Добре дошли! - Page 55 - Форум на АА в България

[ Ново съобщение · Потребители · Правила на форума · Търсене · RSS ]
Forum moderator: elica  
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Добре дошли!
Добре дошли!
hope Дата: Петък, 22-11-2019, 1:59 PM |Съобщение 811
С опит
Група: Потребител
Постове: 1647
Статус: Извън линия
"искам да започна с по-малкото страшно" са скайп-сбирките, нали така да те разбирам? biggrin Както решиш, както избереш, никой не те насилва за нищо, решениетото си е единствено твое.:)

Виж, не знам какво се е случило при теб, но при мен никога не е мало проблем. Пиша си молбата да бъда включена към сбирката, и това е. Да не би да са те включили, но да не си разбрала? biggrin  Или може би е имало някакъв технически проблем? Защо не опиташ отново,а може и на различни скайп-адреси? Опитай, и ако имаш пак проблем, пак пиши! И пак казвам, може да се появят и други мнения.
 
hope Дата: Петък, 22-11-2019, 2:21 PM |Съобщение 812
С опит
Група: Потребител
Постове: 1647
Статус: Извън линия
Само да добавя - прегледах пак темата за сбирките на АА. Там са посочени скайп-адресите на съответните сбирки по скайп. Пише се на тях, не би трябвало да има проблем. Просто опитай пак. И пиши!
 
shundi Дата: Понеделник, 02-12-2019, 9:52 AM |Съобщение 813
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
Ужас, не мога да спра да пия и това си е....
 
hope Дата: Вторник, 03-12-2019, 11:53 AM |Съобщение 814
С опит
Група: Потребител
Постове: 1647
Статус: Извън линия
shundi,  здравей smile

Това просто заключение ли е, или търсиш помощ?
 
shundi Дата: Вторник, 03-12-2019, 2:14 PM |Съобщение 815
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
Ми заключение ...3та година поред се опитвам и опитвам и пак провал след провал...
 
hope Дата: Вторник, 03-12-2019, 6:25 PM |Съобщение 816
С опит
Група: Потребител
Постове: 1647
Статус: Извън линия
Съжалявам, и виждам, че не ти се споделя много какво точно и как се е случило. Пак smile

Но да ти кажа и моето заключение за мене си: Когато многократно се опитвам да правя нещо и не успявам, значи ми трябва някакъв коренно различен подход. Нещо ми куца основно, и трябва да видя какво и как да променя. Така беше и с алкохола. Не си знам провалите. Колкото и да ти е омръзнало да пишем за АА, това се оказа спасението за мен. Да, бях успяла да спра да пия сама, имах 1 годинка трезвеност преди да срещна АА, но именно тяхната програма от 12 стъпки, работата ми по нея, сбирките и разговорите с вече непиещи ми показаха как да живвея без да пия. Защото много пъти бях спирала алкохола, но не знаех как да живея без него. Ето това не го можех, не го и проумявах преди. Това ме проваляше, и това ме спаси. Това ме пази трезва вече почти 12 години - без 2 месеца. Виж, това време си го броя. Защото ми е най-ценното в целия ми досегашен живот.

Може би и при теб нещо трябва да се промени из основи, не знам, това ти ще си го решиш ... просто ти споделям как се случиха нещата при мене.
 
shundi Дата: Вторник, 10-12-2019, 11:16 AM |Съобщение 817
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
Знам, просто няма как да ми се промени живота, нямам време за сбирки....всичко е пълна кочина...
 
hope Дата: Вторник, 10-12-2019, 12:41 PM |Съобщение 818
С опит
Група: Потребител
Постове: 1647
Статус: Извън линия
Ами на мен като м е пълна кочина, започвам да чистя малко по малко. Защото никой няма да дойде да ми я почисти вместо мен.
Има и една приказка - за да се оправи нещо, трябва хубаво да обърка, до край. Но тогава пак предстои чистене ...

И ако не е тайна, какво го правиш това време, че не ти стига?
Пак да ти кажа за себе си - когато реших да поема по пътя на възстановяването, отделих почти цялата си първа година на него. Сбирки, разговори със спонсора ми, работа по 12-те Стъпки, четях непрекъснато, даже си превеждах литература. Просто поставих трезвеността си на първо, най-важно място. Всичко друго зависеше именно от него. Не казвам, че трябва да постъпваш като мене. Но защо не се опиташ да определиш приоритете си, да се запиташ кое за теб е най-важно? От кое зависи най-много да имаш ползотворен, спокоен и добър живот? 
Отговорите се в твоите ръце. Единствено в твоите.
Успех ти пожелавам! От сърце!


Съобщението поправено от hope - Вторник, 10-12-2019, 12:52 PM
 
shundi Дата: Сряда, 11-12-2019, 10:30 AM |Съобщение 819
С опит
Група: Потребител
Постове: 435
Статус: Извън линия
Мерси, намалявам количестовто бири, за да не е от раз, че ме е страх да не стане беля.
 
napasta Дата: Петък, 24-01-2020, 10:07 PM |Съобщение 820
От скоро
Група: Потребител
Постове: 3
Статус: Извън линия
Здравейте на всички!
 
hope Дата: Събота, 25-01-2020, 8:53 AM |Съобщение 821
С опит
Група: Потребител
Постове: 1647
Статус: Извън линия
Привет!  smile
 
napasta Дата: Сряда, 05-02-2020, 10:06 PM |Съобщение 822
От скоро
Група: Потребител
Постове: 3
Статус: Извън линия
Как сте приятели ?
 
napasta Дата: Сряда, 05-02-2020, 10:07 PM |Съобщение 823
От скоро
Група: Потребител
Постове: 3
Статус: Извън линия
Форума май не е много активен?
 
centerstage Дата: Вторник, 10-03-2020, 1:01 PM |Съобщение 824
От скоро
Група: Потребител
Постове: 1
Статус: Извън линия
здравейте , не ми е нито трудно нито лесно да говоря за своят проблем , просто вече не смятам , че той може да се реши . симейна съм , без деца , смятайки че почти съм провалила животът си заради пустият алкохол. всичко започна след една травма преди 3 години и повече , започнах да се събирам във компания , която се състоеше от хора консумиращи алкохол постоянно от депресия , със всеки ден ми става все по трудно , да вече не пия толкова често в следствие на медицинска помощ , но това сякаш ме връхлита ден след ден , постоянно гледам да имам ритмично ежедневие което да ми дава мисли за по добро , но тази депресия чрез която оправдавам това наливане , просто ме поглъща . бих се радвала ако някой има желание да ми даде съвет .
 
nade11 Дата: Събота, 21-03-2020, 10:30 PM |Съобщение 825
С опит
Група: Потребител
Постове: 66
Статус: Извън линия
Здравей centerstage,
аз не знаех, че имам проблем, не исках да призная до последно, че не мога да контролирам алкохола, докато не опитах да спра и разбрах, че не мога.Години наред живеех със самозаблудата, че имам причини да съм депресирана, тъжна, нещастна.
Когато видях, че не мога да живея повече с алкохол, но не можех и да спра да пия, потърсих информация и стигнах до този сайт.Тук намерих приятели, четях литературата, поместена в сайта, историите, темите, пишех и получих подкрепа и разбиране.Разбрах, че има и други с моят проблем и те имаха решение - бяха намерили изход от това и вече нямаха нужда да употребяват алкохол.Отидох на сбирка на АА, срещнах приятни, добронамерени и интелигентни хора, които ми подадоха ръка.Всеки ден се уча на нови неща, започнах да виждам, че животът е прекрасен.Преди да дойда в АА не виждах изход от безнадеждното състояние, днес съм трезва и благодарна, от новият смисъл и начин на живот, който намерих в АА.
Казваш, че ще се радваш някой да ти даде съвет - не мога да ти дам съвет, мога да споделя с теб, че на мен АА ми помогна в намирането на решение на проблема ми.
Ако желаеш пиши, питай, чети.Има сбирки през Скайп на много от групите - дадени са под адресите на самите групи.Можеш да се включиш, да слушаш, да споделиш при желание.
До скоро


Съобщението поправено от nade11 - Събота, 21-03-2020, 10:32 PM
 
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Добре дошли!
Search:

Боже, дари ни смирението да приемаме нещата, които не можем да променим,
смелостта, да променяме нещата, които можем да променим и мъдростта да разбираме разликата.
Site created in uCoz