Добре дошли! - Page 49 - Форум на АА в България

[ Ново съобщение · Потребители · Правила на форума · Търсене · RSS ]
Forum moderator: elica  
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Добре дошли!
Добре дошли!
jenjanik26 Дата: Събота, 03-11-2018, 9:40 PM |Съобщение 721
С опит
Група: Потребител
Постове: 169
Статус: Извън линия
Извода до който аз достигнах е, че не мога да се контролирам щом започна да пия, т. Е не трябва да почвам
 
emabook Дата: Понеделник, 05-11-2018, 8:28 AM |Съобщение 722
С опит
Група: Потребител
Постове: 57
Статус: Извън линия
Болестта ни е една и съща, нормално и извода да е такъв, при мен е същото, този проблем го имам много отдавна от началото на пиенето ми, седна ли до осиране винаги, стремя се да с енапоркам, сега обаче не пия, все още!
 
jenjanik26 Дата: Понеделник, 05-11-2018, 1:12 PM |Съобщение 723
С опит
Група: Потребител
Постове: 169
Статус: Извън линия
emabook, браво!! И аз държа фронта. Няма да се отказваме
 
emabook Дата: Понеделник, 05-11-2018, 1:18 PM |Съобщение 724
С опит
Група: Потребител
Постове: 57
Статус: Извън линия
Е, няма гледам да не мисля за бира, макар че ми се препива отвреме навреме
 
emabook Дата: Вторник, 06-11-2018, 8:13 AM |Съобщение 725
С опит
Група: Потребител
Постове: 57
Статус: Извън линия
Защо никой не пише тук, толкова ли липсват хора с нашия проблем???
 
magisd Дата: Сряда, 07-11-2018, 8:22 PM |Съобщение 726
С опит
Група: Потребител
Постове: 342
Статус: Извън линия
Emabook хора с нашите проблеми за съжаление много.Защо никой не пише,не знам просто се получава едно разминаване с очакванията на хората между това,което очакват тук и това,което получават.В смисъл повечето хора идват тук изпълнени с надежда,за чудо,за вълшебно хапче и за подкрепа.Повечето хора тук откриват какво им е,и че битката ще е трудна,но пък не тук откриват,как да се справят и изчезват.Други пък опитват да спрат да пият не успяват и спират да пишат.Трети се вклпчват в АА и поемат по своя път.Тук няма човек помолил за съвет и помощ,на който да не е предложена помощ,но лошото е,че опита на трезвите от повече време е общо взето в една насока,АА,споделяне,промяна в мисленето и много четене.И ,когато вече си споделил на даден член тук опита си,а той търси друг начин не този няма какво друго да предложиш,защото ти само това знаеш и само така е станало.И според мен това е причината да не се подържа ежедневен диалог тук,а по скоро се дават съвети и споделя опит и от там натък всеки си решава.
 
emabook Дата: Четвъртък, 08-11-2018, 7:32 AM |Съобщение 727
С опит
Група: Потребител
Постове: 57
Статус: Извън линия
Ясно, еми аз мисля да пиша тук редовно, продължавам да не пия, много съм доволен.
 
magisd Дата: Петък, 09-11-2018, 3:33 PM |Съобщение 728
С опит
Група: Потребител
Постове: 342
Статус: Извън линия
Продължавай напред трезвен.Убедена съм ,че вече усещаш ползите от не пиенето.
 
tanyaivanova061984 Дата: Вторник, 13-11-2018, 7:52 AM |Съобщение 729
С опит
Група: Потребител
Постове: 56
Статус: Извън линия
emabook, здравей! Маги е права. Аз лично съм от не малко време тук, но има моменти, когато не пиша. За съжаление чудо няма да се случи, ако ние не го пожелаем, няма и вълшебно хапче. И като чонек, който следи сайта, ще ти кажа, че тези които наистина успяват се включват в сбирки. Там е спасението! Останалите опитваме, но отново се подхлъзваме. И така до безкрай.Можеш да издържиш седмица или месец, но пак се поддаваш на изкушението. Просто, когато не пиеш известно време, някак си се самзалъгваш, че не с болен и, че щом си успял да не пиеш един месец, нищо няма да ти стане от едно малко. Но не е едно! Знаеш ли, кое го прави трудно? Само по себе си отказването на алкохола не е проблем за известно време. Трудното е да промениш себе си! Живота си! Трябва да започнеш да мислиш по различен начин. Да приключиш завинаги не само с алкохола, но и със стария си живот и да започнеш буквално да живееш наново. Затова се проваляме повечето. Не успяваме да се променим. Малцина са тези, които успяват. Това прави алкохолизма толкова сериозен проблем. Много коварна болест. Просто трябва да признаем, че не можем да победим тази битка и да поискаме помощ. Това е трудното. Кой човек признава слабостта си? Почти никой. Всички усещаме ползите от не пиенето, но си мислим, че можем да се справим сами. Надяваме се. Тайничко някъде вътре в нас стои тази надежда, че сме по-силни от алкохола и, че ще се справим. Мислим си, че сме се предали и че сме признали, но това не е така. И това е част от болестта. Самозалъгваме се. Докато не стигнем до момент, в който вече ще бъде късно. Ще сме загубили най-ценното в живота си, ще сме стигнали дъното. Сега още не сме и това някак си ни успокоява, че не сме като останалите алкохолици, които са влизали в клиники, които са лежали по пейките в парковете мъртво пияни. Имаме все още любимите си хора, работим все още и е останал  някой и друг приятел. Мислим си, че никой не знае или не вижда, че имаме проблем с алкохола. Но те знаят и ни виждат. Иска ни се да не е така, но...;)...Всички ние трябва да се пречупим и да дадем шанс на себе си, защото ще стане много лошо. Боря се със себе си, за да отида на сбирка. Осъзнавам, че там ще намеря спасението, но не мога да се пречупя. Срам ме е , притеснавам се. Какви ли хора ще са там?! Как ли ще ме гледат?! Като тях ли съм всъщност?
 
emabook Дата: Сряда, 14-11-2018, 8:06 AM |Съобщение 730
С опит
Група: Потребител
Постове: 57
Статус: Извън линия
Не ми пука да отида на сбирка, просто няма как, кога и къде, за сега се справям с моята упоритост и проклетия.
 
emabook Дата: Петък, 16-11-2018, 11:07 AM |Съобщение 731
С опит
Група: Потребител
Постове: 57
Статус: Извън линия
Здравейте мили хора.Първо да питам как сте, второ имам лично съобщение от руми, а не мога да го отворя, някой да помогне?
 
magisd Дата: Събота, 17-11-2018, 11:08 AM |Съобщение 732
С опит
Група: Потребител
Постове: 342
Статус: Извън линия
Здравей emabook.Като си влезеш в съобщенията,inbox кликваш на Re. И би трябвало да се отвори.
 
emabook Дата: Понеделник, 19-11-2018, 7:46 AM |Съобщение 733
С опит
Група: Потребител
Постове: 57
Статус: Извън линия
Не става
 
tanyaivanova061984 Дата: Сряда, 21-11-2018, 7:01 AM |Съобщение 734
С опит
Група: Потребител
Постове: 56
Статус: Извън линия
Здравейте! Надявам се, че държите фронта. Аз се подхлъзвам от време на време. Реших да отида на сбирка, дано не се откажа идните дни..:)..Не се справям сама и това е. Дано успея с помощта на сбирките на живо. Пожелавам успех на всички и не се отказвайте!
 
magisd Дата: Сряда, 21-11-2018, 3:19 PM |Съобщение 735
С опит
Група: Потребител
Постове: 342
Статус: Извън линия
Успех Танче,дано сбирката ти помогне,ще стискаме палци.
 
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Добре дошли!
Search:

Боже, дари ни смирението да приемаме нещата, които не можем да променим,
смелостта, да променяме нещата, които можем да променим и мъдростта да разбираме разликата.
Site created in uCoz