Добре дошли! - Page 51 - Форум на АА в България

[ Ново съобщение · Потребители · Правила на форума · Търсене · RSS ]
Forum moderator: elica  
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Добре дошли!
Добре дошли!
emabook Дата: Четвъртък, 20-12-2018, 8:56 AM |Съобщение 751
С опит
Група: Потребител
Постове: 57
Статус: Извън линия
ПРиятели, и не толкова, как сте се справяли и справяте по празниците?Подчертавам -не пия от доста време вече, но нз дали няма да се изкуша.
 
elica Дата: Събота, 22-12-2018, 7:38 PM |Съобщение 752
С опит
Група: Модератор
Постове: 184
Статус: Извън линия
Здравей, emabook.

В началото (говоря за първите 1-2 години), гледах да не съм на място, където се консумира алкохол. КОледните празници са си семейни. Моето семейство не прекалява с алкохола, за разлика от мен в пиянския ми период. smile Гледах да хапна. А ако се почувствах застрашена, просто се извинявах и си тръгвах. Нямаше значение какво ще си кажат другите. За мен имаше значение само това да не пропия отново. Освен това си казвах : в годината има 365 дни. Само няколко от тях са празнични. Не искам да рискувам 356 трезви дни заради 10 празника. В началото не можех да се отпусна и забавлявам на трезво. Беше ми леко подтиснато. Но това минава с времето. И се научих да празнувам и да се забавлявам без да пия. Как стана това? С промяната, която настъпи в живота ми след като започнах да се опитвам да живея според 12-те стъпки на АА. 
Също така, ако ми се припиеше звънях на някой от АА. 10-15 мин. разговор и желанието за пиене изчезва.

Стискам ти палци!
Хубави, трезви празници ти пожелавам!
 
djoneva_n Дата: Петък, 28-12-2018, 2:56 PM |Съобщение 753
От скоро
Група: Потребител
Постове: 3
Статус: Извън линия
Здравейте , алкохоличка съм и искам да спра .Прочетох почти целия форум . Реших като за начало да се включа в онлайн сбирка през скайп . Но не ми се получава чисто технически. Изпратих покани на 4 скайп адреса публикувани тук и никой не ми отговаря . Искам да Ви попитам , първо по телефон ли трябва да поискам да ме присъединят , или как става регистрацията за онлайн сбирка през скайп ?
 
elica Дата: Събота, 29-12-2018, 8:53 AM |Съобщение 754
С опит
Група: Модератор
Постове: 184
Статус: Извън линия
Здравей, djoneva_n!

Лично аз не съм участвала в скайп сбирки, предпочитам живите. 
Но би могла да прозвъниш телефоните, които са публикувани тук - на групите, които провеждат скайп сбирки. На тях ще получиш информация.

Ще се радвам да останеш с нас! Заедно е по-лесно. smile
Успех! И ако искаш продължавай да пишеш тук, за да споделиш как вървят при теб нещата.
 
emabook Дата: Четвъртък, 03-01-2019, 8:52 AM |Съобщение 755
С опит
Група: Потребител
Постове: 57
Статус: Извън линия
ОСрах се по празниците....сега 2ри ден без пиене...не успях да издържа...
 
djoneva_n Дата: Четвъртък, 03-01-2019, 9:02 AM |Съобщение 756
От скоро
Група: Потребител
Постове: 3
Статус: Извън линия
Честита Нова година на всички , мирна и трезва да бъде ,
намирам полза дори и само да Ви чета . По празниците и при мен беше трагично , единствено на Нова година успях да не се напия като говедо , пих разбира се 3 водки и 2 чаши шампанско , но поне имах спомени на другия ден . Поставила съм си начало на моята трезвеност от 1 януари .
 
emabook Дата: Четвъртък, 03-01-2019, 10:25 AM |Съобщение 757
С опит
Група: Потребител
Постове: 57
Статус: Извън линия
ми няма да се празнува повече и тва е...
 
annastoyanova Дата: Петък, 04-01-2019, 8:07 PM |Съобщение 758
От скоро
Група: Потребител
Постове: 9
Статус: Извън линия
За много години! Явно не съм била единствената,която не се удържала по празниците
 
emabook Дата: Понеделник, 07-01-2019, 10:38 AM |Съобщение 759
С опит
Група: Потребител
Постове: 57
Статус: Извън линия
е, да, то май е нормално, ама няма как поне за засега е сложно да не се пие по празниците
 
emabook Дата: Вторник, 08-01-2019, 11:16 AM |Съобщение 760
С опит
Група: Потребител
Постове: 57
Статус: Извън линия
КОлеги пияници , каков става с вас, ащо никой нищо не пише, не споделя, къде се изгъбихте да не би да измряхте като ЛАскин?
 
emabook Дата: Вторник, 08-01-2019, 3:08 PM |Съобщение 761
С опит
Група: Потребител
Постове: 57
Статус: Извън линия
Аз да споделя, сега след празниците не пия 1 седмица става ми малко физически гадно, и веднага се замислям за пиене, някой с подобен проблем?
 
annastoyanova Дата: Сряда, 09-01-2019, 1:38 PM |Съобщение 762
От скоро
Група: Потребител
Постове: 9
Статус: Извън линия
И аз спрях след Нова Година...А ми се пие в допълнение съм и без работа,затруднявам се да си намеря и това още повече усложнява положението.Мазна депресия
 
emabook Дата: Сряда, 09-01-2019, 3:08 PM |Съобщение 763
С опит
Група: Потребител
Постове: 57
Статус: Извън линия
annastoyanova, Стискай зъби, всичко ще се нареди, само гледай да не пиеш, аз псоледно от радост пропих...
 
annastoyanova Дата: Сряда, 09-01-2019, 4:14 PM |Съобщение 764
От скоро
Група: Потребител
Постове: 9
Статус: Извън линия
Чул те господ,че много се озорих..А когато човек е самотен още по-зле и по-трудно става да не пие.Твоето поне е било от радост smile
 
emabook Дата: Четвъртък, 10-01-2019, 9:13 AM |Съобщение 765
С опит
Група: Потребител
Постове: 57
Статус: Извън линия
annastoyanova, пратил съм ти на лично скайпа си, ако ти е самотно пиши там
 
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Добре дошли!
Search:

Боже, дари ни смирението да приемаме нещата, които не можем да променим,
смелостта, да променяме нещата, които можем да променим и мъдростта да разбираме разликата.
Site created in uCoz