя от къде насъбрала се умора, къде от насъбрали се негативизъм, недоверие и други "лоши" ччувства.
Продължавай да търсиш позитивизма, вдъхновението. Те ни дават сили дори когато си мислим, че не можем да продължим. Аз гледам да се държа за светлината и в буквалния, и в преносния смисъл, така е по-лесно smile

magisd, виждам че си писала междувременно. Радвам се за теб. И ти имай вярата, че всичко което ни се случва, е за наше добро - да научим някой урок, да си вземем поука и така да натрупаме малко повече сили. И надежда. Продължавай напред, приятелко! smile


Съобщението поправено от hope - Вторник, 16-01-2018, 9:45 AM
 
shundi Дата: Вторник, 16-01-2018, 11:03 AM |Съобщение 398
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
magisd, Дръж се силна и дано всичко е Ок!
 
magisd Дата: Вторник, 16-01-2018, 3:09 PM |Съобщение 399
С опит
Група: Потребител
Постове: 342
Статус: Извън линия
Държа се и ще е ок.Просто попрегрях.Горда аъм обаче,че не пиставих трезвеноста си под въпрос,а преди да спра да пия доста по малки неща са предизвиквали пробива.Намирам за хубаво това,че пеиоритетите ми са различни дори и когато стане малко напечени.Нарочно си помислих дали бих се напила,а в главата ми веднага светна,че няма как да стане и хилядите отговорности,който имам .Просто мисълта увисна абсурдна.

Съобщението поправено от magisd - Вторник, 16-01-2018, 3:10 PM
 
shundi Дата: Сряда, 17-01-2018, 8:22 AM |Съобщение 400
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
Да и аз сега като се замисля да си пиийна, лошо ми става за последствията и за хвърления труд на вятъра, както казваш абсурд!
 
shundi Дата: Четвъртък, 18-01-2018, 8:37 AM |Съобщение 401
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
КАк сте приятели?
 
shundi Дата: Понеделник, 22-01-2018, 9:08 AM |Съобщение 402
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
Къде се изгубихте всички?
 
magisd Дата: Понеделник, 22-01-2018, 10:16 AM |Съобщение 403
С опит
Група: Потребител
Постове: 342
Статус: Извън линия
Тук сме Шунди.Как си ти в тва скапано време?
 
shundi Дата: Понеделник, 22-01-2018, 10:18 AM |Съобщение 404
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
Оффф болничък бях събота и неделя...още не мога да влзена в час...Не ми се работи вече... wacko
 
shundi Дата: Вторник, 30-01-2018, 10:24 AM |Съобщение 405
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
КЪде сте бре хорА?
 
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Shundi пита
Search:

Боже, дари ни смирението да приемаме нещата, които не можем да променим,
смелостта, да променяме нещата, които можем да променим и мъдростта да разбираме разликата.
Site created in uCoz