Алкохолна Абстиненция? - Page 8 - Форум на АА в България

[ Ново съобщение · Потребители · Правила на форума · Търсене · RSS ]
Forum moderator: elica  
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Алкохолна Абстиненция?
Алкохолна Абстиненция?
emabook Дата: Понеделник, 10-12-2018, 7:40 AM |Съобщение 106
С опит
Група: Потребител
Постове: 57
Статус: Извън линия
АЛкохолната асбтиненция първоналчално се появява само след препиване, но после и след 1 чашка си готов така се образува порочния кръг на лакохолизма, чувстваш се нормално единствено когато си пил!
 
dontgiveafuck Дата: Четвъртък, 13-12-2018, 10:31 PM |Съобщение 107
От скоро
Група: Потребител
Постове: 1
Статус: Извън линия
Quote emabook ()
АЛкохолната асбтиненция първоналчално се появява само след препиване, но после и след 1 чашка си готов така се образува порочния кръг на лакохолизма, чувстваш се нормално единствено когато си пил!
ами приятелю, абстиненция означава липса на прост език казано. Значи, че тялото се нуждае от нещо. Абстиненцията не отшумява за 3-4 часа.
 
alikelcheva Дата: Четвъртък, 10-01-2019, 3:22 PM |Съобщение 108
От скоро
Група: Потребител
Постове: 16
Статус: Извън линия
Здравейте, днес най-накрая направих първата крачка - регистрирах се. След вчерашния запой днес съм като пребито куче. Ръцете ми така треперят, че трудно уцелвам клавишите. За сърцебиенето и световъртежа няма да говоря! Започвам да не издържам вече. Дала съм дума на мъжа ми, че ще спра, само че незнам как. Пия предимно вечер, но напоследък нещата излизат от контрол, започнаха и белите петна. До такава степен съм стигнала, а лошото е, че дори незнам какво ще правя вечер ако не пия. Споделете опит, тази пуста абстиненция кога ще премине? Наливам се с течности, но без особен успех
 
emabook Дата: Четвъртък, 10-01-2019, 3:44 PM |Съобщение 109
С опит
Група: Потребител
Постове: 57
Статус: Извън линия
Мой опит, смучи валидол, пий витамини и яж сладко!Зависи от тежестта на абстиненцията може д амине за ден -два може седмица, някой симптоми се повтарят година след спиране, ама за сега до аптеката и валидол, на мен помага, поне за сърцебиенето.
 
magisd Дата: Четвъртък, 10-01-2019, 6:12 PM |Съобщение 110
С опит
Група: Потребител
Постове: 342
Статус: Извън линия
Здравейте.Най гадните симптоми ще отминат за максимум 2-4 дни,пии вода,яж сладко,и стискай зъби това е решението.Когато отмине,гаденето,треперенето и главоболието ще ти олекне,а ако запоя е бил еднократен,а не с дни утре ,дугиден би трябвало вече да си ок.Ако е абстиненция някой симптоми може да ти подосаждат по дълго,но те са поносими.Успех желая.
 
alikelcheva Дата: Петък, 11-01-2019, 12:45 PM |Съобщение 111
От скоро
Група: Потребител
Постове: 16
Статус: Извън линия
Опитвам с валидол, чай, вода. Днес се насилих и хапнах малко. Треморът поутихна, но още усещам това напрежение в гърдите. Незнам какво ще правя довечера, стане ли 6 часа и трябва да се пие. За настроението ми незнам, просто не виждам надежда за мен. Постоянно ми се плаче
 
magisd Дата: Петък, 11-01-2019, 4:38 PM |Съобщение 112
С опит
Група: Потребител
Постове: 342
Статус: Извън линия
Успокой се,наливай се с течности и хапвай,особено вечерта насили се ако трябва,но се наяж ,когато си се наял глада за алкохил отслабва.Колкото до плача и депресивното състояние,ще отмине и това ,е може и не напълно и изобщо,но със сигурност нама да е като сега след известно време.Истината е,че абстиненцията се изкарва със стискане на зъби и воля,понякога и с лекарска помощ,ако е непоносимо.
 
alikelcheva Дата: Петък, 11-01-2019, 7:21 PM |Съобщение 113
От скоро
Група: Потребител
Постове: 16
Статус: Извън линия
Стискам, и устисках. Но мъжът ми се прибра и не издържах. Работим в една фирма, да, тои е авто електро монтьор, аз съм по финансите и доставка на части. Според него аз цял ден спя, а вечер какво се оплаквам, че стм чистила, прала, готвила за трима всяка вечер различно за тримата, мисля за сметки и НЕГОВИ заеми, ремонтирам с мои пари(наследствени) банята на родителите му, и всичко останало в домакинството. Днес звъни на майка му какво да му сготви, че ще караме кола (, която пак аз купих на баща му)., тойискал това, децата ще ядат онова, сестра му девето, а Ками.... Ми квото има за ядене!!! И накрая излязох злобна, че съм си мълчала, не съм казала какво ми се яде, с ясната мисъл да не натоварвам свекърва ми. Направи добро, за да.... Ядеш л.. Но!
 
alikelcheva Дата: Петък, 11-01-2019, 8:24 PM |Съобщение 114
От скоро
Група: Потребител
Постове: 16
Статус: Извън линия
Сега ми разби и окото и ми счупи пръста. Как да живея така?!
 
July Дата: Петък, 11-01-2019, 8:58 PM |Съобщение 115
С опит
Група: Администратор
Постове: 328
Статус: Извън линия
alikelcheva,  здравей

Първо най важите неща.
1. Остани жива.- може да се налага да отидеш при лекар.
2. Остани трезва - само за днес. Ела на сбирки. Хвани се за програмата за възстановяване.
3. После ще видиш как ще живееш.

Радвам се, че си сред нас.
Надявам се да намериш спасение!
 
magisd Дата: Събота, 12-01-2019, 8:56 AM |Съобщение 116
С опит
Група: Потребител
Постове: 342
Статус: Извън линия
alikelcheva ,надявам се да си добре и нещата при теб да са се успокойли.Разбирам те напълно в какво състояние си,първите дни без пиене са кошмар в емоционален аспект.Често се изпада в самосъжаление и пистоянен плач,но и често избива в агресия срещу другите,изкарваме си го на тях,и си изграждаме образ на жертви.Разбирам те,какво е да работиш и да се грижиш за семейството,а никой да не го забелязва,разбирам какво е да имаш нужда от малко внимание и разбиране,но да не го получаваш.Но с обвинения и самосъжаление,нищо не се постога.Съветвам те на първо време да гледаш просто да останеш трезва.Остави решаването на проблемите за по натам,когато укрепнеш психически и си в състояние да мислиш и регираш трезво и адекватно.Първите дни от детоксикацията,просто се грижи за себе си ,избягвай да влизаш в спорове,дори и да смяташ ,че си права.Потърси помощ,успокой се и се надявам да си добре.Успех ти желая.Надявам се да ме разбереш правилно,не казвам че не си в правото си да търсиш своето,просто проблеми и спорове не се решават с пиене,нито при детокс защото вероятно накрая резултата няма да е очаквания.Валидил,мента,глог и валерян,чай жълт кантарйон и мента,може да облекчат малко безпокойството опитай.

Съобщението поправено от magisd - Събота, 12-01-2019, 9:23 AM
 
alikelcheva Дата: Събота, 12-01-2019, 3:13 PM |Съобщение 117
От скоро
Група: Потребител
Постове: 16
Статус: Извън линия
Ох, засега се крепя, но съм се решила. Някой има ли контакт в първа психиатрична клиника на четвърти километър?
 
magisd Дата: Събота, 12-01-2019, 3:21 PM |Съобщение 118
С опит
Група: Потребител
Постове: 342
Статус: Извън линия
Контакт нямам,в нета има тел.и адрес само това ми е известно за клиниката.Как си?Какво се случва при теб и какво смяташ да правиш?
 
alikelcheva Дата: Неделя, 13-01-2019, 7:59 AM |Съобщение 119
От скоро
Група: Потребител
Постове: 16
Статус: Извън линия
Здравей, мисля да вляза в клиника за детокс и после незнам. Явно сама бяма да успея. А и едно безсъние паника ме гони, започвам да се притеснявам
 
nade11 Дата: Неделя, 13-01-2019, 8:58 AM |Съобщение 120
С опит
Група: Потребител
Постове: 66
Статус: Извън линия
Здравей, на мен ми помагаше в първите дни четенето на литературата на АА.Четях по повече от 5 часа.Безсънието е нещо нормално, когато спрем алкохола, но отшумява."Живот в трезвеност" има много практични съвети за началото на спиране на алкохола.Пробвай да отидеш на сбирка, има такива и през Skype.
В сайта има много информация, личен опит.
Има изход от това положение - алкохолизма, от теб се иска само желание да спреш.
Аз направих 5 месеца без алкохол.
Благодарна съм на Господ, че ме доведе до АА.Благодарна съм на хората, които ми протегнаха ръка, на програмата от 12 стъпки, за да мога да преминавам през трудностите и да погледна на живота си по нов здравословен начин, който ми дава спокойствие и душевен покой, каквито не съм познавала по-рано.
Спокоен и трезвен ден ви желая heart


Съобщението поправено от nade11 - Неделя, 13-01-2019, 8:59 AM
 
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Алкохолна Абстиненция?
Search:

Боже, дари ни смирението да приемаме нещата, които не можем да променим,
смелостта, да променяме нещата, които можем да променим и мъдростта да разбираме разликата.
Site created in uCoz