Алкохолна Абстиненция? - Page 5 - Форум на АА в България

[ Ново съобщение · Потребители · Правила на форума · Търсене · RSS ]
Forum moderator: elica  
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Алкохолна Абстиненция?
Алкохолна Абстиненция?
elica Дата: Неделя, 22-04-2018, 11:11 AM |Съобщение 61
С опит
Група: Модератор
Постове: 184
Статус: Извън линия
Аз имам опит само в Анонимни алкохолици. И съм свидетелство, че това работи. В групите ни идват и хора от различни терапевтични центрове. Защото там те са в защитена среда. Но в един момент все пак трябва да излязат навън, в живота. И тогава за хора като нас идва проблема. В АА съм с други като мен и си даваме сила, опит и надежда, за да продължим да живеем трезви. Опитайте каквото решите, или каквото реши той. Въпросът е да се действа. И още нещо - лечение на тази болест няма. Има ремисия. Има възстановяване, въпреки нея. Знам, че звучи страшничко, но така е и с всички останали хронични болести - като диабета например. Затова е нужно да си напомням каква съм, да съм внимателна и бдителна. А за това най-добре ми напомнят другите като мен на нашите сбирки. smile
 
elica Дата: Неделя, 22-04-2018, 11:13 AM |Съобщение 62
С опит
Група: Модератор
Постове: 184
Статус: Извън линия
Сетих се, че имам познат, който работи в център Жива. Ако искаш мога да го питам и да ти дам телефона му на "лични" тук?
 
magisd Дата: Неделя, 22-04-2018, 12:27 PM |Съобщение 63
С опит
Група: Потребител
Постове: 342
Статус: Извън линия
Чувала съм,от доста алкохолици,че в каквито и клиники и центрове да са ходили,не им е помогнало,помогнали са им само АА.Същото,което казва и Елица добре са докъто са в защитена среда,и след като излязат се започва отново.От друга стра пък,според мен там все пак е някакво начало,да се изчистиш,спреш,прояснниш мисленето и вземеш решение.Съдейки по мен си,аз съм в ремисия без да съм посещавала,клиники и повече от 5 сбирки на АА.Намерих някакъв собствен път и стимул,и замислякой се,човек може да намери път и там където най малко очаква,стига да иска да го търси.Най трудно ми беше да се науча да живея отново,да се справям с елементарни житейски ситуации без алкохол.Когато не пиех се чуствах постоянно виновна,нищожна,притеснявах се,и се срамувах от себеси.Ноо пиинех ли ,ставах,смела,самонадеяна и не ми пукаше от нищо.Истината е,че двете личности когато пия,и когато не пия се мразеха една друга.Но коккото и да мразех всичко в пиянницата,тя все наделяваше,и срама и вината който изпитвах,когато съм трезва все ме тласкаха,към пиенето.Преди пет години,когато спрях,имах нужда от разбиране,подкрепа,може би психолог и най вече да видя,че не съм само аз така.Подкрепа така и не намерих май ,говоря за близките,психолог открих в една приятелка,която срешнах в АА онлайн,помогна ми ужасно много,в няколкото онлайн сбирки видях,че имма смисъл да се боря и да опитам да живея,видях,че има и хора който са успяли.Така,че опитайте с клиника там ще му просветне и ще му помогнат да остане трезвен в началото,а после вече решението е негово АА или обратно в ада.Всичко обаче зависи от това болния да пойска да се излекува,и да му бъде показано,че е възможно,че има хора продължили да живеят въпреки болеста си.

Съобщението поправено от magisd - Неделя, 22-04-2018, 12:56 PM
 
sabi_yellow Дата: Неделя, 22-04-2018, 2:29 PM |Съобщение 64
От скоро
Група: Потребител
Постове: 5
Статус: Извън линия
Със сигурност колкото повече чета вашите истории, все повече се убеждавам, че единствено осъзнаването и общуването с други в това положение би било решение... Дори вчера в болницата срещнах ваш член и поговорихме по въпроса. Но преди да го накарам да посети срещи на АА, със сигурност трябва да мине още време, докато дойде на себе си, точно в защитена среда. До колкото разбирам, няма и толкова значение частна или държавна, след Жива, обмисляме и клиниката в Суходол, а по-скоро е важно да се отдели от нормалната среда за известен момент? А от там някой да има директни впечатления?
 
magisd Дата: Неделя, 22-04-2018, 4:14 PM |Съобщение 65
С опит
Група: Потребител
Постове: 342
Статус: Извън линия
Всичко е много относително,отново ще кажа,че всичко зависи от самия болен и това,какво би му помогнало на него.Това с птделянето от средата принудително е нож с две остриета,както може да помогне,така може и да е безмислено.Аз лично си спомням,че преди години ходих на гости в чужбина и там нямаше как да пия,е без проблем си изкарах седмиците там,но с нетърпение чаках да се прибера и да се напия.Другото,което е когато си в клиника нямаш избор не пиеш и толкова,там болния е без избор ,а и получава помощ първите дни при детоксикацията и справянето с абстиненцията.Връщайки се обаче в нормална среда борбата му едва тогава започва,защото тогава вече всичко зависи от него,да пие или не.От там започват опитите да се справиш защото имаш воля,но в повечето случеи тя не върши работа и след,месец,два ,три борба отново човека е пиян.Убедена съм,че най лесно човек осъзнава и разбира,в групите за взаймо помощ,а когато види,че има изход идва и желанието и той да успее.По скоро бих ви посъветвала да отиде на място дето има или ги пращат на сбирки,или поне да уредите такова посещение при него от членове на АА,чувала съм,че е правено,а кой знае може и ефект да има.В Суходол може и да бъркам ,но нямаше ли и там група на АА,проверете нищо не губите.Местенето безцелно от едно място на друго едва ли е решение,но ако му усигурите достъп и до сбирки или поне разговори с АА има шанс.

Съобщението поправено от magisd - Неделя, 22-04-2018, 5:05 PM
 
sabi_yellow Дата: Неделя, 22-04-2018, 7:35 PM |Съобщение 66
От скоро
Група: Потребител
Постове: 5
Статус: Извън линия
Да, и аз до колкото разбрах там има сбирки, и затова си мислех че хем ще е отделяне от средата хем ще има възможност да се включи в тези сбирки без да се налага обеждаването че трябва да отиде
 
delta_delta Дата: Вторник, 17-07-2018, 7:13 PM |Съобщение 67
От скоро
Група: Потребител
Постове: 13
Статус: Извън линия
знам за какво говориш, място където не виждаш и не чуваш
 
delta_delta Дата: Вторник, 17-07-2018, 10:37 PM |Съобщение 68
От скоро
Група: Потребител
Постове: 13
Статус: Извън линия
Болка като чук, никой не го е грижа за мен
 
delta_delta Дата: Вторник, 17-07-2018, 10:41 PM |Съобщение 69
От скоро
Група: Потребител
Постове: 13
Статус: Извън линия
безкраяна болка, няма място където да си добре
 
magisd Дата: Сряда, 18-07-2018, 9:51 PM |Съобщение 70
С опит
Група: Потребител
Постове: 342
Статус: Извън линия
Здравей Делта,какво се случва при теб?Можем ли с нещо да ти бъдем полезни.Каква е болката,която те тормози?
 
July Дата: Неделя, 22-07-2018, 5:02 PM |Съобщение 71
С опит
Група: Администратор
Постове: 328
Статус: Извън линия
delta_delta, здравей. Нас ни е грижа за теб.
Пиши с какво и как да ти помагаме?
 
belbeken8 Дата: Вторник, 31-07-2018, 2:53 PM |Съобщение 72
От скоро
Група: Потребител
Постове: 1
Статус: Извън линия
Здравейте,
Хора на мен това ми е 2-та голяма абстиненция, така да се каже, карал съм може би 5-6, като тази завърших на 26.06 с 3.5 промила във ВМА, та така вече месец и отгоре треперя, потя се спазми болки, сърби ме цялото тяло понякога и въобще всички гадости свързани с този ужас. Пия по 2 лексотана вечер за сън, от месец не помагат много, но е по-добре без нищо, правих си изследвания, всичко е в норма, като изключим АСАТ, който ми е 55, та да знаете, че по-голям кошмар от това не съм изживявал, минал съм 2 операции, счупени пръсти, но в тези моменти имам чувството, че не съм жив всяка секунда е някаква мъка, имам чувството, че умирам, това е имам приятел, който 3-ти месец все още има симптоми, но той е по висш пилотаж така да се каже с по 4,5 промила редовно лежеше по токсикологиите. Вече съм се врекъл ако трябва ще пукна тука в нас но няма да си взема, а ако някой ми даде да му го строша в главата. Аз лично ви препоръчвам да не се хвърляте по психиатри, защото си докарвате нова зависимост, първата ми голяма абстиненция, завърши с приемане на хапчета 9 месеца едвам ги спрях пък тях, тялото само се регулира и се адаптира към нормалния живот, аз лично с лексотана не мисля още дълго да продължа, пише максимум 2-3 месеца, всичко минава направете си една кръвна картина, урина, захар и чернодробни, ако няма нещо плашещо така да се каже смело напред и както някой пич беше написал не си мислете, че можете да се върнете към нормално пиене, аз така правих по 1 път в месеца от 400 грама повръщах, докато не се стигна до 11 дневен запой денонощно, като накрая пих вода за уста спирт и какви ли не бълвочи, и така както написах по-горе ВМА 3,5 седмица лежах с един пич, който драйфаше убийствено кръв от алкохол, в съседната стая имаше шампион, на който топлих банки с кръв, защото толкова беше изпил, че организмът не можеше да се справи, въобще грозни работи, за трети път влизам в токсикология, като наистина мисля да е последен. Все едно много се записах, разхождайте се ако ви го позволяват мускулите пийте си кафе цигарки, но това наказание никога повече, времето лекува ще мине, стискайте зъби и това е... Успех! smile
 
stefangeri93 Дата: Вторник, 31-07-2018, 4:58 PM |Съобщение 73
От скоро
Група: Потребител
Постове: 3
Статус: Извън линия
Паник атаките, хипохондриите, фобиите и всички тези ПСИХИЧЕСКИ, състояния няма психиатър на света, който да ви ги излекува, за месец-два... Говорил съм с какви ли не психиатри всяко едно лекарство, започва да действа с натрупване, тоест след месец-два, по-добре диазепан месец-два, отколкото тия хапчета 3 години, то и здрав човек да иде на психиатър ще му изпише лекарства, на тях това им е работата. Опитайте се да се успокоявате по някакъв начин, че така в абстиненция тялото се лекува и се чисти от тая пукница, и пийте успокоителни само нощно време. От абстиненция не се умира, поне до колкото знам е опасен делира и първата седмица някъде. Аз лично два месеца имах физически симптоми като пиех 2-3 диазепана на вечер после полека почнах да влизам в час... Истината е, че бивш алкохолик няма в смисъл, ако имаш проблеми с алкохола или се довършваш от него и yмираш като куче или не близваш до гроб. Трудно е тежко е, но си заслужава, особено ако имате хора са близо до вас и ви обичат.
 
magisd Дата: Сряда, 01-08-2018, 7:58 PM |Съобщение 74
С опит
Група: Потребител
Постове: 342
Статус: Извън линия
Как се справяте сега.Какво ви помага да седите далеч от чашката?Аз още помня последната си абстиненцкия,още ми държи влага,а никога не съм ходила в болница и лекарства не съм пила.Мога да ви посъветвам само умната с диазепама и лексотана,тези лекарства не са по малко коварни и опасни от алкохола.Още повече имат същия ефект с нервите и не е много хубаво един опият да се сменя с друг.Ако имате как пите ги в краен случей и не стигайте изобщо до 2-3 месеца.
 
stefangeri93 Дата: Четвъртък, 02-08-2018, 8:32 AM |Съобщение 75
От скоро
Група: Потребител
Постове: 3
Статус: Извън линия
Здравейте, аз все още имам симптоми на отнемане от алкохола, в момента съм в процес на намаляване на дозата на диазепана, пия ги, защото действат на момента, вместо другите психиатрични, които действат с месеци натрупване, ясно ми е, че не са решение, но все пак, намалял ги. Движа се поне не съм легнал да мра happy
 
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Алкохолна Абстиненция?
Search:

Боже, дари ни смирението да приемаме нещата, които не можем да променим,
смелостта, да променяме нещата, които можем да променим и мъдростта да разбираме разликата.
Site created in uCoz