Добре дошли! - Форум на АА в България

[ Ново съобщение · Потребители · Правила на форума · Търсене · RSS ]
Forum moderator: elica  
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Добре дошли!
Добре дошли!
July Дата: Неделя, 12-06-2011, 10:58 PM |Съобщение 1
С опит
Група: Администратор
Постове: 328
Статус: Извън линия
Добре дошли във форума на Анонимимни Алкохолици!
Това е място, създадено от членовете на АА за членовете на АА и за всички хора съпричастни към алкохолизма, които по различни причини се интересуват от дейността и Програмата на АА.
Всички мнения във форума, представят само индивидуалния опит на отделните членове на АА.
Форумът не говори от името на Анонимни Алкохолици като цяло!
В този форум, освен общите правила на Нетикета, важат същите принципи на общуване, които се прилагат на сбирки на Анонимни Алкохолици.
Спазването им ни осигурява, чувството на сигурност и възможност всеки спокойно да споделя мнението си, без страх от критика или отхвърляне.
Вярваме, че взаимно ще допринесем за да стане форумът ни едно добро място за взаимопомощ.
Място на което преобладава дух на обич, приятелство, съпричастност и разбирателство.
Макар различни, да не забравяме, че можем да се уважаваме взаимно. smile

Ще се радваме да останете с нас. smile
 
Гост Дата: Четвъртък, 10-01-2013, 9:39 AM |Съобщение 2
Група: Гост





здравейте
 
July Дата: Вторник, 15-01-2013, 2:36 PM |Съобщение 3
С опит
Група: Администратор
Постове: 328
Статус: Извън линия
Здравей. Ако желаеш се регистрирай в сайта.
Така ще е по-лесна и удобна комуникацията с теб.
 
Kongo-Boy-Svet Дата: Събота, 18-05-2013, 7:26 AM |Съобщение 4
От скоро
Група: Потребител
Постове: 3
Статус: Извън линия
Здрасти лейтенанте , отскоро се регистрирах и още не мога да се ориентирам с какво мога да съм полезен, както и как да ползвам ефективно форума.
Доста време съм трезвен, но се скатавам относно спонсориране и прилагането на 12та.
 
Kongo-Boy-Svet Дата: Събота, 18-05-2013, 7:27 AM |Съобщение 5
От скоро
Група: Потребител
Постове: 3
Статус: Извън линия
Здрасти лейтенанте , отскоро се регистрирах и още не мога да се ориентирам с какво мога да съм полезен, както и как да ползвам ефективно форума.
Доста време съм трезвен, но се скатавам относно спонсориране и прилагането на 12та.
 
July Дата: Сряда, 19-06-2013, 11:23 AM |Съобщение 6
С опит
Група: Администратор
Постове: 328
Статус: Извън линия
Здравей Конго бой.
Добре, че не съм наистина лейтенант, защото веднага бих ти наредила стриктно прилагане на 12-та, спонсориране и използване на форума с максимална ефективност.
Радвам се, че пишеш просто. wink Когато съм го правила - това ми е помогнало. Няма никакви причини да не помогне и на теб.
Ако искаш го прави.
p.s. Подсети ме да видя, дали е възможно тези "титли" да бъдат премахнати.
 
July Дата: Сряда, 19-06-2013, 11:40 AM |Съобщение 7
С опит
Група: Администратор
Постове: 328
Статус: Извън линия
Готово. Над 20-то мнение от "новак" се превръщаш в "С опит във форума".
 
Гост Дата: Понеделник, 21-10-2013, 2:14 PM |Съобщение 8
Група: Гост





здравейте имам алкохолна зависимост и вечене издържам.някой лежал ли е във вма в токсикологията
 
Гост Дата: Понеделник, 19-05-2014, 10:10 AM |Съобщение 9
Група: Гост





Здравейте, аз също съм сериозно зависима от алкохола. Искам да спра, но не мога.
 
Гост Дата: Понеделник, 19-05-2014, 10:30 AM |Съобщение 10
Група: Гост





Здравейте, и аз имам проблем с алкохола. Искам да спра, а не мога.
 
July Дата: Четвъртък, 22-05-2014, 10:07 PM |Съобщение 11
С опит
Група: Администратор
Постове: 328
Статус: Извън линия
Здравейте. Моля ви, регистрирайте се.
Комуникацията ще е по- лесна. 

Гост 1, мнозина от нас са били в болници в началото на възстановяването си.

Мисля, че гост 2 и гост 3  е един и същ човек.
Чудесно е , че осъзнаваш, че не можеш да спреш. При мен беше подобно. 
Първа стъпка на АА предлага да капитулираме " Признахме, че сме безпомощни пред алкохола и животът ни е станал неуправляем".: http://www.aa-bg.info/index/1_stpka/0-10
Какво мислиш за товa ?
 
milendqnov Дата: Сряда, 09-07-2014, 12:33 PM |Съобщение 12
От скоро
Група: Потребител
Постове: 1
Статус: Извън линия
Здравейте казвам се Милен на 43 г и осъзнавам завимоста си от алкохола с ,която вече не може да се живее.Днес се регистрирах в АА с надеждата и желание да се преборя с тази болест или най малкото да я контролирам. Прочетох в форума различните истории , които са ми до болка познати от белите петна до загубата на работа и всички други последствия до ,които води алкохола .В нашият град има сбирки на АА и още този петък мисля да се включа.Пожелавам на всички успех в борбата за нормален живот на нас и семействата ни.
Ако някой може да отдели време за да ми даде някакъв съвет за начало ще ми бъде от голяма полза.
 
Гост Дата: Четвъртък, 10-07-2014, 1:53 PM |Съобщение 13
Група: Гост





В АА има обичай да се казва: "Заведете тялото си на сбирка, главата ще го последва".
Така, че направете трите най-простички неща:
1. Прочетете текста от този линк: http://aa-bg.dir.bg/_files/5294920.pdf ;
2. Свържете се с човек от сбирките във Вашия град. Той ще ви посрещне и ще ви придружи при Вашето първо посещение на сбирка. Координатите на всички сбирки в страната ще намерите на този линк: http://aa-bg.dir.bg/_wm/basic/?df=7915.
3. Имайте търпение да останете до края на сбирката.
Успех!

Added (10-07-2014, 1:53 PM)
---------------------------------------------
Ето и още нещо: "Алкохолизмът често бива описван като “болест на самотниците” и почти всички възстановили се алкохолици приемат това определение. Връщайки се към последните години и месеци от периода на зависимост от алкохола, стотици хиляди от нас си спомнят за онова чувство на изолация, усещано дори когато сме били сред много хора – на празник или при друг щастлив повод. Изпитвахме дълбоко чувство на непринадлежност, дори когато се стараехме да изглеждаме весели и общителни. Мнозина от нас споделят, че отначало са пиели, за да “станат част от тълпата”. Други чувствали, че пият, за да усетят “приобщаване към останалата част от човешкия род”.
Така, че личният ми съвет е: Елате на сбирка :-)
Дотогава може да прегледате и текста от този линк: http://aa-bg.dir.bg/_files/5292107.pdf

 
Ivaylo Дата: Вторник, 15-07-2014, 12:34 PM |Съобщение 14
От скоро
Група: Потребител
Постове: 1
Статус: Извън линия
Здравейте казвам се Ивайло и осъзнавам че имам сериозен проблем. Просто не издържам без алкохол, сутришната абстиненция ме побърква и най-късно по обед започвам да пия бира, за да премахна потенето и треперенето. Но напоследък нещата станаха още по сериозни, бях спрял да пия поради здравен проблем и предстоящо влизане в болница за лечение, в деня преди да ме приемат не пих нищо и по време на самия прием съм получил гърч (който не помня разбира се). Направиха ми всякакви изследвания и не откриха нищо, и така след като престоях там 7 дена бях в отлично здраве и реших че всичко е наред и естествено се почна наново, докато един ден по време на работа отново съм получил припадък. Невролога веднага установи алкохолна зависимост и ми предписа Тевалептин и витамини. Започнах да се чувствам много добре, жизнен и трудоспособен и така след няколко седмици въздаржание, реших че няма проблем да изпия 1 или 2 бири и нататък се сещате... Сега вече не се търпи най-накрая се замислих че работата е сериозна вече, сутрин ставам с ужасно треперене, потене, повръщане, започна и да ми прилошава внезапно и да ми се вие свят... и първата ми мисъл е за бира, просто не мога да се контролирам, знам че не трябва да пия но жаждата ме надвива винаги... днес бях решил да не пия и изкарах до 13:00 когато не издържах и си отворих бира. Просто страха от това състояние побеждава здравия разум, започнах да измислям различни причини за да не съм на работа а и вече просто ме е страх да отида там, не мога да пия там и се побърквам, страх ме е че пак ще се събудя в някоя линейка. Напоследък не ми пука за нищо и никой, важното е само да имам бира (под бира разбирам 3-4 двулитровки дневно) от сутрин до вечер. Това не се издържа и го проумявам напълно, но уви явно сам няма да мога да се справя. Днес съм решил да споделя тревогите си със семейството като за начало, и да видим как ще процедираме нататък...

Извинявайте че се задълбочих толкова, просто исках да споделя с някой, поне малко да ми олекне...
 
elica Дата: Сряда, 16-07-2014, 11:34 AM |Съобщение 15
С опит
Група: Модератор
Постове: 184
Статус: Извън линия
Здравей Ivaylo! Добре дошъл тук. smile

Бях в това състояние преди пет години и половина. Абсолютно същото. Не ходех на работа, всичко ми се струваше безсмислено, не се срещах с никой, имах много ужасна абстиненция, ако не пия нещо още сутринта. Беше адско състояние. И така - две години.
До момента, в който наистина вече не издържах. Исках да не пия, но не можех. И тогава се предадох и потърсих помощ.
Първо влязох за детокс в отделението за зависимости. Бях там 20 дни. Там дойде човек от АА. Предложи ми сбирки, щом изляза. Хванах се за това като удавник за сламка. Просто нищо от това, което опитвах не даде резултат. И се доверих на Анонимните алкохолици - бяха трезви, щастливи. Знаеха как може да се живее ако си алкохолик, но без алкохол. 12 стъпки на АА. Това ми помогна. А и оттогава насам вече не съм сама с проблема си. Имам подкрепата на всички приятели от АА.
Ако и при теб стане нетърпимо и нищо друго не даде резултат би могъл да опиташ и ти.

Пиши как вървят при теб нещата.
Успех!
 
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Добре дошли!
Search:

Боже, дари ни смирението да приемаме нещата, които не можем да променим,
смелостта, да променяме нещата, които можем да променим и мъдростта да разбираме разликата.
Site created in uCoz