ЛИЧНИ ИСТОРИИ - Page 4 - Форум на АА в България

[ Ново съобщение · Потребители · Правила на форума · Търсене · RSS ]
Forum moderator: elica  
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » ЛИЧНИ ИСТОРИИ
ЛИЧНИ ИСТОРИИ
f_s35 Дата: Четвъртък, 06-06-2013, 10:20 AM |Съобщение 46
От скоро
Група: Потребител
Постове: 4
Статус: Извън линия
Срамно е. Много е срамно. Ето, дори и в момента съм се
заключил в стаята си в службата и си пия. А имам толкова задачи за
вършене. Не мога да ги започна преди да съм влезнал в "творческа" фаза
след поне още бутилка вино. На обедна почивка, която много често
продължава и 3 часа ходя 10-15 мин до едно заведение, което не се
посещава от мои колеги, за да не ме гледат какво правя. Ако на някой му
трябвам - звънят по телефона, а аз винаги "съм извън службата на среща".
Каква среща?! Седя и се наливам. Време да минава, че да свърши денят и
да мога да си отида при кварталните пияници в моя квартал и да се
донаквася, че да мога да съм по-малко време в нас с малката, защото
детето си играе, бели прави и т.н., а аз такова нещо не понасям, вместо
да му се радвам. Не понасям, защото така ми е угодно от алкохола, виж,
ако бях с някой "авер" в нас - всичко щеше да е ОК. Това, явно е
болестта. Пък и сам да бях - да си къркам до припадък, нямаше да има
проблеми, напротив - щеше да ми е много добре. До такава степен съм
стигнал, че първата си бутилка вино (обикновено в службата) я пия в
голяма чаша за чай с дръжка, защото, ако си сипя в нормална чаша, няма
да мога да я вдигна и ще я разлея. А отделно е, че (като чета, явно
вторичен ефект от алкохолизма ми), имам панически атаки, за които пия
ксанакс, а той в комбинация с алкохола е направо като парен чук. След
като я направя тази комбинация - обикновено не пия по 1 ден, защото не
съм в състояние - страшна депресия и обикновено си пускам ден отпуск,
седя си в нас и се самосъжелявам. И след това на ново старата песен. Но
съм твърдо решен да приключа веднъж завинаги с това и като начало отивам
при психиатър, а след това започвам посещения на групите на Анонимните
алкохолици........Колко е смешно да го мисля, да го напиша, защото само
по филмите съм гледал какво значи това и винаги ми е било много смешно,
как се правят тези сбирки, но явно имат ефект, а при мен се налага да
има ефект, колкото се може по-скоро, защото след вече бутилка вино, след
като ми мина сутрешната следалкохолна депресия - ми се живее. Но без
алкохол.
 
Гост Дата: Четвъртък, 06-06-2013, 10:45 AM |Съобщение 47
Група: Гост





[quote=f_s35]Чудех се скоро, от кога не съм
се радвал на нещо искрено, а не в пиянска еуфория..... Ами не помня,
толкова одавна е било. Защо не се радвам на неща, на които нормалните
хора се радват, ами защото алкохолиците като мен просто не правят
разлика между хубаво и лошо, правят разлика само между алкохола и всичко
останало.[/quote]

f s35, това все едно аз съм го писала, както и много други неща, които си споделил. Аз още не съм готова да се изправя срещу много хора, за да призная, че съм алкохоличка, срам ме е. Затова пиша тук и благодаря на Кетхен, че ми отговаря.
И ти като мен май си стигнал дъното, щом искаш и търсиш помощ. На прав път си. Аз съм още в началото на пътя, но няма да се отказвам.
И аз имам нещо като панически атаки, по точно една постоянна тревожност, която обаче, от както не пия тези дни - отшумява. Лекарства не пия.
f s35, пишеш откровено и знам, че е искрено. Ще се справим, трябва да се справим. Пиши как е минала срещата при лекаря. Пиши, моля те.
 
kethen Дата: Четвъртък, 06-06-2013, 2:25 PM |Съобщение 48
С опит
Група: Потребител
Постове: 75
Статус: Извън линия
Ами и аз бях гледала само Мег Райън, във филма "Когато един мъж обича една жена", и никога не съм предполагала, че и аз ще ида на сбирка на АА и ще разказвам историите си, но го направих.
Смешно ли, изобщо не е смешно, напротив, страшно е, като чета ксанакс и алкохол, и болнични, аз пиех също лекарства и бира и взимах болнични, кое е смешното, кое е странното, та това е трагично, от това се умира, ама докато човек го прави, не се сеща, че от това се умира и че се придвижва към смъртта.
Нищо странно няма в сбирките и в АА, това е начин за излизане от блатото на алкохолизма, за възстановяване от заболяването и за живот без алкохол, живот достоен и щастлив, затова и продължавам да ходя на сбирки и да си действам по Програмата за възстановяване от алкохолизъм.
 
Гост Дата: Четвъртък, 06-06-2013, 2:42 PM |Съобщение 49
Група: Гост





Кетхен, за първи път от години се престраших и започнах за чета за алкохолизма. И аз като теб преди, само поглеждах и изчезвах от нета потресена, но без ясна цел да спра. Няма такъв филм - контролирано пиене. За мен няма да проработи. Започна ли, няма да мога да спра. А исках да мога да съм като другите хора, да пийна 1 аперитив примерно и дотам. Обичам алкохола, по-точно действието му.
Кетхен, какво точно се случва на сбирките? Посочи ако можеш градовете, където има сбирки на АА.
И тази вечер няма да пия, утре искам да ти се хваля пак.
 
Гост Дата: Петък, 07-06-2013, 8:42 AM |Съобщение 50
Група: Гост





Кетхен, здравей!
И снощи не съм пила! Чувствам се добре. Даже започвам да си задавам въпроса, как съм търпяла да ставам като парцал сутрин, да се влача на работа и да се мъча да си събера мислите в главата, пълна с алкохолни пари. Дъщеря ми забелязва промяната, но нищо не казва. Снощи до късно си говорихме и усещам как се радва, отново да ме види като преди 6 години...Ех, Кетхен. Добро ми е детето, как ме е търпяла такава, не знам. Започвам и да свиквам да живея и без алкохолната еуфория, нещо, което мислих до скоро,че е невъзможно. Така бях свикнала емоциите ми да се ръководят от чашите с вино.
Абе мисля, че напредвам. Поне усещам, че съм на прав път.
Нали може отново да ти пиша?
Лек ден!
 
kethen Дата: Петък, 07-06-2013, 8:50 AM |Съобщение 51
С опит
Група: Потребител
Постове: 75
Статус: Извън линия
Здравей Лора,
такова хубаво име е искала майка ти да ти даде, вероятно баща ти е избрал още по-хубаво, това  е шега  :))).
Ти не правиш изключение от другите алкохолици, всеки алкохолик, включително и аз, искаме да сме като другите хора, да можем да пием по едно или две питиета :  социално, прилично, нормално и внимателно, да си легнем спокойно като нормалните пиячи, но това за съжаление е невъзможно, защото както вече ти писах, се задейства алергията ни от алкохола, и ние  не можем да спрем до това питие, до което ние искаме да спрем, просто това не зависи от нас, от волята ни или намеренията ни, има метаболизъм, или организъм, има ензими и те действат независимо от това какво ние мислим или искаме, това е положението.
Другото обаче много важно нещо, което си хванала е, че не толкова ти се пие, или ти се иска да си като другите хора, които пият, та ти да не правиш изключение, да не се различаваш и такива, не и не, дълбоката причина е, че ние харесваме усещането, породено от въздействието на алкохола върху нас, ето това е което търсим, не толкова признанието, нормалността, общуването, социума, нас не ни е толкова грижа всъщност за другите хора, не,  ние търсим въздействието на алкохола върху нас, всъщност виж как хубаво е описано това в Мнението на лекаря от Голямата Книга на Анонимни алкохолици :

"...Мъжете и жените пият, преди всичко защото харесват ефекта, породен от алкохола. Усещането е толкова неустоимо, че дори когато признават, че алкохолът уврежда, след известно време не могат да отличат истинското от лъжливото. На тях животът им на алкохолици им изглежда единственият им нормален живот. Те са неспокойни, раздразнителни и недоволни, ако не могат отново да изпитат чуството на облекчение и комфорт, което настъпва веднага след поемането на няколко чашки - онези чашки, които те виждат, че другите поемат безнаказано. След като са отстъпили пред желанието отново, така както правят много други, и се появи пристрастието, те минават през добре изветните фази на запой, от които излизат с угризения на съвестта и с твърдото решение никога повече да не пият. Това се повтаря отново и отново, и ако не претърпят пълна психическа промяна, надеждата тези хора да се възстановят е съвсем малка..."

За съжаление последните изречения са ИСТИНА ...
 
kethen Дата: Петък, 07-06-2013, 8:54 AM |Съобщение 52
С опит
Група: Потребител
Постове: 75
Статус: Извън линия
Отвори групи на АА в България, там е написано къде има сбирки на АА, в кои градове и кога, и не се колебай, действай, има и онлайнсбирки ! Има много неща, които трябва да се чуят, да се научат, има нужда от споделяне, от подкрепа, от разбиране ... всичко това може да се получи само на сбирките на АА !
 
Гост Дата: Петък, 07-06-2013, 9:19 AM |Съобщение 53
Група: Гост





Благодаря, Кетхен!
Подробно ще разгледам сайта на спокойствие. Ти влизаш ли на онлайн сбирките?
Това в червеното е точно така. Аз пипнешком напредвам, започнах за чета разни статии, довечера ще разгледам целият сайт. Толкова бях потресена от себе си по-миналата седмица, че видях сайта на АА и директно писах, без да разглеждам подробно. Така намерих теб.
Колкото повече научавам за болестта, толкова повече започвам да се разбирам и желанието ми да се поправя става огромно.
Снощи си мислих, че един непознат човек като теб ми протегна ръка...може да си мислищ, че не е толкова важно това, но е важно, важно, защото аз на практика на никого не можех така директно да кажа как с бодри крачки умирам и като човек и като душа.
Благодаря ти!
И утре ще ти пиша biggrin
 
kethen Дата: Петък, 07-06-2013, 12:31 PM |Съобщение 54
С опит
Група: Потребител
Постове: 75
Статус: Извън линия
Здравей Лора !
Много се радвам, че продължаваш да се интересуваш, че интересът ти се засилва, че съм ти полезна и мога да ти кажа, че има надежда и път и спасение, и това е доказано от много хора като мен, така всъщност работя и по една от стъпките на Програмата за възстановяване от алкохолизъм ! 
Разгледай всичко на спокойствие, сайта, има и други сайтове, има и друг форум на АА, разгледай всичко, рови се, чети, пиши, абе всичко направи за да се възстановиш от алкохолизма !
Аз слушах доста онлайн сбирки през първата година на възстановяване, много онлайн сбирки, много живи сбирки, всеки ден имах сбирка, всеки ден, иначе не е възможно човек да тръгне по нов път, навиците, инерцията са много мощни, освен това, душевната страна на болестта си работи, и е много мъчително, въпреки че след последната примерно страшна сцена на излагане или душевно страдание човек малко е поизплашен и се държи за това, но болестта работи независимо от всичко, работи си без да го осъзнаваме, и може да ни излъже във всеки един момент, затова хората са го измислили, сбирки, хора с подобен проблем, помощ и подкрепа, но и същевременно Програма за възстановяване, която е нещо изумително за мен, защото работата по нея става възможно хората да се променят, да се променят характери, психики, съдби ...
Много добре знам какво означава някой да ти подаде ръка, от моя си опит, от моя път, важно е разбира се, това е сигурно най-важното нещо, което трябва да се случи на човек, за да тръгне и той по пътя на надеждата и спасението !
И аз ти благодаря !
П.П. Много хубаво си усетила, че работим само за днес, днес не пием, само днес, Програмата е само за днес, не се интересуваме от утре, днес не пием само !
Чао !
 
Kongo-Boy-Svet Дата: Петък, 07-06-2013, 12:55 PM |Съобщение 55
От скоро
Група: Потребител
Постове: 3
Статус: Извън линия
Здравейте на всички , пиша , предимно за да потвърдя написаното от другите във форума. Трезвен съм от няколко години, но както сега  , така и занапред не си правя илюзии , че бих имал възможност да спра алкохола и остана трезвен без АА. Бях иаключително самовлюбен и надменен с околните , веднага им намирах недостатъците, но пък неглижирах своите. В един момент бях сам и пиян залян , отчаян и самосъжаляващ се. Сега вече не се сравнявам с никого или поне се стремя да не го правя, имам приятели от АА вместо партньори по чашка, имам и вяра , а преди броях за такава илюзиите си. Животът си е хубав и АА определено ми помага да го видя и да изпитвам удовлетворение , вместо да чакам обвитите в изпарения несбъдващи се чудеса на хиперамбициите си.
 
Гост Дата: Петък, 07-06-2013, 3:09 PM |Съобщение 56
Група: Гост





Кетхен, през почивката се затворих в офиса и четох. Трудно ми е да опиша точно какво чувствам. Прочетох, че много алкохолици са спирали за месец, два, даже три и пак са почвали. Това ме уплаши. Аз толкова се радвам за себе си тези дни. Като чувствителност, като интелект и емоционалност се познавам горе-долу, праволинейна съм, както в доброто, така и в лошото...
Гледах и за сбирките...далече съм от града, който ми е най-близо. Работя до 18,30 ч. Кетхен, нали ако пиша тук на никого не преча?
 
kethen Дата: Петък, 07-06-2013, 3:48 PM |Съобщение 57
С опит
Група: Потребител
Постове: 75
Статус: Извън линия
Като пишеш тук не пречиш на никого, това е форум на Анонимните алкохолици, и това е мястото, където човек може да потърси помощ, ако иска да спре  да пие, как може да пречиш, напротив, като пишеш тук, и споделяш, първо по този начин помагаш на себе си, също така и други хора могат да ти помогнат, напълно правилно постъпваш.
Ами да, много хора са започвали и са спирали, за месец, два, даже и за година са спирали, но ако си алкохолик от моя тип, няма да можеш да спреш завинаги алкохола без духовна помощ. Със свои сили не може да се спре алкохола, точно затова се събираме, точно затова са и сбирките и приятелите от АА.
Като човек каква си или каква съм аз, няма голямо значение, важното е, че сме болни от алкохолизъм, и сме прекрачили червената граница, до която е можело да пием, поне за себе си да го кажа, да разграждам донякъде алкохола, но това е минало. Да търся причините и да правя някакъв обстоен анализ защо и кога е станало, къде и кога се е случило, защо и така нататък, няма смисъл, и е губене на време, трябва да приемем, че това е факт и няма връщане назад.
Много по-разумно е да видим оттук нататък какво да направим, за да не се случва повече това, как да направим да живеем  така, че да не пием повече, и да сме спокойни, и да сме даже щастливи, ето това е много интересно, и  може да се нарече едно осмислящо занапред живота предизвикателство, не мислиш ли ?
Няма какво да се плашиш, имаш  пред себе си сериозна болест, която няма да отстъпи така лесно, няма какво да се плашиш, ами просто се подготви за дисциплина и работа по Програмата и сериозно отношение към проблема, това е :))))
 
Гост Дата: Събота, 08-06-2013, 11:17 AM |Съобщение 58
Група: Гост





Здравей, Кетхен!
И снощи не съм пила. Верно вчера малко се поуплаших, защото си мислех, че мога да се пречупя в желанието си да спра да пия. Днес вече не мисля така. Не е важен страха, важното е да следвам набелязаната цел. Имам желание, не ми липсва воля, стабилизирам се, оттърсвам се, уча се наново да вървя по пътя трезва, а не натряскана. Другият хубав ефект от трезвеността ми е, че я няма онази вечна тревожност, стапя се.
Благодаря ти, че ме подкрепяш да пиша тук. За мен е много важно да мога да напиша това. Благодаря ти, Бог да е с теб!

Added (08-06-2013, 1:17 PM)
---------------------------------------------
f s35, ако четеш тук, моля те, напиши нещо.

 
Гост Дата: Събота, 08-06-2013, 12:11 PM |Съобщение 59
Група: Гост





Здравей Лора, ами какво да ти кажа, освен браво, напредваш, браво !
Благодаря ти, че ми напомняш какво беше преди три години, пък и по-рано, когато обаче аз не намерих смелост да споделя за проблема си, и затова ти се радвам така !
Няма да се плашиш от нищо, просто страховете ни са призраци, не са реални, това е част от болестта, но не им вярвай и не се поддавай, когато дойдат страховете, просто пиши тук, или разкажи за това на някого, най-добре е разбира се да бъде човек, който е запознат с проблема, който също е минал по този път. Само не задържай в себе си това, което те притеснява, това, от което се страхуваш, болестта ни тормози и въздейства чрез страховете, това е нейната най-голяма сила !
Разбира се, че ще те подкрепя, има още много като мен, които също с най-голяма радост ще те подкрепят, защото ще се разпознаят чрез теб и ще им бъде приятно да ти подадат ръка.
Наистина е много важно да споделяш, и този форум тук е точно за това, за да се измъкват хората от мъката и тормоза на алкохолизма.
Хубав е трезвен ден !
 
Гост Дата: Събота, 08-06-2013, 1:20 PM |Съобщение 60
Група: Гост





Кетхен, гост, Благодаря ви за подкрепата!!! Гост, страшно ме зарадва, че ми даваш сили! Аз и по-напред казах - нямам с кого друг да споделя, нямам сили пред познати да се разкрия...всяка вечер като ми се допие си мисля, как на другия ден ще пиша на Кетхен, че не съм пила и ми става по-леко. Много ме разчувствахте. Много. Благодаря ви от сърце!
 
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » ЛИЧНИ ИСТОРИИ
Search:

Боже, дари ни смирението да приемаме нещата, които не можем да променим,
смелостта, да променяме нещата, които можем да променим и мъдростта да разбираме разликата.
Site created in uCoz