Добре дошли! - Page 3 - Форум на АА в България

[ Ново съобщение · Потребители · Правила на форума · Търсене · RSS ]
Forum moderator: elica  
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Добре дошли!
Добре дошли!
July Дата: Петък, 16-12-2016, 11:57 AM |Съобщение 31
С опит
Група: Администратор
Постове: 328
Статус: Извън линия
Здравей Гост,
вчера  hope е публикувала в темата " Дар за днес". Там тя публикува всеки ден. 
Вчера  elica е писала коментар в "Моля за помощ! Не мога да спра!" Тя също чете и помага.
Информацията за групите на АА в България е обновена на  12-12-2016. Очевидно форума и сайта работят и се посещават всеки ден.
Нужда от помощ има. Може би и ти търсиш такава днес. Други също ще потърсят. За това, ти предлагам да се регистрираш и да останеш с нас да помагаш.
Какво ще кажеш? Става ли?  smile
 
hope Дата: Петък, 16-12-2016, 4:02 PM |Съобщение 32
С опит
Група: Потребител
Постове: 1647
Статус: Извън линия
Здравей и от мен Гост,
Както ти  е писала July, пиша тук, в друга тема, почти всеки ден. Така че ако пишеш за проблема си, и аз ще ти пиша smile
Когато писах - макар и в друг форум, от каква помощ, за какво точно се нуждая, започнах да я получвам. Сигурна съм, че и с теб ще се случи така. Ако не кажа от какво имам нужда, няна как и да ми отговорят, нали?!
Просто пиши кое е това, от което имаш нужда - кое те тревожи, плаши, или за кое имаш нужда да споделиш, да пишеш, за да можем и да ти отговорим. Винаги ще има някой от нас - от форума, който да ти отговори. smile Така че ти предлагам да се вслушаш в онова, което те е посъветвала July.
Поздравиot от мен засега! smile
 
ivayam Дата: Четвъртък, 29-12-2016, 6:21 PM |Съобщение 33
От скоро
Група: Потребител
Постове: 2
Статус: Извън линия
Здравейте. Регистрирах се преди два дни. Казвам се Иван и на Нова година ще навърша 48. Накратко: алкохолик с тежки запои, като периодът мнежду тях е от месеци, стигал съм и на по две години. Много тежко. Ще поразгледам и другите теми и ще споделям повече.

Съобщението поправено от ivayam - Четвъртък, 29-12-2016, 6:22 PM
 
July Дата: Понеделник, 02-01-2017, 8:56 PM |Съобщение 34
С опит
Група: Администратор
Постове: 328
Статус: Извън линия
Приветр Иван. Честит рожден ден! Желая ти здраве и радост. Радвам се, че си сред нас.
Остани  smile
 
Гост Дата: Вторник, 31-01-2017, 10:04 PM |Съобщение 35
Група: Гост





Здравейте отново, пише ви гостът от 10.12.2016. Преди всичко искам да ви благодаря за отговорите! Тук съм защото имам проблем с алкохола и търся съвет и мнение относно докъде съм затънал според вас и какво е редно да направя в тази ситуация. На 37 години съм и пия алкохол от около 15 г., като може би тези 15 са разделени на 3 части: през първите 5 от тях /между 22 и 27/ пих, но да кажем нормално - само на събирания и в умерени количества. През вторите 5 г. /от 27 до 32 г./от "кариерата си" започнах да се улавям, че пия по-дълго от хората, с които съм. Започнах да затварям заведенията, а и аз бях инициатора за излизанията. Също така започнах да си сипвам сам след работа, без значение дали очаквам компания или ми предстои излизане. Към днешна дата съм в третия си стадий, в който пия по 3-4 пъти седмично по между 500 и 1500 мл. на запой концентрат. Засега не пия от сутрин или от обяд, но прекалявам с количествата и определено ми е трудно да се контролирам. Чернодробните ми показатели са в пъти над нормите, което ме притеснява доста. Не знам дали е така при всички останали, но за мен най-трудното от спирането на алкохола е абсолютния факт, че всяко едно мое приятно прекарване е свързано с алкохола. На практика не се сещам за нищо, което ме е зарадвало за тези 15 години, когато съм бил трезвен. Сами осъзнавате, че това е огромен период и в главата ми може би се е появила някаква формула от типа алкохол=добри преживявания. По принцип не се крия от никого и съм говорил с много хора, но всеки път стигам до някакви клишета от рода, че трябва да спра и че живота е много хубав без алкохол. Питам ги аз какво им е хубавото в техния живот например и започват да ми обясняват някакви абсолютно неприемливи за мен ситуации и преживявания от типа, че ходили на пикник, на почивка в някоя станция и т.н. Все неща, които по никакъв начин не ме интересуват и не грабват и 1% от вниманието ми, камо ли да ме стимулират да спра. Когато все пак обаче реша да се спра, изкарвам между 3-4 дни. Повече не съм успявал, но тук трябва да си призная и че не съм се старал много поради причините, изразени по-горе. Защо да спирам? Тук стана малко противоречие - хем пиша във форум за отказване, хем питам защо трябва. Всъщност притеснявам се дали няма да стане още по-зле и да изгубя доходите си, семейството и приятелите си, както и здравето. Ако съм сигурен, че не мога да изгубя това, не искам да спирам, но като гледам градацията май натам отиват нещата. Какво мислите?
 
July Дата: Сряда, 01-02-2017, 10:14 PM |Съобщение 36
С опит
Група: Администратор
Постове: 328
Статус: Извън линия
Quote
Защо да спирам? Тук стана малко противоречие - хем пиша във форум за отказване, хем питам защо трябва. Всъщност притеснявам се дали няма да стане още по-зле и да изгубя доходите си, семейството и приятелите си, както и здравето. Ако съм сигурен, че не мога да изгубя това, не искам да спирам, но като гледам градацията май натам отиват нещата. Какво мислите?
Привет,
мисля., че правилно усещащ. Градацията е деградация. Алкохолизма е хронична, прогресираща и смъртоносна болест от която изходите са 3
1. лудница
2. смърт
3. възстановяване
АА предлага възстановяването да е ден по ден, като избягваме първата чаша единствено днес. Прилагаме 12 стъпки благодарение на които от 1935г. до днес милиони алкохолици в цял свят са се възстановили.
Сега ти ми пиши, какво мислиш за това? smile
 
g76 Дата: Сряда, 17-05-2017, 8:21 AM |Съобщение 37
От скоро
Група: Потребител
Постове: 6
Статус: Извън линия
Здравейте. Казвам се Георги, на 41.
От доста години прекалявам с пиенето, но все си мислех че имам причина и
оправдание да го правя. Недостиг на пари, недобро ( само според мен) отношение
на интимния партньор, преумора в работата, добре свършена работа и/или постигнати цели...
Нямам нужда да пия, но почна ли не мога да се спра. И още едно, и още едно... и на сутринта,
особено в последно време даже нямам спомени какво се е случило.
Не искам да съсипя остатъка от живота си, не искам да наранявам и момичето което обичам,
тя не го заслужава. Ако не се преборя с пиенето, ще изгубя всичко за което се борих последните години.
До скоро си мислех че мога да се контролирам, опитвах да е само 1 чашка, само бира или вино.
Получаваше ми се за седмица-две, и после пак старата песен.
Крайно време е да си призная че съм алкохолик и имам нужда от помощ.

п.п. Гледам че има списък на групи на АА, но не мога да се ориентирам
коя група точно трябва да посетя евентуално.


Съобщението поправено от g76 - Сряда, 17-05-2017, 8:45 AM
 
July Дата: Събота, 20-05-2017, 10:52 PM |Съобщение 38
С опит
Група: Администратор
Постове: 328
Статус: Извън линия
Здравей, Георги. И добре дошъл!
Радвам се, че си сред нас.
Единствено от теб зависи, коя група ще посетиш. Няма такси, нито членски внос или някакво специално разпределение в АА.
Всеки може да отиде в групата в  която пожелае. Мнозина от нас ходят в тази, която е най - близо до тях.
 
g76 Дата: Понеделник, 22-05-2017, 10:50 AM |Съобщение 39
От скоро
Група: Потребител
Постове: 6
Статус: Извън линия
Здравей и на теб ! Ами, аз честно казано, хич не се радвам че съм сред вас biggrin 

За сега ще пробвам със самодисциплина и воля, и се надявам
един ден да посетя група на АА само за да се похваля че съм успял
да се преборя с тази зависимост.
Върти ми се в главата да си отворя една тема-дневник( не че много има кой да чете и пише тук ),
в която да споделям как се справям, какви мисли ми се въртят из главата и как,
дай-боже успявам да се контролирам.

Хубав и сух ден, на теб и всички останали !
 
iv2bor Дата: Петък, 26-05-2017, 1:33 PM |Съобщение 40
От скоро
Група: Потребител
Постове: 1
Статус: Извън линия
Здравейте,

Днес реших да се обознача като алкохолик! Абсолютно!! На доста години съм, пред пенсия. Все си мислех, че не съм абсолютен алкохолик, че имам само лошо пиянство, поради факта, че пиех обикновено през почивни дни и на празници, но днес вече съм убеден, че съм абсолютен алкохолик! Напоследък се напивам от все по малко и по малко количество алкохол(концентрат). Може би се заблуждавах, че като по млад изпивах огромни количества алкохол и имах дълги периоди без да пия(дори седмици). Но вече диагнозата, която си поставям е безапелационна: алкохолизъм.
Моля за помощ!!! Около мен няма близки, разведен, децата са в други градове, майка ми е много възрастна(88),така че помагайте!!!
В моя град няма клуб на АА.

Поздрави!
 
hope Дата: Неделя, 28-05-2017, 1:51 PM |Съобщение 41
С опит
Група: Потребител
Постове: 1647
Статус: Извън линия
Здравей от мен! smile

Сигурна съм, че и други ще ти пишат, но да споделя за себе си - как постигнах възстановяването си. Вече бях спряла да пия, но за щастие попаднах в един друг форум на зависими. Там разбрах за скайп-сбирките, защото и при мен като при теб няма живи сбирки. Там - в същия форум- се свързах - на лични съобщения с вече възстановяващи се алкохолици и именно те бяха тези, които ми подадоха първи ръка. Посочиха ми и каква литература да чета, по-нататък избрах за себе си да работя по 12-те стъпки. И така започнах новия си живот.
Та и ти можеш да посещаваш сбирки по скайп - те са посочени в списъка на сбирките на АА; можеш да пишеш на лични съобщения тук; можеш да почетеш от литературата на АА - тя е посочена тук в менюто.
Но казвам за себе си - не бих се справила без помощта на друг възстановяващ се, на друг вече непиещ алкохолик.
И пак казвам - сигурна съм, че ще ти пишат тук и други. smile
Поздрави от мен и попътен вятър!
 
prase00 Дата: Вторник, 30-05-2017, 9:12 PM |Съобщение 42
От скоро
Група: Потребител
Постове: 1
Статус: Извън линия
Здравейте,  съмишленици , на 29 години съм от София  и нямам контрол върху алкохола - демек , алкохолик съм и искам да споделя . 
Много е лесно да почнеш да се  обясняваш / типично за всеки отричащ / откъде идва проблема , как , защо . Мисля , че няма нужда . 
Та накратко  - пия като куче и до насиране още от гимназиалните години и още тогава ми се обърна внимание , че имам проблем , защото за мен предпоследна чаща няма . Впоследствие някои хора ме изоставиха , някои не . 
Най - тегавото  освен тежката  абстиненция като спреш ,  разбира се  / тремор , паника , потене , сърцебиене , безсъние /  е е срама на другия ден , но желанието да пийнеш и да влезеш пак в еуфорията . И така един кръговрат , който ти еб.ва майката на живот , работа , приятели и връзки . 
Засега контролирам нещата просто да не излезнат от релсите в някаква степен . Обаче в друга отдавна са и затова се присъединявам към вас smile .
 
redimido Дата: Четвъртък, 08-06-2017, 5:32 PM |Съобщение 43
От скоро
Група: Потребител
Постове: 2
Статус: Извън линия
Здравейте,
Истината е че стигнах да пиша тук, защото искам да намеря малко житейска мъдрост от хората, които "ги разбират тия работи". Опитности и съветници. Казват, че в множеството съветници се крие избавлението и мъдростта.
Аз съм на 33 години, семеен с прекрасна съпруга, чудесна дъщеря, втора на път. Работя престижна работа, спортувам активно - колоездене и се нареждам между високоефективните служители в голяма международна компания, като същевременно с това успявам да балансирам да бъда отговорен родител, който съумява да се поддържа в завидна форма, въпреки склонността си към пълнеене. Всичко това благодарение на физическата ми активност в изключително малкото свободно време, с което разполагам.
Това не беше винаги така...До 26 годишна възраст имах проблеми с хероина и кокаина. Интересното е, че дори и тогава успявах до някаква степен да запазя баланса между всичките си проблеми, породени от това и университетското образование и "благоприличието". След доста ефективна християнска терапевтична програма в чужбина, Бог имаше милост към мен и имах шанса да си стъпя на краката, започвайки живота си на чисто. Направих кариера, ожених се и сега се грижа за наистина ценни хора в живота ми, а и извън него, когато има път за това.
Преди 1-2 години, след като натрупах много отговорности, започнах да сядам на терасата и да изпивам по 1-2 бири, от по литър. Към днешна дата това е ежедневие за мен. Помага ми да се оттърся от всички проблеми, с които се занимавам и да имам час - два само за себе си. Към бирата прибавих и цигари. През останалото време не пуша, нито пия...говорим за нито една бира. Просто вечерта за мен се изразява в това, след като прибера детето от градина, да имам своите 2 часа, и да си изпия бирата. Днес това се равнява на 2.5 - 3 литра понякога, в рамките на тези 2 часа. След това вечерям и си върша редовните задължения. За напиване не може да става и дума. Но да, определено бирата има своя ефект върху мен. Отпуска ми нервите и ми дава сили да продължа с вечерна разходка със семейството си или с танци с малкото ми съкровище, което към днешна дата вече е на цели 3 години.
След вечерните ми 6 бири да ги наречем, на следващия ден съм абсолютно работоспособен, за махмурлук и прочие и дума не може да става. Може би само в редки случаи, когато реша да добавя някоя тъмна бира за лека нощ, тогава на следващия ден да ме стяга малко главата, но след 1 кафе съм пак в стихията си.
Всичко това принципно звучи доста идилично, и затова никой, включая и семейството ми, не биха ми направили забележка, макар и да са напълно наясно с миналото ми. Всичко някак си минава леко и безболезнено за всички. Аз обаче имам едно постоянно вътрешно притеснение, при положение, че имам нещо превърнало се в навик до такава степен, че да си го планирам като мое лично време с халбата, дали не е минало границата. Никога не искам да се връщам към кошмарите преживени със зависимостите. Познавам стотици наркомани и алкохолици, свидетел на чието лечение съм ставал, в хода на моето собствено. Живота ми е низ от обрати, смърт на приятели и познати докарани от наркотици или алкохол. Разбити семейства и прочие. Може би затова съм станал и прекалено предпазлив в съзнанието си. Но ето, че сега самият аз, като че ли постъпвам непредпазливо. И това започва да ме притеснява. От една страна, не искам миналото ми да влияе на поведението ми днес и да ме кара да се чувствам виновен. Още по-малко, когато видимо се справям добре. От друга обаче, нещо ме гризе и не ми дава да си пия бирата спокойно, а пиша във форум като този. Жена ми казва - ти си силно куче...явно просто можеш да си силен. Споделял съм притесненията си относно тази тема с нея. И все пак, нещо ме гложди. Как мислите, може ли човек да си пие всяка вечер по 2-3 литра бира и да пуши цигари, а след тези 2 часа, да си живее живота като нищо да не се е случило. Да изпълнява съвестно всичките си отговорни задачи, да постига успехи и това да продължи занапред без да се промени. Аз просто не искам нищо да застава между мен и благодатта, в която Бог ми дава възможността да живея. Същевременно обаче живея в двете крайности. 2 часа на ден си е моята бира, 22 - всичко останало. Нямам нито един от симптомите, с които съм запознат до болка. Няма треперене сутрин, няма лошо настроение. Даже обратното. Изпия ли си бирата вечерта, съм си напълно деен и жизнерадостен човек. Всичко това го оценявам като абсолютен дар отгоре. Спирал съм да пия бира и да пуша, за да проверя дали не съм зависим...няма и помен от зависимост, когато взема решението за проверка. Постановяваме с жена ми че за 10 дена няма да излизам на терасата...и не излизам. Но след това 10-те дни минават и аз го отпразнувам с 3 литра бира, така да се каже. Доказал съм се. И след това пак съм всеки ден след работа за възстановяване от напрежението на терасата.
Ще се радвам на всякакви мнения. Предварително благодаря на хората, прочели цялото това писание и намерили време да отговорят.

P.S. Искам само да добавя, че моя случай се касае единствено за бира. Друг алкохол не се близва. Понякога на някой много специален празник се замества бирата с малцово уиски със сериозен стаж. След такова обикновено "се плаша" и компенсирам семейството с почивка и много прекарано време с тях.


Съобщението поправено от redimido - Четвъртък, 08-06-2017, 5:34 PM
 
July Дата: Петък, 09-06-2017, 8:41 PM |Съобщение 44
С опит
Група: Администратор
Постове: 328
Статус: Извън линия
Здраврй redimido,
в последната година от моето пиене, аз не пих нищо повече от бира. Въпреки това се чувствах ужасно.
Разбирам, че при теб не е ужасно, но го мислиш. Наистина не зная дали си като мен.  По - долу ще поместя цитат от нашата книга Анонимни алкохолици.  Главата е "Още за алкохолизма". Може би ще е полезно да опиташ това, което предлагат там и така да  достигнеш сам до отговорите, които биха ти помогнали : 
Quote
Ако някой, който не може да контролира пиенето си, успее да се промени и да пие като възпитан човек, ние му сваляме шапка. Един Господ знае колко усилено и дълго сме се опитвали да пием като другите хора!
Ето някои от методите, които сме опитвали: да пием само бира, да ограничаваме количеството на напитките, никога да не пиеме сами, никога да не пием сутрин, да пием само в дома, да не държим напитки в къщи, да не пием в работно време, да пием само на гости, да пием бренди вместо уиски, да пием само вино, да подадем оставка, ако се напием на работа, да заминем на пътешествие, да не заминем на пътешествие, да обещаем завинаги да се откажем (с или без тържествена клетва), да правим повече физически упражнения, да четем вдъхновяващи книги, да отидем на оздравителен лагер или санаториум, доброволно да се подложим на лечение в психиатрична клиника - бихме могли да продължим този списък до безкрайност.
Ние не искаме да обявяваме когото и да е за алкохолик, но вие сами можете бързо да си поставите диагнозата. Идете до най-близкото барче и се опитайте да пиете контролирано. Опитайте да пиете и да спрете внезапно. Опитайте да направите това повече от един път. Няма да ви отнеме много време да разберете дали сте откровен със себе си по този въпрос. Струва си да получите нервна криза, ако по този начин можете напълно да опознаете собственото си състояние.
 
milenakostova90 Дата: Вторник, 31-10-2017, 4:56 PM |Съобщение 45
От скоро
Група: Потребител
Постове: 1
Статус: Извън линия
Здравейте опитах се да съзадам тема, но не се получи. Имам нужда от помощ или съвет или и двете. Моята майка има приблем с алкохола. От няколко години насам се превърна в нещо много сериозно. Случва се да е ходила нетрезва на работа, да се прибира от работа, в нетрезво състояние. В последно време се е стигна до там че е крала от работното място алкохол ( работи в магазин ) . Направиха и няколко компромиса защотото въпреки тези отрицателни черти те я ценят защотото е добър работник, не е комфликтнаи винаги е готова да върши услуги. Опитах се по всякакви начини да достигна до нея . Круех и изливах бутилки, птевърнах се почти като нейн пазач. После се опитах с цел да предотвъртя кражби да и осигурявам уж контролирано ит мен алкохол в малки количества. Имаше ефект но втеменен. Живота е кошмар във вечен страх. Не мога да започна свой живот да се отделя за да заживея самостоятелно, защотото се страхувам как ще се оправи. Моля ви ако има някой който може например да поховри илинда и напише нещо или нз , нешо което да предизвика ефект. Благодаря ви.
 
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Добре дошли!
Search:

Боже, дари ни смирението да приемаме нещата, които не можем да променим,
смелостта, да променяме нещата, които можем да променим и мъдростта да разбираме разликата.
Site created in uCoz