Добре дошли! - Page 46 - Форум на АА в България

[ Ново съобщение · Потребители · Правила на форума · Търсене · RSS ]
Forum moderator: elica  
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Добре дошли!
Добре дошли!
tanyaivanova061984 Дата: Четвъртък, 18-10-2018, 12:22 PM |Съобщение 676
С опит
Група: Потребител
Постове: 56
Статус: Извън линия
Аз пък го мразя този алкохол вече. Нищо хубаво не ми носи, само проблеми.
 
jenjanik26 Дата: Четвъртък, 18-10-2018, 12:51 PM |Съобщение 677
С опит
Група: Потребител
Постове: 169
Статус: Извън линия
Значи, че все пак ти се иска да си пиййнеш, но в определени дни се въздържа, а в други просто си казваш майната му, какво толкова една бира или една чаша и се почва. Затова мисля, че това да не пиеш трябва да бъде начин на живот и мислене
 
jenjanik26 Дата: Четвъртък, 18-10-2018, 12:55 PM |Съобщение 678
С опит
Група: Потребител
Постове: 169
Статус: Извън линия
tanyaivanova061984, сега го мразиш, защото снощи си пила, но след два, три дни отново ще ти се струва примамва идеята за него. Незнам вече мисля, че наистина програмата на АА и сбирките, т. Е коренна промяна на мисленето и начина на живот са решението...... От друга страна смятам, че всеки, който иска достатъчно силно може и сам. Объркана съм
 
shundi Дата: Четвъртък, 18-10-2018, 2:19 PM |Съобщение 679
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
Който има време да ходи на сбирки, който не на онлайн такива, аз продължавам да мисля ч е ебезмислено
 
jenjanik26 Дата: Четвъртък, 18-10-2018, 2:45 PM |Съобщение 680
С опит
Група: Потребител
Постове: 169
Статус: Извън линия
shundi, може и да си прав. Ще пробвам във събота и ще видя
 
shundi Дата: Петък, 19-10-2018, 6:35 AM |Съобщение 681
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
Нещата ги знаем много добре, дъвчим едно и също, както виждате , ползваме заучени фрази или цитати от книгите за алкохлици, и пак и пак се връщаме към пиенето...
 
nade11 Дата: Петък, 19-10-2018, 7:37 AM |Съобщение 682
С опит
Група: Потребител
Постове: 66
Статус: Извън линия
Здравей shundi,
цитата, който споделих, беше отговор на въпроса, който си задава tanyaivanova061984.
Интересно, че не реагирахте на цитата.Мисля си, че пропускате умишлено споделеният от мен и от много други опит и надежда, че може да има изход от положението, до което ни докарва алкохола.
Пишеш, че "нещата ги знаете много добре"...
На мен и на много други програмата на АА помага да живеем живот в трезвеност и да не се връщаме към пиенето.
Ден 77-ми без алкохол при мен.
Спокоен, усмихнат и трезвен ден!  smile


Съобщението поправено от nade11 - Петък, 19-10-2018, 9:56 AM
 
tanyaivanova061984 Дата: Петък, 19-10-2018, 8:12 AM |Съобщение 683
С опит
Група: Потребител
Постове: 56
Статус: Извън линия
nade11, благодаря ти за отговора! shundi, това, което със сигурност виждам е, че аз и ти не посещаваме сбирки, не се включваме и в онлайн такива и се връщаме към пиенето. НИЕ се връщаме! 77 дни без алкохол ми се струва в днешния ден нещо невъзможно да ми се случи, но явно е, щом се случва на други, като мен. И, колкото и плашещо и сектнатско да ми звучи АА, към днешна дата друг изход не виждам, защото опитвам всичко. И определно не искам да стигна дъното, да загубя най-ценното в живота си. Защото всички, които НАИСТИНА ИСКАТ ДА СПРАТ ДА ПИЯТ, в един момент опират до АА и явно това им помага, защото виждаме резултатите. Аз отдавна съм признала, че имам проблем с алкохола и, че съм безсилна да се справя с него. Мъжа ми ми се сърди, заради онзи ден и не ми говори въобще. Най-лошото е, че той няма, как да ме разбере. За него аз нямам воля и това е! Той просто категорично мисли, че просто не искам да спра и точка. От него не получавам разбиране и подкрепа и не го виня. Вече не го виня! До преди известно време, все той ми беше виновен за всичко и едва ли не, заради него пия, за да се отпусна и успокоя. Ами не е така! Аз не мога да го променя и най-правилното, което мога да направя, е да се науча да живея и да го приема такъв. Защото осъзнах, че като пия той не се променя. Все същия си е. Аз обаче се променям! И, когато се чувствам уморена и искам да се отпусна с едно малко, то не ме отпуска, а напротив. Чувствам се все по-уморена. Не мога да спя, нямам нужната енергия за ежедневните ми задължения. Време е да си отворя очите и да видя най-накрая, че живота се променя и вече не съм онова 18 годишно момиче, което не излизаше от дискотеките дни наред и живееше за моментите, в които се събираше с компания и пиеше до сутринта. Имам мъж, имам дете, които имат нужда от МАЙКА и ЖЕНА.

Трезвен ден от мен! Който и път да изберете!
 
shundi Дата: Петък, 19-10-2018, 10:07 AM |Съобщение 684
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
tanyaivanova061984, Всички сме така и аз имам 2 деца и жена и куче, много работя, проблеми отвсякаде, трябва да спрем не заради другите, а заради нас самите!Малко егоизъм трябва за да се оправим, според мене.
 
magisd Дата: Петък, 19-10-2018, 7:46 PM |Съобщение 685
С опит
Група: Потребител
Постове: 342
Статус: Извън линия
Наде,не приемай нещата толкова лично,ако трябва игнорирай постовете,който приемаш по навътре.Аз също усещам пренебрежение,не лично,а по скоро към АА,към съветите и мнението на тези,който успяват.Но точно това е болестта,отричане,залъгване,омаловажаване,игнориране,на всичко и всички който ни пречат да си пием.Шунди дъвчеш,знаеш какво ти трябва,но всъщност все си на старта,замисли се?Прочети,ако трябва от първия ти пост до сега какво си писал и сам прецени,ти с какво си наясно,откриваш ли проблем в противоречията ти,в оправданията/Може пък така да се получи.На другите бих написала,че явно желанието им да спрат е по слабо от желанието им да пият.Тук сте от доста време,пробвате,почвате,пак пробвате,но никой от вас не се включи поне на две,три сбирки онлайн просто да чуе,да види и ако не го грабне да спре и да каже пробвах не става.Човек,който е болен пробва всичко,само човек,който отрича болестта си не си прави труда дори да опита единствения варянт с такъв голям процент успеваемост пък каквото стане.Тези с бъбречна недостатъчност ,ходят на хемодиализа,онко болните на химйотерапия и тя сигурно не е приятна и не гарантира оздравяване,но ходят пробват.Приятели липсва ви вяра,че сте болни,по скоро имате надежда,че ще се оправи всичко с магическа пръчка.Замислете се,какво научихте за болестта,освен че не сте в напреднал стадий.Колко филма изгледахте,колко от книгите прочетохте и осмислихте?Кой от вас пробва при психолог?Какво променихте в себе си,в живота си,в навиците и мисленето си?Замислете се пробвахте ли с всички тези неща?Ако сте и недейства,опитайте пак може нещо да сте сбъркали?Само сопити просто да не пиеш няма да стане,за да откриеш варянт дори и нов трябва да пробваш.Живота е твърде кратък да се губи в предрасъдъци и предубеждения.

Съобщението поправено от magisd - Петък, 19-10-2018, 8:12 PM
 
July Дата: Събота, 20-10-2018, 2:08 PM |Съобщение 686
С опит
Група: Администратор
Постове: 328
Статус: Извън линия
Привет, момчета и момичета. Прочетох някой от мненията "за" и "против" А.А., "за" и "против" сбирките.
Само ще напомня, че това е форум на анонимни алкохолици. Това е темата " Добре дошли" при анонимни алкохолици. Тук сме събрани такива. Възстановяваме се, чрез 12 стъпки на анонимни алкохолици. Поради това знаем само този начин за възстановяване от алкохолизъм. Ние не сме професионалисти. Единствената ни цел е да останем трезви и да помогнем на други да достигнат до трезвост. 
Дванадесетте стъпки може да намерите тук: Дванадесет стъпки
Дванадесетте традиции, може да намерите тук: Дванадесет традиции
Сбирките на А.А. в цялата страна може да намерите тук: Сбирки на АА в България
Отговор на на-често задавани въпроси от новодошлите, може да намерите тук: Новите членове питат
Литературата на анонимни алкохолици може да намерите тук: Литература на АА
Още опит, сила и надежда от нас- анонимни алкохолици, може да намерите тук: опит, сила и надежда

Елате и останете при нас. 
С много от вас ще се видим по пътя на щастливата съдба!

До скорошна среща!
 
tanyaivanova061984 Дата: Неделя, 21-10-2018, 7:31 AM |Съобщение 687
С опит
Група: Потребител
Постове: 56
Статус: Извън линия
Добро утро!
Искам да ви споделя снощи, какво ми се случи. Имах чувството, че се боря със самата себе си или другото ми аз. Мъжа ми излезе вечерта, а аз отказах да отида, защото щях отново да пия. Но, след като останах сама с детето в къщи в един момент толкова много ми се прииска да си сипя едно, че направо място не можех да си намеря. Ставах, лягах няколко пъти. Дори якето и портмонето си взех в ръката, за да сляза до магазина и да си взема 1-2 ред була за уискито. УСТИСКАХ. Беше ми много трудно, въртях се и само си повтарях, че ако сега се проваля, за мен няма шанс и явно не го искам истински. Предния път на същия този ден се провалих. Много съм доволна и щастлива. Ето, свежа съм, станах сутринта и си пия кафето спокойна, без вечните обвинения и самосъжаления.
Не съм сигурна, кой точно ден ми е, 5-ти или 6-ти без да пия.
Успех, приятели!
Явно можем!
 
jenjanik26 Дата: Неделя, 21-10-2018, 7:35 AM |Съобщение 688
С опит
Група: Потребител
Постове: 169
Статус: Извън линия
Незнам, мисля че за мен няма да стане така. Със стискане на зъби е до време,ще се включа в сбирка и ще потърся помощ. Аз не мога сама
 
tanyaivanova061984 Дата: Понеделник, 22-10-2018, 12:24 PM |Съобщение 689
С опит
Група: Потребител
Постове: 56
Статус: Извън линия
Здравейте в понеделник. Как сте? Аз се чувствам прекрасно. Първата ми седмица без алкохол. Много съм щастлва. Вечер имам трудни 1-2 часа, но успявам да се овладея. Дано и вие сте добре.
Трезвен ден на всички!
 
shundi Дата: Понеделник, 22-10-2018, 1:10 PM |Съобщение 690
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
Важното за мен е че съм трезерн, никой и нищо не критикувам да подчертая!
 
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Добре дошли!
Search:

Боже, дари ни смирението да приемаме нещата, които не можем да променим,
смелостта, да променяме нещата, които можем да променим и мъдростта да разбираме разликата.
Site created in uCoz